Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wsparcie forum
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
  Wysłany: 2022-11-29, 17:03   Wsparcie forum

Nasze forum zostało założone w roku 2009, kiedy pracowałem jeszcze w Biedronce. Głównym celem było stworzenie skutecznej komunikacji między pracownikami a firmą oraz budowanie zorganizowanej społeczności, która mogłaby wzajemnie się wspierać poprzez wymianę informacji. Dziś w roku 2023, po upływie 13 lat od założenia forum, choć firma nadal informuje pracowników na ostatnią chwilę, to jednak dzięki forum społeczność jest w stanie dowiedzieć się o planowanych działaniach firmy znacznie szybciej. Przez te wszystkie lata przerobiliśmy też wiele pytań i odpowiedzi, dzieląc się doświadczeniem i tym samym, zwiększając ogólną świadomość pracowników Biedronki. :em29:

Aktualnie moim celem na forum jest zwiększenie aktywności użytkowników, a także uświadomienie ich że razem mogą poprawić warunki pracy na lepsze za pomocą zorganizowanej dyskusji z pracodawcą. Nasze forum posiada bogatą społeczność o niskim poziomie zaangażowania, a moim celem jest jego podniesienie za pomocą zwiększenia aktywności użytkowników co w konsekwencji wpłynie pozytywnie na zdolności organizacyjne.

Żeby tego dokonać trzeba w pierwszej kolejności zmodernizować nasze forum i dodać kilka nowych, atrakcyjnych funkcjonalności, a także rozpocząć promocję naszego forum w sieci. To kosztuje, tak samo jak utrzymanie serwera i dwóch domen internetowych (nasza-biedronka.pl + naszabiedronka.pl), i właśnie stąd po 13 latach opłat z własnej kieszeni, wpadłem na pomysł o założeniu profilu na patronite w celu pozyskania funduszy na opłaty, modernizację i dalszy rozwój naszego forum. Za każde udzielone wsparcie finansowe bardzo dziękuję, przewiduję również (dla chętnych) symboliczne wyróżnienie w postaci nadania odpowiednich rang dla użytkowników na forum (Wspieram / VIP).

Wsparcie rozwoju naszego forum można przekazać tu:

: patronite.pl/@biedronka

: @naszabiedronkapl









Numer konta: 45 2490 0005 0000 4000 7705 2830


Pozdrawiam,
Bartosz
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-02, 14:00   

Cytat:
zmodernizować nasze forum i dodać kilka nowych, atrakcyjnych funkcjonalności


Co masz na myśli konkretnie, jakie funkcjonalności? Btw, Bartosz jesteś również adminem Fanpage na fb?
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
4 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-02, 20:55   

mik09, wiesz... marzy mi się aktualizacja forum do wersji PHP_8.0, bo aktualnie korzystamy z wersji PHP_5.6 - różnica między wersjami jest ogromna pod względem wydajnościowym (tzn. niższe koszty utrzymania, szybkość i wyższe bezpieczeństwo). Żeby dobrze i prosto zobrazować różnicę posłużę się porównaniem między samochodami: Fiat 126 vs. Lamborghini.

Jednak przejście na wersje PHP8 wymaga wiele godzin pracy i szacunkowe koszta przy zleceniu to lekko koło 10-15 tysięcy zł, dlatego to tylko marzenia i zostaniemy przy aktualnej wersji PHP5.6. Aktualny skrypt forum również nie jest wspierany od 10 lat, dlatego ewentualne modyfikacje forum trzeba zaprogramować samemu lub zlecić dobremu programiście.

Konkretnie, niezależnie od otrzymanego wsparcia mam zamiar zlecić lub samodzielnie napisać kilka modyfikacji:
    - napisanie modyfikacji z możliwością oceny każdego posta ( + / - ) przez zalogowanych użytkowników
    - utworzenie ukrytego działu dla aktywnych użytkowników w celu zwiększenia przynależności do aktywnej grupy osób... ;)
    - napisanie modyfikacji z ankietą gdzie użytkownicy będą mogli zadać dowolne pytanie w anonimowy sposób, ankieta zostanie wyświetlona na stronie głównej forum i każda zalogowana osoba będzie mogła napisać/wybrać dowolną odpowiedź również w anonimowy sposób, a wszystkie anonimowe odpowiedzi pojawią się w określonym temacie i każdą z odpowiedzi będzie można indywidualnie poddać ocenie plus/minus, a najwyżej ocenione odpowiedzi z najwyżej ocenionych pytań powędrują na Instagrama i FB.
    - napisanie modyfikacji, która zmieni/odświeży dział "Oceny Produktów" do tego stopnia że będzie się chciało czytać nowe tematy (mam kilka pomysłów, a testy już trwają)
    - napisanie modyfikacji, która udostępni na forum Biedronkowe gazetki promocyjne, żeby zainteresowani użytkownicy mieli wygodny podgląd
    - napisanie modyfikacji, która wyświetla ostatnie wypowiedzi/tematy
    - napisanie modyfikacji / stylu, który zmieni wygląd forum na nowoczesny, ale samodzielnie bez grafika ze specjalizacją UI/UX nie dam rady tego zrobić.

To jest garść konkretów, które wpłyną na aktywność i zwiększenie zaangażowania osób odwiedzających nasze forum - nie będę pisać o modyfikacjach wew. forum takich jak zmiana linków na "bardziej przyjazne" (tematyka SEO), bo nikogo szczegóły techniczne nie interesują, a niestety jest ich wiele i wymaga to pracy. Nasze forum obrazowo można porównać do starego domu kultury w którym wypadałoby wymienić okablowanie, załatać podłogę i pomalować ściany. ::)

Tak, jestem adminem Fanpage i nieaktywnego Instagrama.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~mik09 

Stanowisko:
magazynier

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2019
Posty: 29
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-03, 19:46   

Cytat:
Nasze forum obrazowo można porównać do starego domu kultury w którym wypadałoby wymienić okablowanie, załatać podłogę i pomalować ściany.


Dokładnie tak, rozumiem. Kiedyś (+10 lat wstecz) interesowałem się tematem, samemu zakładałem forum internetowe, domyślam się jak skrypty, modyfikacje poszły do przodu. Nawet szablon forum aktualnie jest zastosowany ten najbardziej podstawowy, taki oldscool tu panuje pełną gębą :-D

Plany ambitne, rozwój zawsze na duży +, tylko czy jest aż tak konieczne? Większość ludzi wpada na forum, czegoś się dowiedzieć, jak ma jakiś problem nie do przeskoczenia, bądź w okresie zbliżających się świąt, gdy firma ma opalić pracownikom profity. Największy ruch panuje chyba aktualnie na forumowym chacie, dla porównania dział oceny produktow - mała ilość tematów i postów w obecnym roku, bądź dział 'Centrum Dystrybucyjne' - nikt się w ogóle nie udziela od dawien dawna, w międzyczasie otwarły się aż 3 nowe DC (Gorzów Wielkopolski, Modlnica, Stawiguda). Media społecznościowe w znacznym stopniu wyparły fora internetowe :-( i ludzie wolą się tam udzielać, dlatego inwestycja w forum kwoty 10-15 tys. do mnie nie przemawia. Jeśli miałeś styczność z Biedronką, to dobrze wiesz, że pracując w JM, twój czas prywatny jest mocno ograniczony. Pracownik = niewolnik. Ogólnie trzymam kciuki, aby udało Ci się cokolwiek zrealizować, chociaż w jakimś stopniu :) Dzięki za wyczerpującą odpowiedź i pozdrowionka.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
6 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-04, 00:54   

Niestety muszę się zgodzić, bo faktycznie media społecznościowe wyparły fora internetowe prostotą i wygodą korzystania, a także uzależnieniem odbiorcy. Pamiętam lata 2012 - 2017 gdzie każdego miesiąca użytkownicy naszego forum łącznie pisali po kilka tysięcy postów miesięcznie i były to najlepsze lata aktywności, gdzie ludzie wpadali nie tylko po konkretne informacje, ale także po to żeby nawiązać ze sobą ogólny kontakt i być częścią naszej społeczności. Wierze że nadal jest możliwy powrót do aktywnych czasów przeszłości, bo nadal wielu ludzi z kontami założonymi w 2012, a nawet jeszcze wcześniej zagląda na forum kilka razy w tygodniu, ale skoro aktualnie panuje mała aktywność, to oni też nie są zbyt aktywni. Dlatego zależy mi na wprowadzeniu czegoś nowego, co zwiększy ogólną aktywność ludzi i pomoże na nowo ożywić forum. Sukces naszego forum jest też troche jego przekleństwem, bo forum samo w sobie stanowi ogromną skarbnice wiedzy i ciężko jest rozpocząć nowy, wcześniej nie omawiany temat, dlatego wielu ludzi wpada raz na kilka tygodni tylko po znalezienie konkretnej odpowiedzi. Kiedyś żeby poznać odpowiedź trzeba było rozpocząć nową dyskusję, która napędzała aktywność, zaangażowanie i tworzenie solidnej społeczności z którą udałoby się poprawić warunki pracy.

Stety bądź niestety w tamtych latach warunki pracy w Biedronce były lepsze, bo użytkownicy nie poruszali tak aktywnie tematów o złych warunkach pracy jak dzieje się to aktualnie od jakiegoś roku (wedle własnej obserwacji). Jako administrator forum z taką historią, naprawdę czuje się zobowiązany do dostarczenia informacji, które w prosty sposób pomogą użytkownikom poprawić swoje warunki pracy. Wystarczy rozpocząć kulturalną i merytoryczną dyskusję z pracodawcą (opierając się na konkretnych przykładach problemów związanych z warunkami pracy). Tylko tyle, albo (jak się okazuje) aż tyle. Temat z mobilizacją pracowników, gdzie to osoby rzekomo zainteresowane poprawą warunków pracy milczą, wskazuje że jednak w Biedronce jest całkiem dobrze lub przynajmniej dla mnie taki płynie z tego wniosek. Gdyby było inaczej to zainteresowane tematem osoby powinny napisać swoje problemy, odczucia, codzienne bolączki i propozycje zmian.

Wypowiedziało się tylko kilku użytkowników i mimo że opisali prawdopodobnie najpopularniejsze problemy w pracy i jestem przekonany, że większość osób się z nimi zgadza, to niestety nie są wystarczającą liczbą opinii, aby mieć ugruntowaną podstawę do rozpoczęcia dyskusji z pracodawcą. Aby dyskusja była skuteczna, potrzebna jest większa liczba opinii napisanych przez pracowników, co pozwoli na uzyskanie szerszego obrazu problemów i lepszej perspektywy przed rozpoczęciem rozmów z pracodawcą. Dlatego ważne jest, aby każdy pracownik, który jest zainteresowany zmianą warunków pracy na lepsze, opisał swoje problemy i propozycje zmian, nawet jeśli owe problemy zostały opisane wcześniej przez kogoś innego. W ten sposób uzyskamy więcej opinii i będzie to bardziej przekonujące przy rozmowach z pracodawcą, co przyczyni się do skutecznego wprowadzania oczekiwanych zmian na lepsze.

To jest naprawdę bardzo prosty i skuteczny mechanizm do poprawy warunków pracy i osobiście dziwie się pracownikom że potrafią marudzić i jednocześnie nie chcą dokonać zmian! Co jest tego powodem?
Obawy przed represjami ze strony pracodawcy?
- nie ma takiej opcji, ponieważ praktycznie cały proces odbędzie się online bez danych personalnych.
Brak odpowiedniej wiedzy lub umiejętności, aby dokonać zmian na lepsze?
- jestem tu dla WAS! opisywałem cały proces kilkukrotnie krok po kroku, plan jest prosty, a presja skuteczna. Opisanie swoich problemów i propozycji zmian zajmuje tylko kilka minut, a po tym można "usiąść na dupie" i wygodnie obserwować rozwój sytuacji. ;)

Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że pracodawca Jeronimo Martins Polska "Biedronka" (z miliardami na koncie) z całą pewnością nie jest zadowolony z publicznego przedstawienia tej metody na aktualnie stosowane praktyki względem pracowników. Jak wszyscy wiemy firma wytoczyła mi już jeden proces sądowy (wygrałem!) i naprawdę nie jest mi potrzebny kolejny proces, dlatego też osobiście nie zamierzam naciskać na organizację pracowników przeciwko firmie, tym bardziej że obserwując praktycznie zerowe wsparcie, to najprawdopodobniej zostałbym zupełnie sam z kosztami procesu i ew. kary. Niemniej pokazałem drogę i pomogę w realizacji jeżeli zobaczę rozwinięcie tematu, bo jako administrator na czele licznej społeczności czuje się do tego moralnie zobowiązany.

mik09 napisał/a:
(...)dlatego inwestycja w forum kwoty 10-15 tys. do mnie nie przemawia.

Taaak, do mnie też nie przemawia, dlatego tak gruntowna zmiana naszego forum pozostanie w sferze niespełnionych marzeń. :)

Dzięki za dyskusję i pozdrawiam!
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
3 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-11, 02:41   

Ja tylko na szybkiego dodam, że wsparły mnie dwie osoby na łączną sume poniżej 50 zł. Dorzuciłem kolejne 50 zł z własnej kieszeni i znalazłem programistę za przysłowiową "stówe", który wprowadził modyfikację oceny postów do naszego forum. Modyfikacja ta była kiedyś już wcześniej dostępna, ale w wyniku migracji na kolejne serwery oraz kilka globalnych aktualizacji forum, niestety owa modyfikacja oceny postów stała się nie kompatybilna z naszą wersją forum i dlatego znikła. Teraz wróciła i wszystkim ułatwi spojrzenie na daną wypowiedź. ;) Łączna ilość uzyskanych plusów i minusów za własne wypowiedzi widnieje na stronie własnego profilu. Uwaga: jeżeli jakaś wypowiedź otrzyma 10 minusów to zostanie ukryta. :P

PS: Na forum została aktywowana funkcja przyznawania punktów "pomógł". Tylko autor tematu może przyznać punkty "pomógł" osobom, które wypowiedziały się w jego temacie i pomogły mu lub naprowadziły na prawidłową drogę myślenia. Coś w rodzaju podziękowania za pomocną odpowiedź. Niestety można przyznać tylko jeden punkt w temacie.

PS2: Ostatni tydzień po godzinach pracy dłubałem w kodzie i na dniach pojawią się anonimowe ankiety, które mam nadzieję że ożywią nieco aktywność na forum - się okaże. :ke:
Bartosz napisał/a:
- napisanie modyfikacji z ankietą gdzie użytkownicy będą mogli zadać dowolne pytanie w anonimowy sposób, ankieta zostanie wyświetlona na stronie głównej forum i każda zalogowana osoba będzie mogła napisać/wybrać dowolną odpowiedź również w anonimowy sposób, a wszystkie anonimowe odpowiedzi pojawią się w określonym temacie i każdą z odpowiedzi będzie można indywidualnie poddać ocenie plus/minus, a najwyżej ocenione odpowiedzi z najwyżej ocenionych pytań powędrują na Instagrama i FB.


PS3: Bardzo dziękuję dwóm osobom ze wsparcie i zapraszam do podesłania wiadomości z informacją komu należy się ranga WSPIERAM na forum. :em2:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~Koszalinianin 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 30
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-11, 06:47   

W mojej opinii to forum nigdy nie będzie mega "aktywne" dopóki będzie istniał "czat". Nikomu się nie chce pisać postów jeżeli można szybko napisać na czacie. Może ograniczenie możliwości pisania na czacie pomoże? Np 1 wpis na osobę na godzinę / na dzień ?

Z drugiej strony na czacie ludzie piszą takie rzeczy, które na normalnych forach były by usuwane przez moderatorów, co za tym idzie, będziesz potrzebował moderatorów bo samemu jest ciężko być w miarę często aktywnym...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
6 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-11, 07:41   

Taaak, czat zabiera 70-90% z całej aktywności forum i pełni rolę szybkich pytań i odpowiedzi, co z jednej strony jest na duży plus, bo forum generalnie ma pełnić rolę tzw. informatora, ale z drugiej strony ogranicza aktywność w postaci nowych wypowiedzi (tematów, postów). Opcja z ograniczeniem czasowym (np. 1x wypowiedź na godzinę) w moim odczuciu byłaby pozbawieniem esencji jego istnienia, bo jednak mocno ograniczyłoby to aktywność i uważam, że prędzej konsekwencją byłaby szybka śmierć całego forum niż podniesienie ogólnej aktywności. Takie ograniczenie wydaje się dość brutalne, szybkie i ryzykowne, aczkolwiek sam myślałem z tydzień temu nad dostępem do czatu po napisaniu przynajmniej jednego posta miesięcznie w formie "ala-abonamentu" za dostęp do czatu. :taaaa:

Niby jeden post miesięcznie to wyjątkowo mało i raczej nie podniesie to ogólnej aktywności, ale po takim zabiegu ludzie zorientują się, że trzeba "coś" zrobić żeby mieć full dostęp do korzyści jakie płyną z forum i właśnie o to mi chodzi... Chce zwiększyć aktywność naszego forum przez uświadomienie ludzi, że jeśli forum bywa dla nich użyteczne, to powinni zadbać o jego ogólną aktywność i np. odpisać na jakiś temat, podzielić się wiedzą, bo brak aktywności forum doprowadzi do jego naturalnej śmierci i tym samym do utraty korzyści jakie płyną lub (bardziej) jakie mogą płynąć z aktywnego forum...

W tej kwestii tak naprawdę więcej zależy od chęci użytkowników do pisania niż ode mnie i dlatego szukam pomysłów w postaci nowych funkcjonalności żeby urozmaicić i uatrakcyjnić pobyt na forum. :-f
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-11, 21:09   

Bartosz napisał/a:
Ja tylko na szybkiego dodam, że wsparły mnie dwie osoby na łączną sume poniżej 50 zł.

Tylko dwie ? 😉 Ostatnio zaglądam na shout boksa a tam prawie co druga osoba ma plusik 🙊 aż chciałam sprawdzić jak , gdzie , co 😁 , bo jestem niedowiarkiem , no i kliknęłam tu i tam i co się okazało , że były nieszczelności 😉 , Ty Bartek wiesz jakie , bo już poprawiłeś 😊 . Trochę zwątpiłam ale nie spodziewałam się też , że Twój ,,apel" trafi na dobry grunt . Przyzwyczaiłeś użytkowników , do tego , że to jest Twoje forum , część z nich pewnie nie zdaje sobie sprawy z tego , że takie rzeczy kosztują ale może te dwie osoby , to dobry znak , pomyśl gdyby tak każdy kto tu zagląda wpłacił tylko złotówkę miesięcznie...
Pomysły na rozruszanie forum bardzo fajne , życzę by spełniły swoją rolę 😊
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-11, 23:27   

Taaak, tylko albo i aż dwie osoby, ja jestem zadowolony mimo iż myślałem że dobije do stówki i za friko wyniesie mnie programista z którym jestem w kontakcie od ponad miesiąca. :ke: Nieszczelności w przyznawaniu rang każdemu kto chciał, były celowe i trwały około tygodnia w ramach akcji propagującej ten temat. :DD

Forum jest niby moje, ale bez społeczności jest pustką i tak naprawdę fakt iż jest to moje forum, zobowiązuje właśnie mnie do inwestycji własnego czasu i funduszy żeby owa społeczność przetrwała. Gdyby każdy wpłacił złotówkę miesięcznie za dostęp, to pewnie samopoczucie przynależność do (tzw."elity") płatnego forum wzrosłoby, co teoretycznie mogłoby pozytywnie wpłynąć na aktywność, zaangażowanie i zdolności organizacyjne. Do tego miałbym środki na zlecenie modernizacji, rozbudowy i reklamy w sieci co z całą pewnością zapewniłoby solidny rozwój forum. Teoretycznie pomysł jest bardzo dobry, tym bardziej że oczywiście fajnie byłoby zarabiać z internetu xD ...ale jakoś nie przemawia do mnie ta idea... sam nie wiem dlaczego, chyba dlatego, że skoro dostęp miałby być płatny i kosztować AŻ złotówkę miesięcznie, to czułbym się zobowiązany do zapewnienia satysfakcji z płatnego dostępu, a to rodziłoby dodatkowy stres i wew.obowiązek spędzania więcej czasu na forum, a aktualnie mam tą wygodę, że wpadam z przyjemnością kiedy chcę i zajmowanie się forum traktuje czysto hobbystycznie - nawet teraz gdy walczę o jego przetrwanie... :wojownik:

Dziękuję Marta! :serce:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-12, 05:20   

Bartek ta symboliczna złotówka jeśli już , to mialaby być dobrowolna , nie miałam na myśli niczego co prowadziło by do forum płatnego , bo to byłoby równoznaczne ze smiercią 🙆 a tego nie chcemy !!! Chciałam tylko pokazać odwiedzajacym i czytajacym ten temat , że dla każdego z nas taka kwota to niedużo ale już dla forum uzbierałaby się niezła sumka , która pomogłaby Tobie w ponoszeniu kosztów i nie chodzi tu o zarabianie , to już całkiem źle się kojarzy większości internautów .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
5 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-12, 19:40   

Hmm.. gdzieś czytałem kilka badań z których bezpośrednio wynikało, że jeśli dostęp do strony jest płatny, to automatycznie zwiększa to przynależność do danego społeczeństwa, bo poniesione koszta do płatnych informacji łączą ludzi, a to pozytywnie wpływa na ich aktywność i zaangażowanie. Moim celem nie jest zarabianie, choć nie ukrywam że byłoby to fajne i nie mam zamiaru kłamać żeby się wybielić i być lubianym. Prawda jest taka, że moim celem nadrzędnym jest zapewnienie przetrwania obecnej społeczność tak długo, jak będzie działać JMP, a aktualnie przez niską aktywność, forum umiera i nie sądzę aby samo z siebie przetrwało kolejny rok. Statystki z ilością nowych postów w danym miesiącu od dwóch lat są najniższe i ponad kilkukrotnie mniejsze niż przy starcie w 2009/2010 roku gdzie była tylko garstka użytkowników.


Pomysł ze złotówką abonamentu wydaje się być genialny z trzech powodów:
1. 1zł to nie jest majątek i każdego bez problemu stać;
2. zwiększy to przynależność do forum co powinno wpłynąć pozytywnie na aktywność i zaangażowanie (do tego właśnie dążę żeby forum przetrwało);
3. zapewni to fundusze na opłaty, modernizację, aktualizację i reklamę naszego forum w sieci, przy czym warto podkreślić, że poniesione koszta na rozwój bezpośrednio przełożą się na aktywność.

Aktualny temat z dobrowolnym wsparciem powstał żeby zyskać kilka złotych na opłaty i modernizację, a także reklamę naszego forum w celu podniesienia jego aktywności. Na aktualne dobrowolne wsparcie wpłaciły tylko dwie osoby - nie narzekam! naprawdę dziękuję :serce2: , ale nijak ma się to do wydatków, które powinny zostać poniesione w celu szybkiej reanimacji. Nigdy do głowy mi nie wpadło żeby zrobić płatny dostęp do forum w formie abonamentu, ale przy założeniu że abonament miałby wynieść złotówkę miesięcznie co teoretycznie wedle badań powinno pozytywnie wpłynąć na zwiększenie aktywności, brzmi to jak idealny lek na wszystkie dolegliwości, bo przy okazji pojawiłaby się gotówka do inwestycji w rozwój co tym bardziej zwiększyłoby aktywność i zaangażowanie.

Chętnie poczytam Wasze opinie na ten temat, a także opinie z innymi pomysłami, które pomogą zwiększyć aktywność by forum nie umarło śmiercią naturalną - wszak nie jestem tu sam, a co kilka głów to nie jedna. :P
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-12, 23:18   

Bartek , wiadomo sam niczego nie zrobisz , musi się znaleźć kilka osób , które zechcą uczestniczyć bardziej aktywnie . Ja jestem z Tobą , mam sentyment do tego miejsca , to było moje pierwsze forum na którym uczyłam się jak poruszać się po internetach 😁 i jak zachowywać w społecznościach internetowych . Pamiętam czasy kiedy nie brakowało tu ludzi którzy mieli coś do powiedzenia o sobie i od siebie , teraz już tu nie zaglądają a szkoda , bo takich ludzi nam potrzeba , aktywnych i kreatywnych , takich którzy rozruszają forum na nowo . Czasem czytając sb widzę potencjał tylko jak go wykorzystać , jak zachęcić tych najbardziej aktywnych ? Może odświeżyć stare tematy , tak jak ostatnio ten ,,zabawa skojarzeniowa" ? Twój pomysł z ankietami jest super ale wiadomo , na to potrzeba czasu i symbolicznych złotówek 😉 . Mam nadzieję , że znajdą się tu osoby , które pomogą w przebudzeniu forum , trzymam kciuki 🤜🤛




[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2022-12-13, 02:49 ]

:beer2:
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
4 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-02, 15:04   

Powstała nowa modyfikacja, która w założeniu ma wprowadzić "świeży powiew" w użytkowaniu naszego forum.
Modyfikacja opiera się o całkowicie odświeżony nowy dział przeznaczony na konkretne pytania dotyczące dowolnego tematu, które można zadać w sposób jawny lub anonimowy (z loginem lub bez).
Na zadane pytanie będzie można udzielić tylko jednej odpowiedzi, ale nadal będzie można prowadzić nieograniczoną dyskusję w komentarzach danego pytania. Pytanie, odpowiedź oraz komentarze będzie można jednorazowo oceniać +/- w celu wyróżnienia najlepszych odpowiedzi i ukrycia tych gorszych.

Zadane pytania, które osiągną 20 plusów (czyli pytania względnie ciekawe, warte uwagi) pojawia się na stronie głównej naszego forum w celu zwiększenia ilości odpowiedzi, komentarzy i ocen. Raz na jakiś czas (w planie raz tygodniowo) najwyżej ocenione pytania, odpowiedzi i komentarze powędrują w formie cytatu na naszego facebooka i instagrama w celu szerzenia najlepiej ocenionego poglądu na dany temat i zwiększenia ogólnej aktywności.

Jako iż na forum posiadamy grupy użytkowników, które bazują na ilości napisanych postów, to każde nowe pytanie zadane w jawny sposób w zależności od grupy użytkownika uzyska na starcie kilka plusów żeby szybciej dobić do 20 plusów i wyświetlić pytanie na stronie głównej, tj:
Przyjaciel forum: 12 plusów na start
+Wspieram: 12 plusów na start
@Super Biedronka: 9 plusów na start
#Zaangazowana Biedronka: 6 plusów na start
~Stala Biedronka: 3 plusy na start

Dlaczego? choćby dlatego, ze użytkownicy należący do grup to zazwyczaj osoby, które są z nami dłuższy czas, dzielą się swoimi własnymi spostrzeżeniami i zapewniają przetrwanie naszej Biedronkowej społeczności. Dlatego uważam ze powinni łatwiej / szybciej promować pytania na stronę główną niż nowo zarejestrowani użytkownicy, którzy potencjalnie mogą dążyć do wyróżnienia spamu za pomocą nabijania plusów ze "sztucznych kont".

Nowy dział na forum został względnie przetestowany i nie powinien powodować problemów w użytkowaniu, jednak jeśli wystąpi jakiś problem albo uwaga / propozycja dot. funkcjonalności, to pisz śmiało w tym temacie lub jeśli wolisz, to wyślij wiadomość prywatna - ostatnio ta forma kontaktu nabiera więcej popularności i otrzymuje coraz więcej informacji o negatywnej stronie pracy w Biedronce niż czytając posty na forum i stąd też pomysł na anonimową formę użytkowania forum. Tutaj dodam, ze jako administrator mam możliwość dojścia do informacji kto napisał anonimowo, ale to tylko dlatego że nie da się stworzyć w pełni anonimowych wypowiedzi dla zalogowanych użytkowników, programowo jest to niemożliwe do osiągniecia - musi istnieć jakieś minimalne powiązanie między zalogowanym użytkownikiem i anonimową wypowiedzią i takie też istnieje, zapewnia anonimowość Twojego loginu dla wszystkich odbiorców.

Na start cztery pytania ode mnie: :ke:
1. Jakiego nawyku chcesz się pozbyć w nowym roku? (pytanie otwarte)
2. Jaki nawyk chcesz wyrobić w nowym roku? (pytanie otwarte)
3. Czy cieszysz się z otrzymanych podwyżek? (pytanie zamknięte)
4. Czego powinno życzyć się pracownikom Biedronki? :P (pytanie otwarte)
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-08, 18:31   

Bartek , sory za spam 🙊 ale , nie umknęło i nie mogę zostawić bez komentarza 😁 , świetna fota 👍 , jakby tu powiedzieć...wydoroślałeś 😉😁
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo