Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
sprostowanie do zarządu JMP
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-17, 09:00   sprostowanie do zarządu JMP



za zz biedronka
https://www.solidarnosc.g...a/?postId=47021

omisja Zakładowa w odpowiedzi na pismo dyrektor d/s relacji pracowniczych Pani Kataryny Strugalskiej stwierdza:

Zawarta w piśmie skierowanym do Pani Premier Ewy Kopacz z dnia 09 lipca 2015 r informacja, że Jeronimo Martins Polska S.A. uiszcza jedynie 0.5% należnego podatku dochodowego od osób prawnych jest nieprawdziwa. Wyrażamy ubolewanie że obiektywnie fałszywe stwierdzenie zawarte w piśmie z dnia 09 lipca znalazło się w tym piśmie.

Jeronimo Martins Polska S.A. płaci podatki zgodnie z obowiązującym prawem , w tym prawem do odliczeń, zawarte stwierdzenie dotyczące wartości podatku CIT do przychodu nie uwzględniało przychodu po odliczeniu kosztów ,a opierało się na wyliczeniach zawartych przez niektóre media i opartych na tabeli podatku CIT przedstawianych m.in przez Fundację Republikańską.

W związku z wezwaniem pod rygorem konsekwencji prawnych publikujemy niniejsze sprostowanie .

Robert Jacyno

p.o. przewodniczący NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.

[ Dodano: 2015-07-17, 09:17 ]
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-17, 13:41   

No tak, jak się piep**y głupoty, to potem trzeba podkulać ogonek i przepraszać. Ale tak już bywa, jak zamiast realnych i potrzebnych działań, chce się zrobić tylko medialny szum.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-17, 14:47   

Dokładnie. na przyszłość lepiej zająć się jakimiś konkretnymi zadaniami a nie szukać poklasku przez głupie liściki jak w podstawówce.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-17, 20:14   

haha ;) kompromitacja;) wybaczcie i kto ma wierzyc w zz jak ma sie doczynienia z ludzmi ktorzy sie nie znaja;) nie roznicie sie nic od naszych szefow ;) maalo tego kazde wasze postulaty , listy pokazuja ze wy wysylacie piszecie ale na zadne te psotulaty czy listy nigdy odpowiedzi nie widzielismy ;DDD
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-17, 20:19   

Ej, no czasami widzieliśmy ale nic z nich nie wynikało i były najczęściej typowym zlewem tych z góry.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-17, 20:28   

michalek710 napisał/a:
haha ;) kompromitacja;) wybaczcie i kto ma wierzyc w zz jak ma sie doczynienia z ludzmi ktorzy sie nie znaja;) nie roznicie sie nic od naszych szefow ;) maalo tego kazde wasze postulaty , listy pokazuja ze wy wysylacie piszecie ale na zadne te psotulaty czy listy nigdy odpowiedzi nie widzielismy ;DDD
Michalek 710 na pewno jesteś ekspertem ekonomii.... A tak poważnie ilu ludziom pomogles, Z Ilona byłeś u prawnika , w sądzie, ile napisałeś pozwów i sprzeciwów. I najważniejsze z innych kwestii nikt się nie wycofał ani ze jest trudno ani ze kasjerzy nie dostali w tym roku podwyżki. Dostała nieliczna rzesza kierowników w aglomeracjach. Kompromitacja to siedzenie na dupie hejtowanie i samemu nie robić nic by sobie w życiu polepszyć. I najważniejsze Ci co są u nas w oeganizacji wiedza na co moga liczyc ich w przeciwienstwie od Ciebie nikt nie zwolni z dnia na dzien.Zawsze musi to poprzedzać konsultacja z organizacją . Inna kwestia ze reprezentujemy i teren wszystkich, natomiast bronimy tych co są w naszych szeregach.

[ Dodano: 2015-07-17, 20:30 ]
Larrikol napisał/a:
No tak, jak się piep**y głupoty, to potem trzeba podkulać ogonek i przepraszać. Ale tak już bywa, jak zamiast realnych i potrzebnych działań, chce się zrobić tylko medialny szum.
Larrikol widzę ze jesteś też specjalistą tym czym się zajmujemy... super..pewnie podasz mi liczbę sprzeciwów ,pozwów ilu ludzi odwiedziliśmy i ilu pomogliśmy
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-17, 21:50   

...tak to jest jak emocje biorą górę .... więcej spokoju :)
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-18, 14:23   

nie jestem ekspertem ekonomii, ale jeżeli czegoś nie wiem to sie nie wygłupiam zeby pozniej przepraszac czy prostowac;))
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-18, 15:39   

Wiecie jest takie mądre powiedzenie : "Kiedy przyznajesz się do błędów, jesteś mądrzejszy, aniżeli w chwili gdy je popełniasz".
Ci co tak pogardzają i krytykują zapraszam do przemyśleń, czy są chodzącymi ideałami, którym nigdy nie zdarzyło się zrobić lub powiedzieć czegoś co było nieprawdą, bądź nieprzemyślanym czynem. Jeżeli chcecie naprawdę wytykać takie wpadki to zapraszam na Wiejską do W-wy, tam zapewne będziecie mieli co robić. A po niektórych wypowiedziach bardzo łatwo poznać, kto jakim jest człowiekiem i ile dla Niego jest wart drugi Człowiek.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-18, 16:16   

edi-72, popieram w stu procentach. :yeah:
michalek710, Larrikol, kluq, normalnie wsytd....
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-18, 17:19   

Wstyd, bo co? Bo od początku wiadomo było jak to się skończy? Wstyd powinno być tym, którzy ze składek członków, bawią się w takie właśnie żenujące liściki i tak własnie Was reprezentują :)
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-18, 18:02   

Larrikol napisał/a:
Wstyd, bo co? Bo od początku wiadomo było jak to się skończy? Wstyd powinno być tym, którzy ze składek członków, bawią się w takie właśnie żenujące liściki i tak własnie Was reprezentują :)


Za to ty Larrikol reprezentujesz w swoich postulatach pracodawcę. O swoim nowym się nie wypowiadasz ,ani o tym czy u Ciebie w Twoim zakładzie są organizacje czy też nie. Czy wstyd jest tym których reprezentują Ci co reprezentują zostaw to może im. BO i nie byłaś w związku ani też nie pracujesz w JMP . Co rozumiesz przez bawienie się składkami? Szkoda, że sprawiasz wrażenie inteligentnej a sama powtarzasz coś po kimś i o czymś o czym nie masz pojęcia.

[ Dodano: 2015-07-18, 18:11 ]
edi-72 napisał/a:
Wiecie jest takie mądre powiedzenie : "Kiedy przyznajesz się do błędów, jesteś mądrzejszy, aniżeli w chwili gdy je popełniasz".
Ci co tak pogardzają i krytykują zapraszam do przemyśleń, czy są chodzącymi ideałami, którym nigdy nie zdarzyło się zrobić lub powiedzieć czegoś co było nieprawdą, bądź nieprzemyślanym czynem. Jeżeli chcecie naprawdę wytykać takie wpadki to zapraszam na Wiejską do W-wy, tam zapewne będziecie mieli co robić. A po niektórych wypowiedziach bardzo łatwo poznać, kto jakim jest człowiekiem i ile dla Niego jest wart drugi Człowiek.


Właśnie o tym samym myślę edi. My potrafimy przyznać się do błędu który jest błędem ale w ekonomicznym znaczeniu. Bo odpisy znacznie zmniejszają wartość podatku CIT.
Larrikol kiedy biedronka się przyznała do błędu? Za czasów Pani Łopackiej śpiącej na stołach uderzyła się publicznie w pierś? Poczytaj Stowarzyszenie poszkodowanych Biedronka? Oddała z własnej woli za nadgodziny których wymagalność się przedawniła?
https://www.stowarzyszenie-biedronka.pl/
https://wpolityce.pl/polityka/258845-miazdzacy-list-do-ewy-kopacz-oczekuje-ze-przeprosi-pani-wszystkich-polakow-ktorzy-poczuli-sie-dotknieci-nachalna-promocja-biedronki

zacytuję:
"Pragnę Pani Premier przypomnieć, że Biedronka metodami przestępczymi, fałszując ewidencję czasu pracy, pozbawiła pracowników wynagrodzeń na kwotę 125 mln złotych, a prawidłowość tych wyliczeń potwierdził Sąd Najwyższy. Dzisiaj z odsetkami jest to kwota ponad 300 mln złotych.


To może powiedz Larrikol czemu biedronka nie skarży Stowarzyszenia? Oczywiście Twój kochany przez Ciebie Larrikol pracodawca jest w stanie pogrążyć finansowo każdego ze związku za stwierdzenie o 0,5 % podatku CIT, natomiast nie każe przepraszać za stwierdzenie o braku podwyżek czy o nadmiernym obciążeniu pracą. Ani o zatrudnianiu pracowników z agenecji pracy tymczasowej

I jeszcze jedno w BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ, NOWYM SĄCZU, I WIELU INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH WYWALONO NA ZBITY PYSK KR KTÓRZY STOSOWALI MOBBING. CZY BIEDRONKA PRZEPROSIŁA PRACOWNIKÓW SKORO NAJPIERW ZAPRZECZAŁA ,CZY UDERZYŁA SIĘ W PIERŚ ŻE NAJPIERW BOP NIC NIE STWIERDZA A POTEM PO NAGŁOŚNIENIU MEDIALNYM JEDNAK KR PRZECHODZI DO LAMUSA?
TO JMP MA NAJWIĘCEJ DO PRZEPRASZANIA, ŁĄCZNIE Z LUDŹMI OD KTÓRYCH SIĘ WYMAGA PONAD ICH SIŁY A POTEM ZWALNIA SIĘ JAK NIEPOTRZEBNĄ RZECZ. ZA ICH ZNISZCZONE ZDROWIE PSYCHICZNE I FIZYCZNE

Więc z całym szacunkiem też CI wykropkuje przestań larrikol p****yć bzdury i pluć jadem , bo nie dość że jesteś już poza i g...... wiesz jak jest teraz w szanownym JMP to też to nie do Ciebie a do nas dzwonią ludzie z depresją , zjechanym kręgosłupem i z wypowiedzeniem umowy o pracę, po 12 latach uczciwej , ciężkiej pracy często i gęsto bez ani jednego l4.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-18, 18:31   

Ja tam powodów do wstydu nie widzę :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-18, 18:41   

qweerty, już się przyzwyczaiłam się, że nie czytasz ze zrozumieniem, bądź czytasz bardzo wybiórczo. Inaczej wiedziałbyś, że nie mam dobrego zdania o JMP (zauważ, że masz wyższą ocenę firmy w profilu, niż ja) i wiedziałbyś, że dlatego odeszłam, ale Tobie łatwiej i wygodniej jest powtarzać, że poszłabym za nich w ogień.
Niestety takich kwiatków, jak ten list jest więcej i zwyczajnie o tym pamiętam. Nie trzeba być specjalistą, aby móc ocenić, czy dane działanie ma sens i co przyniesie. Jak się domyślam, zaproszenie na kasę do dziś pozostaje bez odpowiedzi. Ciekawe dlaczego?
Odnośnie mojego nowego pracodawcy, nie czuję się zobowiązana do informowania forum, co robię. Co więcej, nie sądzę, że ludzi to interesuje, więc po co mam się wpychać z takimi informacjami? Nie zamieniłam siekierki na kijek i nie wróciłabym do B. Jesteś ciekawy - zapytaj prywatnie. Mimo wszystko uważam, że byłam bardziej zadowolona z pracy, niż Ty jesteś, a mimo to podziękowałam i nie zamierzam przepraszać Cię za to, że potrafię odważyć się na zmianę. Więc może główny problem nie tkwi w pracodawcy? W Gdańsku masz o wiele, wiele większe możliwości, niż mam ja na podlasiu, więc chyba podoba Ci się bycie częścią tego obozu.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-18, 18:49   

Ależ Larrikol ja od dawna powtarzam ja osobiście nie mam powodu do niezadowolenia ,więc powinienem siedzieć cicho nie wychylać się........... prawda? Mi JMP nic złego nie może zrobić, ale to nie znaczy że mam siedzieć cicho. Nie każdy ma szansę odejść jak sama zauważyłaś. Są matki samotnie wychowujące, osoby z rodzin wielodzietnych......

[ Dodano: 2015-07-18, 19:10 ]
i pozwól zacytuję LIST w którego JMP nie skarży z powództwa cywilnego czym straszyła organizację związkową. (praktyki podobne do LIDLA który za demonstrację -legalną, pod siedzibą firmy zażyczyła sobie 300 tyś zł)

Cytat:
Publicznie, w liście otwartym prosiliśmy zarząd Biedronki o zwrot zagrabionych wynagrodzeń (…) Do dziś ani pieniędzy ani odpowiedzi pracownicy nie otrzymali. Wiele kobiet zmuszanych metodami przestępczymi do ciężkiej fizycznej pracy ponad siły, z naruszeniem elementarnych zasad BHP i godności pracowniczej, przypłaciło to utratą zdrowia. Dzisiaj są kalekami, natomiast konsekwencje tych czynów ponosi całe społeczeństwo
— alarmuje prezes Stowarzyszenia.
Po drugie, domagam się przeprosin jako jeden z byłych dostawców Biedronki, bo doświadczyłem na własnej skórze strategii oszukiwania dostawców stosowanej przez zarząd Jeronimo Martins w czasach, gdy nikt jeszcze nawet nie myślał o nałożeniu na sieci handlowe podatku obrotowego. Strategię tę podsumował w wyroku sygn. akt IV CSK 290/09 Sąd Najwyższy. można ją określić w dwóch słowach - wyzysk i oszustwo. Na skutek oszukańczych praktyk zarządu biedronki musiałem zamknąć swoje przedsiębiorstwo, które utraciło płynność finansową. 60 osób straciło pracę, a ja i moja rodzina dorobek życia. Z mapy gospodarczej zniknęło rdzennie polskie przedsiębiorstwo, ponieważ wykończyła je zachwalana przez Panią Premier portugalska Biedronka. Od wielu lat walczę w sądach o odszkodowanie za poniesione wówczas straty. Znam wielu innych byłych dostawców Biedronki, którzy również padli i dzisiaj także padają ofiarą jej oszukańczych praktyk
— wylicza Edward Gollent.


[ Dodano: 2016-01-30, 13:53 ]
https://wolnemedia.net/gospodarka/zagraniczne-sieci-handlowe-nie-placa-podatku-cit/

myślę że sprostowanie było na wyrost. mówiliśmy prawdę .to tylko 0.92% podatku dochodowego po odliczeniach kosztów itp a nie cały 15 %

https://wolnemedia.net/gospodarka/zagraniczne-sieci-handlowe-nie-placa-podatku-cit/

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo