Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łamanie prawa przez kierownictwo sklepu
Autor Wiadomość
nicke99

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-11-12, 15:45   Łamanie prawa przez kierownictwo sklepu

Witam
jestem kasjerka i od prawie miesiaca jestem na chorobowym (przeszlam operacje).
niestety nie dostalam jeszcze wyplaty za miesiac pazdziernik, mimo iz termin juz minal wiec postanowilam zadzwonic do kadr.
tam mila pani powiedziala ze moj nr konta zostal zmieniony w zeszlym tygodniu i ma przed soba dokument przeze mnie podpisany ktory dostala dokladnie 31 pazdziernika.
bardzo mnie to zdziwilo poniewaz nie bylam w sklepie od miesiaca i nie zmienialam nr konta.
okazalo sie tez ze zostal wyslany do nich dokument ktory wypelnialam w dniu zatrunienia, na ktorym widnial moj stary nr konta.
czy uzywanie moich dokumentow do dokonywania takich zmian bez mojej wiedzy jest zgodne z prawem ?? czy kierownik moze poniesc za to jakiekolwiek konsekwencje?
zaznacze ze w moim sklepie kierownictwo to same VIPy ktore mysla ze moga rzadzic wszystkimi i wszystkim co zywe i sie rusza, nie przepadaja za niektorymi pracownikami wlacznie ze mna wiec wiem dobrze ze napewno nie byl to przypadek a dzialanie celowe.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-12, 15:53   

A dzwoniłaś do sklepu i pytałaś co się tam dzieje? Sprawdziłaś na jaki nr zostało przelane wynagrodzenie i do kogo należy? Zgłosiłaś to zdarzenie do KR, BOP i na policję? Bo pytanie w poście raczej miało charakter retoryczny, nikt nie jest upoważniony do zarządzania Twoimi danymi osobowymi. Bardzo dziwna jest ta sytuacja, którą opisujesz. Nie wiem kto musiałby być na tyle niemądry, żeby zdecydować się na takie działanie. Aż trudno mi w to wszystko uwierzyć.
 
     
nicke99

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 16:01   

tak, to bylo moje stare konto ktore od kilku miesiecy nie istnieje. przeslany do kadr dokument byl niewazny (wypelniony w chwili zatrudnienia) poniewaz nr konta byl zmieniany w sierpniu
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-12, 16:05   

Więc to może wcale nie jest celowe działanie kogoś u Ciebie w sklepie, tylko po prostu burdel w kadrach? Tam to odkręcaj, skoro konto nie istnieje, przelew tam nie doszedł. Opisałaś to tak, jakby ktoś na sklepie podrobił pismo ze zmianą konta.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 16:13   

Larrikol,
nicke99 napisał/a:
przeze mnie podpisany ktory dostala dokladnie 31 pazdziernika.
Larrikol,
czyli w chwili nie obecności pracownika !! Ewidentne działanie na sklepie a nie błąd kadr !!

nicke99, zażądaj odesłania kopii tego wniosku o zmianę konta. Nawet niech Ci go w formie elektronicznej dostarczą. Porównaj podpis, później sprawa wiadoma :yeah:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
nicke99

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 16:23   

nie zrozumielismy sie.
w dniu zatrudnienia wypelnilam pismo z nr konta do wynagrodzenia
w sierpniu tego roku zmienialam nr konta. kierownik wyslal nowy nr do kadr i wyplata wchodzila juz na nowe konto
w tym miesiacu nie przyszla wiec zadzwonilam do kadr a pani powiedziala ze dostala pismo 31 pazdziernika ze sklepu ze zmieniam nr konta, wiec wyplate wyslali na tamten.
ale data wypelnienia pisma byla data mojego zatrudnienia. czyli kierownik wyslal stare pismo, ktore wypelnialam w dniu zatrudnienia z informacja ze zmianiam nr konta.
teraz rozumiecie? podpis byl moj, ale pismo zostale wykopane z papierow, bylo niewazne i nie sadze zeby ktos to zrobil przez przypadek...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-12, 16:33   

No dobrze, ale podjęłaś jakieś kroki? gdzieś to zgłosiłaś? Bo ja nie bardzo rozumiem co my tutaj mamy zrobić. W kadrach przecież też widzieli datę tego pisma i co miałby zyskać ktoś, kto by specjalnie grzebał w dokumentach i wysyłał taki druk? Skąd miałby być ten dokument na sklepie? Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że już dawno był wysłany do kadr, skoro mieli już tam Twój nr konta, na sklepie nie ma jego kopii. Ja bym obstawiała, że to w kadrach coś namieszali.
 
     
nicke99

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 16:39   

w kadrach sprawdzila mi date wplyniecia tego pisma do nich i byl to koniec pazdziernika wiec ewidentnie ktos to poprostu wyslal. dzis sie tego dowiedzialam wiec zaczelam ten watek bo moze ktos mial podobna sytuacje. W czwartek bede w sklepie (nie mieszkam w miejscowosci pracy wiec nie moge jutro tam dojechac) i zapytam o co chodzi ale w zwiazku z tym ze na naszym sklepie dzieja sie cyrki najrozniejsze, lacznie z nagminnie znikajacymi pieniedzmi z kasetek i brakiem jakiej kolwiek reakcji na to KR, podejzewam ze to bylo celowe. zastanawia mnie poprostu czy mozna wyciagnac za taki czyn od kierownictwa jakies konsekwencje bo jesli tak to bede skladac pismo do odpowiednich osob...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-12, 16:42   

Jeśli okaże się, że to rzeczywiście ktoś z kierownictwa zrobił Ci taki "kawał", na pewno można wyciągnąć konsekwencje. Bo co na finale teraz z Twoją wypłatą? Odzyskasz ją?
 
     
nicke99

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 16:45   

tak, w tym tyg powinnam ja miec. ale to nie zmienia pewnych faktow, po pierwsze tego ze ewidentnie zrobiono to celowo i tego ze przez tydzien czasu (takie bedzie w sumie opoznienie) nie mialam pieniedzy zeby wykupic antybiotyki na leczenie po operacji...
dlatego bede sie starala cos z tym zrobic. szkoda ze nikt nie mial takiej sytuacji, liczylam ze moze ktos komu sie to przytrafilo powie jak sie jego sprawa skonczyla
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-12, 16:49   

Ja nigdy o czymś takim nie słyszałam i nie przypominam sobie, żeby ktoś tutaj poruszał taki temat, ale trzeba to koniecznie wyjaśnić, bo jak ktoś to zrobił specjalnie to chyba uważa się za boga. Koniecznie powiadom o tym swojego KR i zgłoś całą sprawę w BOPie
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 17:21   

Takiego pisma nie powinno już być w sklepie od sierpnia do października przynajmniej raz dokumenty były wysłane do CUW.OSG.Myślę że to jakiś błąd systemu, U nas czesto OHR świruje i poprawić to co uciekło to duży problem.Twoja wypłata na 100% została cofnieta ze starego konta do firmy i teraz musisz ponownie wypełnić wniosek z nowym numerem konta i po zeskanowaniu w ciagu 48 godzin będziesz mieć wypłatę na koncie.U mnie była podobna sytuacja ale to pracownica pomyliła numer konta i wpisała konto męża a że nie była współwłaścicielem to wypłata wróciła do firmy. Pozdrawiam serdecznie ;)
_________________
Czas na zmiany
 
     
Karolkaa 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Paź 2013
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 20:21   

ale cyrki się dzieją.......
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 22:19   

babajaga2 napisał/a:
.U mnie była podobna sytuacja ale to pracownica pomyliła numer konta i wpisała konto męża a że nie była współwłaścicielem to wypłata wróciła do firmy.


A to dopiero ciekawa historia - przecież to nie może być prawda.
Bank nie weryfikuje właściciela konta ani adresu a wyłącznie numer konta.
Ja jako pracownik jeśli mam taki kaprys to mam prawo podać nr konta jakikolwiek - jeśli takie oświadczenie napisałem to pracodawca przesyła tam wynagrodzenie.
Nigdy nie spotkałem się z takim przypadkiem jaki opisujesz. To wręcz niemożliwe patrząc jak dzisiaj są weryfikowane przelewy. No chyba że to było daaawno temu.
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-12, 23:31   

I tu pomyłka :)
Jeśli nr konta nie jest zgodny imieniem i nazwiskiem nie zostanie zrealizowany :)
Wcześniej potrzebny był dokładny adres itp

Pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo