Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
koszmarek- czyli jak mozna byc gnojonym za inteligencje w bi
Autor Wiadomość
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-13, 11:36   

mucha napisał/a:
...bo co? bo rano jest głównie tylko kasa do obsługi a popołudniami jest zachrzan bo jest towar i dodatkowo kasa?


popołudniami jest więcej pracy, więc KS sobie na 2 zmianę ustawia konkretniejsze osoby... więc jeśli ty pracujesz na 2 zmianę to pomyśl sobie że jesteś konkretnym pracownikiem :)

ja ustawiając grafik zawsze staram się brać pod uwagę listę preferencyjną... ustawiać jeden tydzień na rano , drugi na popołudnie... weekendy wolne wydaję każdemu kasjerowi po równo.

święta nie święta... daje kasjerka wolną rękę ,
pisze im na kartce ile osób ma pracować w wigilie ile osób w sylwestra i niech sobie dogadają kto gdzie będzie pracować.
  Ocena JMP: 10/10
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-13, 22:36   

:em29: świetna odpowiedź, ale nie ma tak na każdym sklepie niestety
_________________
lalka
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-10-15, 13:13   

Racja, u nas elita jest na rano, bo mamy o 6:15 towar. Jednak mimo wszystko te mniej konkretne osoby mają zmiany na zmiane.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-15, 19:00   

ha, ha następny tydzień na 6:00 :)

[ Dodano: 2010-10-15, 19:00 ]
:em29:

[ Dodano: 2010-10-15, 19:43 ]
oby nic się nie zmienio
 
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-15, 21:46   

u nas cały czas się zmienia tydzień na rano tydzień na popołudnie i moim zdaniem tak powinno być
_________________
lalka
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-17, 11:54   

lalka napisał/a:
u nas cały czas się zmienia tydzień na rano tydzień na popołudnie i moim zdaniem tak powinno być

ja też jestem za tym że tak powinno być tzn: tydzień ranki, tydzień środki i tydzień popołudnia i każdy mógłby coś sobie zaplanować bo wiedziałby jak będzie pracował, i byłoby to sprawiedliwe dla każdego a u nas tak nie jest.
Dawny KS ustalał jakoś tak sprawiedliwie, nawet wziąć okres przedświąteczny WIGILIA-pracowali panny i kawalerowie a wolne dostali osoby które mają rodziny bo muszą przygotować jakoś te święta, natomiast w sylwestra pracowali starsi kasjerzy a młodzież miała czas przygotować się na imprezy czyli mieli wolne

[ Dodano: 2010-10-17, 11:56 ]
a teraz to kierownictwo tylko przepisują ten grafik z tygodnia na tydzień bez większych zmian i dlatego tak jest.
 
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-17, 18:27   

moim zdaniem też najlepiej jest jak jeden tydzień na rano, drugi na środek a trzeci na popołudnie i 1`
_________________
lalka
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-18, 13:56   

arbuzek napisał/a:
To chore jak można pisać o tym że są lepsi i gorsi pracownicy,co to ma wspólnego z tym że ktoś chce pracować na rano a nie cały miesiąc na popołudnie.Nie wszyscy Ci co mają ranne zmiany rozkładają tylko towar,na kasie też ktoś musi siedzieć.Więc pisanie że jak ktoś jest lepszy do rozkładania towaru to przychodzi na rano jest wykręcaniem się i nie chęcią dostrzeżenia problemu,ale sama wiem jak to kierownictwo potrafi manipulować pracownikiem na tylko swoją korzyść.Wiele też widziałam i słyszałam o tym jak kierownictwo wybiera sobie ludzi na zmianę,jak kogoś lubi to z nim pracuję a jak nie to go pcha gdzie popadnie.2 lata w biedronce pozwoliło mi wiele zobaczyć niesprawiedliwości.
Nie dajcie się wykorzystywać jeszcze raz powtarzam a jak macie jakiś problem to piszcie do mnie,pokogę :yeah:

[ Dodano: 2010-10-06, 11:41 ]
reniusia napisał/a:
Ale zawsze możesz poprosić że potrzebujesz np wtorek i czwartek na rano poniedziałek musisz mieć na rano i środę tak masz cztery dni na rano :em29:

Kierownictwo często ma w nosie prośby,i tak daje jak mu się podoba.

Trzeba dobrze żyć z kierownictwem (nie mylić z lizaniem wicie czego) to będą uwzględniać prośby. Ja nie mam z tym absolutnie żadnego problemu, czasem trzeba im tylko zasugerować, że w tym dniu w pracy mnie nie zobaczą. Ale z drugiej strony jak robię prawie 2 lata to nigdy nie odmówiłem przyjścia do pracy w sytuacji awaryjnej czy zostać dłużej 1-2 godziny (a sporo takich sytuacji miałem).
Akurat u nas jest inne kryterium ustalania grafiku. Bardziej obrotne osoby na sklepie mają nocki, bo szybko rozprawią się z towarem. Drobne dziewczyny czy kasjerki po czterdziestce mają 1 lub drugą zmianę. Nie każdy nadaje się do rozkładania towaru. Są niezłe cwaniaki. Przykładowo przyjeżdża towar, zostanie rozładowany, kierownik go sprawdzi, a koleżanka sobie idzie do lekkiej chemii zamiast walczyć z zawartością kontenerów :boks: I to nie jest nowa osoba, robi już jakiś czas.
 
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-19, 12:20   

na każdym sklepie są takie cwaniaki, u mnie dziewczyny potrafią chować się po sklepie gdzie nie ma kamer i rozmawiać przez komórkę, ściemniają jak tylko się da , i mnie to tak drażni
_________________
lalka
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-19, 13:11   

A ja wczoraj miałem spięcie z jednym z takich cwaniaków. Rozładowuję towar jak najszybciej, bo się samochód spóźnił i trzeba choć kilka minut nadrobić, a pewna osoba najpierw 10 minut plącze się po magazynie, a potem idzie zapalić. A kontenery stały na sklepie nawet nie wypakowane. Spytałem czy zajmie się tym czy ja mam to zrobić, a on rozładuje naczepę (a nie ma uprawnień). Wypakował 1 kontener (a przyjechały 2) i idzie z paleciakiem mi pomagać rozładować samochód. I oczywiście bierze się za wody i inne ciężkie rzeczy. Przepędziłem go do towaru to powiedział, że za innych robił nie będzie. Wkurwiłem się i dałem mu elektryka, masz rozładowuj, tylko niech Ci się nie zejdzie do 22:00 (była 20:00, a pracował do 22:00). I wyobraźcie sobie, że kierowca rozładowywał, a on stał i patrzył. Resztę zmiany sobie przełaził. Gość mnie wyprowadził z równowagi. Powiedziałem kierowniczce, że nie chcę mieć z nim zmian, bo nie chcę sobie nerwów strzępić. Pytała czego to kazałem jej się domyślić.
 
     
Anonim72
[Usunięty]

Wysłany: 2010-10-19, 13:56   

lalka napisał/a:
na każdym sklepie są takie cwaniaki, u mnie dziewczyny potrafią chować się po sklepie gdzie nie ma kamer i rozmawiać przez komórkę, ściemniają jak tylko się da , i mnie to tak drażni


:szczena: My mamy zakaz noszenia komórek,mają być w szafkach,ja sama nawet swoją wyłączam bo i tak mamy problemy z zasięgiem;dziewczyny uwijają się jak tylko mogą szybko bo od tego zależy nasza premia i zdają sobie z tego sprawę ;)
 
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-20, 23:18   

JEST OGÓLNIE ZAKAZ ALE NIE WSZYSCY SIĘ DO NIEGO STOSUJĄ, NIEKTÓRE NOSZĄ I CHOWAJĄ SIĘ GDZIE TYLKO SIĘ DA I DZWONIĄ ALBO PISZĄ SMSY
_________________
lalka
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-21, 12:07   

Zegarków nosić nie można, bo niby w prasie może się zaczepić, komórek też niby nie, ale każdy nosi. Bo niby skąd mamy wiedzieć która godzina skoro u nas na sklepie nie ma zegarka? Biegać co chwila do biura? Ja noszę telefon, ale w pracy mam włączony tryb off line (ani nie zadzwonię, ani nikt do mnie. I po kłopocie. Ale fakt, że niektórzy potrafią sporo czasy zmarnować przy telefonach.
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-21, 23:01   

U nas towar jest rano dlatego na drugiej zmianie jest mniej pracy... a co do komórek to wszyscy mają w biurze bo przecież jest bezwzględny zakaz noszenia telefonów przy sobie :P
  Ocena JMP: 6/10
     
@lalka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Lip 2010
Posty: 264
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-10-22, 17:10   

U NAS POZWALAJĄ NOSIĆ JAKO ZEGAREK
_________________
lalka
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo