Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytania związane z praca na kasie
Autor Wiadomość
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
Wysłany: 2015-03-03, 23:40   Pytania związane z praca na kasie

Hej dawno mnie nie było, bo wsiąknęłam w Biedronkową mafię :yeah:

Od 2 dni siedzę na kasie, w zasadzie nikt mi nie zrobił konkretnego przeszkolenia.
Wiem tylko do czego służy plu, wagowy, i to tyle.

Mogę Was prosić o rady i odpowiedzi na kilka moich pytań?

1. w jakich sytuacjach mogę dzwonić po kierownika na kasę?

2. Jeśli np. nabije komuś proszek i on stwierdzi już po nabiciu kolejnych produktów " Wie Pani co jednak nie wezmę tego proszku bo jednak za drogi" a już kilka produktów za nim mam nabite co innego , co wtedy? Bo wiem , że jeśli byłby ostatni to mogę do cofnąć przez przycisk "cofnij ostatni" czy coś takiego.

3.Co gdy cena papierosów nie zgadza mi się z ceną na wyświetlaczu? i jak wyjść z tej funkcji do dalszej sprzedaży?

4. W jaki sposób wymienia się papier na kasie ?Czy jak będę mieć w połowie nabity paragon a skończy mi się papier to jak wymienię papier to on się wydrukuje jeszcze raz???

5. Do czego służy Esc?

6. Czy mogę zostawić sobie w kasetce po tajniaku 100zł? Bo wkurza mnie to że ktoś mi wyjmuje 200zł a płaci np 9,30, to z czego mam mu wydać ? Te mądre łby na górze mogliby pomyśleć , że choć 1 100zł w kasetce powinno być.

7.Jak wyzerować wagę , gdy żle pokazuje ważoną ilość?

8. Czy jesli ktoś przyniesie mi do kasy drobne pieniądze na wymianę np po 2zł, 50gr,1zł w kwocie 50 czy 100zł, to czy mogę to sobie wrzucić do kasy , czy musze poinformować o tym kierownika???

Jeśli macie jakieś przydatne cenne rady dla świeżaka co do kasy to z miłą chęcią wszystkiego grzecznie wysłucham :D



Pozdrawiam Was wszystkich, ludzi o dobrych sercach i twardej du..ie :D
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
~Apachaiek 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Paź 2014
Posty: 32
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-03, 23:55   

1. zwrot towaru, niezgodnosc ceny, wycofanie nie ostatniego produktu

2. musisz dzwonic dwa razy dzwoniekiem po kierownika lub telefonem jesli jest w biurze

3.Nie zdarzylo mi sie jeszcze cos takiego

4.Wyjmuj rolke jak tylko zobaczysz czerwony pasek,wkladzasz rolke, zamykasz, wciskasz x czyli ze klapa zamknieta i gotowe

5.Chyba glownie do zamkniecia zmiany ESC->zamkniecie zmiany->tak->i kierownik skanuje swoj identyfikator

6.Niby każdą 100 masz wkladac ale ogolnie masz miec nie wiecej niz 900 zł chyba wiec jedna czy dwie 100zl mozesz miec w razie braku banknotow 50 zl

7.Odsun kabelki od terminala do karty od kasy bo czesto leza na kasie i zawyzaja wage, i pozniej masz chyba drugi przycisk od lewej od zerowania, z reszta wciskaj wszystko dopoki sie nie wyzeruje :P

8. jest ogólny zakaz rozmieniania i zamieniania pieniedzy ale jak ktos ci zaplaci 10 zl w 10gr to przyjmujesz,mysle ze mozesz sobie rozmienic jak ktos ci przyniesie byle by nie blokowac kasy orzy duzych kolejkach.
  Ocena JMP: 3/10
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-04, 00:04   

Apachaiek napisał/a:
wycofanie nie ostatniego produktu

od 16 lutego kasjer sam może zrobić wycofanie maks 4 pozycji, przedgladanie paragonu i orzycisk wycofanie przy danym produkcie

Apachaiek napisał/a:
Niby każdą 100 masz wkladac ale ogolnie masz miec nie wiecej niz 900 zł chyba wiec jedna czy dwie 100zl mozesz miec w razie braku banknotow 50 zl

jest kategoryczny zakaz trzymania banknotów dwustu i stu złotowcych, mają być bunkrowane, 50 zł maks 3-4. w kasetce nie więcej niż 900 złotych gotówka.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-04, 00:15   

A wiesz że ceny możemy wybierać strzałkami ? Ale może tak być że się nie zgadza wtedy informujesz klienta że nie możesz sprzedać tej paczki a jeżeli się upiera to albo dzwonisz po kiero albo sprzedajesz po najniższej cenie . Esc wychodzisz z operacji np. takiej jak opisana z papierosami lub jak przeglądasz paragon lub z każdej innej głupoty ... :D

[ Dodano: 2015-03-04, 08:37 ]
...i gdy skończy się rolka w trakcie kasowania do czego nie możesz dopuścić ;) drukarka jest tak mądra maszyną że gdy tylko zapodasz jej nową roleczkę wydrukuje wszystko na nowo :D
 
     
#aneta8702 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-04, 08:53   

u mnie od jakichs 2 tygodni kazda pozycje moge wycofac na pargonie, najpierw szczalka do gory wybieram produkt a pozniej wycofanie i wycofuje mi
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-04, 11:42   

marta1 napisał/a:
Ale może tak być że się nie zgadza wtedy informujesz klienta że nie możesz sprzedać tej paczki a jeżeli się upiera to albo dzwonisz po kiero albo sprzedajesz po najniższej cenie . Esc wychodzisz z operacji np. takiej jak opisana z papierosami lub jak przeglądasz paragon lub z każdej innej głupoty ... :D
:D


kategoryczny zakaz sprzedawania papierosow po cenie innej niz na opakowaniu!!! i za to mogą być duże konsekwencje.
Policzysz za drogo, to fiskus ma de fakto mniejsza akcyze od tego(producent oplaca w-g ceny z paczki)
Policzysz za mało, to ustawa z ministerstwa zdrowia, która zabrania promowania wyrobow tytoniowych.

U nas na początku roku był mały cyrk i na kasie praktycznie żadne papierosy nie mialy swoich i cen, i poprostu grzecznie odmawialiśmy sprzedarzy. Co pomarudzili to ich, ale takie przepisy.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-04, 11:46   

masz rację :) dlatego napisałam że są dwa wyjścia , ja zawsze dzwonie po kiero niech on tłumaczy :) jest osobą bardziej wiarygodną :)
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-04, 11:58   

Ja wychodzę z założenia, że kierownicy mają za to płacone więc niech tłumaczą :) Aczkolwiek najpierw sam próbuję łagodzić atmosferę, żeby nie było :)
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 07:45   

jakihno napisał/a:
Ja wychodzę z założenia, że kierownicy mają za to płacone więc niech tłumaczą Aczkolwiek najpierw sam próbuję łagodzić atmosferę, żeby nie było


normalnie bym się zeźlił ale dodałeś to zdanie na końcu, i taka moja mała dygresja nam nie płacą za myślenie za kasjerów więc często gęsto dwa dzwonki są nadużywane z błahych powodów.
apeluje żeby myśleć przy tym co się robi i jak się robi!!!
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 17:38   

brodacz1989, Właśnie w tym celu zadaję te pytania, by nie wołać bez sensu kierowników na kasę ;)

Robię to z myslą, o tym aby nie utrudniać ani sobie ani innym pracy i życia ;)

A jeszcze mam pytanie.

Jak przepisać na kasę wartości które są na opakowaniach które nie czyta laser?

Dla przykładu zdjęcie fileta wędzonego https://www.bangla.pl/zdj...8863_1_6278.jpg jak miałabym to wprowadzić ręcznie na kasę?


Oraz łososia https://cowsklepie.weebly.com/uploads/2/3/0/5/23050044/5814051_orig.jpg

Bardzo proszę o wytłumaczenie ;)
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 18:05   

przepisujesz wszystkie cyferki z kodu kreskowego i klawisz PLU :) chociaż na fileta (łososiowego) jest krótki kod wtedy wpisujesz wagę klawisz ILOSC krótki kod i klawisz PLU
Ostatnio zmieniony przez marta1 2015-03-05, 18:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~Mirabe 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 34
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 18:21   

Na filecika no albo inne z kodem kreskowym datowym wpisujesz wagę, tu 0,344 naciskasz ilość, następnie przepisujesz od piewszego nawiasu do drugiego z tym pirwszym włącznie czyli 01959... koncząc przed 17 w nawiasie.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 18:37   

HejaBanana, spróbuj nabijać tak, waga z opakowania, naciskasz ilość, sześć pierwszych cyfr z kodu i siedem zer czyli 0,286 ilość 2970720000000
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@HejaBanana 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Lut 2015
Posty: 134
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 18:41   

a jak z tym łososiem????

Bez używania krótkiego kodu, tylko jak bym chciała zgodnie z opakowaniem to jak to wygląda?
Bo ten kod jest kosmiczny jakiś. :szczena:
_________________
Kto pyta, nie błądzi.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-05, 18:43   

no to teraz Heja będziesz śmigać jak stara kasjerka na kasie :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo