Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
KODY PLU-czy to normalne?

CZY JMP UDOSTĘPNIA PRACOWNIKOM SWOBODNY DOSTĘP DO NIEZBĘDNYCH INFORMACJI NA TEMAT KODÓW PLU POTRZEBNYCH DO PRAWIDŁOWEGO I SPRAWNEGO KASOWANIA TOWARÓW NA KASIE?
TAK
34%
[ 37 ]
NIE
41%
[ 45 ]
TO NASZ SPRAWA SKĄD WEŹMIEMY KODY PLU I TYLE
24%
[ 26 ]
Głosowań: 108
Wszystkich Głosów: 108

Autor Wiadomość
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
Wysłany: 2013-11-03, 22:02   KODY PLU-czy to normalne?

Moja pierwsza w wizyta na Forum zaowocowała cudownym odkryciem kodu na kasowanie kiełbaski śląskiej.Pamiętam do dziś-49149!To było odkrycie .które wstrząsnęło kierownictwem sklepu w którym pracowałam.Czułam się,jak bym Amerykę odkryła.I w mojej Koziej duszy powstało pytanie:czy to normalne,że pracownicy JMP nie mają w miejscu swojej pracy swobodnego dostępu do kodów PLU niezbędnych do kasowania produktów?
Przecież Firma wprowadziła co miesięczne egzaminy z kodów PLU.To ja się zastanawiam-skąd przeciętny,poczatkujący pracownik ma wytrzasnąć te kody?Moim zdaniem to paranoja,że istnieje 23-stronicowy temat na forum Nasza Biedronka,w którym pracownicy wymieniają sie wiedzą na temat kodów PLU niezbędnych w codziennej pracy.Uważam,że to delikatnie mówiąc-oburzające.
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
#daszu 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 97
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-03, 22:26   

Taa, uwielbiam gdy klient podchodzi z czymś nowym, a to szklana miska na wagę, a to jakaś nowa drożdżówka i yyy "Wiesz jaki jest kod na to ?!"; "Nie nie wiem". No to blokada klawiatury i heja na sklep. Trzeba przyznać jedno, Biedronka uczy jak radzić sobie samemu :)
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-03, 22:32   

przecież nowe kody są zapisywane na tablicy w biurze, w waszym interesie jest tam zerknąć i sobie nowości zapisać, przecież nie będziemy każdego z osobna dodatkowo pytać, czy wie jaki jest nowy towar i czy zna na niego kod.
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-03, 23:01   

no u mnie na tablicy pisze parę kodów na owoce nic więcej.ja już sama pytam jak wiem, że przychodzi coś na wagę ,bo potem to trzeba wołać ks i szukać a klient się denerwuje.Bardzo dziękuje ludziom którzy na wątku z kodami dzielą się kodami bo moje pierwsze miesiące pracy były przez to dużo łatwiejsze :) :*
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 09:45   

tadam napisał/a:
Bardzo dziękuje ludziom którzy na wątku z kodami dzielą się kodami bo moje pierwsze miesiące pracy były przez to dużo łatwiejsze

No właśnie.Czy nie powinno to tak wyglądać,że nowy pracownik bez łaski dostaje zestaw obowiązujących kodów?Nie musi kombinować jak koń pod górę,żeby w otchłaniach netu szukać podstawowego narzędzia do pracy na kasie?
Wypisywanie nowych kodów na tablicy w biurze funkcjonuje nie we wszystkich sklepach.
A może by tak kodowniki na kasach?Tylko takie porządne,jak w innych sklepach mają.Na przykład raz w miesiącu aktualizowane.
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 09:53   

u nas są kodowniki na kasach a jeśli jest coś nowego to zazwyczaj pisze 7 karteczek i kłade je na każdej kasie.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 12:24   

Koza napisał/a:
To ja się zastanawiam-skąd przeciętny,poczatkujący pracownik ma wytrzasnąć te kody?

wystarczy poprosić ks lub zks to wydrukuje nie widzę tu problemu...

Koza napisał/a:
Nie musi kombinować jak koń pod górę,żeby w otchłaniach netu szukać podstawowego narzędzia do pracy na kasie?


A jeśli niema netu ? To bierze kartkę i spisuje od koleżanek kolegów, i z kodowników kasowych. Trochę własnej inwencji....


Koza napisał/a:
Na przykład raz w miesiącu aktualizowane.


A rączki rozbolą kogoś od tego żeby w wolnych rubrykach na kodownikach sam sobie dopisał :bu: ....ech
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 17:47   

U nas już nie ma wolnych miejsc- :D zapisane kodami,a i tak zawsze znajdzie się jakaś :bu: która ciągle woła-jaki jest kod na...(tutaj sobie możecie wpisać to co pasuje)-normalnie porażka.Ciężko odwrócić głowę w prawo,lepiej wydrzeć się na cały sklep.
  Ocena JMP: 3/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 21:14   

u nas nie ma problemu kierownik drukuje kody młodym tylko młodzi czasami mają problem z zapamiętaniem ale wszystko z czasem przychodzi , jednemu szybciej , drugiemu wolniej...
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 23:08   

u nas też są kodowniki i tam zapisujemy kody problem jest gdy przychodzi nowy towar np.miski na wagę Jak klient przyniesie na kasę to muszę dzwonić i pytać o kod .albo teraz krówki ,postawili na sklep ,info żadnej jaki kod czy nowy czy taki jak ostatnio Klient przychodzi i oczywiście dzwonek na zks .Albo Kiełbasa śląska Jak nie wchodzi to wbijaj ręcznie taką dostałam odp.jak zapytałam zks czy może sprawdzić jaki jest krótki kod na kiełbasę ,czy udka albo filety
Jedna nowa zks jak wie że jest coś nowego to pisze na karteczki i daje na każdą kasę.
 
     
#alexxx21 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Wrz 2013
Posty: 60
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-04, 23:30   

U nas jak przychodzi coś nowego to kod od towaru piszemy markerem na tablicy w biurze i jak ktoś przychodzi na zmianę to od razu sobie patrzy co nowego jest i spisuje sobie na kartke a potem do kodownika
  Ocena JMP: 8/10
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-05, 16:11   

no i tak powinno byś na każdym sklepie :)
 
     
jadwiga1988 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2014
Posty: 2
Skąd: Bogatynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 21:51   

u nas w kodownikach jest po pięć kodów na garnki lub miski i bądź tu mądry którym kodem skasować
  Ocena JMP: 7/10
     
#edyciorka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Sty 2014
Posty: 77
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-08, 22:10   

U nas nie ma z tym problemu. Jak tylko coś nowego przychodzi to kierownik od razu zostawia karteczki z kodami na kasach i informuje dodatkowo całą załogę o nowości.
 
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-09, 08:35   

Tylko pozazdroscic takiego kierownika....
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo