Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdemaskowanie tejemniczego klienta
Autor Wiadomość
~KapitanSTS 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-25, 10:30   

Dużo Tajemniczych Klientów to znajomi zazwyczaj kogoś z kierownictwa. W Krakowie takiego przypadku byłem świadkiem. Przychodzi mąż, żona czy znajomy i testują kasjerów. Często jest tak, że wyganiają jednego z kasjerów z kasy i zapraszają drugiego nie świadomego, że będzie test miał. Przychodzi jeszcze nie wdrożony, a już przy pierwszym kliencie dostaje upomnienie, że przepuścił towar. Czasami biorą zgrzewkę wody mineralnej, rozrywają i w środek wkładają 0,5 l wódki.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-25, 11:12   

KapitanSTS napisał/a:
Czasami biorą zgrzewkę wody mineralnej, rozrywają i w środek wkładają 0,5 l wódki.

Jest to nie dozwolone a wręcz zabronione !!
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-25, 11:46   

Co jak co ale Tajemniczy Klient NIGDY nie robił "zakupu kontrolowanego" czyli "kontrolowanej kradzieży" tak to nazwijmy. TK ma zupełnie inny zakres - co najwyżej sprawdza czy jako kasjer dotrzymujesz procedury czyli sprawdzasz czy wózek jest pusty...
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-26, 15:12   

u mnie tez kolezanka wpadla na takim zakupie... w zgrzewce wody flaszka, a w rogu wozka perfumki do gory dnem, ktorych w zaden sposob nie widac w lusterku... :bu:
  Ocena JMP: 2/10
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-29, 21:40   

Ktoś tu myli dwa pojęcia - tajemniczy klient i zakupy kontrolowane :szczena:
 
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-29, 21:53   

no właśnie to nie ten temat :nie:
 
     
Bercia 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 15 Maj 2013
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-07, 22:14   

Czy mogą zwolnić za zły wynik TK wynik poniżej 60%
a obsługa kasy co dziwne wszystko na nie jakby kasjer wcale sie do klienta nie odezwal
czy miał ktoś taką sytuację na sklepie :(
co sie dzieje z taka osobą co zawaliła TK
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-08, 10:23   

e myślę że nie zwolnią ale rozmowa dyscyplinująca z ks powinna się odbyć ...
 
     
agatka13 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: lubuskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-08, 11:55   

czytam tutaj że ktoś się martwi że mając wynik 60 % mogą zwolnić to jest nic u nas jeden sklep na rejonie miał minus 8 to dopiero wynik za obsługę a całość 30% tak że głowa do góry :yeah:
 
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-10, 11:27   

Paula napisał/a:
kluq napisał/a:
W razie jakiegokolwiek podejrzenia ,że Tk został rozpoznany musi on natychmiast opuścić sklep bez dokańczania oceny.

Dlaczego???


Taki audyt jest nieważny. Sama definicja tajemniczego klienta mówi o tym. Co firmie po takim audycie, jak pracownik wie, że jego zachowanie będzie zaraportowane.
Tylko idiota przy takiej zdemaskowanej wizycie nie zaprowadzi klienta do produktu, czy nie wyklepie formułek.
Po dwóch latach pracy zrezygonowałem z tej zaszczytnej funkcji tajemniczego klienta.
Dla tych, co twierdzą, że tajemniczy klienci to specjalnie robią na złość, to powiem tyle, że agencja badawcza lubi raporty w których wszystko jest w porzadku. Bo jest ok, nic się nie dzieje i kłopotu nie ma. Z każdej nietypowej sytuacji trzeba się potem tłumaczyć i odpowiadać na dodatkowe pytania.
Kłopotlliwy raport to kłopot również dla agencji. Firma lubi jak klienci chwalą.
W każdym raporcie trzeba też napisać co myśli się o sklepie.
Ja za każdym razem dostawałem po łapach za to, że pisałem, że nie podoba mi się w Biedronce brak możliwości zapłaty kartą za towar. Zawsze dostawałem upomnienie, że takie spostrzeżenia wpisuje się w rubryce uwagi własne. Tyle, że ja te uwagi właśnie wpisywałem w tym miejscu :) Panie chciały mi dać do zrozumienia, że tego akurat nie lubią czytać szefowie firmy, bo temat płatności kartą, to w Biedronce temat drażliwy.
W końcu zaczęto mnie obniżać punktacje za wizyty. Tak, żeby mnie wychować i żebym już o tych kartach nie zrzędził. Doszedłem do wniosku, że wolę mieć więcej wolnego czasu niż zarobić te zakupy o wartości 20 złotych i spędzić w sklepie godzinę i potem kolejne półtorej godziny na pisaniu raportu. Stawka za 2,5 godziny trochę za mała. Niech się w to bawią inni.
 
     
pracowita86 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2013
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-05, 23:56   

U mnie na rejonie sklep miał coś koło 17% tk :bu: Poniewaz kr wiedział kto zawinił, bo dostał szczegółowy raport, wiec wszystkim winnym wlepil nagany i była straszna awantura. Ale nikogo nie zwolnil.
 
     
katarina2015

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-24, 18:38   

Do dzisiaj mamy nagranego TK który nas kontrolował, zachowywał się tak nienaturalnie, peszył jak się na niego zerknęło, pisał coś w smartfonie, sprawdzał krok po kroku całe ow, nf, dałyśmy znać kasjerce żeby mega kulturalnie obsłużyła, wyjątkowo, zaprowadziła go nawet do towaru bo był bezruch a on co? napisał że nie został zaprowadzony do towaru, porażka. Do dzisiaj zapamiętam tego małolata, pewnie ledwo skończył 18-ście i liczył na szybki zarobek zachowując się chamsko.
 
     
@K!KA 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Maj 2011
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-24, 18:54   

Przecież to normalne że kr wie kto i co od raportu TK i to wszystko jest ustawione z góry niestety :(

[ Dodano: 24-10-2015, 19:56 ]
Czasami biorą zgrzewkę wody mineralnej, rozrywają i w środek wkładają 0,5 l wódki.[/quote]
Taki sposób znam niejednokrotnie byłam świadkiem :(
_________________
Przyjaciół nie poznaje się w biedzie tylko wtedy.... jak reagują na Twoje SUKCESY!!!
 
     
Yakim

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 02 Cze 2016
Posty: 5
0 UP 3 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2016-06-02, 12:46   

U nas wiele razy wpadali ci sami tajemniczy klienci, ale zachowywaliśmy się oczywiście bardzo naturalnie. Audyty zawsze dobrze wychodziły i prawie nie było zastrzeżeń.
Pamiętam jedną sytuację, jak koleżanka miała problemy osobiste typu rozwód. Tajemniczy klient zachowywał się bardzo prowokacyjnie, aż udało mu się Martę z równowagi wyprowadzić. Cała sytuacja została dokładnie opisana, trafiła do regionalnego zanim raport od TK spłynął do firmy. I co? I nic z tego nie wynikło...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-06-02, 17:50   

ach ta fantazja :D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo