Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
GRAFIK A DOJAZD AUTOBUSEM
Autor Wiadomość
oktyn01

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 1
Wysłany: 2014-03-05, 21:15   GRAFIK A DOJAZD AUTOBUSEM

MAM PYTANIE DOJEŻDŻAM DO PRACY Z MAŁEJ WIOSKI AUTOBUSEM ŻEBY ZDĄŻYĆ NA OSTATNI TO MUSIAŁABYM SKOŃCZYĆ DRUGĄ ZMIANĘ O 21,45 KS O TYM WIE I DO TEJ PORY NIE BYŁO PROBLEMU MIAŁAM GRAFIK 13,45-21,45, ALE NAGLE STWIERDZIŁ ŻE nie może mi iść na rękę i pracę będę kończyć o 22,00
Czy jest jakiś przepis który to reguluje??
POMOCY
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2014-03-05, 22:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-05, 22:09   

oktyn01 napisał/a:
Czy jest jakiś przepis który to reguluje??

Nie, na rozmowie na kasjera na pewno było pytanie o dyspozycyjność. To Ty masz się dostać do pracy tak jak masz grafik i nikogo wcale nie musi interesować że nie masz jak. Oczywiście to też kwestia ugadania z KS ale nie często się tak dzieje.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-05, 22:19   

oktyn01, a czy kierownik podał powód dla którego nie może dalej iść Ci na rękę?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-06, 07:30   

niestety przepisu takiego nie ma to tylko kwestia dogadania się ale to nie jest rozwiązanie na stałe...
 
     
~Kazik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-06, 08:28   

U nas tez dziewczyny pracowaly,ktore dojezdzaly do pracy. Jesli nie mialy czym wrocic do domu z popoludniowej zmiany to wracaly taxi. Zawsze mialy grafik tak ukladany jak miejscowe. Zadnej taryfy ulgowej nie mialy.
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-06, 11:52   

U mnie kilka dziewczyn tez ma taka sytuacje, ostatni autobus 22,50, potem trzeba 1,5 godziny czekac na nocny, pracujemy do 23, wiec one jesli maja popoludniowke maja grafik do 22.35 tak zeby zdazyc na autobus. Nikomu to nie przeszkadza, nikt nie ma pretensji, to kwestia tego jakiego masz kierownika , czy rozumie, czy ma w sobie choc odrobine empatii.
Przepisu zadnego nie ma ktory to reguluje, ale masz kierownika swinie poprostu ;)
 
     
~matiTRS 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-06, 20:25   

Wychodzi na to ze jej KS to zwykły siusiak. Niestety wielu takich na sklepach...
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-06, 20:58   

A może nie zasłużyłeś na to żeby robić dla Ciebie wyjątek ? Zreszta można gdybać i tak nic Ci nie poradzimy. Najlepsze rozwiazanie to porozmawiać z ks, zapytać wprost skąd ta nagła zmiana.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-07, 00:11   

Jagodak co masz na mysli piszac ze sobie nie zasluzyla?? Dla mnie to zwykle swinstwo, troche empatii....
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-07, 00:14   

Frank_a, wystarczy czytać ze zrozumieniem...
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~Kazik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-07, 08:54   

Frank-a zadne swinstwo. To,ze w Biedronce ida na taki uklad,ze ukladaja tak grafik aby zdazyc na autobus to dobra wola kierownika a nie obowiazek. Gdzie indziej jesli jest system dwuzmianowy to pracodawce nie interesuje czy ty masz czym wrocic czy nie. Jest np praca do 22 to pracujesz do 22 a czym wrocisz do domu to twoj problem.
 
     
czarli1987 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2014-03-07, 09:53   

Tyle, ze wiekszosc firm pracuje do 22 i pod ta zmiane sa ukladane rozklady jazdy autobusow wiec z powrotem do domu nie ma problemu. Dobrze powiedziane "swiania". Zobaczymy co na to moj kierownik. Od nie pamietam kiedy w przyszlym tygodniu ustawila sie na popoludniowa zmiane i tez do 23 wiec okaze sie jak ona wroci do domu. Pozdrawiam.
_________________
Cezar
  Ocena JMP: 8/10
     
~matiTRS 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 33
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-07, 10:14   

Skoro ma możliwość pójść im na układ to nie widzę powodu dla którego by nie miał tak zrobić. Skoro nie chce tak robić a wcześniej robił to jest to jego wyłącznie zła wola.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-07, 12:55   

Może być też tak ,że inni pracownicy poskarżyli się ,że jeden ma przywilej pracowania zawsze do tej a nie innej godziny i po ptokach. Każdy chciałby kończyć wcześniej a co do autobusów pod daną zmianę to nie zawsze tak jest niestety.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-07, 13:36   

Darksaid potrafie czytac ze zrozumieniem...to chyba Ty nie zrozumiales o co mi chdzi.

Ja rozumiem to, ze praca dwuzmianowa, ze inni pracownicy moga sie skarzyc ale...przeciez mamy dana ilosc godzin w kwartale do wyrobienia, i dana osoba nie zrobi mniej przez to ze pracuje do 21.45 a nie do 22. Widocznie inni maja jak dojedzac do pracy, tyle sie teraz mowi o szacunku, zrozumieniu i takich tam innych...Ja wyznaje i stosuje zasade, traktuje innych tak jak sama chcialabym bym traktowana, i wierzcie mi moja ekipa jest zgrana, nawet jak sa jakies niesnaski to rozwiazujemy je na biezaco. Ty konczysz wcesniej, ktos inny potrzebuje wolny weekend, a ktos inny jeszcze potrzebuje pracowac jakis czas tylko na ranna zmiane, kwestia dogadania sie i bycia poprostu ludzkim bo w zyciu roznie bywa, teraz ktos potrzebuje czegos za chwile to ty mozesz potrzebowac czyjes pomocy.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo