Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Egzamin dla kasjerów i kierowników 2015

Czy ocena SOP i egzaminy z podręczników
jest dobrym rozwiązaniem
31%
[ 88 ]
nie jest dobrym rozwiązaniem
60%
[ 170 ]
nie mam zdania
7%
[ 22 ]
Głosowań: 280
Wszystkich Głosów: 280

Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-23, 21:13   

alan12, wiem że nie ma lekko ale czym jest ciężej tym bardziej potrzeba wykwalifikowanych pracowników.
Nikt nie powiedział skąd wzięto oficjalne informacje o egzaminach. ;/
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-23, 21:15   

..może nie są oficjalne ;) ?
 
     
#Katarina09

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-02-24, 13:08   

egzaminy czy test z kodów to po to zeby dac do zrozumienia gdzie lezy problem który należałoby poprawic ,pracy zawsze było dużo ,a czy jej bedziemy miec wiecej czy mniej zależy tylko od nas samych czy jestesmy w stanie zorganizowac sobie prace w zespole i pracowac czy to w 3czy 8 osób tak zeby każdej osobie z osobna i wszystkim razem było łatwiej ,pomimo ze zawsze ,,góra "bedzie twierdzic ze jest zle to my mósimy wiedziec że zespołowo jak bedziemy pracowac i bedą male efekty to juz dla nas jest duży krok do przodu, wiec mysle ze jak ktoś chce pracowac i lubi to co robi to zaangażowanie jest i efekty widać

[ Dodano: 2015-02-24, 13:10 ]
a marudni ludzie ,byli ,są i zawsze sie znajda, tylko taka ,,choroba " jest dośc szybko zarażliwa i trzeba ja tepić wiec jak najmniej słuchać tych marudzących :pa1:
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-15, 22:05   

A ja tam sie cieszę z tego egzaminu. Bedzie mozna zobaczyć ile się wie, ile trzeba sobie przypomnieć, a i szansa na zapunktowanie u KS. Ale to chyba docenią kasjerzy którzy mają chęć w przyszłości awansować bądź Ci którzy chcą być po prostu dobrymi kasjerami.

Dużo zastrzeżeń było co do rozbieżności teorii i praktyki. Ale niklt nie podał przykładu, na którym można by się wyłożyć. Ciężko mi uwierzyć, że ktoś nie odróżni na przykład nie umycia podłogi pod paletami przy wyjeżdżaniu calakami (praktyka, dość częsta z powodu braku czasu ) od umycia tej podłogi (teoria, uskuteczniana w razie konieczności).
 
     
#alan12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 07:56   

Na naszym sklepie mówili że to nie jest test tylko ankieta dla każdego z podręcznika
_________________
alan
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 08:08   

W rt jest mowa o teście ale jak zwał tak zwał wypełnić trzeba będzie...
 
     
~Mirabe 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 34
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:12   

A jak jest z testem z kodów? Nie miałam go a pracuje od listopada.
Co do egzaminu z podręcznika kasjera, ma swoje plusy i minusy.
Ostatnio byłam oddelegowana na inny sklep i przy rozkładaniu dostawy dostałam opierdziel od tamtejszej pracownicy z długim stażem, ze najpierw wykładamy mrozonk, zapytała przy tym "Ile pracujesz w biedronce? Oczywiście w praktyce tam wywala sie wszystko na sklep i najpierw wykłada mrożonki a mięsko sobie czeka. W moim sklepie mrozonki czekają na swoją kolej w przenosniej tej chłodni czy tam zwał jak zwał.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:20   

No i tu się myliła kasjerka z długim stażem ponieważ najpierw wykładamy świeże mięso i ryby
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:23   

w podreczniku jest schemat co pokolei ;) najpierw mrozone, potem zimne, pieczywo, warzywa i reszta (aczkolwiek moglem walnac babola) aczkolwiek w praktyce, przynajmniej u mnie, jedna osoba robi kotenery, druga warzywniak, a jedynka pieczywo. potem chlodnia, mixy, calaki....

Co do kodow, to ja swoj pierwszy test mialem po 3 miesiącach, w dniu dostania calego etatu. Kierownik mi mowil ze te testy robi co jakis czas jak jest czas :) albo jak widzi ze jest duzo pomylek w systemie i sa tworzone stany wirtualne.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:31   

Marta dobrze pisze ,nawet bardzo dobrze :)
Mirabe no to ciąg chłodniczy na bank zachowany wspolczuje osoba na zmianie jak kontroli wpadnie....
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:32   

najpierw mięsko potem mrożone , warzywa , chłodnia i suche na końcu :)
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:37   

No tak..zapomnialem ze w kontenerach zdaża sie mieso ;D Ale jak sie nie robi to sie zapomino. Ja jak mam rano to pierwsze kroki po warzywka ;)

Choć powiem szczerze że jak jest ileś kontenerow, to bierzemy po kolei a nie otwieramy kazdego i nie sprawdzamy czy mieso czy pizza.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 20:44   

Mirabe napisał/a:
A jak jest z testem z kodów? Nie miałam go a pracuje od listopada.
Co do egzaminu z podręcznika kasjera, ma swoje plusy i minusy.
Ostatnio byłam oddelegowana na inny sklep i przy rozkładaniu dostawy dostałam opierdziel od tamtejszej pracownicy z długim stażem, ze najpierw wykładamy mrozonk, zapytała przy tym "Ile pracujesz w biedronce? Oczywiście w praktyce tam wywala sie wszystko na sklep i najpierw wykłada mrożonki a mięsko sobie czeka. W moim sklepie mrozonki czekają na swoją kolej w przenosniej tej chłodni czy tam zwał jak zwał.
...i właśnie dlatego wiedza powinna być zweryfikowana , często jest tak że powielamy jakies schematy bo uważamy że długo pracujemy i wszystko wiemy najlepiej , ale coraz częściej spotykam młodych ambitnych kasjerów :)
 
     
gosia1321 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Mar 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-16, 21:00   

Mirabe napisał/a:
A jak jest z testem z kodów? Nie miałam go a pracuje od listopada.
Co do egzaminu z podręcznika kasjera, ma swoje plusy i minusy.
Ostatnio byłam oddelegowana na inny sklep i przy rozkładaniu dostawy dostałam opierdziel od tamtejszej pracownicy z długim stażem, ze najpierw wykładamy mrozonk, zapytała przy tym "Ile pracujesz w biedronce? Oczywiście w praktyce tam wywala sie wszystko na sklep i najpierw wykłada mrożonki a mięsko sobie czeka. W moim sklepie mrozonki czekają na swoją kolej w przenosniej tej chłodni czy tam zwał jak zwał.



U mnie w sklepie jest podobnie. Towar wykłada się z kontenerów, które od razu wracają autem. I wtedy na pierwszy ogień idą mrożonki - nikt nie czeka aż rozmrożą się lody czy ciastka. A jest co wykładać - dostajemy 2 - 3 kontenery mrożonek dziennie i drugie tyle kontenerów z mięsem. Do tego na sklepie czekają palety z nabiałem/wędlinami bo wszystkie nie zmieszczą się do domku.
 
     
~kasiunia77

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Paź 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-17, 17:47   

JESTEM po egzaminie :em29: nie było tak źle a nadmienię że pracuje dopiero 5 m-cy, wzięli mnie z zaskoczenia :) 90 % pytania niektóre podchwytliwe, ale większość oczywistych nad którymi nie trzeba mocno myśleć
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo