Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie dyscyplinarne
Autor Wiadomość
~NoFuture 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Lis 2017
Posty: 32
Wysłany: 2022-12-08, 11:11   Zwolnienie dyscyplinarne

Witam. W dniu 15 listopada wysłano mnie na badania po 30 dniowym L4. Podjęłam decyzję o tym, że nie pójdę i zwalniam się dyscyplinarnie. Informacja została przekazana kierownikowi sklepu telefonicznie. Do dnia dzisiejszego nie mam wypowiedzenia. Okazuje się, że wstawiane są mi NNki i rzekomo JMP z Wyszkowa ma mi wysłać list gdzie mam napisać dlaczego porzuciłem pracę, a następnie oni mi wyślą wypowiedzenie. Okazuje się, że w pracy w której chcę pracować nie mogę być zatrudniona w obydwu firmach i potrzebuje do 15 grudnia być wolna od pracy. Czy to normalny proces w JMP? Według kodeksu pracy poinformowanie pracodawcy telefonicznie jest jednoznaczne z tym co bym przedstawiła na papierze. Jak to wygląda w końcu żeby w trybie natychmiastowym się zwolnić bo zaczyna mi brakować czasu ...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 16:35   

Cytat:
Zgodnie z prawem, dyscyplinarne zwolnienie pracownika musi nastąpić w ściśle określonym czasie. Zatem od momentu, gdy pracodawca dowie się o okolicznościach uzasadniających niezwłoczne rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z winy pracownika, ma miesiąc na wręczenie mu tzw. oświadczenia woli. Oświadczenie o rozwiązaniu umowy powinno być dokonane na piśmie i spełniać wszelkie wymogi formalne. Powinno ono zawierać dodatkowo przyczynę uzasadniającą rozwiązanie umowy o pracę oraz pouczyć pracownika o prawie złożenia odwołania do sądu pracy. Zdarza się, że decyzja o wręczeniu „dyscyplinarki” następuje w wyniku silnych emocji, dlatego obie strony po jej wręczeniu powinny wysłuchać wzajemnej argumentacji – być może uda się uniknąć tak drastycznego kroku, jakim jest zwolnienie dyscyplinarne
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
~Daariusz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 16:41   

Niestety jako niewolnicy nie możemy zwolnić się w trybie natychmiastowym z dnia na dzień... chyba że zostanie wydane stosowne orzeczenie lekarskie o nie zdolności do pracy lub pracodawca naruszył umowę pracy wobec Ciebie (art. 55 § 1¹ Kodeks pracy). Wygląda na to że NN są względnie uzasadnione i dlatego ten proces wydłuża się na otrzymanie i wypełnienie wypowiedzi z Wyszkowa... Gdyby mi zależało na czasie to pojechałbym do Biedronki z wypowiedzią na piśmie i prośbą aby natychmiast przesłali ją dalej, a następnie dla pewności jeszcze zadzwonił do kadr. Telefoniczne poinformowanie o zwolnieniu z pracy jest jedną z dostępnych opcji ale niestety w większości przypadków nie jest wystarczające jeżeli pracodawca życzy sobie pisemnej wypowiedzi
 
     
~cwaniak 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 16:53   

NoFuture, jeżeli kierownik sklepu nie wstawi się za Tobą, aby natychmiast rozwiązać umowę o pracę to niestety ale jesteś w dupie... w takim przypadku zawsze możesz kontratakować i stwierdzić że przyczyną rozwiązania umowy w trybie natychmiastowym jest naruszenie umowy o pracy... tutaj zostawiam Tobie pole do popisu z uzasadnieniem. Może to być np. mobbing czy zmuszenie przez kierownika do wykonania czynności nie zgodnej z warunkami umowy... opcji do wymyślenia jest całkiem wiele ;)
  Ocena JMP: 4/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 17:08   

cwaniak nawet jesli sie wstawi żeby to zrobić jak najszybciej to i tak może trwać to wieki. Wszystko rozbija się o nasze wspaniałe kadry... btw ja pracownika za nn zwalniałem ponad pół roku...
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 17:35   

NoFuture, a dogadanie się z kierownikiem i rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia za porozumieniem stron nie wchodzi w grę ? Tak by było najszybciej i najprościej .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-08, 18:04   

NoFuture, też uważam że opcja rozwiązania umowy za porozumieniem jest najlepszą i najszybszą metodą. Pytanie tylko czy kierownik po Twoim telefonie przystanie na Twoje warunki... :ke:

Włodarz, pół roku?! i przez ten cały okres owy pracownik pracował z wiedzą że jest w trakcie zwalniania?? masakra...
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 18:37   

Bartosz, znam taki przypadek , że pracownik poprostu ,,rzucił robotę" 😁 i wszyscy o tym wiedzieli i mimo to ciągle widniał w grafiku jako NN . W każdej innej firmie nikt nie trzyma takich delikwentów na siłę , po dwóch , góra trzech enkach dostajesz rozwiązanie umowy z odpowiednią adnotacją ze skutkiem natychmiastowym .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-08, 20:15   

Bartosz tak nie było z nim kontaktu żadnego porzucił pracę jak mu się skończyło roczne chorobowe i nie dostał więcej. Ile ja się naprosiłem żeby coś z nim zrobić... Aż w końcu powiedziałem przełożonemu że już to pierdolę niech sobie wisi w naszej firmie jeśli kadry nie potrafią zareagować to no cóż. Tak działają nasze kadry.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Malfasik89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Lis 2022
Posty: 14
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-09, 00:35   

U mnie kierowniczka 3miesiace starała się o zwolnienie dyscyplinarne pracownika za porzucenie pracy i dopiero po 4miesiacu taka osoba zniknęła z ohr i grafiku więc chyba najszybciej byłoby napisanie wypowiedzenia za porozumieniem stron bo tak to może trochę potrwać chyba że kierownik się bardzo postara
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2022-12-12, 00:17   

hmm.. a to nie jest przypadkiem tak, że jeżeli ktoś "wisi" w Biedronce jako osoba pracująca, to tym samym trzyma etat i załoga pracuje bez jednej osoby?? swoją drogą jak to wygląda ze strony innego, nowego pracodawcy, który chce zatrudnić na umowę delikwenta wiszącego w pracy u innego pracodawcy? nie może go zatrudnić? dlaczego?
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Malfasik89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Lis 2022
Posty: 14
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-12, 00:56   

No dokładnie dopóki kadry takiej osoby nie usuną to tylko blokuje etat taka osoba przez te 3miesiace nie mogła nikogo zatrudnić ale w sumie w Biedronce to norma pracować 3\3 osoby albo mniej na zmienie :e1:
A co do nowego pracodawcy to nie wiem czemu robi problemy bo przecież ja w dwóch firmach robiłem na umowę o pracę i nikt nie robił z tego powodu problemu że mam tylko w jednej pracować na umowę o pracę, chyba że po prostu takie ma wymagania pracodawca ale w sumie nic mu do tego nie powinno być na ilu umowach jest się zatrudnionym
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-12-13, 00:40   

Co jak blokuje etat? hallo po 30 dniach l4 czy nieobecności pracy nie wlicza się do fte.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo