Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasza-Biedronka.pl oskarżona przez JMP "Biedronka"
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2012-05-26, 17:55   Nasza-Biedronka.pl oskarżona przez JMP "Biedronka"

Niestety... chwilowo nie mogę nic napisać w sprawie oskarżenia, obecnie jest to wniosek przedprocesowy. W poniedziałek będę starał się skontaktować z daną firmą, w celu wyjaśnienia nie prawidłowości i uniknięcia procesu oraz kosztów z nim związanych dla strony przegranej. Jeśli z rozmowy nic sensownego nie wyniknie, chętnie opiszę wszystko(!) wraz z ciekawymi informacjami i nie prawidłowościami do których dotarłem przy pomocy adwokatów.

Na chwile obecną mogę zapewnić, że forum BĘDZIE istniało i żaden proces, ani ŻADNA ustawa(ACTA) nie zgarnie nas na szufelkę pod dywan, jak jakieś śmieci. W najgorszym wypadku zmienimy nazwę domeny z nasza-biedronka.pl na inną. Dlatego warto dodać nasze forum do znajomych na NK, oraz polubić na Facebooku, by być z informacjami i adresem forum na bieżąco!


Nasza-Biedronka.pl na Facebooku:
- https://www.facebook.com/naszabiedronkapl

Nasza-Biedronka.pl na Instagram:
- https://www.instagram.com/naszabiedronka.pl/


[AKTUALIZACJA]
Zostały założone 4 nowe domeny internetowe w razie, gdyby odebrano nasz dotychczasowy adres internetowy.

Pozdrawiam,
Administrator


  
  :: |
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-05-26, 18:05   

Bartosz, Nie daj się :) Jak co pomogę :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 20:00   

będziemy protestować przed BG :boks:
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
Wysłany: 2012-05-26, 20:12   

przed BG???
Na Wiejskiej nawet jak będzie trzeba :regulamin:
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-26, 20:15   

Może przed Pałacem Prezydenckim? Weźmiemy krzyż i się przykujemy do niego :D
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
Wysłany: 2012-05-26, 20:20   

jeśli będzie taka potrzeba :boks:
 
     
@_PREDATOR_ 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 131
Wysłany: 2012-05-28, 07:32   

Tu na forum mówimy jaka jest prawda i to ich boli, trzymam kciuki ;)
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
Wysłany: 2012-05-28, 14:59   

 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 18:12   

Jakby co ja się też podpisuje pod tym to forum to nasze miejsce i nie damy się >:D >:D >:D
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-28, 21:30   

pismo przedprocesowe to pismo zawsze wzywające do......wiem bo miałem takich z 20 cia..........teraz pytanie czy nazwa nasza biedronka to nazwa zastrzeżona i od kiedy ............kto był pierwszy na rynku.....lub czy nazwa domeny i tygodnika pokrywa się z zastrzeżeniem praw do nazwy.....co do istoty forum pracowniczego raczej tego nie może zabronić.....artykuł wolności wypowiedzi chroni zapis konstytucji............co do j.m.d. mam dowód rażących naruszeń,zgody na stosowanie mobbingu itp ktoś nie pokumał że jestem w z-z :boks:


//--- dopisano:
Niestety moje pismo przedprocesowe należy do wyjątkowych i jest zobowiązujące. Jeśli dojdzie do rozprawy, wszystko opiszę wraz ze sprawą, która wyskoczyła po drodze.
//Bartosz
 
     
#tklient

Dołączył: 08 Sie 2011
Posty: 99
Wysłany: 2012-05-31, 04:58   

Cos wiadomo juz na ten temat ?



//--- dopisano:
Obecnie czekam na zapis wysłany pocztą poprzez Sąd Polubowny - póki co, wszystko wskazuje na to, że dojdzie do rozprawy.
Bartosz
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-06-05, 11:17   

Bartosz, i jak ?? bo mnie nerwy tłuką
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-06-12, 18:49   

Sprawa wygląda następująco:
Firma, która mnie pozwała do sądu polubownego o naruszenie praw poprzez zawarcie umowy o utrzymywanie nazw domen <nasza-biedronka.pl> oraz <naszabiedronka.pl> nazywa się "Optimum Mark Sp Z.O.O", która jest w rzeczywistości pod-firmą (własnością) firmy "JERONIMO MARTINS DYSTRYBUCJA S.A" - wskazuje na to wspólnik obu firm według danych zamieszczonych w KRS.
JMD: https://www.krs-online.co...-krs-35136.html
Optimum Mark: https://www.krs-online.co...krs-208612.html


Obecnie sprawa się zatrzymała na wniosku "przed-procesowym" do sądu polubownego, na który z racji przysługujących mi praw, mogę nie wyrazić zgody. Sąd polubowny w odróżnieniu od sądu powszechnego jest dobrowolny. Jednak tu wkracza formułka regulaminu NASK, która z resztą jest nie zgodna z prawami konsumenta o czym zdążyłem już powiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
NASK (dla nie wtajemniczonych) pełni funkcję krajowego rejestru nazw internetowych w domenie .pl - związku z czym domeny, które podlegają rzekomym naruszeniu praw tj. nasza-biedronka.pl / naszabiedronka.pl są zależne od regulaminu NASK, który odnośnie całej sprawy ogranicza moje prawa obywatelskie wymuszając przymusową zgodę na zapis do sądu polubownego:
regulamin NASK napisał/a:

22.
W przypadku wystąpienia osoby trzeciej do Sądu Polubownego przeciwko Abonentowi z żądaniem opartym na stwierdzeniu, że Abonent w wyniku zawarcia lub wykonywania Umowy naruszył prawa tej osoby, Abonent doręczy Sądowi Polubownemu podpisany zapis na Sąd Polubowny w terminie wskazanym w wezwaniu do podpisania tego zapisu.

23.
Niepodpisanie zapisu, o którym mowa w punkcie poprzedzającym, powoduje rozwiązanie Umowy po upływie terminu trzech miesięcy od daty wyznaczonej na podpisanie zapisu, przy czym termin ten ulega skróceniu do daty zakończenia okresu rozliczeniowego, wyznaczonego na podstawie Cennika, jeżeli ta data wypada przed końcem trzech miesięcy od daty wyznaczonej na podpisanie zapisu. W przypadku poinformowania NASK, w trakcie biegu terminu, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, przez Sąd Polubowny o doręczeniu temu Sądowi podpisanego zapisu, skutek w postaci rozwiązania Umowy nie następuje.

24.
Prawomocne orzeczenie sądu polubownego lub sądu powszechnego, stwierdzające naruszenie przez Abonenta praw osoby trzeciej stanowi podstawę do wypowiedzenia przez NASK Umowy z tym Abonentem bez zachowania terminów wypowiedzenia.


W skrócie, jeżeli nie podpiszę zapisu na sąd polubowny, to utracę domeny bez żadnej sprawy sądowej ani orzeczenia sądownego - tak po prostu, bo skorzystałem z przysługującego mi prawa do nie chęci sądzenia się w sądzie polubownym. W tej sprawie na dniach będę kontaktował się z rzecznikiem konsumentów według zaleceń UOKiK, który odpisał między innymi, że regulamin NASK'u zostanie szczegółowo przeanalizowany pod kątem nieprawidłowości wobec praw konsumentów.


Co ciekawe, firma Optimum Mark posiada PATENT(!) ochrony własności przemysłowej na słowo "Biedronka" (bazy.uprp.pl) i na tej podstawie chcą dobiegać się swoich rzekomych praw do moich domen internetowych. Swoją drogą to bardzo ciekawe jakim cudem utworzyli patent na polskie powszechne słowo określające owada?


Cała sprawa jest żałosna i jedynie ośmiesza tak wielkiego giganta jak Jeronimo Martins, bo to właśnie ta firma kryje się, za przykrywką Optimum Mark. Wydają miliony złotych na reklamy mydląc oczy klientom poprzez przedstawianie Biedronki w samych pozytywach, a tak na prawdę, ich firma od wewnątrz reprezentuje poziom dziesięcioletniego dziecka, tylko tak to można nazwać poprzez wysyłanie pozwów do sądów bez żadnego ostrzeżenia ani prób mediacji, chcą osiągnąć wszystko kłócąc się o wszystko dookoła - nawet o to, do czego praw nie posiadają. W taki sposób żadna poważna firma nie postępuje.

Widać za mało afer mają na swoim koncie i szukają kolejnych nie doceniając siły internetu. Wszyscy wiemy, że nie mają praw do domeny nasza-biedronka.pl i naszabiedronka.pl - są to zupełnie inne nazwy niż ich opatentowana BIEDRONKA. Natomiast forum jest prowadzone hobbystycznie.

Obecnie, odesłałem zapis do Sądu Polubownego wyrażając zgodę i czekam na dalszy rozwój sprawy o którym zamierzam informować tu, na forum.
  :: |
     
aleextra

Dołączył: 13 Cze 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-06-13, 08:29   

Nasz sąd kilkukrotnie mądrze rozpatrywał, np. gmail.pl - stowarzyszenie literatów (lecz chyba nie mają na to "patentu"), natomiast przegraliśmy z microsoft walkę o domenę microsoft.pl - długo istniejący sklepik zielarski, ale tutaj już weszła ochrona nazwy (tak mi się wydaje). I tutaj pewnie znajdzie zastosowanie ten sam mechanizm - jedyna ochrona to może być taka, że domena dłużej istnieje niż patent (chyba - nie sprawdzałem).

Zarezerwowałem domeny:
nasza-biedrona.pl
naszabiedrona.pl

Nie wykupiłem jej, w razie wyrażenia chęci wykupię i przekażę bezpłatnie do użytku dla forum. Aby przygotować się do ewentualnej utraty pozycji w google mogę coś pomóc.

Nie mam na myśli czarnego SEO - typu wpisanie złodziej - pierwsza wyskakuje biedronka:)
 
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
Wysłany: 2012-06-13, 16:40   

Oj, przez takie pierdoły firma sama sobie szkodzi..
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo