Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nowa praca w ciąży
Autor Wiadomość
~malgosiek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 38
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-05-31, 14:29   nowa praca w ciąży

Witajcie, o prace w biedronce starałam się od stycznia w końcu gdy już się udało i mam podpisać od poniedziałku umowę (jestem już po badaniach lekarskich) dowiedziałam się że jestem w 12 tyg ciąży. Nie mam odwagi podpisac umowy bo kierowniczka moze pomyslec ze jestem oszustka czy naciagaczka a z drugiej strony bardzo mi zalezy na tej pracy. Jeśli podejme zatrudnienie będe miała opory powiedzieć o swoim stanie kierowniczce ale wtedy bede pracowała w strachu czy aby napewno nie zaszkodze dziecku np dzwigając. Na chwile obecną mój lekarz nie widzi przeciwskazań do pracy nie wie on jednak jaka mam zamiar prace wykonywac. Doradzcie prosze.
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-31, 14:57   

normalnie podpisz umowę... stało się, starasz się od stycznia o pracę już, wiec celowo tego nie zrobiłaś. Ja jestem w ok 24 tyg ciąży i pracuje do chwili obecnej,mam luz w pracy. Lekarz mnie bezczelnie wyśmiał jak chciałam zwolnienie...na dniach idę do innego lekarza może od niego dostane ZL,a jak nie zostanie mi prywatnie iść na wizytę. ;)
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
~malgosiek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2017
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2017-05-31, 15:13   

a mówić kierowniczce że jestem w ciąży czy lepiej nie na początku?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-31, 15:24   

Jeśli się zdecydujesz podpisać umowę to oczywiście, ze mówić. Nie ma co ryzykować.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-31, 15:25   

jak powiesz to umowy nie podpiszesz prawdopodobnie, nie mów nic . podpisz idż do lekarza po zaświadczenie że jesteś w ciąży,dostarcz mogą Ci powiedzieć co o tym myślą ale nie bierz tego do siebie i dalej już jakoś pójdzie jak Ci dadzą lżejsze obowiązki w pracy to ok a jak nie to załatwiaj ZL i się o nic nie martw! :P
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-31, 15:59   

Przecież 12 tydz. to na kółko już 3 miesiąc, i nie wiedziałas? Jakoś nie chce mi się wierzyć. Sama wiesz jak to wygląda, bo inaczej byś tego nie pisała.
Umowę możesz podpisać i później, pewnie od razu pójdziesz na zwolnienie. Jeśli powiesz, to na pewno nie podpiszą z Tobą umowy, bo to jednoznaczne z tym, że muszą szukać kogoś znowu na Twoje miejsce. Nie wiem, czy powinnas mieć wyrzuty z tego powodu. Każdy orze, jak może :)
 
     
aga66 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 15 Wrz 2015
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-31, 19:45   

jeśli podpiszesz umowę to trzeba będzie przepracować miesiąc żeby było z czego zwolnienie naliczyć
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-05-31, 21:06   

Podpisz umowę i za miesiąc im powiedz, że jesteś w ciąży i idź na L4. Biedronka od tego nie zbiednieje, a Ty przynajmniej będziesz miała stały dopływ gotówki do dnia porodu. Potem pewnie rozwiążą z Tobą umowę.

Ja bym nie miała skrupułów. Skoro oni na każdym kroku wykorzystują ludzi, to czemu ludzie mają nie wykorzystywać ich.
 
     
Olciaa00

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Mar 2017
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-06-06, 13:26   

Ja przepracowalam 2 miesiace, w zasadzie mialam fajna atmosfere i na jakosc pracy nie narzekalam. W maju okazalo sie ze jestem w 4 tyg ciazy. Nie chcieli mnie ani siebie narazac na ewentualne powiklania i poszlam na ZL. Nikt mi za zle nie mial, bo widzieli ze sama bylam przerazona.
Jestem w 7 tyg ciazy zygam jak kot. Jakim cudem jestes w 12 tyg i NIC nie zauwazylas??
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo