Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mobilizacja pracowników Biedronki
Autor Wiadomość
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-20, 13:01   

Tak właśnie jest,jesteśmy chciwi ,bo chcemy mieć więcej niż rząd w minimalnej proponuje.Kasjer po wypłacie ma bardzo wielki dylemat czy kupić za odłożone pieniądze jedną akcję spółki,czy jajka i mleko.Ta pani kierownik nie namawia do żadnego buntu i protestu.Ta pani kierownik napisała tylko że teoretycznie firma mogłaby wypłacić 1000zl brutto pracownikom i nikt by z głodu nie umarł.Nasza rozmowa toczyła się o 500 zł wyrownania.Tobie i innym "zaangażowanym" w pomoc wydają się to być absurdalne zadania.Kiedy wrzuciłam tekst że rząd już myśli jak podnieść minimalna o prawie 500 zł dla całego kraju,to temat już nie jest absurdalny.ZZ mają za zadanie debatować o takiej podwyżce/wyrównaniu,jakie wynika z obecnej sytuacji,a nie z sytuacji ,że rząd podniesie to biedronka też da.Ja osobiście uważam że wy bardzo dobrze rozumiecie o co chodzi ,tylko wyższy cel wam świeci euro w oczy.Wiec o chciwości to w domu proponuje porozmawiać na zamkniętym forum z rodziną.
_________________
aktywna biedronistka
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-20, 14:09   

CVB83 napisał/a:
Bartosz, ''Okey, zróbmy małe podsumowanie: trzem byłym pracownikom definitywnie nie odpowiada rozwijanie tematu, który może źle wpłynąć na Jeronimo Martins Polska i... jej akcjonariuszy,''
To się zapędziłeś kolego to raczej TY plus p. kierowniczka chcesz pozbyć się niewygodnych komentatorów. Jestem jak najbardziej za tym aby załoga się wypowiadała, ciągle mam kontakt z koleżankami z pracy i ich los jest mi bliski. A Twoje działanie ma już efekt bo już Debesciak, chce odebrać mi głos. Ale chyba warto oddzielić jak najbardziej słuszne postulaty o radykalną zmianę WARUNKÓW PRACY tu jest moje absolutne poparcie od ABSURDALNYCH ŻĄDAŃ PŁACOWYCH p. kierowniczki. ZZ nie dostały poparcia gdy chciały podjąć działania w obronie spraw pracowniczych, usłyszeli mnóstwo komentarzy jak to im dobrze etc. Chcesz zmian to zmień swoje podejście AUTORYTARNIE decydujesz dla kogo ten temat dla kogo inny?? A jak JMP ma takie podejście mając w doopie sprawy pracownicze to już jest be? to duże uproszczenie ale tak to odbieram i już. Nikt nie zamknie mi ust jak chcesz to mnie kasuj banuj co tam jeszcze masz w zanadrzu. Pytałeś o konkretne niebezpieczeństwo dla pracowników/ potencjalne dla jasności/ no nie..naprawdę? Suflujesz swoisty bunt przeciw firmie mającej ogromne środki najlepszych prawników vide sprawy kar idących w miliardy i myślisz że sobie ot tak przejdą do porządku dziennego nad tym rokoszem . Człowieku pomyśl masz na IP tak? Jak myślisz jakt rtudno jest do nich dotrzeć i ustalić tych w/g Ciebie anonimowych uczestników? Piszę o POTENCJALNYCH NIEBEZPIECZEŃSTWACH nie ma anonimowości w sieci. JMP jestem sprawdza sobie takie portale facebooki itpto normalne działania firmy/ każda korpo to robi/ Ten PROTEST TRZEBA ZACZĄĆ OD PODSTAW zaproponuj jakąś ankietę gdzie wskazano by największe błędy braki w sklepach na DC itp usystematyzować to wezwać ZZ do działania.

Sebolek, jak już cytujesz H Forda to mam jego radę
Chciwość pieniędzy jest największą przeszkodą w ich zdobywaniu.


postulaty o radykalną zmianę warunków pracy? absurdalne żądanie płacowe? skąd Ty czerpiesz takie interpretacje?

Kulturalne, publiczne zwrócenie uwagi na liczne, rażące i powtarzające się problemy w pracy, a także wciśnięte uzasadnione zapytanie (nie myl z żądaniem) o podwyżkę lub premie wyrównawczą ze względu na trudną sytuację gospodarczą jest jak najbardziej stosowne i nie ma w tym żadnej zbrodni.

Gdyby warunki pracy były zadowalające, to nie doszłoby do tego tematu w którym niestety trzeba się zorganizować, żeby nawiązać jakikolwiek kontakt z pracodawcą, którego główną intencją wydaje się być nastawienie na jak największą produktywność jednostki w celu jak największego wyzysku.

Pracownicy powinni mieć prawo do zwrócenia uwagi na powtarzające się problemy w pracy, uważam że powinien być to ich obowiązek. Tylko zmiana na lepsze zapewnia rozwój pracownikowi czego głównym beneficjentem jest zawsze pracodawca. Zbiorowe zwrócenie uwagi na istniejące problemy jest (jak już pisałem) anonimowe, wygodne i bez ryzyka (@CVB83 daruj sobie sztuczne nakręcanie strachu przez masowe śledztwo z IP, bo jest to tak irracjonalne że aż śmieszne:)) Mam z Tobą nietypowy problem, bo piszesz tak niedorzeczne wymysły na które zbyt łatwo jest się rozpisać, a niestety muszę pisać zwięźle żeby nie odstraszyć ludzi koniecznością nadmiernego czytania, a także by nie oddalić się zbyt daleko od tematu organizacji i oczekiwaniu na posty z informacją o problemach w pracy. Ktoś tu prowadzi ciekawą taktykę, żeby tylko rozbić temat...

Tutaj również wspomnę, że nie będzie na tym etapie żadnej ankiety z największymi problemami, bo mogliby mnie posądzić za sugerowanie odpowiedzi w ankiecie czego konsekwencje dla mnie prywatnie byłyby trudne do sfinansowania, a dla tematu medialnie oznaczało by to koniec jeszcze przed startem - także podziękuje za takie rady:)
Problemy najpierw muszą zostać opisane przez pracowników, a następnie może wrzucimy je na naszą grupę Facebooka i zobaczymy jak wielkie mają poparcie?

Może najpierw opiszemy nasze problemy w tym temacie, następnie wyślemy stosowny list do Jeronimo Martins Polska z prośbą o działanie? (przykład listu)
Jeżeli firma nie odpowie to udamy się do mediów z dodatkowym argumentem jakim jest ignorancja firmy na problemy pracowników.
A jeżeli firma odpowie na nasz list, to zweryfikujemy działania firmy mające rozwiązać codzienne problemy w pracy. Brak spełnienia uzgodnionych postanowień oczywiście skończy się w mediach.
Tak tylko myślę ukazując słabość giganta.

PS: dowiedziałem się z zaufanego źródła, że na forum od długiego czasu pracuje (aż!) czterech użytkowników na pełen etat, którzy mają za zadanie sprawować kontrolę nad przekazem. Cóż, firma potrafi dbać o swoje interesy - a czy pracownicy potrafią zadbać o własne?
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2022-08-20, 18:53   

Bartosz, Po pierwsze mam PRAWO DO WŁASNEJ INTERPRETACJI /wiersza/ jak każdy forumowicz to jest tzw wolność słowa czaisz? Po drugie do agadz, uciekanie się do wycieczek osobistych i wprowadzanie Rodziny swojego oponenta do debaty jest wyjątkowo PŁYTKIE I WRĘCZ CHAMSKIE masz jakąś dziwną mentalność atakowania ad personam a przecież masz ambicje GRY NA FAKTACH

po TRZECIE REZYGNUJĘ Z UDZIAŁU W TEJ DYSKUSJI JAKO BYŁY PRACOWNIK ZGDODNIE Z ŻYCZENIEM.
POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTICH FORUMOWICZÓW


[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2022-08-20, 21:58 ]
CVB83, Dziękuję.
_________________
cvb83
 
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-20, 19:29   

CVB83 napisał/a:
Bartosz, Po pierwsze mam PRAWO DO WŁASNEJ INTERPRETACJI /wiersza/ jak każdy forumowicz to jest tzw wolność słowa czaisz? Po drugie do agadz, uciekanie się do wycieczek osobistych i wprowadzanie Rodziny swojego oponenta do debaty jest wyjątkowo PŁYTKIE I WRĘCZ CHAMSKIE masz jakąś dziwną mentalność atakowania ad personam a przecież masz ambicje GRY NA FAKTACH

po TRZECIE REZYGNUJĘ Z UDZIAŁU W TEJ DYSKUSJI JAKO BYŁY PRACOWNIK ZGDODNIE Z ŻYCZENIEM.
POZDRAWIAM SERDECZNIE WSZYSTICH FORUMOWICZÓW



Spoko
Proszę sobie zdefiniować mentalność
Bo o rodzinie wspomniałam raz w sprawie chciwości( chyba się mąż nie obraził ? )
To nie ja wprowadzam jakieś idiotyczne podteksty o tym ze jesteśmy chciwi pieniędzy
chcemy godnie zarabiać i o tym piszemy ,a ty kobieto o jakiś międzynarodówkach do mnie na dzien dobry
To co to było jak nie wycieczka osobista na samym początku rozmowy :
" Koleżanka zarzuciła nas wykresami danymi terminologią fachową oczekując że chyba jest to tak wielka siła że od razu cała Biedronka założy '' czerwone koszule'' i wyjdzie na ulice z Międzynarodówką'' na ustach. ...........
to ja tez napisze w DUZUM UPROSZCZENIU czego żąda agadz, otóż umowy o pracę wyrzucamy do kosza?!! i pracujemy na procencie od zysku firmy. Do tej pory to największe gwiazdy kina tak pracowały ale przecież my też możemy. Koleżanka jakby zapomniała dodać o inwestycjach Biedronki w nowe miejsca pracy/ a tak się o to troszczy??/ zapomniała o pomocy socjalnej firmy najlepszej w Polsce jeśli chodzi o sieciówki tego w jej wypominkach nie ma. Opisuje Biedronkę jakby była jedyną firmą na rynku a pracujący w niej skazani na nią. Traktuję ludzi jak jak bezwolne nierozumne maszyny co nie wiedzą co podpisują pod UMOWĄ O PRACĘ. "

1 ,słownie jednego argumentu nie przedstawiłaś ,ze firma nie może dać nam wyrównania w chwili obecnej ,zarzucając mnie zmyślonymi stwierdzeniami których nigdzie nie użyłam

Mało tego dobrze już wiesz ze będzie musiała się firma niezłe nakombinować żeby uciec od najniższej krajowej na początku przyszłego roku i będzie próbowała to przekuć ze to podwyżka zarobków .

I tu właśnie widać ,kto traktuje ludzi jak bezwolne nierozumne maszyny
Bo na pewno nie ja

Wiec sayounara na innym wątku , droga pani spoza firmy :em16:
_________________
aktywna biedronistka
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2022-08-20, 20:14   

Sebolek napisał/a:
Cześć,

Przyjacielu pracuję w JMP już ponad 15 lat na jednym z DC. I uwierz mi że jest co raz gorzej w tej firmie, tylko dlatego że nikt nie chce zrobić żadnych zmian na lepsze. Każde centrum to jeden wielki bałagan i syf, ale każdy jest stwierdzenia jakoś to się ciągnie, jakoś towar wyjeżdża i o dziwo są zyski. Idziemy w kierunku gdzie za chwilę nie będzie rąk do pracy, bo już brakuje ludzi, nawet Ukraina już nie chce pracować na DC ( nie wiem jak na sklepach). Więc jest to dobry moment na zawalczenie czegoś dla pracowników, nie wiem czy się to uda czy nie, ale jak nie spróbujesz lub nie zrobisz nic w tym kierunku to każdy będzie myślał że jest dobrze i fajnie. A w rzeczywistości nie jest fajnie. Bo za tą pracę i obowiązki które są wykonywane czy na DC czy na sklepach pieniądze powinny być wyższe.

„Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy niż rzeczywiście próbując je rozwiązać.“ — Henry Ford

„Wstań i walcz – jałmużna dla niedołęgów.“ — Henry Ford

„Jeśli wymagasz od robotnika, by ci poświęcił czas i energię ustal jego płacę tak, by nie miał kłopotów finansowych. To się opłaca.“ — Henry Ford

Bartosz rób nadal to co robisz czy skutki będą pozytywne czy negatywne ważne, że coś się dzieje.

P.S

Służę pomocą, pozdrawiam.

ok Sebolek nie moge tego zaprzeczyc, bo sam gdy zaczynalem prace w biedronce praca byla znacznie lzejsza, tylko roznica polegala na tym ,ze ja nie chcialem pracowac w biedronce 15 lat, chcialem zeby ta praca byla przejsciowa, ty jak widze robisz to samo przez 15 lat, czy w ciagu tych 15 lat nie myslales by zrobic cos by twoje pozniejsze zycie bylo latwiejsze? frima dokreca srube i ja w pewnym momencie wysiadlem , uwaga cofajac sie w zarobkach przez pol roku za mniejsze pieniadze, by potem przeskoczyc

nie wiem skad jestes, ale nie wiem wyrobic sobie jakies uprawnienia np. na wozek widlowy i poszukac tam pracy? chcesz dokonca zycia przygotowywac towar na sklepy? jak tam kregoslup?

4 osoby zatrudnione przez biedronke i pewnie jestem w nich ja, szkoda ze ja o niczym nie wiem :(

Firma moze dac wyrowanie pensji, ale uwaga NIE MUSI

a jesli to prawda co pisza w SB co do laptopow, to niezle laptopy ktos dostaje... chyba ze to na raty?

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2022-08-20, 21:58 ]
u8t3io3p, a jesteś? dwie osoby już mam, nawet ciekawą taktykę prowadzą: "graniu na poszkodowanym"...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-21, 09:34   

A to akurat bardzo ciekawe, że inne stanowisko, oznaczać musi od razu tajną agenturę na rzecz JMP :-D
Ja wam bardzo mocno kibicuję i życzę tego, żebyście dostali te podwyżki, może w ślad za Biedronką pójdą inne firmy i ja też dostanę :-D A jak nie to cierpliwości, za 4 miesiące dostaniemy wszyscy... ;)
 
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-21, 10:03   

u8t3io3p napisał/a:
Sebolek napisał/a:
Cześć,

Przyjacielu pracuję w JMP już ponad 15 lat na jednym z DC. I uwierz mi że jest co raz gorzej w tej firmie, tylko dlatego że nikt nie chce zrobić żadnych zmian na lepsze. Każde centrum to jeden wielki bałagan i syf, ale każdy jest stwierdzenia jakoś to się ciągnie, jakoś towar wyjeżdża i o dziwo są zyski. Idziemy w kierunku gdzie za chwilę nie będzie rąk do pracy, bo już brakuje ludzi, nawet Ukraina już nie chce pracować na DC ( nie wiem jak na sklepach). Więc jest to dobry moment na zawalczenie czegoś dla pracowników, nie wiem czy się to uda czy nie, ale jak nie spróbujesz lub nie zrobisz nic w tym kierunku to każdy będzie myślał że jest dobrze i fajnie. A w rzeczywistości nie jest fajnie. Bo za tą pracę i obowiązki które są wykonywane czy na DC czy na sklepach pieniądze powinny być wyższe.

„Więcej ludzi marnuje czas i energię roztrząsając problemy niż rzeczywiście próbując je rozwiązać.“ — Henry Ford

„Wstań i walcz – jałmużna dla niedołęgów.“ — Henry Ford

„Jeśli wymagasz od robotnika, by ci poświęcił czas i energię ustal jego płacę tak, by nie miał kłopotów finansowych. To się opłaca.“ — Henry Ford

Bartosz rób nadal to co robisz czy skutki będą pozytywne czy negatywne ważne, że coś się dzieje.

P.S

Służę pomocą, pozdrawiam.

ok Sebolek nie moge tego zaprzeczyc, bo sam gdy zaczynalem prace w biedronce praca byla znacznie lzejsza, tylko roznica polegala na tym ,ze ja nie chcialem pracowac w biedronce 15 lat, chcialem zeby ta praca byla przejsciowa, ty jak widze robisz to samo przez 15 lat, czy w ciagu tych 15 lat nie myslales by zrobic cos by twoje pozniejsze zycie bylo latwiejsze? frima dokreca srube i ja w pewnym momencie wysiadlem , uwaga cofajac sie w zarobkach przez pol roku za mniejsze pieniadze, by potem przeskoczyc

nie wiem skad jestes, ale nie wiem wyrobic sobie jakies uprawnienia np. na wozek widlowy i poszukac tam pracy? chcesz dokonca zycia przygotowywac towar na sklepy? jak tam kregoslup?

4 osoby zatrudnione przez biedronke i pewnie jestem w nich ja, szkoda ze ja o niczym nie wiem :(

Firma moze dac wyrowanie pensji, ale uwaga NIE MUSI

a jesli to prawda co pisza w SB co do laptopow, to niezle laptopy ktos dostaje... chyba ze to na raty?

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2022-08-20, 21:58 ]
u8t3io3p, a jesteś? dwie osoby już mam, nawet ciekawą taktykę prowadzą: "graniu na poszkodowanym"...


Jakiś konsensus wreszcie mamy
Teraz tylko spróbujmy dojść do sensownych wniosków ,jak skłonić firmę żeby podzieliła się z z nami wypracowanym zyskiem ,bo my tracimy z każdym miesiącem.
Wszyscy po kolei ,bez względu na pozycje zatrudnienia
_________________
aktywna biedronistka
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2022-08-21, 10:11   

A i tak marginesem... to Biedronka nigdy nie była prekursorem podwyżek. Zawsze jest w ogonie i podnosi wynagrodzenia tylko w odpowiedzi na ruchy innych firm. Może lepszym wyjściem jest bojkot płac w Lidlu? ;) Taki żarcik...

Od kiedy minimalna krajowa nie jest dyktowana wzrostem gospodarczym, tylko jest sztucznie windowana przez rząd, firmy bardzo ostrożnie podchodzą do tego tematu i wiele z nich bazuje na najniższej, resztę dając w postaci różnych dodatków, premii itp. Za moich czasów Biedronka na starcie dawała 20% więcej niż najniższa, dziś daje najniższa, a resztę w postaci premii od tego, tamtego i owego...

Bardziej mnie dziwi to, że nikt nie dostrzega problemu w ilości etatów. Zapieprz**cie za 3, w jakichś dziwnych, nienormalnych godzinach, ale największym problemem jest kasa...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2022-08-21, 12:57   

nie robie to za darmo :) , nie mam zadnej umowy z bierdonka czy jmp

wracajac do laptopow, pytam sie z ciekawosci, sa to darmowe laptopy dla wybranych uzytkownikow?

kiedys wlasnie pensje byly nizsze (warszawa umowa na 2210 brutto xD ), potem gdy zaczeli podwyzszac pensje, to zaczeli redukcje etatow, pamietam jak zaczalem na wysokoobrotowce to bylo nawet i 12 osob na zmianie, teraz pewnie jest z 8
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-08-22, 00:35   

Oczywiście, że inne stanowisko nie oznacza tajnej agentury na rzecz JMP i doskonale wszyscy o tym wiemy, nie trzeba podkreślać czegoś tak oczywistego, a może jednak trzeba dla "większego dobra"? :)
Przecież to takie oczywiste, że kilku byłych pracowników od początku tematu jest przeciwko jakiemukolwiek działaniu przeciwko firmie.

To normalne też, że te same osoby w umiejętny sposób od początku starają się zmienić kontynuację ważnego i niebezpiecznego dla firmy wątku za pomocą takich działań jak:
- wprowadzenie sporu w temacie (żeby odstraszyć zainteresowane udziałem osoby, przecież skoro istnieje spór w temacie o potencjalnej organizacji, to sama organizacja z góry skazana jest na porażkę - taki podświadomy i błędny morał z tego płynie)
- pisząc nie na temat, poruszając i wchodząc w dodatkowe wątki bez większego znaczenia (żeby zmienić temat, wprowadzić zamieszanie, pisać o czymś innym, żeby zatrzymać kontynuacje tematu... kontynuacje, która jest realną szansą na poprawę warunków pracy)

Zapracowani ludzie nie mają czasu i siły, aby czytać trzy strony o sposobie organizacji, w którym wystąpiła bezcelowa wymiana poglądów odbiegająca od tematu przewodniego, jakim jest proste opisanie minusów pracy.
Ludzie nie są aż tak głupi żeby nie dostrzec osób, które bezpośrednio wpływają na zmianę tematu. Wystarczy przeczytać, aby wyrobić sobie własne zdanie i do tego też zachęcam.

Zachęcam również do wypowiedzi na temat problemów pracy w Biedronce:
- jakie procedury pracy są głupie w swoim założeniu?
- jakie obowiązki nie powinny zostać nałożone na pracownika i dlaczego?
- jakie obowiązki powinny zostać ulepszone / zastąpione?
- co powinno zostać zmienione? z czym ciągle jest problem?

Opisane problemy zostaną poddane ocenie na grupie FB.


PS: dodam tylko, że dwie z czterech osób podejrzanych o współpracę z JMP zostały zablokowane na forum. Dziękuję również za wiadomości i nawiązaną współpracę.

PS2: udało mi się nawiązać kontakt z popularnym kanałem informacyjnym na YouTube (400 tys. subskrybentów), który chętnie opowie o problemach pracowników Biedronki, ale musimy szybko uzupełnić temat, żeby było o czym opowiadać.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-08-22, 10:37   

Jeśli chodzi o procedury to ja znam zdanie firmy
Jeśli cos jest głupie (np kaizen ) a działa ,to nie jest głupie
W tej chwili kiedy firma kosi gigantyczne pieniądze ,ciężko będzie ich przekonać ze procedury są głupie i już po pierwszej zmianie czasem cała odprawa to tylko machanie rękami przed kamerą dla świętego spokoju ,bo już jestem w czarnej dupie
W naszej branży ciężko będzie wszystkich pogodzić usprawnieniami ,bo jedni się towaruja nocą ,inni rano i to już wypacza całe procedury .Pracujemy różnie ,w różnych godzinach ,wiec cos co dla jednego będzie głupotą ,dla innego będzie wybawieniem

Co do ilości etatów , średniej krajowej i minimalnej płacy w Biedronce sprzed kilku lat
To nic się nie zmieniło w tym względzie oprócz redukcji etatów
Jest tak ,ze różne dodatki ratowały sytuacje ,żeby uciec od minimalnej ,ale teraz spółka ucieka od dodatków
Wiec moim zdaniem jedyne co się powinno zrobić to naciskać na spółkę żeby podstawa była wyższa o co najmniej obecną inflację i to można zrobić , tylko ZZ upał chyba przeszkadza

Ja nie liczę na jakiś wewnętrzny wybuch w firmie , ze nagle dojdą do wniosku ze podpieramy się ostatkiem sił i ze mamy braki kadrowe, bo nie dojdą ,taka specyfika tego biznesu
Przecież Dino goni i trzeba jeszcze szybciej batem nad głowami strzelać i poganiać
Jak już nie będziemy naprawdę dawać rady ,to sprzedadzą firmę do jakiegoś funduszu(Stokrotka np ) ,a zaczną rozwijać Kolumbie, Peru ,czy Argentynę

W tej chwili jest jedyny dobry moment by spółkę pociągnąć do większego sypnięcia groszem ,bo ten grosz ma i to od kilku lat wypracowany na nas ,nie za granicą
Za chwile albo ogłoszą ze w Polsce recesja i ze nie zarabiamy ,albo nagle w Kolumbii zaczną otwierać po 300 sklepów rocznie i cały transfer kasy pójdzie tam .
Chyba ze dla wszystkich to normalne ,ze pracujecie za 70 % zeszłorocznej wartości pensji ,
to ok ,ja na to się nie pisałam jak podpisywałam umowę bo znam wartość pieniądza i wiem co podpisałam i ile w portfelu mi zostawało , po miesiącu pracy.


I najbardziej ze wszystkiego dziwi mnie fakt ,ze są ludzie na forum , którzy zabiegają o to żebym pracowała taniej dla firmy




[ Dodano: 2022-08-22, 15:49 ]
https://www.pulshr.pl/wyn...yzek,91777.html

"OPZZ podkreśla, że w 2023 roku należy oczekiwać inflacji na poziomie znacznie wyższym niż przewiduje rząd, dlatego uznaje za konieczne dokonanie korekty prognozy podstawowych wielkości makroekonomicznych. "

Teraz można pisać o chciwości ,o pazerności Polaków i o tym, ze jak komuś nie pasuje to się może wyprowadzić
O międzynarodówce nie wspomnę


Biedronka jako przodownik powinna wyprzedzać inne firmy ,a nie czekać na dzwonek od premiera

Co robią nasze ZZ ,nie wiem
pewnie na urlopie i czekają do nowego roku żeby odtrąbić sukces negocjacji
Ale wtedy to już na bank będziemy mieli 50 % w plecy na sile naszej wypłaty względem koszyka
Wtedy zacznie sie "jojczenie "

[ Dodano: 2022-08-31, 10:45 ]
https://businessinsider.com.pl/gospodarka/inflacja-mocno-zaskoczyla-miala-spasc-a-przyspiesza-gus-podal-nowe-dane/bbbwxep

czekamy dalej
jak dojdzie do 20 % ,to może ZZ zainterweniują
_________________
aktywna biedronistka
 
     
paletaEURO 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 23 Kwi 2016
Posty: 17
Skąd: Wrocław
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-10-04, 06:39   

Witam.
Napisze w skrócie co mi leży na wątrobie:
- ilość etatów
- idiotyczne wyliczanie premi ( można nazwać nawet "oszukiwanie na premi" )
- podwyżki do najniższej krajowej, w Styczniu bedzie feta bo Biedronka podnosi zarobki .
- stanowisko Freshexpert który sprząta, myje, wykłada pieczywo, chodzi w kieszeni z ta oblepiona kartka "macieżą" naraża zdrowie bo zmienia temperaturę w lato z +25 na -18 Co 3 godziny.
-Tajemniczy klient nie uznawane reklamację na audyty.
-Audyt O/W oraz cen. Wersje etykiet wysyłane są w czasie otwarcia sklepu. Przykladowo bo ktoś zapomniał dzień wcześniej dopisać na dole przelicznik lub była literówka..
- cały czas trzeba robić więcej i więcej %LFL YTD MTM
- najlepsza jest zapowiedziana wizytacja "BOSSÓW" wiadome nikogo nie obchodzi że jesteś z 2 osobami na zmianie, telefon wydzwania, zielona trawa się maluje A na końcu ty stoisz spocony jak świnka obok swojego SOM który chwali się do SSM posprzatanym sklepem A on robi zdjęcia do DDM :) wychodzą i dostajesz telefon z opi&### że okruchy były pod bulkami z ziarnem ;)
- presja na KS ( chore to jest ) ludzie psychicznie wysiadaja.
- techniczne warunki pracy. W lato niektóre biedronki pracuja w temp 25- 28.stopni bo koszty.
-Odzież to kpina. Pracownicy przynoszą swoje prywatne ciuchy A firma która ma obrotu MLD euro mówi że nie mają bo problem z jakością :D i że płyną jak nasz węgiel z Kolumbii. Na pasku płacowym 15 zł za pranie odzieży roboczej stawka nie zmieniona od 10 lat..
-procedury to szkoda gadać..
Kurde lubię ta pracę, koleżanki i kolegów
Lecz prawda jest taka że JMP dorobila się na zdrowiu swoich pracownikow, nawet ich nie stać aby powiększyć nasze "benefity" o dobry pakiet z np LUXMED. Wyciągnąć ile się da z danej jednostki i później wymienić na nową.
Na koniec chce wam powiedzieć że będziemy robić jeszcze więcej :/
Pozdrawiam i życzę zdrowia ;) :yeah:
_________________
= ]
  Ocena JMP: 6/10
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-10-04, 10:17   

Paleta euro brawo Ty! Z tymi budżetami to przeginają!
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo