Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sprostowanie NN na UŻ
Autor Wiadomość
AgulkaKubulka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Sty 2023
Posty: 2
Wysłany: 2023-01-01, 16:14   sprostowanie NN na UŻ

Dzień dobry,
pisze z zapytaniem jak przebiega sprostowanie NN na UŻ. A mianowicie brałam dwa razy UŻ okazało się że jednego dnia mam UŻ a drugiego dnia NN. Najlepsze jest w tym że informowałam dzień wcześniej na nr firmowy sklepu że będę nie obecna. Na firmowym telefonie nie ma już wiadomości i połączeń z moim nr telefonu. Ja na swoim mam. Kierownik który zatwierdził mi NN nie pracuje już w tej firmie. Napisałam do kadr o sprostowanie mi NN na UŻ. Mam czekać do 21 dni na informację. Będą wzywać byłego kierownika na sprostowanie NN czy to już kadry zrobią?
Miał ktoś podobną sytuację??? Proszę o udzielenie informacji zwrotnej.
Pozdrawiam :)
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-02, 10:35   

AgulkaKubulka, skoro kierownik , który tak nieładnie Cię potraktował już nie pracuje , to raczej nikt go nie będzie wzywał do sprostowania , kadry same to sprawdzą , wyjaśnią , musisz czekać na informację .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
AgulkaKubulka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Sty 2023
Posty: 2
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-06, 09:01   

Kadry do mnie dzwoniły sprawa wyjaśniona zmieniono mi NN na UŻ uwzględniono mi tą sytuację co zaszła i na dniach otrzymam decyzje z voucherami pracowniczymi. Trzeba walczyć o swoje :)
  Ocena JMP: 8/10
     
~Daariusz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-09, 13:30   

Czyli jednak coś tam działa :-f
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-09, 16:53   

Daariusz, oczywiście że działa tylko trzeba trochę swojego wysiłku w to włożyć a nie czekać aż ktoś coś zrobi za nas
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-09, 13:18   

Termin urlopu na żądanie nie jest objęty ani planem urlopów, ani planowaniem indywidualnym (po porozumieniu z pracownikiem). O terminie wykorzystania urlopu na żądanie decyduje zasadniczo nie pracodawca, a sam pracownik. Nie oznacza to jednak, że pracodawca ma bezwzględny obowiązek udzielania takiego urlopu każdemu i za każdym razem.
 
 
     
Stonka30 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Sty 2013
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-10, 17:48   

UŻ nie zależy od pracodawcy tylko od pracownika :boks:
 
     
@Patrycja. 
Satanassss


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2015
Posty: 260
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-14, 12:17   

Ale jeżeli kierownik zostaje nagle sam z jednym kasjerem i nie ma kto inny przyjść wtedy kierownik może nie dać UŻ wpisując NN.
_________________
Homo verecundus
  Ocena JMP: 6/10
     
mucka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Sty 2023
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-15, 22:18   

Patrycja. napisał/a:
Ale jeżeli kierownik zostaje nagle sam z jednym kasjerem i nie ma kto inny przyjść wtedy kierownik może nie dać UŻ wpisując NN.

A przypadkiem nie gryzie się to z kodeksem pracy?
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-15, 23:02   

-mucka, Patrycja., Stonka30, Pracodawca ma jednak prawo odmówić udzielenia urlopu na żądanie. Sąd Najwyższy w wyroku z 28 października 2009 r. orzekł, że pracodawca może odmówić udzielenia urlopu na żądanie, jeśli nieobecność pracownika zaszkodziłaby interesom firmy i kolidowałaby z koniecznością zapewnienia normalnego toku pracy (II PK 123/09). Sąd Najwyższy podkreślił także, że wniosek urlopowy pracownika jest brany przez pracodawcę pod uwagę, ale nie jest dla niego wiążący, a urlop, w tym na żądanie, pracownik i pracodawca powinni uzgodnić.

Pracodawca ma też prawo odmówić urlopu na żądanie, gdy pracownik zgłosił wniosek o jego udzielenie po czasie, czyli po godzinie, w której miał rozpocząć pracę. :buu:
_________________
cvb83
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-15, 23:09   

Patrycja. zgadza się jednak Biedronka posiada ogromną bazę pracowników którzy w umowie mają sprecyzowane tylko miejsce pracy jako np miasto i jest zawsze opcja ściągnięcia pracownika z innego sklepu. Każdy sąd w tym przypadku pójdzie po linii pracownika bo nie ma przesłanek żeby odmówić pracownikowi urlopu.
Kadry w Biedronce nie raz pisały że nie ma w firmie przesłanek aby uż nie udzielać bo zawsze jest opcja ściągnięcia na dany sklep innego pracownika.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
makaro 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Gru 2022
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-16, 06:35   

Włodarz, dobra linia obrony, problem taki że będzie trzeba wydać sporo kasy na proces i prawnika i liczyć na odrobinę szczęścia by sąd uznał to za wystarczający argument... Czyli de facto musimy rezerwować UŻ przed wzięciem by uniknąć przykrych problemów
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-03-17, 22:07   

makaro ale w biedrze nigdy ci nie odmówią uż. Dostaniesz go zawsze.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-03-19, 00:24   

Włodarz napisał/a:
makaro ale w biedrze nigdy ci nie odmówią uż. Dostaniesz go zawsze.

Chyba w 2010 roku wziąłem UŻ z poinformowaniem mojej załogi dzień wcześniej. To były czasy z kiepskim KS z którym nie dało rady się porozumieć w cywilizowany sposób i wpisał mi NN, bo nagle dwie osoby się rozchorowały i ktoś został sam na zmianie... :ke:

Teoretycznie zachowanie KS może być zrozumiałe, ale że był z niego dupek, to po bezskutecznej rozmowie z KS o sprostowanie NN, zadzwoniłem do KR, który kazał sprostować NN na UŻ więc chyba można wyjść z założenia że faktycznie raczej UŻ nie odmawiają.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo