Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerzucenie na inny sklep
Autor Wiadomość
PEPPA

Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-11-17, 09:00   Przerzucenie na inny sklep

Ostatnio wraz z 6 pracownikami zostaliśmy przerzuceni na inny sklep oddalony o 30 km a dla pozostałych nawet o 40 km...No i tu zaczynają się schody codzienne dojazdy to prawie 2 godziny+8 godzin w pracy czyli 10 godzin :( do tego jeszcze KR dołożył Nam tylko popołudniowe zmiany :( Czy przez miesiąc możemy mieć ciągle drugie zmiany?Jak jest z dojazdami czy w ogóle należy Nam się zwrot za dojazdy(za dojazdy płacimy razem 800 zł)a to nie jest mało.KR nie poinformował mnie o tym,że zostaję przeniesiona na inny sklep a tym bardziej o jednej zmianie.

Miał ktoś podobną sytuację?PISZCZCIE
Ostatnio zmieniony przez PEPPA 2011-11-20, 20:26, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 11:33   

Zostaliście przeniesieni na stałe? Czy to tylko delegacja? Jak delegacja to należy wam się zwrot kosztów podróży + dieta. Jeśli na stałe to powinniście wyrazić zgodę bo miejscem pracy jest miasto w którym pracowałas dotychczas. Co do II zmiany to chyba nie ma jakiś specjalnych zasad które by określały ta kwestię. Myślę że dobra wola KS ze sklepu w którym teraz pracujecie powinna wystarczyć.
 
     
PEPPA

Dołączył: 17 Lis 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 12:46   

Dotaliśmy aneksy do umowy,że zostaliśmy przeniesieni na inny sklep.To nie jest delegacja.
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 12:53   

Musieliście więc podpisać jakąś zgodę :regulamin: , bez Waszej zgody raczej by Was nie przenieśli, żaden zwrot ani dodatek do kosztów podróży niestety się nie należy w takiej sytuacji
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 13:09   

blablo napisał/a:
Musieliście więc podpisać jakąś zgodę

Myślę że samo podpisanie aneksu jest już zgodą na przeniesienie.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 14:16   

Przeczytaj dokladnie aneks i zobacz co tam jest napisane i co podpisalas. Swoja droga nie przeczytalas co dali do podpisu? Zwrot kosztow od pracodawcy nie nalezy sie, jezeli pracujesz w miejscu gdzie masz wyznaczone na umowie. Mozesz jednak odliczyc sobie dojazdy od podatku, jak bedziesz sie rozliczac:)
 
     
#girl 

Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 72
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-18, 16:53   

Witam sytuacja którą opisujesz jest dziwna gdyż powinnaś wiedzieć na jakich zasadach cię przenoszą na jak długo i dlaczego . Z drugiej strony z sytuacji dziwnych i niezrozumiałych w JMD wcale się nie wyróżnia
 
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-18, 17:03   

Coś tu jest nie tak,nie znamy szczegółów ale mi to czymś innym pachnie.
 
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-18, 17:08   

Za moich czasow bylo tak ze dostawalo sie anex jak nie podpiszesz to przy najblizeszj okazji wiadomo co było ..... ludzie zazwyczaj sie zgadzali ale po dluzszym czasie sami sie zwalniali ze wzgledu na koszta jakie ponosili i czas
 
     
Stonk@

Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-20, 20:43   

Ja też znajduję się w tej grupie, która została oddelegowana do innej biedronki w innym mieście. Aneks, który dostałyśmy do podpisania wnosi tylko zmianę o tym, że od dnia ... miejsce pracy: ... Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie. Nie ma tu nic o terminie trwania delegacji, a tym bardziej żeby to była delegacja. KR zapewniał słownie, że będzie to tylko miesiąc czasu, ale jeśli aneks o tym nie mówi, a jest to pierwsza umowa dla kilku z nas, to czy powinnyśmy się obawiać jakiegoś haczyka? :regulamin:
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-21, 07:43   

Stonk@, sama napisałaś
Cytat:
od dnia ... miejsce pracy: ... Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie.

Całą ta grupa zgodnie podpisała, że od danego dnia miejsce pracy się zmienia, nikt nie upomniał się, by na umowie dopisać termin zakończenia. A jeśli na umowie masz wpisane miejsce pracy, to nie jest to delegacja i zwrot kosztów się nie należy, przykro mi
 
     
Stonk@

Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-21, 09:32   

no tak wiemy alę my sie pytaliśmy do kiedy tam będziemy to mówil nam KR że do połowy gródnia czy powinniśmy wierzyc dla KR skoro to było tylko słowne zapewnienie ,że wrócimy do swojego poprzedniego miejsca pracy :D
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-21, 09:56   

Wyglada mi to na zwykłą delegację skoro ma to być wg zapewnień KR tak krótko, z tym że firma znalazła sposób na to by nie pokrywać kosztów dojazdu ;) . Po powrocie dostaniecie pewnie kolejny aneks z właściwym miejscem pracy czyli waszym miastem :)
 
     
Stonk@

Dołączył: 20 Lis 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-21, 10:06   

to czyli ze nabił nas w butelkę no nic jakoś to się wytrzyma ale ja sie pytałam czy zmiany beda takie same jak na poprzednim miejscu pracy to KR zapewniał mnie ze tak a teras sie okazało ,że ciagniemy cały czas 2 zmiane ja nie moge sobie na to pozwolic poniewasz mam dziecko prosiłam go o zmiany to na rano to na 2 zmiane poprostu jestem wsciekła ze tak nas potraktował
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo