Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobilizacja pracowników Biedronki
Autor Wiadomość
Sebolek 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-18, 23:56   

Ciekawy artykuł. Związki pod ścianą :(


Władze Biedronki widzę tę sprawę zupełnie inaczej. "Pracownicy wysoko oceniają ofertę programów wsparcia, m. in.: paczki świąteczne, zasilenia e-kodów, wsparcie rodzin, pomoc w trudnej sytuacji życiowej. Szczególną troską pracodawca objął rodziny z dziećmi, oferując: kolonie, obozy językowe, wyprawki dla noworodka i dla pierwszoklasisty, komputery dla dzieci konieczne do nauki zdalnej, obozy rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych dzieci. 88 proc. pracowników, którzy wzięli udział w ankiecie oceniającej ofertę programów, jest zadowolonych z ich obecnego funkcjonowania" - czytamy w komunikacie dyrektor ds. relacji pracowniczych.

Trzy związki zawodowe — Sierpień ‘80, Solidarność ‘80 i NSZZ "Solidarność", stanęły pod ścianą. Niewykluczone, że jedynym rozwiązaniem będzie rozmowa z samym właścicielem.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-19, 03:19   

u8t3io3p napisał/a:
Czyli podsumowując piszesz na nieoficalnym forum biedronki i liczysz że prezes to przeczyta czy jak? Czy zmotywujesz tutaj 50 osób do strajku z 70 000?
Ale co to da? Chyba kazdy kto robi zakupy widzi że jest coraz drożej ale nadal nic z tym nie możesz zrobić no i nie zrobisz, nie będzie podwyżek tak jak pisalema
I skoro regionalna tak uważa to powinna dać jakieś namiary wyzej :-D , a pewnie nie da

Czytałeś temat? wiesz że służy do zbierania informacji? Chyba jednak nie czytałeś ze zrozumieniem, bo nie zadawałbyś tak irracjonalnych pytań.

Co do tematu... post na FB odnośnie mobilizacji jest daleki od oczekiwań, ale zgłosiło się kilka osób z ciekawymi informacjami, które dodadzą pikanterii jeżeli zostaną potwierdzone.

Napiszę jeszcze raz, najprościej jak się da żeby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem:
Im więcej pracowników zaangażuje się w akcje organizacyjną oraz im więcej sensownych informacji (problemów) o pracy w Biedronce będziemy wstanie przekazać, tym bardziej wzrośnie zainteresowanie mediów.
Większe zainteresowanie mediów bezpośrednio przełoży się na większą medialną nagonkę, a im większa nagonka tym trudniejsze tłumaczenie się firmy ze stawianych publicznie zarzutów oraz gorsze wyniki na giełdzie przez obawy inwestorów.
Każda medialna sprawa przeciwko Jeronimo Martins Polska to zagrożenie dla inwestorów co w konsekwencji prowadzi do przestoju i sprzedaży akcji z obawy o spadek kursu i tym samym utraty milionów dla samej firmy. Medialna presja jest niezwykle skuteczna i dlatego mamy szanse poprawić warunki pracy razem z pracodawcą za pomocą zorganizowanego dialogu.

Dla jasności podkreślę, że jeśli dojdzie do nagonki na dużą skale za pomocą NASZEJ organizacji, to Biedronka nie tylko będzie zobowiązana publicznie poruszyć trudne tematy pracowników, ale też zrozumie że pracownicy zyskali narzędzie do publicznej mediacji o lepsze warunki pracy. Dosłownie pracownicy zyskają oficjalne i niezależne od firmy narzędzie do walki o lepsze jutro.

Teraz pytanie: czy medialna nagonka coś zmieni?
Tak, bo publiczne tłumaczenie się z problemów zazwyczaj zawiera chęć poprawy lub chęć zapoznania się bardziej szczegółowo z przedstawionym problemem.
Jeżeli jednak Biedronka nie zabierze głosu i nie odpowie, to ślad w sieci zostanie i będzie przywoływany przy innych aferach tworząc dodatkową presje, a firma i tak straci poczucie pewności obawiając się kolejnej organizacji pracowników na jeszcze większą skale.

Kolejne pytanie: na czym dokładnie polega organizacja pracowników online?
1. Musimy pokazać że jest nas dużo, że problemy są odczuwane dla wielu pracowników
2. Musimy dokładnie opisać codzienne problemy w pracy
- minusy pracy w Biedronce są opisane w wielu miejscach na naszym forum, zbierzmy wszystkie problemy w jednym miejscu (w tym temacie).
- zachęcam do opisania złych warunków pracy, procedur których nie da się przestrzegać i wszelkich innych problemów (np. zarobki, premia, etaty), które powinny być rozwiązane
3. Tworzymy profesjonalny artykuł/list z wszystkich wypowiedzi i wysyłamy bezpośrednio do siedziby firmy
- genialny przykład listu do Biedronki znajduję się tu: https://nasza-biedronka.pl/list-do-biedronki

Otrzymałem dziś w wiadomości prywatnej ostrzeżenie od użytkownika z takim hostem: cp-bg.jmpolska.com
Dlatego prawnie czuje się zobowiązany do podkreślenia, że nie namawiam do organizacji przeciwko Biedronce.
Jako administrator forum czuje się jednak moralnie zobowiązany do udzielenia wsparcia i przedstawienia skutecznego sposobu organizacji pracowników online. :ke:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 05:29   

[ Dodano: 2022-08-19, 06:39 ]
Bartosz napisał/a:
u8t3io3p napisał/a:
Czyli podsumowując piszesz na nieoficalnym forum biedronki i liczysz że prezes to przeczyta czy jak? Czy zmotywujesz tutaj 50 osób do strajku z 70 000?
Ale co to da? Chyba kazdy kto robi zakupy widzi że jest coraz drożej ale nadal nic z tym nie możesz zrobić no i nie zrobisz, nie będzie podwyżek tak jak pisalema
I skoro regionalna tak uważa to powinna dać jakieś namiary wyzej :-D , a pewnie nie da

Czytałeś temat? wiesz że służy do zbierania informacji? Chyba jednak nie czytałeś ze zrozumieniem, bo nie zadawałbyś tak irracjonalnych pytań.

Co do tematu... post na FB odnośnie mobilizacji jest daleki od oczekiwań, ale zgłosiło się kilka osób z ciekawymi informacjami, które dodadzą pikanterii jeżeli zostaną potwierdzone.

Napiszę jeszcze raz, najprościej jak się da żeby nikt nie miał problemów ze zrozumieniem:
Im więcej pracowników zaangażuje się w akcje organizacyjną oraz im więcej sensownych informacji (problemów) o pracy w Biedronce będziemy wstanie przekazać, tym bardziej wzrośnie zainteresowanie mediów.
Większe zainteresowanie mediów bezpośrednio przełoży się na większą medialną nagonkę, a im większa nagonka tym trudniejsze tłumaczenie się firmy ze stawianych publicznie zarzutów oraz gorsze wyniki na giełdzie przez obawy inwestorów.
Każda medialna sprawa przeciwko Jeronimo Martins Polska to zagrożenie dla inwestorów co w konsekwencji prowadzi do przestoju i sprzedaży akcji z obawy o spadek kursu i tym samym utraty milionów dla samej firmy. Medialna presja jest niezwykle skuteczna i dlatego mamy szanse poprawić warunki pracy razem z pracodawcą za pomocą zorganizowanego dialogu.

Dla jasności podkreślę, że jeśli dojdzie do nagonki na dużą skale za pomocą NASZEJ organizacji, to Biedronka nie tylko będzie zobowiązana publicznie poruszyć trudne tematy pracowników, ale też zrozumie że pracownicy zyskali narzędzie do publicznej mediacji o lepsze warunki pracy. Dosłownie pracownicy zyskają oficjalne i niezależne od firmy narzędzie do walki o lepsze jutro.

Teraz pytanie: czy medialna nagonka coś zmieni?
Tak, bo publiczne tłumaczenie się z problemów zazwyczaj zawiera chęć poprawy lub chęć zapoznania się bardziej szczegółowo z przedstawionym problemem.
Jeżeli jednak Biedronka nie zabierze głosu i nie odpowie, to ślad w sieci zostanie i będzie przywoływany przy innych aferach tworząc dodatkową presje, a firma i tak straci poczucie pewności obawiając się kolejnej organizacji pracowników na jeszcze większą skale.

Kolejne pytanie: na czym dokładnie polega organizacja pracowników online?
1. Musimy pokazać że jest nas dużo, że problemy są odczuwane dla wielu pracowników
2. Musimy dokładnie opisać codzienne problemy w pracy
- minusy pracy w Biedronce są opisane w wielu miejscach na naszym forum, zbierzmy wszystkie problemy w jednym miejscu (w tym temacie).
- zachęcam do opisania złych warunków pracy, procedur których nie da się przestrzegać i wszelkich innych problemów (np. zarobki, premia, etaty), które powinny być rozwiązane
3. Tworzymy profesjonalny artykuł/list z wszystkich wypowiedzi i wysyłamy bezpośrednio do siedziby firmy
- genialny przykład listu do Biedronki znajduję się tu: https://nasza-biedronka.pl/list-do-biedronki

Otrzymałem dziś w wiadomości prywatnej ostrzeżenie od użytkownika z takim hostem: cp-bg.jmpolska.com
Dlatego prawnie czuje się zobowiązany do podkreślenia, że nie namawiam do organizacji przeciwko Biedronce.
Jako administrator forum czuje się jednak moralnie zobowiązany do udzielenia wsparcia i przedstawienia skutecznego sposobu organizacji pracowników online.



:brawa: :brawa:

co do wydajności i jakości naszej pracy to mogłabym książkę napisać
co do strojów i fartuchów po których 2/3 zmiany płynie pot pewnie drugi tom by powstał na temat wygody ,użytych materiałów, rozmiarów ,kolorów
co do idiotycznych reguł i zasad wprowadzanych z kopyta do firmy trzeci tom najgrubszy można by w skórę oprawić i za kilka lat niezły horror na jego podstawie nagrac

[ Dodano: 2022-08-19, 06:43 ]
u8t3io3p napisał/a:
Czyli podsumowując piszesz na nieoficalnym forum biedronki i liczysz że prezes to przeczyta czy jak? Czy zmotywujesz tutaj 50 osób do strajku z 70 000?
Ale co to da? Chyba kazdy kto robi zakupy widzi że jest coraz drożej ale nadal nic z tym nie możesz zrobić no i nie zrobisz, nie będzie podwyżek tak jak pisalema
I skoro regionalna tak uważa to powinna dać jakieś namiary wyzej :-D , a pewnie nie da



Podsumowując
Naprawdę nie interesuje mnie co myśli osoba z zewnątrz o moich pieniądzach
Bardzo dużo " chybasz " ,chyba się nie da ,pewnie nie da ,raczej się nie uda ,nie możesz nic zrobić

W jakim celu jest Twój wpis ??
Jakiś dodatek wpływa na konto za pracę na nieoficjalnym forum biedronki ??
Zacznijcie w takim razie już pisać artykuły do prasy ,jak to Biedronka zwiększa płacę i ile to można zarobić na stanowisku kasjer ,bo przespaliście sezon drogie trole i pisanie na forach już nie działa i pewnie nic nie da i prawdopodobnie trzeba będzie podnieść wypłaty i na pewno prezes nie będzie z was dumny i chyba premii na święta nie dostaniecie.


Ja mam cel powiedzenia ludziom ,ze firmę stać na podwyżki ,bo za chwile będzie zasłanianie się recesją ,karą ,problemem z bananami w Kolumbii i strajkami w Portugalii
My jesteśmy siła tej spółki i na naszych plecach robi się ten ogromny zysk ,
ale za prace dostajemy coraz mniej
I rozwiązaniem nie jest 3 czy 5 pożyczka z socjalu i "darmowy " laptop [/quote]
_________________
aktywna biedronistka
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 09:42   

nie nikt mi nie placi za to, robie to za darmo i smieje sie z ciebie bo gdybys pewnie poswiecila tyle energii, ile tu poswiecasz to pewnie juz dawno bys znalazla lepsza prace

czekam na to pospolite ruszenie Bartosz xD , naglosnienie ze pracodawce stac na podwyzki
za rok ma byc minimalna dwa razy(?) w gore, to i beda dwie podwyzki w biedronce! :-D
jak zapewne pamietacie, a moze i nie, jak jeszcze pracowalem, mial byc kilka lat temu strajk wloski w biedronce, nawet zwiazki zawodowe cos tam pisaly i sie nie odbyl, wiec skoro takie przebicie mialy ZZ, to napewno uzytkownikowi sie oplaci
 
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 11:34   

u8t3io3p napisał/a:
nie nikt mi nie placi za to, robie to za darmo i smieje sie z ciebie bo gdybys pewnie poswiecila tyle energii, ile tu poswiecasz to pewnie juz dawno bys znalazla lepsza prace


czekam na to pospolite ruszenie Bartosz xD , naglosnienie ze pracodawce stac na podwyzki

za rok ma byc minimalna dwa razy(?) w gore, to i beda dwie podwyzki w biedronce! :-D

jak zapewne pamietacie, a moze i nie, jak jeszcze pracowalem, mial byc kilka lat temu strajk wloski w biedronce, nawet zwiazki zawodowe cos tam pisaly i sie nie odbyl, wiec skoro takie przebicie mialy ZZ, to napewno uzytkownikowi sie oplaci


Dobra ,podziwiam i zazdraszczam humoru
Ja po pracy tez wchodzę na forum budowlane i się z cieśli śmieję , ze drzewa im brakuje
A na forum Bogdanki siedzę całymi dniami i sprawdzam czy górnicy premie dostają
Przecież to normalne.....



A w temacie inflacji i naszych "7% " wyrównania:

https://innpoland.pl/183157,przecietne-wynagrodzenie-w-przedsiebiorstwach-nowe-dane-gus?utm_source=facebook&utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm&fbclid=IwAR2KGrPpGR-hQH29X817zcZg0R3ocbpZltM57QUKk4C0Br1VnSkBTyyglMM
_________________
aktywna biedronistka
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-19, 11:52   

u8t3io3p napisał/a:
nie nikt mi nie placi za to, robie to za darmo i smieje sie z ciebie bo gdybys pewnie poswiecila tyle energii, ile tu poswiecasz to pewnie juz dawno bys znalazla lepsza prace

czekam na to pospolite ruszenie Bartosz xD , naglosnienie ze pracodawce stac na podwyzki
za rok ma byc minimalna dwa razy(?) w gore, to i beda dwie podwyzki w biedronce! :-D
jak zapewne pamietacie, a moze i nie, jak jeszcze pracowalem, mial byc kilka lat temu strajk wloski w biedronce, nawet zwiazki zawodowe cos tam pisaly i sie nie odbyl, wiec skoro takie przebicie mialy ZZ, to napewno uzytkownikowi sie oplaci

Ty nadal nie zrozumiałeś sensu starania się o cokolwiek. Powinienem usunąć Twój post mający się nijak do tematu, ale zostawię żeby każdy sam wyrobił sobie własne zdanie. Kolejne posty nie na temat będą kasowane. Przeczytaj raz jeszcze i zrozum wreszcie, że chodzi o poruszenie pewnych kwestii publicznie w celu skłonienia Biedronki do zabrania głosu i wyrobienia narzędzia do szerszej organizacji pracowników w przyszłości. To proces, który im szybciej zostanie zapoczątkowany tym szybciej pracownicy będą mogli publicznie walczyć/komunikować się o lepsze/zdrowsze warunki pracy.


Zainteresowanych zapraszam do napisania kilku słów od siebie.
Bartosz napisał/a:
Kolejne pytanie: na czym dokładnie polega organizacja pracowników online?
1. Musimy pokazać że jest nas dużo, że problemy są odczuwane dla wielu pracowników
- świadczy o tym liczba polubień i udostępnień postu na FB
2. Musimy dokładnie opisać codzienne problemy w pracy
- minusy pracy w Biedronce są opisane w wielu miejscach na naszym forum, zbierzmy wszystkie problemy w jednym miejscu (w tym temacie).
- zachęcam do opisania złych warunków pracy, procedur których nie da się przestrzegać i wszelkich innych problemów (np. zarobki, premia, etaty), które powinny być rozwiązane
3. Tworzymy profesjonalny artykuł/list z wszystkich wypowiedzi i wysyłamy bezpośrednio do siedziby firmy, a także do jak największej liczby mediów internetowych
- genialny przykład listu do Biedronki znajduję się tu: https://nasza-biedronka.pl/list-do-biedronki
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 17:45   

Bartosz, Przyznaję że jestem w lekkim szoku po Twoim wpisie. Sama już nie mam zamiaru komentować Pani Kierowniczki ale Ty dajesz swoisty dyktat co można pisać a co nie?? i że BĘDZIESZ KASOWAŁ WPISY?????????? a to dlaczego? Bo u8t3io3p, ma swoje zdanie i nie było ono poza tematem. Wystarczy zajrzeć na forum , żeby zobaczyć czym żyją forumowicze/ acha Tobie nie zawsze się chce??/. Zadziwia mnie fakt , że kiedy ja poruszałam kwestie pracownicze to byłam traktowana z buta a tu WIELKA POWAGA. NIe ma u Nas rynku pracownika i namawianie ludzi do buntu wobec pracodawcy jest bardzo ryzykowne tym bardziej jak samemu się nie pracuje w BIEDRONCE.
NIE GRYZIE SIĘ RĘKI KTÓRA CIBIE KARMI to jest motto do przemyślenia. Już napisałam akcje JMP nie są drogie więc malkontenci oczekujący podziału ZYSKU/soli kapitalizmu/do dzieła. Pozdrawiam
_________________
cvb83
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-19, 18:36   

Cytat:
Bartosz, Przyznaję że jestem w lekkim szoku po Twoim wpisie. Sama już nie mam zamiaru komentować Pani Kierowniczki ale Ty dajesz swoisty dyktat co można pisać a co nie?? i że BĘDZIESZ KASOWAŁ WPISY?????????? a to dlaczego? Bo u8t3io3p, ma swoje zdanie i nie było ono poza tematem. Wystarczy zajrzeć na forum , żeby zobaczyć czym żyją forumowicze/ acha Tobie nie zawsze się chce??/. Zadziwia mnie fakt , że kiedy ja poruszałam kwestie pracownicze to byłam traktowana z buta a tu WIELKA POWAGA. NIe ma u Nas rynku pracownika i namawianie ludzi do buntu wobec pracodawcy jest bardzo ryzykowne tym bardziej jak samemu się nie pracuje w BIEDRONCE.
NIE GRYZIE SIĘ RĘKI KTÓRA CIBIE KARMI to jest motto do przemyślenia. Już napisałam akcje JMP nie są drogie więc malkontenci oczekujący podziału ZYSKU/soli kapitalizmu/do dzieła. Pozdrawiam

CVB83, To zabawne że pozujesz na najlepszą osobę, która walczyła/chciała walczyć o prawa pracownika na forum, a teraz nagle nie popierasz czegoś w tym kierunku. Co się zmieniło? Nie bardzo rozumiem też sens Twojego sprzeciwu? Bo stwierdziłaś tylko że jest to bardzo ryzykowne, ale kto ryzykuje? możesz wyjaśnić?

Wiesz co jest w tym wszystkim takie piękne? że nie ma w tym żadnego ryzyka i można wziąć w tym udział siedząc na dupie.

I tak. Będę kasować wpisy poza tematem żeby chociaż raz zachować należyty porządek.
To jest temat dla pracowników, którzy mają coś do powiedzenia firmie w anonimowy sposób.
Ciebie to chyba nie dotyczy? Nie podoba się? to stwórz własny temat gdzie będziesz sobie dyskutować i promować bojkot tego tematu na koszt firmy.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-19, 20:16   

CVB83 napisał/a:
NIE GRYZIE SIĘ RĘKI KTÓRA CIBIE KARMI
podobnie jak "klient nasz pan" - te czasy to już raczej dawno minęły i jeśli w jakimś miejscu widzi się patologie to tezeba reagować i sie temu sprzeciwiać.

Ja życze leszej kasy wszystkim. Wszystkim życzę mniejszej inflacji, bo wszyscy odczuwamy jej skutki. Teraz agadz, pochwal się ile zarabiasz, żebyśmy wiedzieli, czy Twój bojkot jest słuszny, bo walisz cyferkami na lewo i prawo, ale w sumie konkretów po swojej stronie nie podałaś. I powtórzę, że Biedronka jest jedną z lepszych firm na tle zarobkowym, mało kto w handlu płaci lepiej, więc do czego w ogóle mają sie odnośić?

PKB spada, średnia krajowa spada... czy w takich warunkach warto liczyć na podwyżki?
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 20:31   

dokladnie tak jest Bartosz, jest to PRYWATNA firma, ktora musi spelniac jakies oczekiwania w Polsce i je spelnia, wiec jesli komus nie odpowiada np. chce miec wolne weekendy, chce miec pensje 5000pln, chce miec prace przy biurku, chce pracowac tylko we wtorki itd. to szuka takiej firmy, ktora oczekiwania spelni.a nie zatrudia sie w firmie X i oczekuje ,ze ta firma spelni oczekiwania

Jestem pewnien, gdyby ktos z was byl w zarzadzie, to tez by przytulil wiecej kasy dla siebie niz dla kogos innego, bo zawsze znajdzie ludzi do pracy bo biedronka jak na warunki polskie, gdzie potrzeba dwie rece(czasem nawet dwie lewe rece) placi przyzwoicie, a jakby zwolnilo sie 1000 osob, to wtedy zacznie sie martwic czy cos zrobic by ludzi zatrzymac, nie mozna ot tak strajkowac przypominam, jakos ZZ w biedronce milcza na temat podwyzek ciekawe czemu
Kazdy kto pracuje w biedronce wie jakie sa problemy wiec wypisanie ich to tak jakbyscie byli w klubie AA i rozmawiali ze alkohol jest zly XD

Tak czasem wchodze na forum, czasem nawet i przez 2 miesiace nie wchodzilem, mam czas to wchodze nie jest to w zaden sposob zabronione

Temat dla pracownikow,a jak narzie wiekszosc postow napisana przez bylych pracownikow :)

CHcesz to sobie kasuj post jakos przezyje
 
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 21:03   

CVB83 napisał/a:
Bartosz, Przyznaję że jestem w lekkim szoku po Twoim wpisie. Sama już nie mam zamiaru komentować Pani Kierowniczki ale Ty dajesz swoisty dyktat co można pisać a co nie?? i że BĘDZIESZ KASOWAŁ WPISY?????????? a to dlaczego? Bo u8t3io3p, ma swoje zdanie i nie było ono poza tematem. Wystarczy zajrzeć na forum , żeby zobaczyć czym żyją forumowicze/ acha Tobie nie zawsze się chce??/. Zadziwia mnie fakt , że kiedy ja poruszałam kwestie pracownicze to byłam traktowana z buta a tu WIELKA POWAGA. NIe ma u Nas rynku pracownika i namawianie ludzi do buntu wobec pracodawcy jest bardzo ryzykowne tym bardziej jak samemu się nie pracuje w BIEDRONCE.
NIE GRYZIE SIĘ RĘKI KTÓRA CIBIE KARMI to jest motto do przemyślenia. Już napisałam akcje JMP nie są drogie więc malkontenci oczekujący podziału ZYSKU/soli kapitalizmu/do dzieła. Pozdrawiam


No kabaret normalnie
Oczyma wyobraźni widzę damy na werandzie obserwujące czarnego pracownika który pogania swoich czarnych kolegów batem na plantacje bawełny i wypowiada te słowa

naprawdę motto warte przemyślenia

Zaraz wyjdzie ze ręka co nas karmi, to jeszcze kredyt musiała wziąć , żeby nas wykarmić...o dobroci kochana

ps i proszę nie komentować bo oprócz jakiejś wizji międzynarodówki ,to nie ma pani nic do powiedzenia w tym temacie, odniesienie do wskaźników zerowe, głupawki o zakupie akcji tez nie na miejscu ,to proszę sobie na Bankiera zostawić ,albo na Parkiet

[ Dodano: 2022-08-19, 22:17 ]
Larrikol napisał/a:
CVB83 napisał/a:
NIE GRYZIE SIĘ RĘKI KTÓRA CIBIE KARMI
podobnie jak "klient nasz pan" - te czasy to już raczej dawno minęły i jeśli w jakimś miejscu widzi się patologie to tezeba reagować i sie temu sprzeciwiać.

Ja życze leszej kasy wszystkim. Wszystkim życzę mniejszej inflacji, bo wszyscy odczuwamy jej skutki. Teraz agadz, pochwal się ile zarabiasz, żebyśmy wiedzieli, czy Twój bojkot jest słuszny, bo walisz cyferkami na lewo i prawo, ale w sumie konkretów po swojej stronie nie podałaś. I powtórzę, że Biedronka jest jedną z lepszych firm na tle zarobkowym, mało kto w handlu płaci lepiej, więc do czego w ogóle mają sie odnośić?

PKB spada, średnia krajowa spada... czy w takich warunkach warto liczyć na podwyżki?


Ja nie wale żadnymi cyferkami
Podaje to co zostało napisane
I wyciągam wnioski z tego ,wy żadnych ,oprócz namawiania mnie żebym przestała bo inni maja gorzej
To nie jest zaden bojkot ,ile razy mozna to pisac
Ja miałam przyzwoite zarobki kiedyś i na te zarobki zostałam przekonana do pracy i poświeciłam jej kilka lat
I nie chce mieć więcej ,chce tylko to na co byłam umówiona
Ale to sie widze w głowach nie miesci , ze pracownik może chcieć godnie pracować, miska ryżu i ręce panu całuj

[ Dodano: 2022-08-19, 22:25 ]
u8t3io3p napisał/a:
dokladnie tak jest Bartosz, jest to PRYWATNA firma, ktora musi spelniac jakies oczekiwania w Polsce i je spelnia, wiec jesli komus nie odpowiada np. chce miec wolne weekendy, chce miec pensje 5000pln, chce miec prace przy biurku, chce pracowac tylko we wtorki itd. to szuka takiej firmy, ktora oczekiwania spelni.a nie zatrudia sie w firmie X i oczekuje ,ze ta firma spelni oczekiwania

Jestem pewnien, gdyby ktos z was byl w zarzadzie, to tez by przytulil wiecej kasy dla siebie niz dla kogos innego, bo zawsze znajdzie ludzi do pracy bo biedronka jak na warunki polskie, gdzie potrzeba dwie rece(czasem nawet dwie lewe rece) placi przyzwoicie, a jakby zwolnilo sie 1000 osob, to wtedy zacznie sie martwic czy cos zrobic by ludzi zatrzymac, nie mozna ot tak strajkowac przypominam, jakos ZZ w biedronce milcza na temat podwyzek ciekawe czemu
Kazdy kto pracuje w biedronce wie jakie sa problemy wiec wypisanie ich to tak jakbyscie byli w klubie AA i rozmawiali ze alkohol jest zly XD

Tak czasem wchodze na forum, czasem nawet i przez 2 miesiace nie wchodzilem, mam czas to wchodze nie jest to w zaden sposob zabronione

Temat dla pracownikow,a jak narzie wiekszosc postow napisana przez bylych pracownikow :)

CHcesz to sobie kasuj post jakos przezyje



No zadziwiające
Pewnie ze wszyscy znają jakie są problemy ,to co maja pisać, bida jest i tyle
Ale wam BYŁYM PRACOWNIKOM się nadziwić nie mogę ,bo znacie i problemy pracowników ,i problemy zarządu i problemy ZZ ,a niby kilka lat za firmą ,prywatnie do was listy piszą ??
Na następnej stronie będziecie już znali problemy moje i moich dzieci(tylko dokładnie musze określić ile zarobiłam ostatnio ) ,mąz pójdzie na nastepny temat
Byle kota wykręcic ogonem i od tematu uciec

[ Dodano: 2022-08-19, 22:42 ]
Larrikol napisał/a:
"PKB spada, średnia krajowa spada... czy w takich warunkach warto liczyć na podwyżki?"

no spada spada, ale w Biedronce
do brzegu ,do brzegu i może zaczniemy rozmawiać normalnie


https://www.praca.egospod...r-r,1,55,1.html
_________________
aktywna biedronistka
 
     
Sebolek 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-19, 23:21   

u8t3io3p napisał/a:
dokladnie tak jest Bartosz, jest to PRYWATNA firma, ktora musi spelniac jakies oczekiwania w Polsce i je spelnia, wiec jesli komus nie odpowiada np. chce miec wolne weekendy, chce miec pensje 5000pln, chce miec prace przy biurku, chce pracowac tylko we wtorki itd. to szuka takiej firmy, ktora oczekiwania spelni.a nie zatrudia sie w firmie X i oczekuje ,ze ta firma spelni oczekiwania

Jestem pewnien, gdyby ktos z was byl w zarzadzie, to tez by przytulil wiecej kasy dla siebie niz dla kogos innego, bo zawsze znajdzie ludzi do pracy bo biedronka jak na warunki polskie, gdzie potrzeba dwie rece(czasem nawet dwie lewe rece) placi przyzwoicie, a jakby zwolnilo sie 1000 osob, to wtedy zacznie sie martwic czy cos zrobic by ludzi zatrzymac, nie mozna ot tak strajkowac przypominam, jakos ZZ w biedronce milcza na temat podwyzek ciekawe czemu
Kazdy kto pracuje w biedronce wie jakie sa problemy wiec wypisanie ich to tak jakbyscie byli w klubie AA i rozmawiali ze alkohol jest zly XD

Tak czasem wchodze na forum, czasem nawet i przez 2 miesiace nie wchodzilem, mam czas to wchodze nie jest to w zaden sposob zabronione

Temat dla pracownikow,a jak narzie wiekszosc postow napisana przez bylych pracownikow :)

CHcesz to sobie kasuj post jakos przezyje



Cześć,

Przyjacielu pracuję w JMP już ponad 15 lat na jednym z DC. I uwierz mi że jest co raz gorzej w tej firmie, tylko dlatego że nikt nie chce zrobić żadnych zmian na lepsze. Każde centrum to jeden wielki bałagan i syf, ale każdy jest stwierdzenia jakoś to się ciągnie, jakoś towar wyjeżdża i o dziwo są zyski. Idziemy w kierunku gdzie za chwilę nie będzie rąk do pracy, bo już brakuje ludzi, nawet Ukraina już nie chce pracować na DC ( nie wiem jak na sklepach). Więc jest to dobry moment na zawalczenie czegoś dla pracowników, nie wiem czy się to uda czy nie, ale jak nie spróbujesz lub nie zrobisz nic w tym kierunku to każdy będzie myślał że jest dobrze i fajnie. A w rzeczywistości nie jest fajnie. Bo za tą pracę i obowiązki które są wykonywane czy na DC czy na sklepach pieniądze powinny być wyższe.

„Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy niż rzeczywiście próbując je rozwiązać.“ — Henry Ford

„Wstań i walcz – jałmużna dla niedołęgów.“ — Henry Ford

„Jeśli wymagasz od robotnika, by ci poświęcił czas i energię ustal jego płacę tak, by nie miał kłopotów finansowych. To się opłaca.“ — Henry Ford

Bartosz rób nadal to co robisz czy skutki będą pozytywne czy negatywne ważne, że coś się dzieje.

P.S

Służę pomocą, pozdrawiam.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-20, 01:01   

Okey, zróbmy małe podsumowanie: trzem byłym pracownikom definitywnie nie odpowiada rozwijanie tematu, który może źle wpłynąć na Jeronimo Martins Polska i... jej akcjonariuszy, bo wiadomo że im więcej negatywnych informacji o JMP w sieci, tym gorsze notowania z obawy o spadek kursu (tak działa ten rynek), a niespodziewana burzliwa publikacja ze strony pracowników, to jedna z gorszych informacji dla inwestorów.

Jeżeli zatrudniam się w firmie w której okazuje się, że narzucone warunki pracy utrudniają mi np. osiągnięcie premii, a rozmowy o warunkach pracy nie przynoszą rezultatu, to zwalniam się i szukam innej pracy - przecież to taki prosty i jakże szczęśliwy dla firmy koniec tematu...

Cóż... idąc tym tokiem rozumowania wszelkie próby mediacji o poprawę warunków pracy są z góry pozbawione sensu, bo firma zarządziła wykorzystywanie swoich pracowników, ale przecież takie jej prawo, więc to ja zmienię prace na lepszą, bez próby mediacji, a już tym bardziej bez pytania o uzasadnione lepsze wynagrodzenie - przecież nie wypada pytać! jakim prawem?! powinno zmienić się prace! skandal! <- w taki sposób można podsumować aktualny sprzeciw od trzech byłych pracowników Biedronki.

Mam nadzieję że ironia jest wystarczająco widoczna dla wszystkich. Taki sposób myślenia jest po prostu kiepski. Normalna firma ułatwia prace wprowadzając oczekiwane zmiany. Normalna firma rozumie, że zmiany wpływają bezpośrednio na rozwój firmy. Biedronka obcina etaty, dodaje obowiązki, utrudnia życie absurdalnymi procedurami i jednocześnie utrzymuje ten sam poziom wynagrodzenia - czy takie są fakty?

Wszyscy wiemy że nie każdy ma możliwość zmiany pracy, a większość pracowników z pewnością nie miała świadomości że warunki pracy w Biedronce ulegają modyfikacji na gorsze i często sprzeczne z fizycznie dostępnym czasem. I ja rozumiem takich ludzi, bo sam pracowałem w Biedronce przez 3 lata i rok po roku było tylko gorzej. Biedronka odgórnie narzuca/modyfikuje warunki pracy nastawione na jak największą produktywność jednostki. Wszystko idzie zgodnie z ich planem i chyba tylko organizacja pracowników online może zmienić ten stan sprawy. Co najważniejsze nasza organizacja online jest dość prosta, anonimowa, wygodna i bez ryzyka, bo można tylko zyskać - ale trzeba też chcieć!

Podkreślę kolejny raz, że skłonienie Biedronki do zabrania głosu wyrobi punkt zwrotny w historii czyniąc z naszego forum narzędzie do poprawy warunków pracy - im szybciej ten proces zostanie zapoczątkowany tym szybciej pracownicy będą mogli publicznie walczyć/komunikować się o lepsze/zdrowsze warunki pracy, a firma w obawie przed stratą akcjonariuszy/kolejną organizacją pracowników w sieci efektywnej zadba o rozwiązanie problemów pracowników np. normy/procedury/zepsute rolety/klimatyzacje itp. itd.
Dlaczego Biedronka zadba efektywnej o dobro pracowników? bo tak działa presja, która powstanie i będzie się zwiększać proporcjonalnie do naszej organizacji na forum. Pamiętajmy, że trzeba odebrać argumenty zorganizowanym pracownikom żeby ich uciszyć, a to znaczy że firma będzie musiała wprowadzić choćby część istotnych dla nas zmian.

@Sebolek, cześć i dzięki za wyrażenie własnego zdania. Mam nadzieję, że reszta zainteresowanych zmianą pracowników również dołączy do dyskusji i opisze swoje problemy w pracy. Teraz jest na to odpowiednia sytuacja. ;)



PS: Nie namawiam do organizacji przeciwko Biedronce. Jako administrator forum czuje się jednak zobowiązany do udzielenia wsparcia i przedstawienia skutecznego sposobu organizacji pracowników online. :em16:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Debesciak
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-20, 04:34   

Byli pracownicy raczej tutaj głosu nie powinni mieć. To my siedzimy w tym gownie i to my musimy o to walczyć.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2022-08-20, 08:09   

Bartosz, ''Okey, zróbmy małe podsumowanie: trzem byłym pracownikom definitywnie nie odpowiada rozwijanie tematu, który może źle wpłynąć na Jeronimo Martins Polska i... jej akcjonariuszy,''
To się zapędziłeś kolego to raczej TY plus p. kierowniczka chcesz pozbyć się niewygodnych komentatorów. Jestem jak najbardziej za tym aby załoga się wypowiadała, ciągle mam kontakt z koleżankami z pracy i ich los jest mi bliski. A Twoje działanie ma już efekt bo już Debesciak, chce odebrać mi głos. Ale chyba warto oddzielić jak najbardziej słuszne postulaty o radykalną zmianę WARUNKÓW PRACY tu jest moje absolutne poparcie od ABSURDALNYCH ŻĄDAŃ PŁACOWYCH p. kierowniczki. ZZ nie dostały poparcia gdy chciały podjąć działania w obronie spraw pracowniczych, usłyszeli mnóstwo komentarzy jak to im dobrze etc. Chcesz zmian to zmień swoje podejście AUTORYTARNIE decydujesz dla kogo ten temat dla kogo inny?? A jak JMP ma takie podejście mając w doopie sprawy pracownicze to już jest be? to duże uproszczenie ale tak to odbieram i już. Nikt nie zamknie mi ust jak chcesz to mnie kasuj banuj co tam jeszcze masz w zanadrzu. Pytałeś o konkretne niebezpieczeństwo dla pracowników/ potencjalne dla jasności/ no nie..naprawdę? Suflujesz swoisty bunt przeciw firmie mającej ogromne środki najlepszych prawników vide sprawy kar idących w miliardy i myślisz że sobie ot tak przejdą do porządku dziennego nad tym rokoszem . Człowieku pomyśl masz na IP tak? Jak myślisz jakt rtudno jest do nich dotrzeć i ustalić tych w/g Ciebie anonimowych uczestników? Piszę o POTENCJALNYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH nie ma anonimowości w sieci. JMP jestem sprawdza sobie takie portale facebooki itpto normalne działania firmy/ każda korpo to robi/ Ten PROTEST TRZEBA ZACZĄĆ OD PODSTAW zaproponuj jakąś ankietę gdzie wskazano by największe błędy braki w sklepach na DC itp usystematyzować to wezwać ZZ do działania.

Sebolek, jak już cytujesz H Forda to mam jego radę
Chciwość pieniędzy jest największą przeszkodą w ich zdobywaniu.
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo