Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łamanie prawa przez kierownictwo sklepu
Autor Wiadomość
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-13, 08:07   

Ja też tak myślałam ale pieniądze wróciły do firmy .Tak mi tłumaczyła kobieta z kadr i dopiero jak kasjerka założyła swoje konto to wypłata wpłynęła na jej konto. Inny przypadek to kasjerka ma konto z córką i dopóki nie była współwłaścicielem to również wypłata się cofnęła do firmy.Jak teraz przyjmowaliśmy nową osobę to pytałam czy jest współwłaścielem a ona mówiła ze tak a okazało się że nie i to było najciekawsze że mąż nie chciał aby ona miała dostęp do jego konta i musiała założyć nowe.
_________________
Czas na zmiany
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-13, 15:45   

wielokrotnie miałem do czynienia z sytuacją kiedy przelewane były osobom wynagrodzenia na konta rodziców, dzieci także z innej zupełnie części Polski i nigdy żaden przelew nie wrócił - tyle że nie dotyczyło to biedronki.
Dlatego prędzej jestem skłonny uwierzyć w błędne wprowadzenie numeru lub może jakieś indywidualne umowy biedronki z bankiem swoim który może im ekstra weryfikuje i na polecenie biedronki odrzuca? nie wiem - ale naprawdę dziwi mnie to ogromnie, tym bardziej, że doświadczenia mam zgoła inne w tym temacie ...

No ale cóż, skoro tak to może i tak :)
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-13, 16:23   

Jak dla mnie, to KS lub jego zastępca skanował dokumenty do wysłania a wśród nich był Twój dokument i tak poszło. Spisku tutaj nie widzę - tylko bałagan w biurze.
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-13, 17:50   

numer konta i dane czyli imie i nazwisko musi sie zgadzac inaczej bank odsyla przelew wiem bo tak parokrotnie mialem
  Ocena JMP: 2/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-13, 17:52   

bank sprawdza poprawność danych wyrywkowo. nie ma możliwości sprawdzenia wszystkich przelewów, więc w większości przypadków wystarczy numer konta
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-03, 23:48   

@@Fryndzel
Każdy przelew jest sprawdzany :) Po to jest system który tego pilnuje, tak jak u nas OHR aby nie łamać praw pracownika. Cyferki w numerze konta też nie są przypadkowe :)
Pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-04, 16:43   

w TV kilka dni temu mówili o bezpiecznych przelewach i zostało powiedziane ze nie wszytskie tylko wyrywkowe. wiec powtarzam to co usłyszałam.
 
     
~matiTRS 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 09:36   

lokii napisał/a:
numer konta i dane czyli imie i nazwisko musi sie zgadzac inaczej bank odsyla przelew wiem bo tak parokrotnie mialem


Przestań pisać bzdury. Nikt tego nie sprawdza czy się zgadza czy nie. Sprawdzane wielokrotnie i pisanie że jest inaczej to zwykły trolling.

[ Dodano: 2013-12-06, 09:39 ]
Kamillo napisał/a:
@@Fryndzel
Każdy przelew jest sprawdzany :) Po to jest system który tego pilnuje, tak jak u nas OHR aby nie łamać praw pracownika. Cyferki w numerze konta też nie są przypadkowe :)
Pozdrawiam


Ale każdy przelew jest sprawdzany przez kogo? Prze JMP czy przez bank? Proszę powiedz mi jak ktokolwiek sprawdzi czy konto jest moje czy mojego psa?
W banku na 100000% nie sprawdzają bo nie dalej jak w zeszły piątek wysyłałem babie przelew (allegro) z innymi danymi jak w koncie.
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 11:08   

kolego a ty moze sobie myslisz ze przelew to idzie taka drogo bank jmp - moj/twoj bank
niestety ale kasa idzie troszke inna dluzsza droga
  Ocena JMP: 2/10
     
#Cloud 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 77
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 11:19   

Jeśli wiecie co to sesja elixir to wiecie jak idzie przelew akurat lokii, jeśli twoje konto jest w jednym w oddziałów BRE banku to jest dokładnie tak jak napisałeś/aś bank jmp -> mój/twój bank w innym przypadku jest to sesja elixir
 
     
Ewelka8885

Dołączył: 12 Paź 2011
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 17:59   

#B_Krakow ma rację.Sama tak kiedyś miałam że postanowiłam w końcu zrobić porządek ze wszystkimi papierami w biurze.Moi poprzednicy wysyłali do OSG 3 dokumenty mięsiecznie :szczena: .Leciałam wszystkie po kolei nie sprawdzając dat.I tak się okazało że zeskanowałam wnioski na pożyczki które są już dawno przelane i spłacone albo pożyczki osób które już od 3 miesięcy nie pracowali.Na szczęście Pani z kadr zadzwoniła i prosiła o wyjaśnienia.Wnioski takie i stare dokumenty zostały pousuwane.
Przypuszczam, że ta sama sytuacja miała miejsce u ciebie.W dniu zatrudnienia zeskanowany został nr konta starego.Później ten sam wniosek się gdzieś zawieruszył i został ponownie zeskanowany po tym jak wcześniej wysłałaś do kadr pismo z nowym numerem konta.Pani w kadrach odczytała to jako zmiana konta.Drugą sprawą jest to, że OHR w chwili jak ktoś z kierownictwa skanował to pismo za pewne krzyczał:"Dokument ten już był skanowany.Czy chcesz go ponownie zeskanować?"I osoba ta niewiele myśląc wcisnęła "tak"
Podsumowując.U VIPów w biurze panuje bałagan i chyba nie za bardzo wiedzą co robią i jakie ma to konsekwencje m.in. dla Ciebie.
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-06, 23:55   

Cloud napisał/a:
Jeśli wiecie co to sesja elixir to wiecie jak idzie przelew akurat lokii, jeśli twoje konto jest w jednym w oddziałów BRE banku to jest dokładnie tak jak napisałeś/aś bank jmp -> mój/twój bank w innym przypadku jest to sesja elixir


ja nie dostaje wyplaty z bre ad jmp :#)
  Ocena JMP: 2/10
     
~ontakisam 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-08, 23:05   

lokii napisał/a:
kolego a ty moze sobie myslisz ze przelew to idzie taka drogo bank jmp - moj/twoj bank
niestety ale kasa idzie troszke inna dluzsza droga

Oczywiście że tak..pieniążki zachaczają jeszcze o krajową izbę rozliczeniową ;)



[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2013-12-10, 17:55 ]
Cóż... nie wiem jak inne banki, ale PKO i BPH wymaga podania chociażby poprawnego nazwiska odbiorcy jeżeli przelew jest robiony na rachunek w innym banku.
_________________
ontakisam
  Ocena JMP: 8/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo