Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża i L4
Autor Wiadomość
bernadka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: 2012-12-26, 22:09   Ciąża i L4

Witam
Jestem nowym pracownikiem (pracuję 3 miesiące). Przez dłuższy okres staraliśmy się z mężem o dziecko i niestety bez skutku traf chciał że udało mi się zajść w ciąże 3 miesiące po rozpoczęciu pracy. Chciałabym się dowiedzieć jak to jest ze zwolnieniem lekarskim bo raczej pracować w ciąży nie będę ze względu na ryzyko poronienia oraz czy należą mi się pieniądze ze zwolnienia lekarskiego i jak będą naliczane gdyż wyczytałam że jest to średnia naliczana z ostatnich 12 miesięcy pracy. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-27, 15:54   

hmm,z tego co wiem to na l4 ciążowym pensja jest płatna 100%....i taką też dostaniesz. umowa będzie pewnie przedłużona do dnia porodu potem macierzyński
 
     
madzenaa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 23 Lis 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-27, 16:38   

Wyliczana jest średnia chyba z 3 miesięcy i płatne 100%. Będąc na takim zwolnieniu przysługują Ci wszystkie świadczenia bony paczki itp z resztą o wszystkim będziesz informowana listami od firmy. Nie wiem do kiedy masz umowę ale na pewno będzie do dnia porodu. Po narodzinach dostaniesz ood firmy miłą wyprawkę dla dzidziusia gratulacje pozdrawiam. mama Emilci i Michała

[ Dodano: 2012-12-27, 16:41 ]
Jak dostaniesz umowę do końca porodu to na macierzyński nie pójdziesz bo jego udziela pracodawca a ty już będziesz z nim miała rozwiązaną umowę
_________________
Marzena
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-27, 16:54   

na urlop nie ale należy się zasiłek macieżyński płatny przez zus
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-27, 16:58   

Średnia jest normalnie wyliczana z 12 miesięcy ale w Twoim przypadku będzie to z tylu ile zdążyłaś przepracować. Umowa automatycznie zostanie przedłużona do dnia porodu a potem macierzyński płatny z Zusu ,bo należy się jak psu zupa i nie ma co słuchać ,że jest inaczej :)

Niedoinformowani niech porad nie udzielają skoro wiedzy brak i tylko zamęt sieją .

"Zasiłek macierzyński przysługuje także pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony, na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, z którą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu."
https://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-12-27, 18:22   

może koleżance pomyliło się z wychowawczym....
 
     
Ewelia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-19, 19:39   

Witam!Ja pracuje od 10grudnia i też dowiedziałam się że jestem w ciąży...Cieszę się bardzo ale trochę mi głupio bo wolałabym dłużej popracować,ale cóż...Wczoraj powiedziałam koleżance o tym że spodziewam się dzidziusia,ale aby nikomu nie mówiła bo nie chce do końca m-ca.A KS i KR dzisiaj mnie wzięły na rozmowę i powiedziały że słyszały że spodziewam się dziecka i dały mi skierowanie do lekarza tam pisze ze to skierowanie ze względu na ciąże pracoownicy,byłam w takim szoku że nie zapytałam co dalej...powiedziały tylko że jak jestem to mam przynieść zwolnienie bo one nie chcą abym pracowała w ciąży...pogratulowały i w ogóle...Jak będę miała płacone za takie zwolnienie?Trochę się denerwuje tym ;( ;(
 
     
~jupi

Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-19, 20:30   

L4 ciążowe płatne jest 100%. Nie licz tylko na premię! :)
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-20, 21:31   

Ewelia napisał/a:
Witam!Ja pracuje od 10grudnia i też dowiedziałam się że jestem w ciąży...Cieszę się bardzo ale trochę mi głupio bo wolałabym dłużej popracować,ale cóż...Wczoraj powiedziałam koleżance o tym że spodziewam się dzidziusia,ale aby nikomu nie mówiła bo nie chce do końca m-ca.A KS i KR dzisiaj mnie wzięły na rozmowę i powiedziały że słyszały że spodziewam się dziecka i dały mi skierowanie do lekarza tam pisze ze to skierowanie ze względu na ciąże pracoownicy,byłam w takim szoku że nie zapytałam co dalej...powiedziały tylko że jak jestem to mam przynieść zwolnienie bo one nie chcą abym pracowała w ciąży...pogratulowały i w ogóle...Jak będę miała płacone za takie zwolnienie?Trochę się denerwuje tym ;( ;(


Nic się nie przejmuj, u mnie dziewczyna pracowała trzy dni i poszła na L4 bo jest w ciąży.
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Ewelia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-22, 21:12   

Sama nie wiem już o co chodzi...Byłam u ginekologa,nie dał mi zwolnienia bo za wcześnie...KR mówi że mam przynieść zwolnienie i nie przychodzić do pracy,wypisuje mi urlop do czasu aż nie przyniose zwolnienia i mówi że jak go nie dostarcze to będę miała nieusprawiedliwioną nieobecność w pracy.Nie wiem co robić,byłam już u 2ginekologów i mówią że pracodawca musi mi zapewnić bezpieczne stanowisko,i to nie mój problem że nie mają takiego.Co w tej sytuacji mam zrobić... .^. ;/ ;/
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-22, 21:16   

Idź prywatnie
 
     
Ewelia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-22, 21:21   

Byłam!Lekarz mówi że za wcześnie,jeszcze jutro idę do jednego prywatnie,jak mi nie da to nie wiem ;] Mam się nie wstawiać w pracy?sama już nie wiem
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-22, 21:24   

Powiedz lekarzowi, że w biedronce nie da rady załatwić lekkiej pracy
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-22, 21:26   

Jak się nie stawisz albo nie przyniesiesz ZL do czasu wykorzystania całego UW to Ci wpiszą NN i za te dni nie zapłacą. Spróbuj jeszcze jutro wołać to ZL a jak nie dostaniesz to idź do KR i powiedz jak jest. Wydaje mi się że on nie ma prawa Ci zabronić przychodzenia do pracy.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Ewelia

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 19 Sty 2014
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-22, 21:38   

Jutromam nadzieje załatwie,bo już się denerwuje
Mówilam,że nie ma lekkiej pracy,że pełno ludzi chodzi przeziębionych ale TO NIE JEGO PROBLEM jak to stwierdził...dostałam skierowanie do lekarza medycyny pracy od KR poszłam do niego a on nie wiedział o co chodzi...zamiast odpoczywać to stres... :x
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo