Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop planowany 2020
Autor Wiadomość
matix 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 18
  Wysłany: 2020-05-21, 21:17   Urlop planowany 2020

Czy prawdą jest że kierownik nie ma konieczności wysyłania na urlop w czasie planowanym ze względu na tarcze antykryzysowa?! Bo sie dowiedzialem ze niby nie bedziemy wysylani na urlop tak jak bylo to zaplanowane , tylko tak jak kierownikowi bedzie pasowac... Czy to aby napewno zgodne z prawem?!
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-21, 21:53   

spokojnie dotyczy to tylko urlopów zaległych wykorzystywanych do końca września a u nas przecież jest inaczej bo do marca. To znaczy że nie może Cie wysłać na urlop 2020 bez Twojej zgody. Ale jak wiesz u nas urlop to jest temat rzeka......
_________________
cvb83
 
     
matix 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 06 Lis 2015
Posty: 18
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-21, 22:28   

Bez z mojej zgody to pół biedy , ale bardziej chodzi o plan . Powiedzmy do końca stycznia sie zdeklarować trzeba było kto kiedy itp. I teraz nagle się okazuje ze niekoniecznie w tym okresie dostanie sie urlop . To trochę śmiechu warte bo Covid, Covidem ale zaplanowane razem z zona by się zgrało a tu nagle hocki klocki...
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-05-21, 22:29   

Oczywiście kierownicy chętnie korzystają z niepełnej wiedzy pracowników a z Tarczą jest zamieszanie wielkie. Ja z 1 urlopu była ściągana ale poszłam po rozum do głowy i teraz to już tego nie robią.

[ Dodano: 2020-05-21, 22:34 ]
Do wakacji skończą się zasiłki opiekuńcze i wróci normalność w grafikach bo teraz to się dzieje że hej. Ja rozumiem młode matki ale to ból głowy dla kiero tym bardziej że jedne żłobki i przedszkola otwierają inne nie. Jak w ruskim cyrku nikt nic nie wie. Po niedzieli już powinien być grafik na czerwiec a tu bałagan.

[ Dodano: 2020-05-21, 22:37 ]
Jedna matki na ogólnym opisuje sytuacje swoją w związku z powrotem z zasiłku i grożbą przeniesienia na inny sklep a nawet miejscowość. Dziwna sprawa jej kierownik powołuję się na regionalnego. Ja bym to sprawdziła u żródła.

[ Dodano: 2020-05-21, 22:47 ]
Wiesz sytuacja jest nadzwyczajna ale urlop to rzecz zbyt ważna bo tym żonglować. To nasze prawo. U nas wisiała kartka żeby się wpisywać i jakoś było o.k. U mnie na razie cisza w tej sprawie. Ale mam mądrego szefa
_________________
cvb83
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-22, 09:57   

Plan urlopów nie jest bezwzględnie wiążący dla pracodawcy i może przesunąć termin urlopu. Stan zagrożenia epidemiologicznego, jest bardzo dobrym ku temu pretekstem. Oczywiście, że pracodawcy powinno zależeć na wydawaniu urlopów w miarę sprawnie i wg planu, bo od tego nie ucieknie i będzie musiał w końcu ten urlop wydać, ale zdarzają się różne sytuacje i ma prawo zmienić termin urlopu. I to nie wynika z tarczy, ale z KP

Rozwiązania w tarczy pozwalają wysłać pracownika na przymusowy urlop i zawieszają konieczność odbioru zaległego urlopu do końca września.
 
     
Debesciak
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-01, 19:25   

Larrikol napisał/a:
Plan urlopów nie jest bezwzględnie wiążący dla pracodawcy i może przesunąć termin urlopu. Stan zagrożenia epidemiologicznego, jest bardzo dobrym ku temu pretekstem. Oczywiście, że pracodawcy powinno zależeć na wydawaniu urlopów w miarę sprawnie i wg planu, bo od tego nie ucieknie i będzie musiał w końcu ten urlop wydać, ale zdarzają się różne sytuacje i ma prawo zmienić termin urlopu. I to nie wynika z tarczy, ale z KP

Rozwiązania w tarczy pozwalają wysłać pracownika na przymusowy urlop i zawieszają konieczność odbioru zaległego urlopu do końca września.



Urlop wypoczynkowy musi być wydany w ustaleniu z pracownikiem i tu koronawirus nie ma nic wspólnego okurat, jedynie zaległy mogą wydać kiedy chcą.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-01, 21:00   

Debesciak, Masz RACJĘ sama to sprawdzałam kilka razy. Są już takie ruchy żeby ustalać dowolnie urlopy. Tarcza tylko w sprawie ZALEGŁYCH
_________________
cvb83
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-01, 22:16   

Koronawirus ma tu bardzo dużo wspólnego, bo bardzo dezorganizuje pracę. A urlop zaplanowany zawsze można przesunąć. To, że jest w podpisanym przez Ciebie planie urlopów, to jest właśnie wasze "porozumienie". Ale dalej nie jest bezwzględnie wiążące i można taki termin przesunąć. Nie odnoszę się teraz do żadnej "tarczy".
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-02, 08:56   

Larrikol, Masz rację ale ja właśnie pisałam o tych kłopotach związanych z koronowirusem. Zasiłki zwolnienia z obowiązku pracy etc to faktycznie zrobiło delikatnie mówiąc bałagan. Ja już na przykład zmieniłam plany urlopowe, bo mąż ma tyle zleceń że nie wyrobi się do pażdziernika a u mnie na sklepie robiliśmy w okrojonym składzie i teraz dopiero zaczyna się normować a urlopy są na nowo konsultowane. Pozdrawiam.
_________________
cvb83
 
     
aniakk 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 30 Lis 2017
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2020-06-02, 08:57   urlop planowany 2020

Pracodawca zawsze może zabrać Ci Twój urlop wypoczynkowy ale musi to mocno uzasadnić i obowiazuje go KP, a jeśli poniosłeś już jakieś koszty związane z urlopem to pracodawca musi Ci je zwrócić
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-06-02, 10:52   

aniakk, Nieco przekornie można powiedzieć że zgodnie z KP można odwołać w określonych sytuacjach więc jesteśmy nawet wyróżnieni kiedy się okazuję że właśnie np moja skromna osoba jest NIEZBĘDNA dla funkcjonowania zakładu pracy. Tu musi być zrozumienie na linii kierownik vs pracownik. Wiadomo że kiero ma instrumenty ale i my możemy coś zrobić w świetle KP i sytuacja jest ''niezdrowa''. Dlatego tak ważne jest aby kierownikiem sklepu był fachowiec ale i Człowiek. Pozdrawiam
_________________
cvb83
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-08-07, 11:16   

Zawsze jest ZL i po sprawie
 
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-08-07, 20:26   

zawsze można taką osobę później przenieść na mniej wygodny sklep.
L4 nie jest po to żeby jechać na urlop a po to żeby wyzdrowieć.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-31, 13:02   

Czy ktoś się orientuje kiedy w systemie zaczyna być widoczne dodatkowe 6 dni urlopu wypoczynkowego dla danego pracownika? Mówię o sytuacji, gdy dany pracownik z racji stażu pracy i posiadanego wykształcenia nabywa prawo do dodatkowych 6 dni urlopu wypoczynkowego w roku kalendarzowym.

Mi 6 lat stażu pracy wskakuje w listopadzie i przy okazji mam ukończone tylko liceum ogólnokształcące, tak więc od listopada powinienem mieć dodatkowe 6 dni urlopu do wykorzystania. Czy ktoś wie, kiedy OHR zacznie ten dodatkowy urlop "widzieć" choćby w grubym przybliżeniu?
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-09-01, 12:09   

Po nabyciu prawa do 26 dni urlopu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo