Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Konto bankowe
Autor Wiadomość
martunia2705

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 2
Wysłany: 2015-08-03, 16:47   Konto bankowe

Witam mam pytanie czy wie ktoś może czy do wypłaty wynagrodzenia muszę mieć swoje konto bankowe czy mogę np zlecić wypłate wynagrodzenia na konto osoby trzeciej
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-03, 16:49   

Możesz zlecić wypłatę wynagrodzenia na jakie konto chcesz. Ale uważam że lepiej mieć swoje.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-08-03, 16:50   

Jak żyję to takiego pytania nie czytałem, nie słyszałem i nie przypuszczałem, że kiedyś przeczytam lub usłyszę :lol:
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-03, 16:51   

Marakesz, normalne i konkretne pytanie :bu:

martunia2705, tak jak Miawka, napisała nic dodać i nic ująć :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
martunia2705

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-03, 16:51   

Pytam bo chcem na jakis czas zlikwidować konto wiec wypłate gdzies wypadało by otrzymywać
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2015-08-03, 16:54   

Dla mnie nie jest normalne, ale ja jestem nienormalny i krzywo sikam.

Zamiast zadawać sobie trud pytania i komplikować życie nie łatwiej założyć drugie konto i zlecić wypłatę na nowe konto?
Jak już wszystko zostanie załatwione z nowym kontem i przelewaniem na nie wynagrodzenia wtedy zamknąć stare?
_________________
"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-03, 17:07   Re: Konto bankowe

martunia2705 napisał/a:
Witam mam pytanie czy wie ktoś może czy do wypłaty wynagrodzenia muszę mieć swoje konto bankowe czy mogę np zlecić wypłate wynagrodzenia na konto osoby trzeciej


MOŻE KTOŚ W KOŃCU ODPOWIE ZAMIAST SIĘ WYŚMIEWAĆ. WIĘC odpowiem ja- NIE MOŻESZ ,GDYŻ JEST OCHRONA WYNAGRODZENIA I NIE MOŻNA GO PRZEKAZYWAĆ OSOBOM TRZECIM. CZYLI NIE MOŻNA SCEDOWAĆ NA INNĄ OSOBĘ, A TAK BYŁOBY TO TRAKTOWANE w przypadku konta innej osoby.
MOŻESZ ZA TO NA KONTO KTÓRE JEST WSPÓLNE Z WSPÓŁMAŁŻONKIEM


Cytat:
Art. 84.
Pracownik nie może zrzec się prawa do wynagrodzenia ani przenieść tego prawa na inną osobę
.
Łatwiej się z innych wyśmiewać niż samemu udzielić rzeczowej odpowiedzi ( kłania sie znajomość k.p.). Ale hejterzy tak mają.

[ Dodano: 2015-08-03, 18:32 ]
Natomiast są sytuacje gdy pracownik nie bardzo chce by wynagrodzenie wpływało na konto. Na przykład gdy ma na karku postępowanie windykacyjne. Ale na to jest sposób, niestety trzeba co 3 miesiące zmieniać konto i zakładać w innym banku. Jedyna niegdogodność to ciągle skłądanie oświadczenia o koncie bankowym. Można też założyć konto w SKOK-u, bo te na ogól nie przekazują infromacji komornikom ,ale jest ryzyko,skoki ostatnio upadają ;) Dotyczy to przypadku gdy komornik nie zajął wynagrodzenia ,ale próbuje zabrać z konta bankowego. Jest to na tyle okrutne ,że na koncie musi zostawić minimum na "przeżycie" natomiast 'zamraża" konto i do całkowitej spłaty nie można ruszyć ani złotówki z konta. Natomiast ,gdy potrąca z wynagrodzenia to
Art 87 kodeksu pracy
Cytat:
§ 3. Potrącenia mogą być dokonywane w następujących granicach:
1) w razie egzekucji świadczeń alimentacyjnych - do wysokości trzech piątych wynagrodzenia;
2) w razie egzekucji innych należności lub potrącania zaliczek pieniężnych - do wysokości połowy wynagrodzenia.


Więc to taka nasza polska specjalność, jak omijać prawo... :) a potem dymamy 10 nocek pod rząd:)
Cytat:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-04, 22:15   

Zakładanie owego konta skutkuje tym ,że komornik wysyła coraz to nowe zapytania do banków i słono sobie za nie liczy więc to słabe wyjście z sytuacji. Lepiej iść w opcje konta wspólnego choćby z osobą na konto której chciało się przelewać wypłatę :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~Donia32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 30 Sie 2021
Posty: 40
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-11-29, 11:32   

Nie no, wiadomo, że lepiej mieć swoje konto. Najlepiej jest je dobrze wybrać, jest wiele porad na Internecie, opisujących konta bankowe. Tutaj na przykład można przeczytać, jakie konto bankowe wybrać, jeśli dużo podróżujesz. Myślę, że w kontekście stawek na rynku pracy w Polsce taka widza może być przydatna:)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo