Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
koszmarek- czyli jak mozna byc gnojonym za inteligencje w bi
Autor Wiadomość
jaguśka

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 13
Wysłany: 2010-02-28, 20:12   koszmarek- czyli jak mozna byc gnojonym za inteligencje w bi

wiem że są sklepy biedronki na których fajnie się pracuje, jest fajny klimat, spoko ludzie. ja nie miałam szczęścia. pomijając ze miałam problem z dojazdami (podobno to nie problem, grafik mozna dopasować) , zawiść poczęści zrozumiała(dlaczego jedna ma kończyc zawsze wcześniej a inne mają siedzieć do końca), stronniczy kierownik, który nielubi gdy udowadnia się mu jego nie kompetencje( zaden tego nie lubi, ale jak został kierownikiem to powinien się troche postarać). pomijając intrygi i brak prawa do obrony. przez 4 miesiace pracowałam bez podpisanej umowy, najpierw słyszałam ze ma przyjść pocztą( ciekawe ile ta bidulka waży ze nie doszła przez 4 tygodnie) później słyszałam że przeciez mam przedłużoną więc o o mi chodzi? teraz usłyszałam ze jestem kłamczucha i mam zaburzenia pamieci bo napewno podpisywałam umowę( owszem w końcu podpisałam -Duplikat, w dniu otrzymania wypowiedzenia- oba dokumenty mają tą sama date). od ks usłyszałam ze jestem zwolniona bo wywołuje konflikty( pytając sie o umowę? bo poza tym nie miałam prawa sie odzywać a jak sie odezwałam to na mnie wrzeszczano) i okazałam brak solidarności ze sklepem bo nie złozyłam się na mandat z sanepidu( bo z jakiej racji kasjerzy maja płacic mandaty sklepu?).czy to waszym zdaniem nie kwalifikuje się do sadu pracy? tylko co zyskam przywrócenie do pracy w firmie która mnie próbowała wpedzic w depresje? jestem ciekawa co dostane w świadectwie pracy? dyscyplinarke? zrobią ze mnie osobe aspołeczną na pozegnanie? gratuluje biedronkom pracującym w miłej atmosferze, szczerze współczuje tym które miały nieprzyjemność trafić na takie sklepy jak ja. ja na szczęście juz jestem wyzwolonym człowiekiem.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-01, 00:41   

A może by tak zrobić listę takich sklepów i ew. KS gdzie jest naprawdę źle?
Później można by te listę przesłać do zarządu i upublicznić z dużym naciskiem w internecie. A sam z doświadczenia wiem, że umiejętnie wykorzystany internet w pewnych sprawach może zdziałać cuda >:D
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-03, 09:51   

tylko kto zacznie? przecież wszyscy się boją nazywać po imieniu, sama mam stracha przed zwolnieniem z pracy :(
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-03, 20:11   

Uważam, że pomysł upublicznienia danych personalnych oraz nazwy sklepu + rzecz jasna - zarzuty obok nazwiska, jest dobrym pomysłem, ale zarzuty muszą być obiektywne. Nie może być sytuacji np. Pani Kasjerka 'y' nie lubi kierownika a, że była cały dzień na kasie to zaraz upubliczni jego dane w temacie: nie odpowiednich osób na stanowisku kierowniczym.
Możemy zacząć nowy osobny temat, możemy utworzyć nowe konto z podaniem loginu oraz hasła na forum i poprzez te konto można dodać anonimowy wpis. Poza tym większość z was nie ma w profilu wpisanej nazwy swojej Biedronki, więc bez obaw może dodać z własnego konta opinie na forum o nie kompetentnym kierownictwie w pracy. Później, gdy lista nazwisk z zarzutem/ami urośnie w większą ilość, można sprawę zgłosić do BOP oraz zarządu, czekając na reakcje. Można powalczyć, ale czy na prawdę jest aż tak źle? :rool:

@jaguśka,
podaj miejscowość i nazwę tej Biedronki, a najlepiej dane przełożonych odpowiedzialnych za wynikły konflikt w tym dane KR oczywiście - jeśli nie chcesz w temacie to wyślij mi jako wiadomość prywatną.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
tomcio_em
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-03, 21:28   

Publiczne podawanie jakichkolwiek danych osobowych jest przestępstwem.Publiczne oskarżanie kogokolwiek,w internecie także ,jest przestępstwem.Uwierz mi że gdyby ktokolwiek z imienia i nazwiska podał moje personalia w dobrej czy złej wierze,ja nie byłbym dłużny i od razu do prokuratury.Ustalenie dowcipnisia nie zajęło by informatykom dłużej niż kilkanaście minut .Od skarg na przełożonych jest BOP ,PIP. Oni naprawdę potrafia takie sprawy rozwiązywać.Szanujmy prywatność ,szanujmy prawo do obrony i cudzej godności.
Bartosz napisał/a:
Uważam, że pomysł upublicznienia danych personalnych oraz nazwy sklepu + rzecz jasna - zarzuty obok nazwiska, jest dobrym pomysłem, ale zarzuty muszą być obiektywne.
Bartosz w ten sposób nakłaniasz innych do przestępstwa, a jako Administrator tego forum powinieneś stać na straży pożądku i poszanowania prawa RP.
Jeśli chcesz sie bawić w detektywa czy Chucka Norisa zbieraj takie info tylko na PW i wtedy wysyłaj gdzie trzeba.To takie alternatywne rozwiązanie i chyba jedyne rozsądne.Obiektywna ocena sprawdzałaby sie może w kilku procentach,a z reszty byłby tylko nizły kapuśniak.Pozdrawiam
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-05, 19:59   

tomcio_em napisał/a:
Publiczne podawanie jakichkolwiek danych osobowych jest przestępstwem.Publiczne oskarżanie kogokolwiek,w internecie także ,jest przestępstwem.Uwierz mi że gdyby ktokolwiek z imienia i nazwiska podał moje personalia w dobrej czy złej wierze,ja nie byłbym dłużny i od razu do prokuratury.Ustalenie dowcipnisia nie zajęło by informatykom dłużej niż kilkanaście minut .Od skarg na przełożonych jest BOP ,PIP. Oni naprawdę potrafia takie sprawy rozwiązywać.Szanujmy prywatność ,szanujmy prawo do obrony i cudzej godności.
Bartosz napisał/a:
Uważam, że pomysł upublicznienia danych personalnych oraz nazwy sklepu + rzecz jasna - zarzuty obok nazwiska, jest dobrym pomysłem, ale zarzuty muszą być obiektywne.
Bartosz w ten sposób nakłaniasz innych do przestępstwa, a jako Administrator tego forum powinieneś stać na straży pożądku i poszanowania prawa RP.
Jeśli chcesz sie bawić w detektywa czy Chucka Norisa zbieraj takie info tylko na PW i wtedy wysyłaj gdzie trzeba.To takie alternatywne rozwiązanie i chyba jedyne rozsądne.Obiektywna ocena sprawdzałaby sie może w kilku procentach,a z reszty byłby tylko nizły kapuśniak.Pozdrawiam

No tak, masz rację. Po prostu denerwują mnie sytuacje na sklepach jak opisana wyżej przez jaguśke i bez namysłu napisałem to co napisałem.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
tomcio_em
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-05, 20:24   

Bartosz Twoja akcja ma sens,tylko zorganizuj to tak aby takie zgłoszenia szły na Twoje PW. Pozostaje tylko kwestia wiarygodnosci ,czy aby nie wyjdzie z tego skrzynka na donosy w stylu ORMO.W koncu różni ludzie u nas pracują.Pozdrawiam i podziwiam że nie zadzierasz nosa :yeah:
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-06, 10:36   

Bartek, duży szacuneczek dla Ciebie za to że chcesz pomagać innym, chociaż z tego co piszesz to u Ciebie na sklepie nie ma takiego gnojenia pracowników. Tylko czy ktos odważy się podać nazwiska i pod tym się podpisać? Dla mnie jest duży plus samo to że mogę tutaj się "wygadać" i czytajac inne wypowiedzi wiem że nie jestem sama.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-06, 18:42   

Chętnie i na poważnie pomyślę, nad sensowną organizacją zbierania danych o nie odpowiednich osobach na stanowisku kierowniczym. Później można by interweniować w kilka sposobów, między innymi poprzez w/w BOP czy PIP. Mam też inny pomysł (na tych najgorszych kierowników) tylko brak mi czasu na dokładne i szczegółowe opracowanie. Cały obecny tydzień od poniedziałku włącznie, miałem grafik na rano a po pracy - silna kawa, komp i tworzenie portalu. Jutro upragnione wolne, ale następny tydzień pracuję znowu cały tydzień tylko z jednym dniem wolnym, co gorsze, tym wolnym dniem od pracy nie jest niedziela(12h) .^. ehhh...
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
jaguśka

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-07, 08:33   

Bartosz, jak dasz na forum nazwiska, to cie ci kierownicy zjedzą. o wiele lepiej pisać maile do BIP, nazwisko kierownika i sytuacja na sklepie, może wtedy firma zwróci uwagę jakich ludzi awansuje na odpowiedzialne stanowiska.
 
     
tomcio_em
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 09:42   

Zgłoszenia na PW do Ciebie,ty wklejasz w email i do BOP.Może zadziałać.Trzeba tylko dobrze odfiltrować ewentualną fikcję od faktów aby nikogo niepotrzebnie nie skrzywdzić.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-03-07, 17:17   

E-mail do BOP? myślę, że to nie przyniesie konkretnych rezultatów. Choć na dłuższą metę jeśli zgłoszenia będą się powtarzać to może poskutkować.
Rozmowa z BOP raczej odpada, bo nie sądzę aby chcieli rozmawiać z osobą postronną, której sprawa nie dotyczy. Myślałem o bardziej konkretnym działaniu, gdzie można by zebrać dowody przeciwko złemu traktowaniu. W lekkim zarysie z mojej głowy na chwilę obecną wygląda to tak:
1. Otrzymuję zgłoszenie z sytuacją i danymi
2a. Jeśli zgłoszenie jest zwięźle i konkretnie przedstawione to wysyłam maila do BOP
2b. Jeśli zgłoszenie nie jest w pełni jasno i zwięźle przedstawione, bądź brak ważnych danych jak nazwisko oskarżonego kierownika i obiektywnie przedstawione silne zarzuty, (bez konieczności przedstawienia swoich własnych danych personalnych, bo tego BOP nie wymaga) to odsyłam meila z prośbą o uzupełnienie zgłoszenia, tak aby BOP miał meila ze zgłoszeniem podanego jak na tacy.
3. Jeśli BOP zawiedzie a problemy wciąż będą, to można by zebrać dowody i z dowodami udać się bezpośrednio do Państwowej Inspekcji Pracy.
(Gwarantuje, że PIP na konkretne dowody i wieść, że wewnętrzne Biuro Obsługi Pracownika nic nie zdziałało - szybko zareaguje)

Na chwilę obecną to tylko założenia, które są w mojej głowie i to w fazie surowej. -.-
Swoją drogą, to pracownicy przecież mogą sami zadbać o własne traktowanie, mogą zadzwonić do BOP, PIP bądź udać się do związków o ile płacą składki :P
Lecz jeśli ktoś nie ogrania sposobów na obronę przed wykorzystywaniem/szantażem/itp. to służę pomocą.
Na portalu, który powstanie na pewno będzie odnośnik do działań jak walczyć z tyranią KS/KR.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
jaguśka

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-07, 19:08   

gorzej jak kierownik- wyzyskiwacz jest w związkach! wyrzywa się na pracownikach a związki chronią mu tyłek
poza tym maila do BOP powinien wysyłać sam zainteresowany bez pośredników. sprawa jest tylko taka , zeby ludzie przestali się bać głośno "mówić" o problemach w pracy.
 
     
Dragster 

Dołączył: 12 Maj 2010
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-05-12, 01:10   

Bartosz napisał/a:
tomcio_em napisał/a:
Publiczne podawanie jakichkolwiek danych osobowych jest przestępstwem.Publiczne oskarżanie kogokolwiek,w internecie także ,jest przestępstwem.Uwierz mi że gdyby ktokolwiek z imienia i nazwiska podał moje personalia w dobrej czy złej wierze,ja nie byłbym dłużny i od razu do prokuratury.Ustalenie dowcipnisia nie zajęło by informatykom dłużej niż kilkanaście minut .Od skarg na przełożonych jest BOP ,PIP. Oni naprawdę potrafia takie sprawy rozwiązywać.Szanujmy prywatność ,szanujmy prawo do obrony i cudzej godności.
Bartosz napisał/a:
Uważam, że pomysł upublicznienia danych personalnych oraz nazwy sklepu + rzecz jasna - zarzuty obok nazwiska, jest dobrym pomysłem, ale zarzuty muszą być obiektywne.
Bartosz w ten sposób nakłaniasz innych do przestępstwa, a jako Administrator tego forum powinieneś stać na straży pożądku i poszanowania prawa RP.
Jeśli chcesz sie bawić w detektywa czy Chucka Norisa zbieraj takie info tylko na PW i wtedy wysyłaj gdzie trzeba.To takie alternatywne rozwiązanie i chyba jedyne rozsądne.Obiektywna ocena sprawdzałaby sie może w kilku procentach,a z reszty byłby tylko nizły kapuśniak.Pozdrawiam

No tak, masz rację. Po prostu denerwują mnie sytuacje na sklepach jak opisana wyżej przez jaguśke i bez namysłu napisałem to co napisałem.
A ci kierownicy to co przestepstwa nie robia skoro ponizaja i dyskryminuja hehe .Skoro o nazwiska kierownicze chodzi to moze warto z nimi isc do sadu niech nie czuja sie bezkarni i ze moga naruszac godnosc drugiego człowieka polecam lekture kodeks pracy punkt 183 ;) pozdrawiam i nie dajcie sie szykanowac pajacom którzy chca was za straszyc
 
     
tomcio_em
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-12, 10:03   

Dragster napisał/a:
A ci kierownicy to co przestepstwa nie robia skoro ponizaja i dyskryminuja hehe .Skoro o nazwiska kierownicze chodzi to moze warto z nimi isc do sadu niech nie czuja sie bezkarni i ze moga naruszac godnosc drugiego człowieka polecam lekture kodeks pracy punkt 183 pozdrawiam i nie dajcie sie szykanowac pajacom którzy chca was za straszyc

Jeśli uważasz że ci kierownicy uprawiają przestępczy proceder to weź i do prokuratury zgłoś.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo