Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasza-Biedronka.pl oskarżona przez JMP "Biedronka"
Autor Wiadomość
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-31, 10:18   

Bartosz będzie dobrze :pociesza:
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
Wysłany: 2012-10-31, 10:33   

Również trzymam kciuki
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
Wysłany: 2012-11-05, 12:25   

hej Bartosz wiadomo już coś?
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
Wysłany: 2012-11-05, 13:20   

Widzę Cię Bartosz :P . Masz dla nas dobre wiadomości? Bo złych nie chcemy :D
 
     
kocislav

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 30 Sty 2010
Posty: 6
Wysłany: 2012-11-05, 23:48   

na złe mamy recepte.zrzuta na pokrycie kosztów i gdy przejmą domene jedziemy z k...... jak na stadionach

[ Dodano: 2012-11-05, 23:51 ]
i nie ciśnijcie Chłopu tak, bo jak będzie Miał wieści to się podzieli.
  Ocena JMP: 10/10
     
BlueMan 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 09 Lis 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-11-09, 10:46   

Gratuluję odwagi i zaparcia w dążeniu do celu :)

Przeglądnąłem 1,2 i ostatnią stronę w tym wątku. Czy opisywane były żądania?
Chcą odzyskać domenę, czy dodatkowe jakieś zadość uczynienie chcą? Od razu sprawa rozpoczęła się procesem, czy najpierw prywatnie chcieli się "dogadać", a że się im nie udało to poszli do sądu?
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-11-09, 22:59   

BlueMan,
Firma Optimum Markt złożyła pozew do Sądu Polubownego jakoś w lutym, a dowiedziałem się dopiero po trzech miesiącach 24.05 przez informacyjny e-mail z Sądu:
Sąd Polubowny - email 24.05 napisał/a:

Dotyczy nazw domen: nasza-biedronka.pl ; naszabiedronka.pl
Sygn. akt ...
Szanowny Panie,
Uprzejmie informuję, iż w tutejszym Sądzie Polubownym ds. Domen Internetowych został złożony wniosek przedprocesowy
o wszczęcie postępowania w sprawie naruszenia praw OPTIMUM MARK Sp. z o.o. poprzez zawarcie umowy o utrzymywanie
nazw domen <nasza-biedronka.pl>; <naszabiedronka.pl>.
Wszczęcie postępowania wymaga podpisania przez strony Zapisów na Sąd Polubowny.
WW. Zapis został do Pana wysłany po raz kolejny listem poleconym, na adres ...
Z poważaniem
Prezes Sądu Polubownego ds. Domen Internetowych
Ireneusz M.

Przy czym warto zaznaczyć, że była to prawdopodobnie ostatnia próba kontaktu przed samowolnym odebraniem domen z racji zapisu regulaminowego NASK, który by wypowiedział mi umowę o domeny, co w konsekwencji skutkowało by nabyciem domen przez firmę Jeronimo Martins(czy Optimum Markt) bez konieczności wstąpienia na drogę prawną.
https://www.dns.pl/regulamin.html napisał/a:

23. Niepodpisanie zapisu, o którym mowa w punkcie poprzedzającym, powoduje rozwiązanie Umowy po upływie terminu trzech miesięcy od daty wyznaczonej na podpisanie zapisu, przy czym termin ten ulega skróceniu do daty zakończenia okresu rozliczeniowego, wyznaczonego na podstawie Cennika, jeżeli ta data wypada przed końcem trzech miesięcy od daty wyznaczonej na podpisanie zapisu. W przypadku poinformowania NASK, w trakcie biegu terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, przez Sąd Polubowny o doręczeniu temu Sądowi podpisanego zapisu, skutek w postaci rozwiązania Umowy nie następuje.


Pomimo iż prawnik, który prowadzi sprawę po stronie Jeronimo Martins usilnie tłumaczył się iż próbował nawiązać ze mną wcześniejszy kontakt w celu poinformowania o procesie i ewentualnym załatwieniu sprawy ugodowo, to osobiście odnoszę wrażenie, że zależało mu bardziej na załatwieniu sprawy wyłącznie przez regulamin NASK - co też prawie mu się udało.

Myślę tak dlatego, ponieważ między naszą pierwszą wymianą zdań na pierwszy ogień poszedł temat o braku informacji i prób komunikacji z ich strony, na co stanowczo zaprzeczał i za każdym razem podkreślał, że wysłał kilka listów poleconych na adres zameldowania i, o ile jestem wstanie uwierzyć, że faktycznie wysyłał listy polecone na adres zameldowania pod którym nie mieszkam, więc siłą rzeczy nie miałem możliwości na odbiór listów poleconych, to stanowczo stwierdzam iż na mój adres e-mail nic od nich nie otrzymałem, a podobno próbował kontaktować się ze mną nawet drogą elektroniczną...
cytat wypowiedzi prawnika via e-mail napisał/a:

(...)Żałuję tylko, że pomimo naszych wielokrotnych prób skomunikowania się z Panem nasze emaile, listy były ignorowane.

Prawda jest taka, że rzeczywiście ich obowiązek poinformowania o procesie spoczywa jedynie na wysyłce listu poleconego, ale przy rozmowach o próbie komunikacji twierdził, że próbowali kontaktować się na wszystkie możliwe sposoby i tak też to przedstawili w pierwszym sądowym pozwie przeciwko mnie - co jest czystym kłamstwem.

Nie było wzmianki o żadnym zadość uczynieniu, a żądanie było tylko jedno i polegało na natychmiastowym zrzeczeniu się praw do spornych domen.


Na dniach będę pisał o całym przebiegu procesu...

Pozdrawiam,
Bartosz
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-11-10, 09:31   

Kolejna manipulacja w dokumentach przez JMP. Przykładów można podać dużo ale jeden to był bardzo zabawny a chodziło o sprawę sądową pracownika i przedstawione dokumenty przez JMP.
Przykład: zdanie gotówki do Banku dnia 3 grudnia, przeliczona gotówka w banku 5 grudnia a protokół braku czy nadwyżek z banku był 1 grudnia. Wychodzi na to, że najpierw stworzyli protokół, wpisali brak gotówki a potem dopiero liczyli gotówkę.

Jesteśmy i wspieramy Bartosza!!!!
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
~brit

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 50
Wysłany: 2012-11-10, 11:58   

Zanim napiszę co myślę, witam wszystkich serdecznie :)

Dla mnie cała sprawa jest bardzo dziwna. A dokładnie dziwi mnie to, że niby poważna firma, taka dobra i uczciwa, boi się prawdziwej opinii. Kiedyś wszyscy znali tylko nazwę sklepów - Biedronka. Nikogo nie obchodziło że Biedronka to nazwa sklepu a JMD to firma. Jak już wszyscy skojarzyli Jeronimo Martins Dystrybucja ze sklepami Biedronka, to zaczeli myśleć o obcym kapitale. Żeby załagodzić wizerunek "obcego drapieżcy finansowego", firma zmieniła nazwę na Jeronimo Martins Polska - godne politowania, nic więcej.
Nazwa tego forum brzmi Nasza-Biedronka, zaś nazwa sklepów Biedronka. Mówiąc "nasza biedronka" nasuwa się na myśl biedronka owad, nasza, rodzima, drapieżnik zjadający mszyce, nie zaś sklep jakiejś portugalskiej firmy. Dla mnie to już jest argument na korzyść forum.
Poza tym, mówiąc " forum biedronka", mówimy o rodzaju nijakim - "to forum", zaś sklep Biedronka jest rodzaju męskiego - "ten sklep". Dla mnie to już kolejny argument.
Kolejny argument który wg mnie przemawia za wygraną forum to fakt, iż owad w logo sklepu to biedronka czerwona, a biedronek jest ok 200 gat w różnych barwach - w tym czarna w czerwone kropki czy czarna w żółte kropki.

Dla mnie jest jasne to: nazwa tego forum Nasza-Biedronka, kojarzy się z czymś co jest nasze - polskie, rodzime, swojskie, coś, na co patrzymy z dozą pewnej przyjemności. natomiast nazwa sklepów firmy JMP Biedronka, była twarda, kojarzona z JMD czyli obcym kapitałem, firmą wykorzystującą polskiego pracownika, mało wartym towarem.
Uważam osobiście, że firma kompromituje się w obecnej sytuacji, ponieważ nigdy nie będzie to firma nasza -polska. To forum istnieje chyba dłużej niż nowe logo firmy JMP i choćby z tego względu nie powinni walczyć o tą nazwę.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2012-11-13, 16:45   Forum nie zmieni adresu!


Jeronimo Martins Polska przegrała proces o domeny internetowe!
Sąd Polubowny uznał, że liczne patenty i prawa właściciela sieci Biedronka muszą ustąpić wolności słowa!

we wrześniu 2012 roku przez Sąd Polubowny został wydany następujący wyrok.


Dziś mamy 13.11.2012 - dlaczego tak późno o tym informuję?
Dlatego, że prawnik reprezentujący Optimum Mark oraz Jeronimo Martins Polska usilnie próbował zawrzeć ze mną ugodę, która opiewała się na sporą sumę z czterema zerami.

Początkowo bardzo sceptycznie podchodziłem do jakiejkolwiek ugody, ze względu na haniebną próbę załatwienia przez nich sprawy w postaci założenia procesu sądowego bez wcześniejszych prób mediacji. Jednak po głębszym przemyśleniu doszedłem do wniosku, że jeśli ugoda będzie dotyczyła wyłącznie przeniesienia moich praw do domen internetowych na firmę Jeronimo Martins, to będzie to korzystne ze względu na dalszą możliwość prowadzenia naszego forum pod innymi domenami, pewność iż proces zostanie rozstrzygnięty według ugody(czyli bez pokrycia kosztów procesu) oraz gotówkę, która poza celami prywatnymi została by przeznaczona na serwery i dalszy rozwój naszego forum.

Według początkowych ustaleń telefonicznych, ugoda miała zostać zawarta w przeciągu tygodnia na przejrzystych warunkach dotyczących (jedynie) spornych domen internetowych, tak się jednak nie stało i rozmowy o ugodzie trwały aż(!) dwa miesiące - do chwili obecnej.

Prawnik, który reprezentował Optimum Mark w procesie oraz później Jeronimo Martins przy zawieraniu ugody, skonstruował taką ugodę, która pośrednio wymuszała na mnie powstrzymanie się, od dalszych działań prowadzenia forum nawet pod innymi domenami internetowymi (osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich) - jednym słowem, ugoda posiadała prawną "furtkę" do wyłudzenia kary ugodowej, której suma przekraczała dochód z dwóch lat pracy w wysokoobrotowej Biedronce jako zastępca kierownika. Odesłałem im alternatywną ugodę do akceptacji z informacją o moich obawach odnośnie konstrukcji ich ugody, na co odpowiedzieli w następujący sposób:
prawnik JMP napisał/a:
(...) Proszę przyjąć do wiadomości, że ani mnie ani mojego Klienta nie interesują Pana subiektywne odczucia.


Jak już pisałem, początkowo byłem przeciwny ugodzie. Gdy wszystko przemyślałem i wyraziłem chęć do ugodowego i szybkiego załatwienia procesu dotyczącego wyłącznie odstąpienia od spornych domen, jakże ważnych dla szanownej firmy Jeronimo Martins Polska właściciela sieci Biedronka®, to w odpowiedzi otrzymałem skomplikowaną ugodę, zawierającą tylną furtkę do całkowitego zamknięcia forum, wyłudzenia dużych pieniędzy(kary ugodowej) oraz zakazie rozpowszechniania jakichkolwiek informacji na temat procesu jak i ugody. Ugoda była tak skonstruowana, że nawet gdybym odsprzedał sporne domeny firmie Jeronimo Martins to i tak w dalszym ciągu mogli by kierować te same pozwy sądowe przeciwko forum pod innymi domenami - Uważam, że trzeba nazywać rzeczy po imieniu, więc napiszę wprost: to czyste skurwysyństwo!

Dla jasności napiszę jeszcze, że oczywiście mógłbym ową ugodę podpisać wzbogacając się o roczną wypłatę zastępcy-kierownika, jednocześnie zamykając forum w celu uniknięcia kary zawartej w ugodzie i szczerze myślę, że firma Jeronimo Martins liczyła właśnie na taki rozwój sytuacji - coś w rodzaju łapówki za trwałe uciszenie forum - cóż... materialistą nie jestem, przeliczyli się.

Na chwile obecną nie pozostało mi nic innego jak prosić wszystkie internetowe media o nagłośnienie sprawy. Chcę żeby ta sprawa wyszła na światło dzienne, żeby firma Jeronimo Martins w przyszłości pomyślała dwa razy zanim przystąpi do kolejnego haniebnego procesu i żeby wszystkie inne potężne firmy, które w przyszłości będą planowały przyjąć podobną strategię przejęcia kontroli nad internetem poprzez gruby portfel i kadrę prawników - przemyślały to raz jeszcze!

Osobiście uważam, że Jeronimo Martins zbyt szybko i skutecznie odbudowuje(kupuje $$) sobie pozytywną opinię po aferze z obozami pracy w Biedronce (lata 04' - 09').
Szersze informacje potwierdzające moje osobiste poglądy znajdują się na naszym forum w tematach o pracy i pogorszeniu się warunków pracy ze względu na masową redukcję etatów, znacznym rozszerzeniem obowiązków oraz procedur, które (m.in.) pomagają w zwalnianiu nie wygodnych - świadomych swoich praw pracowników.

Dodam, że doszły do mnie informacje o szykanowaniu Związków Zawodowych "Solidarność" przez Jeronimo Martins oraz (firmowe) Związki Zawodowe "Biedronka", o których negatywnie pisałem już 2010 roku. Obecnie Związki "Biedronka" również wstąpiły na drogę sądową z zewnętrznymi związkami za publikację tego artykułu: Bardzo posłuszne związki - przy pomocy kasy i sądów, Jeronimo oraz jej Związki Zawodowe "Biedronka" chcą cenzurować nie wygodne informacje, czyż nie?

Wszystkich użytkowników i czytelników forum serdecznie pozdrawiam,
Dziękuje również za moralne wsparcie.
Natomiast Szanowny zarząd JMP, który skanuje NASZE forum z firmowego IP został właśnie zablokowany, tak mi przykro...

Administrator,
Bartosz
  :: |
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
Wysłany: 2012-11-13, 16:50   

Jestem ZADOWOLONA Koza :em29: I okrutnie dumna z administracji.Gratulacje!
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
Wysłany: 2012-11-13, 16:57   

:em29: :em29: :em29: :em29: :em29: :em29: :em29:
Bartosz jesteś wielki!!! Doceniam, że nie zawinąłeś się z gotówką. Sądzę, że utarcie nosa JMP było więcej warte!
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
Wysłany: 2012-11-13, 16:58   

Gratulacje Bartosz
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
Wysłany: 2012-11-13, 18:05   

GRATULACJE BARTOSZ!!!! :em29: :em29: :em29: Wielki ukłon za odwagę i wytrwałość :yeah:
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
Wysłany: 2012-11-13, 18:16   

Gratulacje Bartosz!!!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo