Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop
Autor Wiadomość
marta-l87

Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 5
Wysłany: 2010-04-16, 19:13   urlop

czy moge sie nie zgodzic na urlop jesli kierownik ustawił mi bez mojej wiedzy to w grafiku
 
     
magnolia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Kwi 2010
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-16, 20:58   

A nie możesz zwyczajnie porozmawiać ze swoim kierownikiem, że poprostu nie chcesz tego urlopu????
 
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-17, 13:31   

możesz się nie zgodzić, i jeśli nie pasuje Tobie to nie idź na ten urlop i mu to powiedz!!!

Ja także zostałam wysłana na urlop bez mojej wiedzy, nawet nie wiedziałam że idę na urlop-po prostu dowiedziałam się w niedziele że w poniedziałek ide na urlop. Zadzwoniłam do Inspekcji Pracy i dowiedziałam się że kierownik nie miał żadnego prawa tak postapić, urlop ma byc przyznawany za porozumieniem sie stron czyli i Tobie ma odpowiadac i kierownikowi, chyba że jest to urlop zaległy wtedy może kierownik wysłać Ciebie kiedy mu pasuje a Tobie nie musi pasować.

[ Dodano: 2010-04-19, 09:20 ]
a powiedzcie mi kiedy i w jaki sposób mogę wziąść urlop na żądanie i czy kierownik może odmówić przyznania takiego urlopu i czy są potem jakieś konsekwencje?

[ Dodano: 2010-04-23, 19:24 ]
nie ma nikogo kto brał urlop na żadanie? nie chce mi się wierzyc :(

może to było głupie pytanie ale nigdy nie brałam takiego urlopu dlatego padło takie pytanko, ale widzę że nikt nie miał ochoty na nie odpowiedzieć, TRUDNO :( i dzięki :(
 
     
anet 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-27, 20:29   

urlop na żądanie jest po to żeby brać kiedy go potrzebujesz czyli miałaś zaplanowane godziny w pracy ale nagle coś ci wypadło dzwonisz i bierzesz UŻ. kierownik nic nie może powiedzieć. masz cztery dni takiego urlopu
_________________
anet
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-04-28, 00:04   

mucha napisał/a:
możesz się nie zgodzić, i jeśli nie pasuje Tobie to nie idź na ten urlop i mu to powiedz!!!

Ja także zostałam wysłana na urlop bez mojej wiedzy, nawet nie wiedziałam że idę na urlop-po prostu dowiedziałam się w niedziele że w poniedziałek ide na urlop. Zadzwoniłam do Inspekcji Pracy i dowiedziałam się że kierownik nie miał żadnego prawa tak postapić, urlop ma byc przyznawany za porozumieniem sie stron czyli i Tobie ma odpowiadac i kierownikowi, chyba że jest to urlop zaległy wtedy może kierownik wysłać Ciebie kiedy mu pasuje a Tobie nie musi pasować.

[ Dodano: 2010-04-19, 09:20 ]
a powiedzcie mi kiedy i w jaki sposób mogę wziąść urlop na żądanie i czy kierownik może odmówić przyznania takiego urlopu i czy są potem jakieś konsekwencje?

[ Dodano: 2010-04-23, 19:24 ]
nie ma nikogo kto brał urlop na żadanie? nie chce mi się wierzyc :(

może to było głupie pytanie ale nigdy nie brałam takiego urlopu dlatego padło takie pytanko, ale widzę że nikt nie miał ochoty na nie odpowiedzieć, TRUDNO :( i dzięki :(

Przeoczyłem tego posta, nie widziałem go wcześniej :ops:
a co do DŻ to sprawa wydaje się banalnie prosta bo wystarczy poinformować KS danej zmiany o DŻ przed rozpoczęciem pracy. Ale w rzeczywistości odbije się to później na Tobie na różne sposoby, przynajmniej u mnie tak jest i zapewne w większości pozostałych sklepów również. Dla przykładu powiem, że u mnie w pracy kolega poinformował 15minut przed pracą w niedziele KS o tym, że bierze DŻ a ona dała mu "N" bo za późno ją poinformował (naciągana ta N'ka, ale kumpel nie miał ochoty się kłócić) :eee: inna sytuacja - ja kiedyś miałem na godzinę 7 do pracy, dzwoniłem od 6.15 na telefon stacjonarny i firmowy aby poinformować, że biorę DŻ a wieśniaki z pracy odebrali dopiero 7:05... co więcej dostałem "N" bo należy poinformować przed pracą a ja powiadomiłem w czasie pracy :bu: Ogólnie aby brać DŻ trzeba mieć silne nerwy albo gadane :P
...ide spać bo padnięty jestem po dzisiejszym, dobranoc :pa1:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~asia75 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-28, 07:57   

Mi KS wstawiła dwa dni urlopu bez mojej wiedzy po 2 miesiącach pracy.Tak też można?
_________________
Asia
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-04-28, 11:51   

Tobie wstawiła?? nie ma takiego prawa. Pewnie myśli, że się nie odezwiesz bo jesteś nowa... Osobiście bym tego nie darował, ale to już leży w Twojej kwestii wyboru co z tym zrobisz. Inspekcje pracy w tym wypadku masz za sobą bo można taki wybryk udowodnić ;)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-28, 13:43   

asia75, normalny urlop czy UZ bo nie wiemy
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-28, 23:13   

asia75 napisał/a:
Mi KS wstawiła dwa dni urlopu bez mojej wiedzy po 2 miesiącach pracy.Tak też można?

Asia, a podpisywałaś wniosek urlopowy ?? Jeśli jeszcze nie,to napewno go dostaniesz do podpisu, zwróc uwagę wtedy na wniosek jaki masz rodzaj urlopu planowany, bo to ważne.
  Ocena JMP: 6/10
     
~asia75 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Lut 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-29, 12:35   

UW tak było w grafiku,tak podpisałam już świstek ,było coś ze ja proszę o udzielenie 2 dni urlopu
_________________
Asia
 
     
Beaga2 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2010
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2010-06-01, 11:22   

U nas też zawsze wstawiają urlop bez naszej zgody i trzeba iść i jeszcze być zadowolonym od kiedy pracuję zawsze mam urlop w styczniu lub w lutym a letnie miesiące to dostaję tylko w kwietniu i na dzień dzisiejszy zostało mi 9 dni urlopu niestety ale co zrobić u nas nie ma gadania kto kiedy chce tylko kiedy dostaniesz to się ciesz!!!!
 
     
arbuzek

Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-08-18, 20:12   

Mam pytanie-czy będąc na zwolnieniu lekarskim wypłacą mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy jeśli kończy mi się umowa o pracę a ja nadal jestem na L4?jak to jest?
 
     
#krystyna1644

Dołączył: 31 Lip 2010
Posty: 103
Skąd: cały świat
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-08-18, 23:16   

Witam.Kochani ja Wam powiem jak jest u Nas.Mamy wymiar 20 lub 26 dni UW.Planujemy ten urlop na początku każdego roku ale jest on ruchomy.To znaczy że każdy z pracowników ma go wtedy kiedy chce.Zdarzają się sytuacje kiedy tego urlopu chcą trzy osoby w danym miesiącu i My go wydajemy(oczywiście tylko czasem się nakładają jednym tygodniem).Muszę jeszcze jedno zaznaczyć że nikt nikomu nie wciskał (przepraszam za słowa) urlopu na siłę a każdy dostaje go w okresie letnim.
 
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-08-20, 12:02   

arbuzek napisał/a:
Mam pytanie-czy będąc na zwolnieniu lekarskim wypłacą mi ekwiwalent za niewykorzystany urlop wypoczynkowy jeśli kończy mi się umowa o pracę a ja nadal jestem na L4?jak to jest?


jeśli kończy ci się umowa,a jesteś na zwolnieniu,to jak nie przedłużą już umowy,muszą zapłacić ekwiwalent za urlop.
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-08-21, 12:14   

w naszej biedronce tylko ja określiłam termin swojego urlopu kiedy chcę. inni musieli się dostosować ;| koleżance w czerwcu na siłę wcisnęli i dodatkowo musiała po 12 czy po 10 godzin pracować żeby godziny wyrobić ;| paranoja..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo