Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezygnacja z badan wstepnych a ponowna rekrutacja
Autor Wiadomość
Koszka23 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Lut 2016
Posty: 15
Wysłany: 2016-09-24, 07:22   Rezygnacja z badan wstepnych a ponowna rekrutacja

Hej. Niedawno dostalam skierowanie na badania wstepne. Niestety zrezygnowałam w dniu badan. Z powodu oferty lepsxej pracy.. Niestety okazala sie fiaskiem. Potem chcialam to odkrecic ale juz wszystko zostalo odwołane. Wiem ze zle zrobilam ale czy mam jakas szanse sie tam dostac jeszcze czy juz mnie na wieki skresla?
 
     
#poszukiwaczka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 94
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 08:09   

Wątpię w to że są jeszcze jakieś szanse.
  Ocena JMP: 7/10
     
Koszka23 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Lut 2016
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 08:26   

No,ale dlaczego?defacto pracy tam nie podjełam. A zdecydowana na prace tam dalej jestem. Po prostu glupio zrobiłam i załuje tej decyzji. ..jak bedzie nowy nabór...
 
     
#poszukiwaczka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 28 Lis 2014
Posty: 94
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 08:37   

To rejonowy będzie pamiętał ze to ta co nas wystawiła. U nas była podobna sytuacja i jak ta osoba przynosiła kolejne cv to po prostu szefowa kazała wyrzucać je do kosza.
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-24, 08:46   

Koszka23 napisał/a:
defacto pracy tam nie podjełam. A zdecydowana na prace tam dalej jestem. Po prostu glupio zrobiłam i załuje tej decyzji.
De facto zrobiłaś sobie z ludzi jaja, jak będą pamiętać, to Cię po prostu odrzucą na starcie. Bywa, że za głupotę trzeba zapłacić... Ale kto zabroni Ci spróbować? Forum to nie wyrocznia i nikt nie zgadnie, co ma w głowie KR, prowadzący rekrutację u Ciebie. Poza tym, zawsze możesz wymyślić lepszą bajeczkę, w którą uwierzy i ponownie Ci zaufa. Bo chyba nie zdajesz sobie sprawy, że w tamtym momencie straciłaś zaufanie...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 09:06   

Wysłanie na badania jest praktycznie równoznaczne z chęcią przyjęcia takiej osoby. Badań nie przejść to trzeba mieć pecha więc w Twoim wypadku po prostu kogoś wystawiłaś na wiatr i pewnie nawet im nie dałaś znać że rezygnujesz. Także ja bym skrupułów nie miał i za każdym razem bym darł Twoje CV bo skoro zrobiłaś to na samym początku wiec nie można darzyć Twojej osoby zaufaniem i zrobisz to kolejny raz albo jak już będziesz pracować to coś wymyślisz. To jest moje prywatne zdanie ale jak postąpi ktoś inny? Nie wiem ale duże prawdopodobieństwo że w podobny sposób. Czasem trzeba spić piwo które się nawarzyło ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Koszka23 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Lut 2016
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 09:18   

Ale ja nikogo nie wystawiałam..dałam znać i przeprosiłam. Wiem, że to mnie nie usprawiedliwia i za głupote sie płaci,ale skoro zatrudniaja tych co kiedys odeszli. I to nie była zadna wymyslona bajeczka jak ktos z was napisał.
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 10:06   

Postaw się teraz na miejscu takiego kierownika który ma x takich rozmów i teraz niech połowa ludzi co dostała skierowanie nie pójdzie na badania bo znalazła sobie lepszą pracę a później jednak wraca bo coś nie pykło. Co byś zrobiła na jego msc?
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
joannam328 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Wrz 2016
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 10:09   

Koszka23 napisał/a:
Ale ja nikogo nie wystawiałam..dałam znać i przeprosiłam. Wiem, że to mnie nie usprawiedliwia i za głupote sie płaci,ale skoro zatrudniaja tych co kiedys odeszli. I to nie była zadna wymyslona bajeczka jak ktos z was napisał.


Koszka tutaj chodzi o to, że pracodawca nie ma już do ciebie zaufania, bo on nie wie, czy jak znowu przyjdziesz to pracy to mu po tygodniu nie powiesz, że się rozmyśliłaś i dostałaś lepszą ofertę. A on zostaje wtedy bez pracownika. Nie oszukujmy się, ofertę lepszą od Biedronki nie jest tak trudno dostać i taka sytuacja może się zdarzyć ponownie. Nikt nie będzie ryzykował w twoim przypadku. Szczerze to ja też bym nie ryzykowała.
 
     
Koszka23 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Lut 2016
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 11:02   

No nie wiem czy łatwo dostać. W małych miastach wcale nie łatwo. Nie mierzmy wszystkich jedna miara. Skoro jednak tak twietdzicie to w swoim rejonie nie mam co szukać. Rezygnowanie po tygodniu to jakis absurd nigdy czegos takiego nie odwaliłam umowa zobowiazuje. Rozumiem ze zawalilam ale naprswde nie jestem nieoowazna panienka co zmienia zdanie co 5 minut. I to bym chciała udowodnic,kietowniczka mi mowila ze byly osoby co rezygnowaly po tygodniu. Wg mnie to bardziej niepowazne.
Bo jak po tygodniu mozna ocenic dana prace. Poczatki sa zawsze trudne.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 12:57   

Koszka23 napisał/a:
Rezygnowanie po tygodniu to jakis absurd nigdy czegos takiego nie odwaliłam umowa zobowiazuje.

A Ty nie zawarłaś umowy-słownej, będąc na rekrutacji nie mówiłaś że chcesz podjąć u nas pracę, nie wyraziłaś na nią zgody jak kierownik informował Cię że zostałaś przyjęta, czy wzięcie przez Ciebie skierowania na badania nie było wstępną zgodą na zatrudnienie? Mnie się wydaje że jednak odwaliłaś.
Ale próbuj jeszcze tylko niech Ci się nie zdaje że nic takiego się nie stało. ;)
 
     
Koszka23 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 16 Lut 2016
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 13:35   

No chyba nie. To umowa o prace swiadczy o pracy. Ja nie podpisałam umowy, nie podjełam pracy fizycznie. Wiec nic mnie nie obowiazuje. Badan tez nie odbyłam i dokumentow nie dałam. Chyba logiczne ze bez badan nikt nikogo nie zatrudni. Oczywiscie nic nie bede pomijac , jesli ktos da mi dzanse skorzystam jesli nie to nie skorzystam. Rekrutacje zamkniete poki co. Zachowałam sie jak idiotka,i nie zamierzam tego ukrywać ani pomijać. Sprobuje przekonać do siebie,ale skoro mowicie że spalona jestem to chyba jednak dam z tym spokoj.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 13:50   

Czyli samo Twoje słowo jest nic nie warte?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 13:51   

Koszka23, jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy , zamiast Ciebie mógł już ktoś pracować , ktoś kto potrzebował tej pracy i kogo potrzebował ten sklep .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-24, 14:00   

Niby tak dopiero po badaniach można z osobą podpisać umowę jednak ten świat działa też na umowie dżentelmeńskiej jeśli ktoś kieruje cię na badania poświęca ci czas na rekrutacji ty jesteś zainteresowana i obie strony wyrażają chęć współpracy to poniekąd jest jakaś już umowa słowna. Nie powiedziałaś na rekrutacji że się zastanowisz i dasz odp na dniach tylko wstępnie się zgodziłaś. Cóż postąpiłaś jak postąpiłaś jedno już wiadomo że ufać Tobie nie można i pracodawca to będzie pamiętał. Próbuj w innych biedronkach może ci się uda do odważnych świat należy ;)
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo