Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
krwiodawstwo
Autor Wiadomość
alamakota22 

Stanowisko:
magazynier

Dołączyła: 02 Lis 2022
Posty: 1
Wysłany: 2022-11-02, 12:24   krwiodawstwo

Witajcie,
za krwiodawstwo przysługuje 2 dni wolnego, ok KS się uprzedzi (dzień wolny+dzień pracy jako krwiodawstwo), tylko na nie bardzo wiedzą jak to się nanosi na grafik?
Niby za te dni nie ma potrąceń z pensji. Ktoś to przerabiał, zwykła korekta grafiku, jaki to symbol?
Pyta koleżanka, cioci, wujka co pracuje w biedronce, na której "na złamanego tipsa" biorą L4, więc wpada też coś wziąć...
  Ocena JMP: 5/10
     
~Daariusz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-02, 12:30   

na oddanie krwi przysługuje chyba tylko jeden dzień??
 
     
~wwa 

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-02, 13:34   

Do końca roku są 2 dni wolnego. Za krwiodawstwo macie płacone, jak za urlop.
  Ocena JMP: 5/10
     
Olon
[Usunięty]

Wysłany: 2022-11-02, 18:19   

Regularnie raz w miesiącu oddaje krew 0Rh+ od trzech lat i jeszcze nigdy nie pozwolili mi wziąć wolnego :( podobno to moja sprawa i nie powinno brać się wolnego przy oddawaniu krwi.... wszędzie tak jest???
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-03, 02:08   

W czasie epidemii jest 2 dni wolnego za oddanie krwi normalnie jest dzień a że ktoś z tego nie korzysta to jego sprawa. Przysługuje dzień wolny z pracy w 100% płatny (kolega wyżej napisał płacone jest jak w czasie urlopu)
Cytat:
zasłużonemu honorowemu dawcy krwi i honorowemu dawcy krwi przysługuje zwolnienie od pracy oraz zwolnienie od wykonywania czynności służbowych oraz zwrot utraconego zarobku na zasadach wynikających z przepisów prawa pracy. Ustawa ta należy do właściwości Ministra Zdrowia.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
~wwa 

Stanowisko:
magazynier

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-03, 05:49   

Olon napisał/a:
Regularnie raz w miesiącu oddaje krew 0Rh+ od trzech lat i jeszcze nigdy nie pozwolili mi wziąć wolnego :( podobno to moja sprawa i nie powinno brać się wolnego przy oddawaniu krwi.... wszędzie tak jest???

Że co kur..czaczki?! Co to za głupoty??? Człowieku, znaj swoje prawa. Wolne "za" oddanie krwi gwarantuje ci stosowny akt prawny wydany przez Ministerstwo zdrowia. I nie ma czegoś takiego, że przełożony nie udzielił ci w tym dniu wolnego. Bierzesz zaświadczenie po donacji z rejestracji i koniec tematu. Wolne za krew ma taki sam status jak opieka nad dzieckiem - absolutnie NIKT nie ma prawa ci tego odmówić. Jedyne, co jest zalecane, to zgłosić fakt, że idziesz oddać krew przynajmniej dzień wcześniej przełożonemu. A jeżeli Twój przełożony uważa, że jest inaczej, cóż.. mam ci wysłać nr tel do BOPu i PIP, czy sobie poradzisz?
  Ocena JMP: 5/10
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-03, 10:12   

Olon, co TY bredzisz ''Regularnie raz w miesiącu oddaje krew 0Rh+ od trzech lat i jeszcze nigdy nie pozwolili mi wziąć wolnego :( podobno to moja sprawa i nie powinno brać się wolnego przy oddawaniu krwi.... wszędzie tak jest???''

KREW MOŻNA ODDAĆ CO 8 TYGODNI 6 RAZY W ROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-!
_________________
cvb83
 
     
~Daariusz 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 20 Lis 2015
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-03, 14:52   

CVB83, kolega Olon miał chyba na myśli oddawanie osocza krwi które pobiera się raz w miesiącu. Wiem bo sam czasami oddaje tylko nie wiedziałem że przysługują 2 wolne dni w roku :(
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-11-03, 20:43   

Daariusz, O.K masz rację ale jestem dokładna bo mój mąż oddał już dawno ponad 20 litrów i mam temat na widelcu :)
_________________
cvb83
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo