Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podział obowiązków
Autor Wiadomość
Pacikowski

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-04-16, 15:38   Podział obowiązków

Heja.Jestem nowy na forum i mam pytanie odnośnie podziału obowiązków w pracy w biedronce.Chiałbym widzieć DOKŁADNIE jak to wygląda czyli:
1.ile dni w tygodniu siedzi się tylko na kasie ,a ile tylko poza nią?
2.Ile dni w tygdoniu siedzi się w ciągu dnia po trochę na kasie i po trochę przy rozładowywaniu dostaw
3.Ile najwięcej dni pod rząd siedzieliście tylko na kasie a ile najwięcej dni pod rząd tylko przy układaniu towaru itp.
4.Początkujący pracownik siedzi z reguły cały czas tylko na kasie czy to prawda? i przez jaki okres?
Zapewne większość z was odpowie na te pytania TO ZALEŻY,więc zapytam jasno nie mówcie mi że raz na kasie a raz przy układaniu,tylko ILE TAK PRZECIĘTNIE W CIĄGU TYGODNIA DNI SPĘDZACIE NA KASIE A ILE PRZY UKŁADANIU TOWARU.
I jeszcze jedno-nigdy nie pracowałem na kasie,jedynie w markecie trochę większym od biedrony na stoisku z mięchem,serami itp. i nawet jak była kolejka to nie stresowałem się jakoś zbytno tylko przyśpieszałem żeby się wyrobić.po pracy nie szumiało mi w uszach,nie byłem wycieńczony,padnięty itp. Więc mam pytanie-jak jest na kasie? czy to bardzo stresująca robota? czy nie boli was łeb od tego ciągłego pikania? czy nie przeraża was wizja tego że trzeba siedzieć i cały czas kasować,i cały czas to pikanie,i cały czas kolejka która w ogóle się nie zmniejsza i tak cały czas przez 8 godzin? czy myślice że robota na kasie jest cieższa niż tak którą miałem na stoisku z mięchem? lżejsza czy powównywalna?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 16:47   

Pacikowski, jako nowa osoba będziesz częściej na kasie po to żeby się wdrożyć szybko.

Pacikowski napisał/a:
1.ile dni w tygodniu siedzi się tylko na kasie ,a ile tylko poza nią?
2.Ile dni w tygdoniu siedzi się w ciągu dnia po trochę na kasie i po trochę przy rozładowywaniu dostaw
3.Ile najwięcej dni pod rząd siedzieliście tylko na kasie a ile najwięcej dni pod rząd tylko przy układaniu towaru itp.
4.Początkujący pracownik siedzi z reguły cały czas tylko na kasie czy to prawda? i przez jaki okres?


Kasy nie unikniesz, a widzę że się obawiasz jej :rool:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 16:53   

Pacikowski, Jesli przeraża ciekasa i pikanie to myslę ze inny zawód będzie bardziej dla Ciebie odpowiedni .... musisz sie z tym liczyc ze 80% swojej pracy spędzisz na kasie a napewno na początku bo zawsze świeżaki na kasie są sadzani
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 17:03   

no w biedronce niestety kasa jest nie unikniona więcej będziesz na niej jak na sklepie ale szybko się nauczysz nawet jak nie miałeś z nią wcześniej do czynienia.... a nie ma czegoś takiego ze dzień bez siedzenia na kasie a jeśli jest to baaarrrdddzo rzadko .....a co do nowych to fakt czesto siadaa na 1 ;] ;] ;]
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 17:30   

a co do nowych to fakt czesto siadaa na 1 ;] ;] ;][/quote]


ewentualnie teraz na ostatniej bo dużej różnicy nie ma hehehe :P a co do siedzenia na kasie to nie uniknione i nie ma podziału kto ile na sklepie czy na kasie itd... :nie: a jako nowy zapewne kasa bedzie na pierwszym miejscu dopiero później sklep :eee:
 
     
Pacikowski

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 18:03   

sorry ale prosiłem O KONKRETNE ODPOWIEDZI NA MOJE KONKRETNE PYTANIA ZADANE W PIERWSZYM POŚCIE byłbym wdzięczny za DOKŁADNE odpowiedzi i odpowiedź jak wam się pracuje na kasie
.
 
     
@ona1969 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 18 Mar 2012
Posty: 195
Skąd: gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 18:18   

a ja lubię siedzieć na kasie-nie przeraża mnie już nawet 1 a pracuję w Biedronce zaledwie 9 m-cy.Pozdrooooooooooooooo :P
 
     
mK2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 18:57   

Pacikowski napisał/a:
sorry ale prosiłem O KONKRETNE ODPOWIEDZI NA MOJE KONKRETNE PYTANIA ZADANE W PIERWSZYM POŚCIE byłbym wdzięczny za DOKŁADNE odpowiedzi i odpowiedź jak wam się pracuje na kasie
.


A co nie dokładnego napisaliśmy?? samą prawdę nie licz że będziesz tylko na kasie czy na sklepie nie da sie tego określić tak precyzyjnie jakbyś chciał :nie: raz siedzisz wiecej na kasie raz biegasz na sklepie ot co, a co do kasy to nie gryzie i nie jest źle tylko częsty problem to brak drobnych i klienci z rana po 2 bułki płacacy seteczką :szczena: ale ogólnie przynajmniej ja nie narzekam :P a jako nowy zapewne więcej czasu na początku spędzisz na kasie by się wyuczyć :rool: Pozdrawiam i mam nadzieję że Cię satysfakcjonuje taka odpowiedź >:D
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 19:04   

Pacikowski, mam wrażenie że chodzi Ci tutaj o co innego -.-
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@malenstwo20088


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 324
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 19:42   

kasa od 7- ok.13,30 w tym czsie przerwa 15min. :) :em29:
 
     
PrzyjacielForum
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 19:57   

cały czas siedzę "na kasie" i nawet nie mam kiedy jej wydawać ;)
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 20:14   

malenstwo20088 napisał/a:
Pacikowski, Jesli przeraża ciekasa i pikanie to myslę ze inny zawód będzie bardziej dla Ciebie odpowiedni .... musisz sie z tym liczyc ze 80% swojej pracy spędzisz na kasie a napewno na początku bo zawsze świeżaki na kasie są sadzani


Co wy piszecie.
Zgodnie z nowymi założeniami i programem szkoleniowym kasjer najpierw poznaje sklep (wykłada towar i sprząta kartony itp.) W międzyczasie siada na dalszą kasę, kasuje, a nad nim ma stać osoba, która się nią "opiekuje" i na bieżąco tłumaczy i podpowiada. Dopiero po szkoleniu można posadzić taką osobę na jedynkę.
Ja na takie coś się nie załapałam, ale szkoliło się tak parę osób u nas.

Od razu powiem, ze zmiany tak są ustalane, żeby szkolenie nie było zbyt dużym obciążeniem, a osoby towarzyszące się zmieniają (nudno stać nad głową, gdy robota czeka;)).

Pacikowski nie przejmuj się. Najpierw się upewnią, czy możesz usiąść na 1 kasę :)
Co do podziału pracy na kasę/sklep, to zależy jak duża jest biedrona. Są sklepy, ze oprócz "1" na kasę lata jeden czy dwóch kasjerów. Są też sklepy, że non stop chodzą 3 kasy.
Do tego są sklepy, które mają swoich "jedynkowców", a są takie jak mój, że jesteśmy sadzani na tyle sprawiedliwie, na ile się da.

Jeżeli do tej pory pracowałeś na jednym dziale, to tutaj trzeba się przestawić na pracę przerywaną :) Czasem zanim coś zrobisz, to kilka razy na kasę biegasz :)

Witamy w szeregach i powodzenia :zdrowie:
 
     
Pacikowski

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 21:46   

no nie satysfakcjonują mnie wasze wypowiedzi,może dla ułatwienia odpowiedzcie według poniższego schematu jak wygląda dzień pracy u mnie było tak 6:00 zaczynam prace wykładamy z chłodni wszystkie mięsa i garmażerkę co zajmuje tak z 1.5 godziny o 7:30jedna osoba iidzie myć pojemnikiz których wyciągane było mięcho co zajmuje jakąś godzinę półtorej (ze 20-30 pojembików do umycia) od 8:00 otwierają sklep więc jak już pojemniki umyte to dołączam obsługiwać klientów w międzyczasie uzupełnia się brskującą harmażerkę i mięso i o 14 fajrant. w przypadku 2 zmiany około 20 ktoś chodzi i zamista podłogę na dziale potem zmywa około 21 myje się pomału maszyny do krojenia za pietnaście 22 już wszystko jest w sumie umyte punkt 22 ayjeżdza sie paleciakiem wkłada mięso do pojembików garmzażerkę do chłodni a paleciak z mięchem odstawia do chłodni i góra 22.15 fajrant.TERAZ WASZA KOLEJ
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-16, 21:55   

A w Biedronce zaczynasz prace np 6.00 albo 6.30, towar Ci zjezdza miedzy 6.00 - 9.00 czasami pozniej, sciagasz towar z tira, a w miedzyczasie dosiadasz na kase, jak jest taka potrzeba. Pozniej rozkladasz towar w odpowiedniej kolejnosci, a w miedzyczasie dosiadasz na kase, na koniec porzadkujesz sklep, a w miedzyczasie dosiadasz na kase. czy Ty chcesz, aby ktos Ci nakreslil konkretne godziny, w ktorych siedzisz na kasie, a kiedy nie? Czegos takiego u nas nie ma. jednego dnia bedziesz siedzial 8 godz, a innego 2. I nie ma mozliwosci, ze robisz jedno i nie siadasz na kase, chyba, ze nie dostaniesz kasetki.
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-04-16, 22:05   

Dobra to teraz tak, tylko czytaj uważnie, w naszej firmie wszystko działa według ustalonych schematów, ale tak naprawdę podział obowiązków w czasie zmiany, zależy tylko od prowadzącego zmianę. Napiszę jak to wygląda u mnie.
Poranna zmiana
6.30-6.40 rejestracja czasu pracy w programie OHR, liczenie kasetek, określenie piorytetów czyli najważniejszych rzeczy które musimy danego dnia zrobić, ustalenie kto siedzi na której kasie i kto się zajmuje jakim stoiskiem czyli o/w, pieczywo lub nf
6.40-07.00 Zalogowanie się na kasie, kasjer z kasy 1 zostaje na lini kas, zbiera raporty dobowe, dokłada rolki na wszystkie kasy, uzupełnia podajniki z papierosami na wszystkich kasach, sprawdza czy są dostępne foldery. W tym czasie 1 kasjer wykłada pieczywo, 1 kasjer wyjeżdża kontenerem
7.00 OTWARCIE SKLEPU
7.00-14.00 Trzymamy się ustalonych priorytetów i każdy wykonuje swoje zadania, ja kontroluje ich wykonanie i przekazuje info zwrotne kasjerom.
Co jest najważniejsze na 1 zmianie>Rozłożenie towaru i sukcesywne kartonowanie sklepu, tak żeby około 14 sklep był w najważniejszych strefach uporządkowany.
Zmiana popołudniowa
14-14.10- rejestracja czasu pracy w programie OHR, liczenie kasetek, określenie piorytetów czyli najważniejszych rzeczy które musimy danego dnia zrobić, ustalenie kto siedzi na której kasie i kto się zajmuje jakim stoiskiem czyli o/w, pieczywo lub nf, staram się zawsze uzyskać od kasjerów z 1 zmiany informację co na swojej zmianie robili i co jest do zrobienia, aby móc przekazać 2 zmianie najważniejsze informacje. Zmiana kasjerów na sklepie
14.10- 20.59 - Praca na sklepie i kasie według ustalonego planu.
21.00- zamknięcie zmiany, zakupy pracownicze, rozliczenie zmiany
21.10- Rozdzielnie zadań po rozliczeniu kasjerów, u mnie zazwyczaj kasjer z kasy nr. 1 myje sklep, żeby mógł się rozruszać po ośmiu godzinach na kasie.
22.00- rejestracja czasu w programie ohr, zakończenie pracy.
Teraz już rozumiesz?
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo