Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krytyka za wolne rozkładanie palet z towarem
Autor Wiadomość
mucka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Sty 2023
Posty: 8
Wysłany: 2023-01-08, 00:44   krytyka za wolne rozkładanie palet z towarem

Witajcie, chciałabym zapytać co sądzicie o zwolnieniu z pracy z powodu bycia zbyt powolnym. Czy uważacie że taka sytuacja jest uzasadniona, czy też uważacie że pracownik powinien otrzymać szansę na poprawę swojej wydajności? Co można zrobić w sytuacji gdy pracownik jest ograniczany do pracy tylko na kasie, a gdy czasami zejdzie do rozkładania mixów to słyszy tylko słowa krytyki od swoich przełożonych że wolno rozkłada.... jak mam być szybka jak ciągle mam siedzieć na 1?! Proszę o wasze opinie jak sobie z taką sytuacją radzić
 
     
Adam26022000 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Gru 2021
Posty: 7
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2023-01-08, 11:21   

Dla nich każdy jest za wolny a przełożeni tylko to podkręcają.
 
     
~Edynak1988 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 28 Wrz 2022
Posty: 30
2 UP 7 DOWN
Wysłany: 2023-01-08, 12:22   

W tej pracy trzeba pokazać swoje umiejętności zarówno na kasie jak i na sklepie. Niestety są osoby, które nie radzą sobie z tym i takie słabe ogniwa należy eliminować żeby zapewnić sprawne działanie całego zespołu
  Ocena JMP: 5/10
     
Kandi 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lip 2022
Posty: 20
4 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-08, 21:41   

U mojej żony w sklepie jedna pracownica ciągle nie ogarniała co należy do obowiązków której zmiany aż szefowa zakomunikowała ,że jak tak dalej będzie to umowy jej nie przedłuży ,bo nikt za nią pracował nie będzie. Od tej pory jakby piorun w nią strzelił i ze wszystkim się wyrabia. Od lat metoda naszej firmy na wolnych pracowników to straszenie wypowiedzeniem i jak widać nic się nie zmieniło
  Ocena JMP: 4/10
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-09, 11:30   

Biedronka jest patola było i będzie nic sie nie zmieni

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2023-01-09, 19:59 ]
proszę nie obrażać firmy JMP "Biedronka" ® . Z góry dziękuję za zrozumienie. :)
 
 
     
~Daariusz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-09, 15:55   

Praca o niskiej wydajności jest problemem dla pozostałych pracowników, jest coś takiego jak produktywność i każda taka mało wydajna osoba to ciężar dla pozostałej garstki pracowników...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
3 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-09, 15:56   Re: krytyka za wolne rozkładanie palet z towarem

mucka napisał/a:
Witajcie, chciałabym zapytać co sądzicie o zwolnieniu z pracy z powodu bycia zbyt powolnym. Czy uważacie że taka sytuacja jest uzasadniona, czy też uważacie że pracownik powinien otrzymać szansę na poprawę swojej wydajności? Co można zrobić w sytuacji gdy pracownik jest ograniczany do pracy tylko na kasie, a gdy czasami zejdzie do rozkładania mixów to słyszy tylko słowa krytyki od swoich przełożonych że wolno rozkłada.... jak mam być szybka jak ciągle mam siedzieć na 1?! Proszę o wasze opinie jak sobie z taką sytuacją radzić


Ciężki temat... z jednej strony jeśli rzadko dają Ci szansę na pracę na sklepie, to naturalne że będziesz wolniejsza, bo nie masz wyrobionego doświadczenia. Ale z drugiej strony, według informacji z forum, brakuje etatów w sklepie i każdy pracownik jest na wagę złota, dlatego rozumiem oburzenie innych. Wydaje mi się że jesteś osobą, która potrafi zakomunikować problem, więc reaguj i zacznij otwarcie wyjaśniać, że ciągle siedzisz na kasie i jak masz pracować szybciej, skoro nie dają Ci szansy na zdobycie doświadczenia? Jestem przekonany że otwarty dialog poprawi Twoją sytuację lub chociaż uciszy przemądrzałych krytyków.

Brak Twojej reakcji z pewnością nie zmieni opisanej sytuacji, a wręcz pogorszy, bo brak reakcji na jakieś zachowanie lub sytuację może być interpretowany jako przyzwolenie na to zachowanie lub akceptacja tej sytuacji. Może to sugerować że osoba, która nie reaguje, nie ma problemu z tym co się dzieje lub nie ma zamiaru interweniować. W ten sposób brak reakcji może stać się formą cichego przyzwolenia, które pozwala na kontynuowanie niepożądanego zachowania lub sytuacji.

PS: swoją drogą moim zdaniem dokładnie dlatego w Biedronce jest tak, jak jest. Brak reakcji na odgórnie wprowadzane zmiany, brak dyskusji i brak organizacji prowadzi w konsekwencji do braku chęci jakiegokolwiek działania, no bo jak można zaprotestować skoro nie ma ku temu absolutnie żadnych warunków? 🤔

PS2: organizacja, wspólny cel i wspólne działanie jest wyjściem z każdej sytuacji, a my na forum mamy coraz więcej zorganizowanej społeczności... :fiufiu:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
mucka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Sty 2023
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-09, 20:16   

Ja jestem jedną z szybszych na kasie na sklepie idzie mi wolniej z miksami i przy lodówkach. W sumie to niby racja... Zaczne się kłócić za każdym razem gdy zwrócą mi uwagę że robie za wolno!!
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 00:08   Re: krytyka za wolne rozkładanie palet z towarem

Bartosz napisał/a:
mucka napisał/a:
Witajcie, chciałabym zapytać co sądzicie o zwolnieniu z pracy z powodu bycia zbyt powolnym. Czy uważacie że taka sytuacja jest uzasadniona, czy też uważacie że pracownik powinien otrzymać szansę na poprawę swojej wydajności? Co można zrobić w sytuacji gdy pracownik jest ograniczany do pracy tylko na kasie, a gdy czasami zejdzie do rozkładania mixów to słyszy tylko słowa krytyki od swoich przełożonych że wolno rozkłada.... jak mam być szybka jak ciągle mam siedzieć na 1?! Proszę o wasze opinie jak sobie z taką sytuacją radzić


Ciężki temat... z jednej strony jeśli rzadko dają Ci szansę na pracę na sklepie, to naturalne że będziesz wolniejsza, bo nie masz wyrobionego doświadczenia. Ale z drugiej strony, według informacji z forum, brakuje etatów w sklepie i każdy pracownik jest na wagę złota, dlatego rozumiem oburzenie innych. Wydaje mi się że jesteś osobą, która potrafi zakomunikować problem, więc reaguj i zacznij otwarcie wyjaśniać, że ciągle siedzisz na kasie i jak masz pracować szybciej, skoro nie dają Ci szansy na zdobycie doświadczenia? Jestem przekonany że otwarty dialog poprawi Twoją sytuację lub chociaż uciszy przemądrzałych krytyków.

Brak Twojej reakcji z pewnością nie zmieni opisanej sytuacji, a wręcz pogorszy, bo brak reakcji na jakieś zachowanie lub sytuację może być interpretowany jako przyzwolenie na to zachowanie lub akceptacja tej sytuacji. Może to sugerować że osoba, która nie reaguje, nie ma problemu z tym co się dzieje lub nie ma zamiaru interweniować. W ten sposób brak reakcji może stać się formą cichego przyzwolenia, które pozwala na kontynuowanie niepożądanego zachowania lub sytuacji.

PS: swoją drogą moim zdaniem dokładnie dlatego w Biedronce jest tak, jak jest. Brak reakcji na odgórnie wprowadzane zmiany, brak dyskusji i brak organizacji prowadzi w konsekwencji do braku chęci jakiegokolwiek działania, no bo jak można zaprotestować skoro nie ma ku temu absolutnie żadnych warunków? 🤔

PS2: organizacja, wspólny cel i wspólne działanie jest wyjściem z każdej sytuacji, a my na forum mamy coraz więcej zorganizowanej społeczności... :fiufiu:


Ojjjjj i z tą opinia o reagowaniu to ja bym już bym sie pozbywała z Toba.
Ja conajmniej kilka razy rozmawiałam na temat siedzenia na kasie .
Zawsze obiecane ze cos tam cos tam a za kilka dni jest to samo.
Jaki wniosek wysnułam ....
ŻE kierownictwo ustawia sobie tak zmiany zeby im bylo jak najlepiej .

Hmmm kolesiostwo...
Tak tez taki wniosek wysnułam....
Czy tak powinno byc ???
Nie...
Kłania sie tutaj cos takiego jak nie rowne traktowanie ....
Nikt nie jest ideałem i nikt idelnie nie pracuje....
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-13, 12:42   

miecia, współczuję sytuacji, ale z tego co napisałaś można wywnioskować że ostatecznie to Ty się poddałaś i odpuściłaś zwracanie uwagi o pracę na sklepie zamiast na kasie. Ja rozumiem że po kilku daremnych próbach rozmowy odechciewa się kolejnych prób, ale właśnie o to chodzi... kto pierwszy odpuści ten przegrywa. Pamiętaj że każda odmowa, każde zbycie działa na Twoją korzyść, bo tworzy Tobie dodatkowy argument do dyskusji. Ciężko walczyć z "kolesiostwem", ale pamiętaj że każda dyskusja działa na nerwy również "im", a jeśli dyskusje przestaną być skuteczne, to masz podstawy by zgłosić sprawę dalej np. do BOP. Nie poddawaj się! :boks:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 12:51   

Metoda ,,zbywania" , zamiatania pod dywan i odsyłania jest najczęstszym sposobem rozwiązywania problemów w biedronce , począwszy od drobnych spraw na sklepie a skończywszy na problemach chociażby bhp
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 23:25   

Bartosz napisał/a:
miecia, współczuję sytuacji, ale z tego co napisałaś można wywnioskować że ostatecznie to Ty się poddałaś i odpuściłaś zwracanie uwagi o pracę na sklepie zamiast na kasie. Ja rozumiem że po kilku daremnych próbach rozmowy odechciewa się kolejnych prób, ale właśnie o to chodzi... kto pierwszy odpuści ten przegrywa. Pamiętaj że każda odmowa, każde zbycie działa na Twoją korzyść, bo tworzy Tobie dodatkowy argument do dyskusji. Ciężko walczyć z "kolesiostwem", ale pamiętaj że każda dyskusja działa na nerwy również "im", a jeśli dyskusje przestaną być skuteczne, to masz podstawy by zgłosić sprawę dalej np. do BOP. Nie poddawaj się! :boks:


Wytrzymałam juz 10 lat więc nie jest żle. Pracowałam na 5 biedronkach. Przez 10 lat wysnułam rozne wnioski. Pracowałes wiec wiesz jak jest.
Liczenie czasu rozkladania towaru. Ranking skanowania. Jakies liczenia kto ile na przerwie. Tematow jest mnosto.
Nasuwa sie jedno pytanie ???
Po co to ???
Zeby ludzie sie klocili kto jest lepszy od drugiego....
 
     
#Aventador 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Maj 2014
Posty: 83
Skąd: Warszawa
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-22, 21:46   

Jak dla mnie zwolnienie z tego powodu to głupota. Nikt z nas nie jest robotem, każdy ma swoje predyspozycje i swoje tempo pracy. No chyba że przez "powolną pracę" mamy na myśli to, że ktoś snuje się po sklepie bez celu i ma gdzieś to, że w alejkach stoją miksy do rozłożenia - ale wtedy to jest zwykłe ściemnianie i olewatorskie podejście. A to, że ktoś ma nieco wolniejsze ruchy przy rozkładaniu tych miksów nie powinno być problemem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo