Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapraszam i zachęcam do.........
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-15, 19:32   Zapraszam i zachęcam do.........

oddawania krwi i jego składników :D oraz pozdrawiam tych oddających sam oddaję od kilku dobrych lat i krew i osocze... to ostatnie wykorzystuje się między innymi dla chorych na nowotwory... za dzień krwiodawstwa należy się wam dzień wolny oznaczony jako PK , i informujecie że wybieracie się oddać krew np w przyszłym tygodniu i należy wam zaplanować dzień pracy z absencją PK , (płatne krwiodawstwo) podobnie jak to jest w przypadku 2 dni w roku opieki nad dzieckiem. Sam znam kr co widząc moją absencję oburzony stwierdził że pierwszy raz spotkał się z taką absencją,ale na taką uwagę odpowiada się grzecznie że "pracodawca jest taki dobry że oddaję krew i mam dzień wolny gdyż nigdy nie wiadomo komu kiedyś z zarządu przyda się moja krew" >:D
Nie rozumiem czemu bez problemu daje się 2 dni opieki z których każdy korzysta ( niekoniecznie bo jest taka potrzeba,ale jest możliwość ;) ) a w przypadku wolnego w dniu oddania krwi musimy wysłuchiwać głupie i niepotrzebne komentarze że "można iść w dniu wolnym".... a ten dzień wolny od pracy na oddanie krwi po prostu potrzebny jest na regenerację
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 19:44   

jestem za.......... i zamierzam pomóc..jeśli się moja krew nada... ;) bo chyba najlepsze składniki wyssało ze mnie jmp ;)
Ostatnio zmieniony przez Alotquestions 2013-10-15, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-15, 19:45   

Ja oddaję już kilka lat i nigdy nie brałam tego PK, co więcej w pracy każdy wie, że oddaję i nigdy mnie nie ponformowali o możliwości dostania za to dnia wolnego, może sami nie wiedzą, nie zdziwiłoby mnie to, biorąc pod uwagę znajomość kodeksu pracy przez naszych KS'ów :) Oczywiście są wyjątki, np Robertty, :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-15, 20:12   

ja planuje dzień wolny to jest idziesz Larry np 24 i informujesz że mają Ci zaplanować dzień pracy i nanieść pk jak w przypadku opieki nad dzieckiem,czyli planują CIę ale i tak przynosisz zaświadczenie za en dzień że oddałaś krew, a ks/zks nanosi absencję PK w ohr i skanuje Twoje zaświadczenie w skanach jako PK (wolne krwiodawstwo) jest to dzień wolny płatny . Ja swoją kr (która zasiliła szeregi bezrobotnych) informowałem sms-em że w dniu np 24/05/2013 zgodnie z ustawą o krwiolecznictwie art itp ,ale to po złości było >:D

Pracodawca ma obowiązek dać podwładnemu będącemu krwiodawcą wolne w dniu donacji. Powinien także zwolnić go od pracy w dniu przeprowadzenia zaleconych przez stacje krwiodawstwa okresowych badań lekarskich (jeżeli nie mogą być one wykonane w czasie wolnym od pracy). Ta regulacja ma zastosowanie także do kandydatów na dawców przechodzących wcześniej wymagane badania lekarskie. Tak wynika z powołanej wyżej ustawy z 22 sierpnia 1997 r. oraz rozporządzenia ministra pracy i polityki socjalnej z 15 maja 1996 r. Zwolnienie to ma miejsce na czas oznaczony przez stację krwiodawstwa (w celu oddania krwi) lub na czas niezbędny do przeprowadzenia badań (okresowych). Potwierdzeniem tego powinno być odpowiednie zaświadczenie wydane przez stację krwiodawstwa ze wskazaniem czasu przysługującego zwolnienia.

Należy podkreślić, iż firma nie może aktami prawa wewnętrznego (np. w regulaminie) lub w umowie odmiennie uregulować tych kwestii ani ograniczyć, np. wprowadzając limit dni na zwolnienie czy też nakazać pracownikowi realizowanie tego obowiązku w dni wolne od pracy. Takie zapisy byłyby bowiem nieważne jako sprzeczne z ustawą.

Nieobecność w pracy w związku z realizacją ww. celu ma charakter usprawiedliwionej. Jednak podwładny powinien uprzedzić firmę o swojej absencji, zwłaszcza jeżeli o dacie np. odbycia badań wie wcześniej
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 22:39   

Larrikol, a z jakiej paki ja mam wolne tracić ?? :szczena:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-16, 09:19   

DarkSide, a w którym miejscu ja wspomniałam cokolwiek o Twoim starconym wolnym?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 10:06   

Larrikol napisał/a:
Ja oddaję już kilka lat i nigdy nie brałam tego PK

Tu :P

Ja niestety nie mogłem póki co oddawać ale jak porobie badania to zobaczy sie :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-16, 12:10   

Słowo klucz tutaj, to "Ja" - ja nie korzystam, bo nie chcę i tyle, nie piszę nigdzie, że ktoś inny ma tego nie robić. W liceum chodziłam oddawać krew, żeby nie iśc na lekcje, w pracy z tego nie mam zamiaru korzystać, trochę już z tego wyrosłam.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-16, 16:24   

każdego indywidualna sprawa czy chce korzystać z dnia wolnego ;) a przy osoczu możesz go mieć co dwa tygodnie ;) jak to bolało bardzo (ex) kr K..... bo miałem 3 miechy l4 ale nigdy powyżej 14 dni ciągłości l4 i pk ,l4 i pk i do dnia rejonizacji....... hahaha :yeah:
 
     
~ontakisam 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 19:39   

Larrikol napisał/a:
Ja oddaję już kilka lat i nigdy nie brałam tego PK, co więcej w pracy każdy wie, że oddaję i nigdy mnie nie ponformowali o możliwości dostania za to dnia wolnego, może sami nie wiedzą, nie zdziwiłoby mnie to, biorąc pod uwagę znajomość kodeksu pracy przez naszych KS'ów :) Oczywiście są wyjątki, np Robertty, :)


Ja mam tak samo ;)
_________________
ontakisam
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-17, 10:12   

Może wielu was to zdziwi ale zastępcy mają taki sam dostęp do informacji i procedur na sklepach jak nasi KS a i wykaz obowiązków bardzo niewiele się różni. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-17, 10:33   

Larrikol napisał/a:
ja nie korzystam, bo nie chcę i tyle

Hmm... delikatnie mówiąc troche dziwne podejście :szczena:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-17, 10:50   

Dziwne, czy nie, to raczej indywidualna kwestia każdego z osobna. Jak juz pisałam, jako usprawiedliwienia używałam tego w liceum, krwi nie oddaję dlatego, żeby wspaniałomyślnie dostać wolne, ale dlatego, żeby komuś pomóc.
Poza tym ile jest osób, które na koniec roku mają komplet UŻ i to nie dlatego wcale, że nie potrzebowali. Ale ja nikogo nie krytykuję za to, że korzysta.
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-17, 11:31   

Larrikol napisał/a:
Dziwne, czy nie, to raczej indywidualna kwestia każdego z osobna.

Oczywiście, twoja sprawa ;) . Ale wg mnie to cały czas dziwne podejście... :P
Znam takich co nie chodzą na przerwe i mówią że to też ich sprawa :bu:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-17, 13:07   

To jednak dwie zupełnie inne sprawy. Mam swoje zdanie i wg tego postępuję, ktoś ma inne, niech sobie żyje wg swojego upodobania i nikomu nic do rzeczy :) Nie będę sobie tydzien wcześniej planować pójść oddać krew tylko po to, żeby dostać PK, bo przez ten tydzień dużo może się wydarzyć, a dzień czy dwa dni wcześniej lub jeszcze w ten sam dzień, to już chyba trochę nie fair, mimo że przysługuje. Niestety w tej dziwnej firmie, jeden odpadający etat ze zmiany, dezorganizuje cały dzień.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo