Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop wakacyjny
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-24, 19:09   

ten pomysł jest do ogarnięcia, ale bedą problemy bo nie każdy się zgodzi :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-24, 19:19   

my nie mamny wyboru,każdy chce mieć wolne w lecie,więc każdy będzie miał...po tygodniu...przed wakacjami i po wakacjach wybieramy sobie termin na 2 tygodnie urlopu...i każdy zawsze ma taki jakiś czas,gdzie przyda mu się trochę wolnego nie tylko w wakacje...
i my,załoga krzywo nie patrzymy jeden na drugiego bo X dostał w lipcu,a ja nie....a tak jest uczciwie i sprawiedliwie,bynajmniej wg mojego KS i wszyscy się z tym zgadzają...
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-24, 19:24   

zielonabiedrona napisał/a:
my nie mamny wyboru,każdy chce mieć wolne w lecie,więc każdy będzie miał...po tygodniu...przed wakacjami i po wakacjach wybieramy sobie termin na 2 tygodnie urlopu...i każdy zawsze ma taki jakiś czas,gdzie przyda mu się trochę wolnego nie tylko w wakacje...
i my,załoga krzywo nie patrzymy jeden na drugiego bo X dostał w lipcu,a ja nie....a tak jest uczciwie i sprawiedliwie,bynajmniej wg mojego KS i wszyscy się z tym zgadzają...



skowyrne ! :P :zdrowie:
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-24, 19:25   

zielonabiedrona, no system jest ok, to racja ale znam ludzi co by i tak inaczej chcieli ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@zielonabiedrona 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lip 2010
Posty: 341
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-27, 17:35   

Wiesz,to można z kimś takim pogadać odwrotnie..chcesz 2 tygodnie urlopu w wakacje????To jak każdy,więc może oddasz swój tydzień koledze i będzie miał 2 tygodnie?
Nikt nie odda swojego tygodnia i tym sposobem cieszy się tym,co ma :yeah:
 
     
@mak_17 


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-28, 11:14   

A ja zawsze biorę urlop we wrześniu. W większości przypadków priorytet na urlopy w miesiące wakacyjne jest uwzględniany dla rodziców, aby mogły razem wyjechać [wiadomo brak zajęć w szkole]. Wszystko można załatwić aby mieć także urlop w lipcu czy sierpniu, wszystko zależy od kierownictwa.
Kacperos ale musztarda po obiedzie, o termin urlopu należało walczyć z końcem grudnia lub na początku stycznia a my mamy już prawie marzec. Pozdrawiam
 
     
Anonim72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-03, 13:16   

Witam.
Mam pytanie odnośnie tych urlopów.Mamy już zrobiony plan, każda z nas wypisała dni, w których planuje wolne, nie tylko te wakacyjne. Dostaliśmy jednak odgórny przykaz,że w miesiącu marcu nasz sklep ma wydać 25 dni urlopu ale nie tak, że np.12 osób sobie weźmie po 2 dni tylko od razu po 5. To są nasze nowe urlopy, mamy planowane komunie,przeprowadzki,remonty,wesela itd., więc z jakiej racji mam w marcu brać 5 dni urlopu skoro potrzebuję go dopiero w maju. To jest chyba nie w porządku w stosunku do pracownika, a z tego co wiem to cytuję "urlopu wypoczynkowego udziela się na wniosek pracownika, a nie na rozkaz pracodawcy. Wielu pracodawców ustala harmonogram urlopów na cały rok (oczywiście w uzgodnieniu z pracownikami) i wtedy zobowiązuje pracowników do trzymania się tego harmonogramu." Dziękuję z góry za wyjaśnienie mi tej sprawy i pozdrawiam.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-08, 19:32   

alutka, pracodawca nie może ci wziąc tedo 14 dniowego urlopu, jego masz jak chcesz. reszte dni może ci dac jak chce.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-08, 23:11   

niestety tutaj sie nie zgodze bo nawet w kodeksie jest ze pracodawca moze wyslac w dowolnym terminie ale na zalegly a tu sa jakies chore zasady szkoda slow
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-08, 23:45   

edi-72, jeśli masz oplacone wczasy to pracodawca ktory ci usunie długi urlop by musial oplacic to, a nikomu sie to nie bedzie oplacalo :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 01:09   

ja to rozumiem . tylko dlaczego nikt nie pyta pracownika czy jemu odpowiada taki termin tylko masz isc i koniec . moim zdaniem warto by bylo zrobic liste pracownikow i oni sami powpisywaliby kiedy cos planuja np; od kwietnia tygodniowe urlopy i kazdy wpisuje sobie date jezeli cos sie pokrywa tomysle ze to kwestia dogadania. bo moze ktos juz w marcu bedzie chcial na 2 tyg. ale taka lista stworzona przez samych pracownikow wiele by wyjasnila a i ks mieliby jasniejsza sytuacje
 
     
@bartek_remix 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 122
Skąd: Kwidzyn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-09, 12:08   

Kacperos - z tym podawaniem na forum miesięcznego obrotu w sklepie to łamiesz przepis odnośnie tajemnicy służbowej - a tyczy się ona naszego bezpieczeństwa - zanim coś napiszesz - POMYŚL !!!!!!!!!!!!!!!


ADMINISTRATOR FORUM POWINIEN ZAREAGOWAĆ NA TAKI POST
_________________
"Nie wszystko można kupić, ale wszystko można sprzedać"
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-09, 17:44   

bartek_remix, administrator nie odpowiada za treści postów, a poza tym ten post nie łamie regulaminu forum :) Można tylko to wyegzekwowac w pracy ;)
edi-72 napisał/a:
tylko dlaczego nikt nie pyta pracownika czy jemu odpowiada taki termin tylko masz isc i koniec .

bo to jest zwykły urlop a nie 14 dniowy ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@mak_17 


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-03-09, 18:32   

Urlop - główna część powinna trwać nieprzerwanie przez 10 dni, pozostałe powinno się uzgodnić z kierownictwem. Już kilka razy pisałem wszystko zależy od kierownictwa, a w szczególności jakie posiadacie relacje z nimi. Wszystko jest możliwe.
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-09, 23:32   

[
quote="DarkSide"]bo to jest zwykły urlop a nie 14 dniowy [/quote] to nie jest tak nawet 4 dni powinny byc uzgodnione z pracownikiem a wlasnie duzo zalezy od ks... prosze poczytajcie kodeks warto pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo