Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
L4 a zmiana grafiku
Autor Wiadomość
~matiTRS 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 33
Wysłany: 2014-02-05, 09:12   L4 a zmiana grafiku

W czwartek poszedłem na L4. Miałem mieć pracująca niedziele ( i jeszcze 3 inne dni). Lecz w piątek kierownik tak pozmieniał grafik że nagle zrobił mi niedziele wolną i przełożył moja pracującą na następny tydzień. I musiałem ja odpracować (bo jak twierdzi ktoś musiał za mnie przyjść).
Czyli przygrał w wiecie co. Jak z takimi praktykami walczyć? Bo wyszło na to że zabiorą mi za L4 część pensji a swoje godziny i tak będę musiał wypracować bo nagle się okazuje że miałem wolne w swoje L4.
Dodam że innym zrobił dokładnie tak samo (w poprzednich miesiącach).
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-05, 11:39   

Chamsko :/

U nas też tak robią, ale kazdy siedzi cicho, bo albo sie boi o prace albo sie nie zna.

A swoja droga jak to jest ze ZL ? to jest tak jak pracujacy jeden dzien? Czy jak?

mam np. 5 dni ZL to tak jakbym miala 5 dni po 8 godzin?

Slyszalam, ze to sie jakoś tak liczy. Czy jestem w błędzie?
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-05, 12:00   

za każdy dzień jest 80 % ale za niedzielę jest więcej płacone więc prakrycznie przy takim krótkim zwolnieniu nie odczuje się różnicy. U nas nikt nie poprawia grafików przed wprowadzeniem ZL. Jeżeli zrobi sie blokada to można ściągnąć pracownika z innej biedronki lub zrobić komuś pracę w dniu wolnym.
_________________
Czas na zmiany
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-05, 20:31   

babajaga2, rozumiem. ale załóżmy, że np. mamy zwolnienie 10 dni. Czyli to tak jakby ktoś pracował dziesieć dni pod rząd 8 godzin i ma płatne 80 %?

Chodzi mi o analogie.

Bo wiem, że to sie tez jakos liczy pozniej na godziny
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-05, 21:02   

Ilośc godzin uzależniona jest od planu pracy. Jak w trakcie zwolnienia masz dzień pracy, to tak jakbyś była w pracy, jak masz wolne to nie zalicza żadnych godzin. Jak masz kierownika świnię i zmieni Ci grafik na czas tego zwolnienia, powstawia w dni pracujące, dni wolne to niestety odrobic trzeba godziny, bo jakby nie było one zostały. Chociaż nie powinien tego robić i bieżącego grafiku nie powinien zmieniać to czasami tak bywa.
 
     
~ja33goda

Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-05, 21:45   

Od czwartku masz zwolnienie lekarskie, a w piatek zmienił grafik.... przecież to jest fałszowanie harmonogramów pracy!!!! Zgłaszać takie sprawy, jak masz KR w miarę normalnego to jemu, a jak nie bardzo to d BOP. Tacy ludzie nie mogą zajmować kierowniczych stanowisk, łamanie praw pracowniczych powinno się kończyć najmniej zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy, albo w sądzie.
 
     
~adolf17 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 28
Skąd: POLSKA PÓŁNOCNA
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-05, 22:19   

spotkałem się z podobnym przypadkiem osobiście tyle,że jak ja poszedłem na L4 to mi grafik zmienił sam KR i jak się odezwałem,że to niezgodne z KP to zaczął częściej mnie kontrolować w innych obszarach...ale zrobiłem odpowiednią notatkę to tej sytuacji w pamiętniku sklepu ;) ,ale myślę nad dalszym podjęciem działania w tej sprawie do kier.personalnego lub do BOP
  Ocena JMP: 2/10
     
~matiTRS 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-06, 09:28   

ja33goda napisał/a:
Od czwartku masz zwolnienie lekarskie, a w piatek zmienił grafik.... przecież to jest fałszowanie harmonogramów pracy!!!! Zgłaszać takie sprawy, jak masz KR w miarę normalnego to jemu, a jak nie bardzo to d BOP. Tacy ludzie nie mogą zajmować kierowniczych stanowisk, łamanie praw pracowniczych powinno się kończyć najmniej zwolnieniem dyscyplinarnym z pracy, albo w sądzie.


Tak tak. Wszyscy to wiemy a efekt jest taki że za to że poszedłem na L4 dosunął mi 3 niedziele pracujące. I co mu zrobisz. Pójdziesz się poskarżyć to będzie Ci na bezczelnego robił taki grafik że się nie ogarniesz.
Ja tam siedzę cicho zbieram wszystkie haki , za miesiąc odchodzę z roboty (bo mam kierownika z którym się nie da pracować) i spotkam się z nim w sadzie pracy. I mam nadzieje że dzięki mnie go wywalą i przynajmniej inni będą mieli lepiej.
 
     
Debesciak
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-11, 21:53   

Mi także zmienili grafik na l4. Na dodatek miałem mieć sobotę wolna a zabrali mi każą przyjść do pracy. Pytanie ile nagle miałem wolnych dni w grafiku w czasie l4... Ale tego się dowiem i nie odpuszczę.
 
     
~Koszalinianin 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-13, 14:50   

Nie powinno się zmieniać grafiku podczas nieobecności pracownika. Jak to jest w praktyce to każdy wie...

A co do zwolnienia L4 to dostajesz za każdy dzień kiedy masz ZL 80% pensji, nawet jak to jest dzień wolny. Dlatego mając np 3 czy 4 dni WOLNE po kolei i w tych dniach pójdziesz na L4 to możesz nawet dostać większą wypłatę niż siedząc cały miesiąc grzecznie w pracy ;) Tak było kiedyś ale chyba nic się nie zmieniło w tej kwestii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo