Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: DarkSide
2016-09-08, 20:11
"wypożyczanie pracowników ', czyli savoir vivre po....

Taka sobie ankieta, czyli 'wypożyczanie pracownika"
to źle sformułowane określenie, które świadczy o przedmiotowym traktowaniu pracownika
57%
[ 20 ]
nie mam zdania
8%
[ 3 ]
całkowicie mi to nie przeszkadza, jak zwykle qweerty szukasz dziury w całym :)
34%
[ 12 ]
Głosowań: 35
Wszystkich Głosów: 35

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-07, 18:46   "wypożyczanie pracowników ', czyli savoir vivre po....

..........biedronkowemu........ :P
Ostatnio spotkałem się z określeniem "wypożyczanie pracowników ". Dla mnie jest to raczej formuła nie dopuszczalna. Wypożyczano to niewolników i to na plantacjach bawełny. Pracownika to się deleguje. Wypożyczyć to można samochód, garnitur lub męża/żonę sąsiada (bez jej/jego zgody ) :) Często spotykam się z tak dziwnymi określaniami więc ,chętnie bym stworzył taki forumowy katalog sformułowań , które wprowadzają nie miłą atmosferę w pracy.
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-07, 19:40   

Komentarz do określenia zbędny !
  Ocena JMP: 5/10
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-07, 19:57   

A w piłce nożnej też sie zawodników "wypożycza". Myśle że są ważniejsze sprawy :szczena:
8)
  Ocena JMP: 2/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-07, 21:08   

Gazela34 napisał/a:
Komentarz do określenia zbędny !


A jakie inne określenia z którymi się spotykasz w pracy Cię wkurzają. Mnie na pewno "te:
"idź powiedz kasjerce"
"idź zawołaj ochroniarza'
"Kowalska znowu nie zrobiła" ( bez względu na stanowisko)
"kieras , kierownica, stara, nie wspomnę o s.......ka"
Ale chodzi mi bardziej o to ,że te określenia powodują że nie szanujemy się sami. Pracownika można wypożyczyć...... no jasne. I sprzedać
"maniek19 " są ważniejsze sprawy , przyznaję rację. Ale szacunek (wzajemny -szanuje i jestem szanowany ) jest też ważny

Weź zawólaj kierasa, kasjera, ochrone niby nic złego i do obrazy. Ale dla mnie osobiście to KArol ,Wioleta czy Basia. Nie wspomnę o cichym tekście ks o dziewczynie przy innej 'kiedy ta idiotka usiądzie na kasę" Ale czekam na wasze przykłady
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-07, 21:14   

Jak dla mnie szukasz na siłę problemów... Za zwyczaj jak sklep dzwoni to pyta np " masz pożyczyć na jutro kasjera"
Nie widzę w tym nic dziwnego!
  Ocena JMP: 10/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-07, 23:04   

No toż to problem rangi krajowej >:D
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-08, 11:38   

biedronkaaa napisał/a:
Jak dla mnie szukasz na siłę problemów... Za zwyczaj jak sklep dzwoni to pyta np " masz pożyczyć na jutro kasjera"
Nie widzę w tym nic dziwnego!

A widzisz dla mnie są istotniejsze problemy jak 500 plus wliczane do wniosków o zapomogę.

A czemu mnie poruszyło to określenie ? O tym nie długo. Uważam ,że takie określenie padające miedzy kierownikami może być po prostu uproszczeniem. Pracodawcy raczej nie używają takich określeń , unikają takiej retoryki jak ognia... Związki zawodowe tym bardziej nie powinny.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-08, 12:25   

zwęszyłam nową "burzę" w związku lub "bez związku" -.- ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
#martita299 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Kwi 2013
Posty: 104
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-09-08, 15:28   

Jeśli ktoś ma niskie poczucie wartości oraz kompleksy to może i go uwłaczają takie sformułowania,ja nie widzę nic złego w tym wypożyczaniu jak i przywoływaniu kasjerek, No weź człowieku wyobraź sobie na sklepie jest 5 kasjerów i kierownikowi łatwiej powiedzieć zawołaj wszystkie kasjerki niż zastanawianie sie kto tam jest żeby nie pominąc nikogo, a wiadomo jak ktoś chce zawołać konkretną osobę to mówi po imieniu. Wyimaginowany problem
_________________
Jeszcze zdążymy w dżungli ludzkości siebie odnaleźć...
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-09-08, 15:31   

martita299 napisał/a:
Jeśli ktoś ma niskie poczucie wartości oraz kompleksy to może i go uwłaczają takie sformułowania,ja nie widzę nic złego w tym wypożyczaniu jak i przywoływaniu kasjerek, No weź człowieku wyobraź sobie na sklepie jest 5 kasjerów i kierownikowi łatwiej powiedzieć zawołaj wszystkie kasjerki niż zastanawianie sie kto tam jest żeby nie pominąc nikogo, a wiadomo jak ktoś chce zawołać konkretną osobę to mówi po imieniu. Wyimaginowany problem


a czyli Ciebie można wypożyczyć ? :P
to ja sobie wypożyczę :b9:

I co wy chcecie zmian w swojej pracy jak was można i nawet wypożyczyć. Mnie można tylko oddelegować

[ Dodano: 2016-09-08, 15:39 ]
Celowo Was prowokuje do myślenia. Jesteście dla pracodawcy numerem SAP z grafikiem liniowym i rozkładaniem palet na czas. A czemu? Nie szanujecie innych i siebie nawzajem. Do czasu gdy nie będziecie szanować siebie i innych tak już będzie.

[ Dodano: 2016-09-08, 19:14 ]
marta1 napisał/a:
zwęszyłam nową "burzę" w związku lub "bez związku" -.- ;)


To wyjaśniam. 13 września jest spotkanie związku z pracodawcą. Jeden z tematów to "wypożyczanie pracowników"-sprawa rozliczania delegacji. Zajebiś..... cie niefortunne sformułowanie. I tak są sprawy ważniejsze.

Dla mnie wliczanie 500 plus do oświadczenia do dochodach lub do zapomogi. Widocznie dla Pana który układał tematykę już nie. A szkoda, za chwilę Święta Bożego Narodzenia. A za rok nowe oświadczenia.

500 plus nie powinno się wliczać.
https://www.tysol.pl/a234...dochodu-rodziny

Świadczenie wychowawcze uzyskiwane z programu 500+ jest nieopodatkowane i nie stanowi dochodu w myśl przepisów podatkowych. Nie wlicza się go także do dochodu przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej czy rodzinnych. Ostatnie zmiany legislacyjne wprost przesądziły, iż w postępowaniu sądowym w sprawie o alimenty, sąd nie będzie brał pod uwagę faktu, iż dziecko otrzymuje świadczenie wychowawcze. Nie ma więc podstaw do wątpliwości, że pieniędzy z programu 500+ nie należy brać pod uwagę przy badaniu dochodu przypadającego na członka rodziny.
Stan prawny na 30.08.2016 r.
Maria Szwajkiewicz

[ Dodano: 2016-09-08, 20:03 ]
zamykając temat i poruszając nowy z tematem 500 plus i inne świadczenia, których moim zdaneim nie powinno się wliczać
https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3633

[ Dodano: 2016-09-08, 20:03 ]
DarkSide zamykaj .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo