Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki na rok 2016 TYLKO INDYWIDUALNE?

Czy uważasz, że 500 zł podwyżki jest zbyt wygórowane?
TAK, doprowadzi pracodawcę do upadłości
2%
[ 6 ]
Nie mam zdania.
1%
[ 5 ]
Nie! powinniśmy mieć zbliżone zarobki do kolegów z Portugali.
96%
[ 265 ]
Głosowań: 276
Wszystkich Głosów: 276

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 11:46   Podwyżki na rok 2016 TYLKO INDYWIDUALNE?

Poniżej odpowiedź JMP na wniosek Solidarności odnośnie negocjacji podwyżek na rok 2016
Przypominamy ,ze w 2015 podwyżki objęły stanowiska kierownicze tylko w wybranych aglomeracjach.
Kwoty podwyżek m.in w Poznaniu ,Gdańsku to ok ,450 zł brutto
W Warszawie kasjer -sprzedawca zaczyna od podstawy 2250 miesięcznie
Pracodawca wyraźnie wskazuje ,że podwyżki będą indywidualne. Dlatego , wystąpimy w spór zbiorowy z pracodawcą.
Jeśli nie było "tradycyjnie' podwyżek o 100 zł wystąpimy o podwyżki 500 zł na każdym stanowisku na sklepie. I nie ma racji Michalina1972, że MP zacznie przynosić nagle z tego powodu stratę. Nasz pracodawca płaci w Portugalii wynagrodzenie w euro i ma zysk łącznie z Kolumbią 32% resztę robimy MY. Więc jak bedzemy wyrabiali tylko 40 % zysku całej grupy kapitałowej ,a nie 67-68% to myślę ,że ani JMP nie zwinie interesu ani nie padnie. Po prostu jeden jacht w roku mniej dla akcjonariuszy

[URL=PODWYŻKI INDYWIDUALNE ]PODWYŻKI INDYWIDUALNE W 2016[/URL]

[ Dodano: 2015-12-19, 11:53 ]


[ Dodano: 2015-12-19, 11:53 ]
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-19, 12:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 12:40   

Nie rozumiem dlaczego mielibyśmy mieć mniej niż Portugalczycy skoro robimy tę samą robotę ! >:D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 13:05   

DarkSide, pozwól że zacyuję " to tylko Polska"
 
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 1 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-12-19, 13:29   

Błagam was, nawet jeżeli Portugalczyk zarabia 1500 euro, to może kupić za to O WIELE WIĘCEJ niż Polak zarabiający 1500zł (a tu i tu to mniej-więcej płaca minimalna). Najprościej pokazać to na przykładzie benzyny - w Portugalii kosztuje teraz 1,18euro, a u nas 4,30zł. Czyli to tak jakby litr benzyny u nas, na stacjach, kosztował nieco ponad złotówkę. Fajnie by było, co?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 13:49   

Mariano, pieprzysz panocku. to że oni mają drożej to nie znaczy że my mamy zarabiać totalne dno. nawet jak cena paliwa była droższa ale zarobi 1500 euro jak napisałeś to i tak by Nam sie zdecydowanie lepiej żyło !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 18:36   

czy 500 zł netto jest wygórowaną propozycją ? myślę że nie , kto nie chciałby zarabiać pięć stówek więcej ? ale jest to kwota chyba nierealna , nie znam się na ekonomii , na finansach i na zarządzaniu ale w naszym kraju są chyba najwyższe koszty wynikające z zatrudnienia pracownika na umowę , zobaczcie ile zarabiamy brutto a ile nam zostaje na czysto , łupią nas z każdej strony , państwo sobie a pracodawca sobie , najbardziej wkurzające sa składki na ten "wirtualny" zus , tyrasz ,potrącają ci składki a potem i tak okazuje się że twoich pieniędzy nie ma . Wracając do tematu , co możemy zrobić żeby nakłonić pracodawce do takiej podwyżki ? chyba nic , w takim państwie żyjemy " to tylko Polska" a pracować gdzieś trzeba . Myślę że jeśli ktoś ma lepsze perspektywy to nie siedzi w biedronce .
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 19:05   

marta1 napisał/a:
czy 500 zł netto jest wygórowaną propozycją ? myślę że nie , kto nie chciałby zarabiać pięć stówek więcej ? ale jest to kwota chyba nierealna , nie znam się na ekonomii , na finansach i na zarządzaniu ale w naszym kraju są chyba najwyższe koszty wynikające z zatrudnienia pracownika na umowę , zobaczcie ile zarabiamy brutto a ile nam zostaje na czysto , łupią nas z każdej strony , państwo sobie a pracodawca sobie , najbardziej wkurzające sa składki na ten "wirtualny" zus , tyrasz ,potrącają ci składki a potem i tak okazuje się że twoich pieniędzy nie ma . Wracając do tematu , co możemy zrobić żeby nakłonić pracodawce do takiej podwyżki ? chyba nic , w takim państwie żyjemy " to tylko Polska" a pracować gdzieś trzeba . Myślę że jeśli ktoś ma lepsze perspektywy to nie siedzi w biedronce .



Droga marto koszty pracownicze - w JMP i Polsce są bardzo niskie
Koszty pracownicze JMP -3.9 % ogółu kosztów.
W to masz wliczone i ZUS i koszty ogólne i delegacji.
Do 100 % kosztów pracodawcy -to 3.9 % wygląda śmiesznie. Auchan ma kosztów 8 % i funkcjonuje. Ale Auchan nie stać na budowanie własnej mleczarni w Polsce, a biedronka ma takie plany.

Nakłonić pracodawcę? Można -po to są spory zbiorowe. JMP zarabia jak KGHiM jeżeli chodzi o zyski ,natomiast rozpiętość wynagrodzeń między jednym a drugim jest ogromna.

Jeżeli wychodzicie z założenia że z tortu które fundujecie pracodawcy swoją pracą należy się wam 3.9 % to może macie rację.
Ale nawet związek Pana Lewińskiego widzi możliwość podniesienia pensji o 350 zł (propozycja 2350 jako start) więc i to 500 nie jest wygórowane, uwierz oni nie dadzą zrobić "krzywdy pracodawcy"
Czasem tylko ukradną nam pomysł i przypiszą sobie.Jak tą o premii za absencję dla wszystkich



znajdź powyżej tematykę premii za brak absencji dla wszystkich niezależnie od innych czynników. Oczywiście znajdźcie to w tematach NSZZP Biedronka. Janeczek5555 jesteś kłamcą!!!! poproszę Piotra by opublikował na stronach protokół pracodawcy ze spotkania w wrześniu i wyjdzie skąd wyszła ta propozycja.
My o tym mówiliśmy we wrześniu na spotkaniu i pisaliśmy o tym na forum.Ale cóż sukces ma zawsze wielu ojców
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-19, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 19:11   

qweerty, tak jak napisałam "nie znam się" odpowiedziałam tylko na pytanie z ankiety :) , uważnie śledzę ten dział forum i pamiętam że Wy byliście pierwsi , tylko o jakim sukcesie piszesz ? bo jeszcze żadnego nikt nie odniósł . Jak na razie to tylko się "przekrzykujecie" i nawet jak chodzi Wam o to samo to nie potraficie ustalić wspólnego stanowiska . Tak właśnie widzę związki w JMP .
Piszesz o sporze zbiorowym , czy na prawdę do niego dojdzie i czy faktycznie w ten sposób wywalczycie podwyżkę 500 zł dla wszystkich ,nie wiem , nie znam się .
Mam jeszcze jedno pytanie czy posiadasz wiedzę na temat wysokości zarobków w innych marketach ? tak dla porównania .
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 19:34   

marta1, nie interesują mnie zarobki w innych firmach ,ale skoro w W-wie kasjer zaczyna od 2250 ,a gdzie indziej 2000, jezeli zastępca z 1,3,5, i 10 letnim stażem w Poznaniu i Gdańsku dostali w tym roku 450 zł więcej to myślę ,że można wyrównać do wszystkich

Jeżeli chodzi o wspólne stanowisko , to trudno je ustalić ze związkiem który zawsze ma optykę tą samą jak pracodawca.

Odnośnie sukcesów? Myślę że niedługo premia za absencje ulegnie zmianie , gdyż nie może być dyskryminacji na tle płacowym,znajdziesz to niedługo w opublikowanym protokole pracodawcy ze spotkania we wrześniu.
Zawsze jak dociskamy coś pracodawca "sam na to wpada" albo kolega z NSZZPracodawcy

Podobnie było z ograniczeniem ilości grafików, zakazu zmian podczas nieobecności, wprowadzeniu zasad widełek socjalnych (zgodne z ustawą) rad bhp, audytu przerw pracowniczych-wszystko wywalczone medialnie, kontrolnie służbami PIP itp. Wszystko potem wprowadzone z dobrej woli ,a wszystko wywalczone przez "S"

Nie bardzo wiem co mam porównywać. Kaufland?
Panią która od stycznia będzie miała 1850 brutto zgodnie z płacą minimalną do kasjerki w biedronce z pensją brutto 150 zł większą. Ale z jednym ale zapytaj Panie z Kauflandu jak tam wygląda praca, jak siedzisz na kasie nie obchodzi CIę towar, jak na mięsnym pieczywo
Odnośnie pensji kierowniczych... jak chcesz równać do lepszych to zapewne Lidl.
Ale żadne z sieci nie osiąga takich dochodów jak JMP

I na koniec. W USA jest tak ,że jak związek wynegocjuje warunki to dotyczą one tylko członków związku. I myślę ,że nie jest to zły system
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 19:51   

masz rację , można wyrównać wszystkim
nie wiem jaką maja optykę inne związki ale przecież piszecie o tym samym
za sukcesy trzymam kciuki
wiem na czym polega praca pań w Kauflandzie i zapewne te 150 zł więcej u nas jest niewspółmierne do ilości obowiązków jakie mamy i tu chyba tkwi problem , bo zarabiamy porównywalnie ale narobimy się więcej czyli nacisk na produktywność kosztem etatów , myślę że tu jest pole do popisu , walka o zwiększenie etatów
wspominasz o USA :) świetny wzór do naśladowania :) nie tylko w kwestii związków
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 20:12   

marta1 napisał/a:
masz rację , można wyrównać wszystkim
nie wiem jaką maja optykę inne związki ale przecież piszecie o tym samym
za sukcesy trzymam kciuki
wiem na czym polega praca pań w Kauflandzie i zapewne te 150 zł więcej u nas jest niewspółmierne do ilości obowiązków jakie mamy i tu chyba tkwi problem , bo zarabiamy porównywalnie ale narobimy się więcej czyli nacisk na produktywność kosztem etatów , myślę że tu jest pole do popisu , walka o zwiększenie etatów
wspominasz o USA :) świetny wzór do naśladowania :) nie tylko w kwestii związków


Prawie,ale subtelna różnica... wiesz nie trudno przepisać czyjeś pomysły jak pracodawca musi zrealizować,. Marta1 to tak jakbyś Ty przepięknie ułożyła ekspozycję n-f włożyła to serce i pracę a inny pracownik poszedł się pochwalić do ks że to jego robota, albo by się nie przyznał,że to nie on jak za togo chwalą. Inna kwestia , janeczek555 nie umie odpowiedzieć na pytania o kierowników rencistów i ilu ma kasjerów w zarządzie związku...Ale to szczegóły, wkurza mnie że my jeździmy po Polsce, walczymy o ludzi i postulaty a oni to na krzywy ryj robią sobie uzwiązkowienie pisząc o bonusach albo przypisując sobie cudzie pomysły
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 20:27   

System motywacji czyli premia !!! proponuje jeszcze raz aby wszyscy dokładnie zapoznali się zasadami przyznania premii w JMP . Za brak absencji w danym miesiącu dodatek jest wyliczany z premii a jak premii nie ma to dodatku też nie a pracownik chory był 100% w danym miesiącu w pracy, więc pytam się gdzie tu uczciwość i sprawiedliwość.

Co do protokołów to zostaną opublikowane łącznie z uwagami i sugestią wypowiedzianą przez doradce pracodawcy która spowodowała nasze wyjście pod siedzibę JMP

NSZZP proponuje zapoznać się jeszcze raz z protokołami spotkań z JMP i uwagami do protokołów a szczególnie zwrócić uwagę KTO był i jest przeciw z JMP rozwiązywania problemów i prowadzeniu dialogu przy stole .
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-19, 21:16   

qweerty, rozumiem że Cię to wkurza , ale wiesz co ? Będąc związkowcem nie chciałabym mieć w swoim gronie ludzi którzy zapisali się tylko po to żeby wyciągnąć jakieś pieniądze , bo przecież nie o to chodzi . Myślę że tu na forum nie brakuje takich którzy potrafią odróżnić pracę jaką wykonujecie Wy a czym kuszą inni w celu uzwiązkowienia .
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-22, 10:19   

Koszty pracownicze sa wg ciebie bardzo niskie? To pewnie dlatego tyle osob zatrudnia sie na smieciowkach lub w ogole na czarno. Widac, ze nie masz pojecia, sprobuj chociaz porozmawiac z jakims pracodawca i zobacz jak to wyglada.
 
     
@anka1

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Lis 2015
Posty: 230
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-22, 15:26   

Larrikol,
https://poradnik.wfirma.pl/-czy-wiesz-ile-wynosi-calkowity-koszt-zatrudnienia-pracownika
Od kwoty brutto mamy potrącane składki, które prawie w równych częściach ponosi pracodawca i pracownik
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo