Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wątpliwości / Niejasności do ZZ
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-10-24, 14:30   Wątpliwości / Niejasności do ZZ

Z racji że z powodów niedomówień itd w tematach robiłby się śmietnik dlatego postanowiłem założyć tutaj temat gdzie luźno (ale bez przeginania) można wszystko będzie wyjaśniać w sprawach związanych z ZZ, wszelkie prywatne sprawy niech pozostają w kwestii Waszego PW.

Dlatego teraz proszę trzymajcie się tematów :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-24, 14:35   

:em29:
 
     
#czorna81 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Kwi 2015
Posty: 72
Skąd: koniec świata
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-25, 09:06   

Nasz troskliwy DarkSide :* :*
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-28, 09:35   

puk puk , gdzie jest qweerty, ? ;)
https://kadry.infor.pl/wiadomosci/738260,Ograniczenie-praw-zwiazkow-zawodowych-projekt-w-Sejmie.html
 
     
@stonek52 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 18 Lis 2015
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-28, 14:44   

Na szczęście ten nieszczęsny projekt został odrzucony.
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-28, 15:16   

stonek52 napisał/a:
Na szczęście ten nieszczęsny projekt został odrzucony.

Akurat wynagrodzenie związkowców ze składek członkowskich to doskonały pomysł, na chwilę obecną takowi w zasadzie w majestacie prawa okradają firmy. Bo kasa pensja jest jakby dalej pracowali, a w żaden sposób się do zysków takowych nie przyczyniają, wręcz przeciwnie. No ale niestety obecnie nawet podobno prawicowy PiS jest lewicą więc mocno nadmierne przywileje związkowców szybko nie znikną.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-28, 20:53   

Sig napisał/a:
stonek52 napisał/a:
Na szczęście ten nieszczęsny projekt został odrzucony.

Akurat wynagrodzenie związkowców ze składek członkowskich to doskonały pomysł, na chwilę obecną takowi w zasadzie w majestacie prawa okradają firmy. Bo kasa pensja jest jakby dalej pracowali, a w żaden sposób się do zysków takowych nie przyczyniają, wręcz przeciwnie. No ale niestety obecnie nawet podobno prawicowy PiS jest lewicą więc mocno nadmierne przywileje związkowców szybko nie znikną.


Ach jak pracodawcy okradają pracowników w majestacie prawa to jest ok.....
Widzę kolego że powinieneś pracować nie za stawkę minimalną gwarantowaną przez państwo, ale tak jak będzie Ci płacił pracodawca W/g uznania.
jeżeli jako pracownik jesteś aż tak pro pracodawczy ,to dlaczego :
-pracodawca płaci Ci wynagrodzenie za urlop? PRZECIEŻ NIE WYRABIASZ ZYSKU WIĘC W MAJESTACIE PRAWA OKRADASZ PRACODAWCĘ. TY NAWET NIE ŚWIADCZYSZ PRACY!
-CZEMU BIERZESZ KASĘ Z ZFŚS? PACZKI BONY? PRZECIEŻ TO ODPIS Z FUNDUSZY PRACODAWCY, CZEMU GO OKRADZASZ? ZNOWU W MAJESTACIE PRAWA
- I CZEMU KORZYSTASZ Z PRZYWILEJÓW KTÓRE CZĘSTO WŁASNĄ KRWIĄ OD XIX W WYWALCZYŁY ZWIĄZKI ZAWODOWE W TYM ZAPISY KODEKSÓW PRACY?


I MASZ RACJĘ ZWIĄZEK ZAWODOWY ZWIĘKSZA KOSZTY PRACODAWCY W ZAKRESIE KOSZTÓW PRACOWICZYCH ale kosztów walcząc o zwiększenie zatrudnienia, warunki pracy i wzrost wynagrodzeń

w ZWIĄZKU Z POWYŻSZYM MAM PROPOZYCJĘ:
-NASTĘPNĄ PODWYŻKĘ WYNAGRODZEŃ WYNEGOCJOWANĄ PRZEZ ZZ
-ZMIANĘ SYSTEMU PREMIOWEGO
-CZY DODATEK ZA ABSENCJE KWOTOWY I DLA WSZYSTKICH

PRZELEJ :
NIE MUSISZ TYM ZŁODZIEJOM ZWIĄZKOWCOM
MOŻESZ PRACODAWCY
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-28, 21:15   

qweerty, witaj , chciałam Cie wywołać bo dawno tu nie zaglądałeś , sorki za taka małą prowokację ;)
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-02-28, 21:15   

Miałem napisać w tym temacie tylko jednego posta, ale oto i muj komentarz do wręcz śmiesznej odpowiedzi
qweerty napisał/a:

-pracodawca płaci Ci wynagrodzenie za urlop? PRZECIEŻ NIE WYRABIASZ ZYSKU WIĘC W MAJESTACIE PRAWA OKRADASZ PRACODAWCĘ.

Czas urlopu jest śmiesznie niski w stosunku do czasu pracy (czyli wypracowywania zysku), a "pełnoetatowi" związkowcy nie robią tego wcale. Tak więc różnica jest gigantyczne. A skoro już się tu znowu produkuje, to:
qweerty napisał/a:

Widzę kolego że powinieneś pracować nie za stawkę minimalną gwarantowaną przez państwo, ale tak jak będzie Ci płacił pracodawca W/g uznania.
- I CZEMU KORZYSTASZ Z PRZYWILEJÓW KTÓRE CZĘSTO WŁASNĄ KRWIĄ OD XIX W WYWALCZYŁY ZWIĄZKI ZAWODOWE W TYM ZAPISY KODEKSÓW PRACY?[/b]

Zarówno pensja minimalna jak i kodeks pracy to w 100 % lewicowy pomysł, jako liberał jestem przeciwko nim. To co, dla kogo i za ile robię powinno być sprawą tylko i wyłącznie pomiędzy mną a tym kimś. Nie widzę powodu żeby mieszało się w to państwo ze swoimi megatonami zbędnych przepisów i rozporządzeń czy też jakieś inne organizacje.

edit: bądźmy poważni, bony itp są zwyczajnie wliczone w pensje. Cudów niema, żeby gdzieś dać trzeba gdzie indziej zabrać.
 
     
florencja

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 21
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-28, 21:42   

gweerty masz jakieś nowe informacje/Dawaj spragniony lud czekahttps://nasza-biedronka.pl/images/smiles/boje_sie.gif
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-28, 23:10   

Sig napisał/a:
Miałem napisać w tym temacie tylko jednego posta, ale oto i muj komentarz do wręcz śmiesznej odpowiedzi
qweerty napisał/a:

-pracodawca płaci Ci wynagrodzenie za urlop? PRZECIEŻ NIE WYRABIASZ ZYSKU WIĘC W MAJESTACIE PRAWA OKRADASZ PRACODAWCĘ.

Czas urlopu jest śmiesznie niski w stosunku do czasu pracy (czyli wypracowywania zysku), a "pełnoetatowi" związkowcy nie robią tego wcale. Tak więc różnica jest gigantyczne. A skoro już się tu znowu produkuje, to:
qweerty napisał/a:

Widzę kolego że powinieneś pracować nie za stawkę minimalną gwarantowaną przez państwo, ale tak jak będzie Ci płacił pracodawca W/g uznania.
- I CZEMU KORZYSTASZ Z PRZYWILEJÓW KTÓRE CZĘSTO WŁASNĄ KRWIĄ OD XIX W WYWALCZYŁY ZWIĄZKI ZAWODOWE W TYM ZAPISY KODEKSÓW PRACY?[/b]

Zarówno pensja minimalna jak i kodeks pracy to w 100 % lewicowy pomysł, jako liberał jestem przeciwko nim. To co, dla kogo i za ile robię powinno być sprawą tylko i wyłącznie pomiędzy mną a tym kimś. Nie widzę powodu żeby mieszało się w to państwo ze swoimi megatonami zbędnych przepisów i rozporządzeń czy też jakieś inne organizacje.

edit: bądźmy poważni, bony itp są zwyczajnie wliczone w pensje. Cudów niema, żeby gdzieś dać trzeba gdzie indziej zabrać.


Widzisz z osobą która nie bardzo kojarzy jaki jest nakład kosztów pracowniczych do ogółu kosztów pracodawcy ,zwłaszcza w JMP, a nie mówiąc do wypracowanego zysku nie mamy o czym dyskutować. Jako liberał zrezygnuj z przywilejów, przejdź na samozatrudnienie i podpisz umowę zlecenie, będą Ci płacić uczciwie tylko za wykonaną pracę.

Argument związkowcy nie produkują wcale: no cóż takich 500 liberałów w JMP którzy "niechcom ale muszom " brać urlop i nie wypracowywać zysków, to nic do 2 związkowców na etacie którzy analogicznie przypadają na 500 członków. Bądź konsekwentny. Neoliberalista korzystający z przywilejów socjalnych? Ulżyj pracodawcy weź biedronkę we franczyzę

[ Dodano: 2016-02-28, 23:18 ]
i tak na końcu masz prawo ustalić z pracodawcą swoją stawkę do granic wynagrodzenia minimalnego:
-proponuję porozmawiać o obniżeniu wynagrodzenia
-zrezygnować z wszystkiego co uda się wynegocjować związkom zawodowym
- nie przyjąć aneksu podnoszącego wynagrodzenie
-napisać oświadczenie ,że rezygnujesz z świadczeń ZFŚS


Bardzo Cię przepraszam ,ale jak piszesz ,że jesteś jako liberał przeciw kodeksowi pracy, to skoro związkowców nazywasz między słowami złodziejami , to ja powiem wprost

Jak jesteś przeciw kodeksowi pracy, to nie jesteś liberał ale zwyczajny osioł.

I mam propozycję poczytaj sobie klasykę " Ziemię obiecaną" i jak nadal uważasz ,że kodeks pracy regulujący czas pracy ,zatrudnianie młodocianych , czyli dzieci, ochronę kobiet w ciąży to lewicowy wymysł to mogę jedynie współczuć światopoglądu

I żyj rytmem zakładu pracy ,- wszak nikt nie wymaga od Ciebie egzaminu z człowieczeństwa, tylko Ci płacą za Twój mózg i Twoje mieśnie-panie Horn*
 
     
@Sig

Stanowisko:
klient

Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 124
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-02-29, 07:07   

qweerty napisał/a:
Jako liberał zrezygnuj z przywilejów, przejdź na samozatrudnienie i podpisz umowę zlecenie, będą Ci płacić uczciwie tylko za wykonaną pracę. *

Dla liberała to najlepsze wyjście (bo ogranicza mnie najmniej przepisów), nigdzie nie twierdziłem że pracuję inaczej. To tak na koniec naszej dyskusji.
Swoją drogą na wskutek rozwoju robotyki oraz druku 3d i ruchu DIY ilość potrzebnych zakładów pracy a więc i innych niż samozatrudnienie form zarabiania pieniędzy będzie stale spadać. Era korporacji zwyczajnie się skończy, prawdopodobnie jeszcze za naszego życia. Już teraz np Uber stanowi dużą konkurencję dla korporacji taksówkowych. Bez kodeksu pracy, umów o pracę, i całej reszty.
 
     
konwalia

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Wrz 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-24, 10:52   

witam dołączyłam zz ale tylko na odcinku widać, żadnego pisma 8)
_________________
Konwalia
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo