Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile urlopu się należy?
Autor Wiadomość
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 12:16   

biedra2014 napisał/a:
Jesli chodzi ci o wyplacenie kasy za niewykorzystany urlop to ja na 3/4etatu za 10dni urlopu dostalam ok 900zl


I tu się zgodzę, że za niewykorzystany urlop tak płacą. I taki sam dodatek urlopowy do wypłaty za dni zaplanowanego urlopu powinien być, bo jakim cudem oni tak liczą pracownikowi na etacie takie śmieszne kwoty jak 60-80zł za 5-10 dni urlopu.
No widzisz a żona u siebie w firmie dostaje nawet więcej dodatku urlopowego do wypłaty plus wczasy pod gruszą.
A u nas co... Jak pisałem wcześniej u nas się nie opłaca iść na urlop planowany, bo są jakieś śmieszne grosze :szczena:

Może jest ktoś z kadr tu na forum i mi uświadomi o co chodzi?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 14:48   

Co za bzdury 4ever, wypisujesz. 11 dni urlopu planowanego i na pasku 1447zł brutto więc nie wiem jak to możliwe żeby akurat Tobie liczyli inaczej :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 15:19   

4ever ja radzę poczytać kodeks pracy bo to co wypisujesz to są jakieś nieprawdziwe dane. Może paska płacowego nie potrafisz rozczytać? może tylko tobie firma inaczej płaci za urlop?
tranwkapsulkach pamiętaj że do lat przepracowanych liczą się jeszcze szkoły ale nawet gdyby to po tylu latach nabywasz więcej dni. Zapytaj swego ksa ile masz dni urlopowych. On ci wszystko powinien wyjaśnić.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 15:20   

Jeśli chodzi o wynagrodzenie za urlop, to biorą z 3 mcy składniki zmienne(premia/nadgodziny 50 i nadgodziny 100) sumują wszystkie te dodatki dzielą przez 90 dni i wychodzi suma mnożą to przez liczbę dniówek urlopu i tak powstaje wynagrodzenie. Kiedyś tak było liczone nie wiem może się już zmieniło i ktoś inny zna inną podstawę wyliczania, bo jakoś to go liczą ? Fajnie się wychodziło na urlopie jak była co mc premia ale taka większa premia :D
  Ocena JMP: 6/10
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 19:11   

kluq napisał/a:
Co za bzdury 4ever, wypisujesz. 11 dni urlopu planowanego i na pasku 1447zł brutto więc nie wiem jak to możliwe żeby akurat Tobie liczyli inaczej :P


Tu akurat za 8 dni mam ok 80 zł dodatku urlopowego. No i to właśnie ja myślę że coś tu jest nie tak.

[ Dodano: 2015-09-19, 19:14 ]
Włodarz napisał/a:
4ever ja radzę poczytać kodeks pracy bo to co wypisujesz to są jakieś nieprawdziwe dane. Może paska płacowego nie potrafisz rozczytać? może tylko tobie firma inaczej płaci za urlop?
tranwkapsulkach pamiętaj że do lat przepracowanych liczą się jeszcze szkoły ale nawet gdyby to po tylu latach nabywasz więcej dni. Zapytaj swego ksa ile masz dni urlopowych. On ci wszystko powinien wyjaśnić.


Oj potrafię i to dobrze aż za nadto wynagrodzenie urlopowe ok 80 zł za 8 dni i bez jaj bo mi się też nie zgadza dlatego pisze.

[ Dodano: 2015-09-19, 19:17 ]
Biedronek On napisał/a:
Jeśli chodzi o wynagrodzenie za urlop, to biorą z 3 mcy składniki zmienne(premia/nadgodziny 50 i nadgodziny 100) sumują wszystkie te dodatki dzielą przez 90 dni i wychodzi suma mnożą to przez liczbę dniówek urlopu i tak powstaje wynagrodzenie. Kiedyś tak było liczone nie wiem może się już zmieniło i ktoś inny zna inną podstawę wyliczania, bo jakoś to go liczą ? Fajnie się wychodziło na urlopie jak była co mc premia ale taka większa premia :D


Powiem tak wynagrodzenie urlopowe 80 zł i co mam źle odczytać z tego paska. Dużej trudności nie ma.

[ Dodano: 2015-09-19, 19:25 ]
U nas nikt nie bierze paska płacowego tylko ja, więc od kilku miesięcy mam takie właśnie stawki za urlop. analizuję więc wiem. Na darmo bym zadymy nie robił. Gdybym bym tyle miał to bym nic nie pisał, ale to już mi się nudzi więc piszę i to nie pierwszy raz.

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=2981&start=0

[ Dodano: 2015-09-19, 19:50 ]
A i dalej nikt mi nie odpowiedział ja to u mnie liczą :szczena:

oto składne z paska:

Płaca zasadnicza - 2250,00
Dodat. nadgodz. 50% - 0,20
Dodat. nadgodz. 100% - 0,99
Dodat. za godz nocne - 0,29
Wynagrodz. urlopowe 64,00 - 80,99
Premia (3) - 116,78
Nagroda za obecność - 61,99
Ekwiw. za pr. o. rob. - 7,00

I jak niby źle miałbym to odczytać :szczena: Ktoś wytłumaczy? Będę to do upadłego drążył do tego czasu aż się dowiem o co tu kaman :ops:

[ Komentarz dodany przez: DarkSide: 2015-09-19, 21:49 ]
nie dubluj tematów !!
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2015-09-19, 21:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-19, 21:39   

Biedronek On napisał/a:
Jeśli chodzi o wynagrodzenie za urlop, to biorą z 3 mcy składniki zmienne(premia/nadgodziny 50 i nadgodziny 100) sumują wszystkie te dodatki dzielą przez 90 dni i wychodzi suma mnożą to przez liczbę dniówek urlopu i tak powstaje wynagrodzenie. Kiedyś tak było liczone nie wiem może się już zmieniło i ktoś inny zna inną podstawę wyliczania, bo jakoś to go liczą ? Fajnie się wychodziło na urlopie jak była co mc premia ale taka większa premia :D


dokładnie tak było

[ Dodano: 2015-09-19, 21:41 ]
4ever zapytaj osobę z tym samym etatet ile miał premii w tym samym miesiącu (jak nie miałżadnych abencji) bo prawdopodobnie miał 116,78+80 =196 zł .Po prostu masz rozbitą premię,albo wyższą niż inni
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 23:27   

qweerty napisał/a:
Biedronek On napisał/a:
Jeśli chodzi o wynagrodzenie za urlop, to biorą z 3 mcy składniki zmienne(premia/nadgodziny 50 i nadgodziny 100) sumują wszystkie te dodatki dzielą przez 90 dni i wychodzi suma mnożą to przez liczbę dniówek urlopu i tak powstaje wynagrodzenie. Kiedyś tak było liczone nie wiem może się już zmieniło i ktoś inny zna inną podstawę wyliczania, bo jakoś to go liczą ? Fajnie się wychodziło na urlopie jak była co mc premia ale taka większa premia :D


dokładnie tak było

[ Dodano: 2015-09-19, 21:41 ]
4ever zapytaj osobę z tym samym etatet ile miał premii w tym samym miesiącu (jak nie miałżadnych abencji) bo prawdopodobnie miał 116,78+80 =196 zł .Po prostu masz rozbitą premię,albo wyższą niż inni


Nie chodzi mi o premie tylko o wynagrodzenie urlopowe.
https://www.fuzzland.net/licz/urlop/ bo liczę wg przykładów ze strony.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-19, 23:35   

ale nie licz bo biedronka ma innaczej .......... urlopowe masz tak że podstawę masz taką jaką masz czyli jak masz 2250 to masz... a to w pozycji urlopowej to dodatek.

Cytat:
PENSJA PODSTAWOWA TWOJA WYNOSI 2250 I TAKĄ OTRZYMUJESZ......... NIE ODEJMUJĄ CI OD PODSTAWY URLOPU
WIĘC MASZ

2250+80 ZŁ DODATKU TO JUŻ MASZ WIĘCEJ NIŻ W ANEKSIE UMOWY O PRACĘ PRAWDA /
?
NIE LICZ Z TAMTEJ STRONY

[ Dodano: 2015-09-19, 23:40 ]
Kod:
§ 13 Na wniosek pracownika wynagrodzenie urlopowe może być wypłacone przed urlopem


A TO JEST U NAS W REGULAMINIE I TO JUŻ JEST NIEAKTUALNE POD WZGLĘDEM PAWNYM A NA TO POWOŁUJE SIE TEN KALKULATOR;
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-19, 23:59   

Nareszcie jakaś sensowniejsza odpowiedź.

[ Dodano: 2015-09-20, 00:30 ]
kluq napisał/a:
Co za bzdury 4ever, wypisujesz. 11 dni urlopu planowanego i na pasku 1447zł brutto więc nie wiem jak to możliwe żeby akurat Tobie liczyli inaczej :P

Nie wypisuję bzdur, taki miałem pasek wypłaty i dlatego pytam bo próbowałem to ogarnąć.

płaca zasadnicza - 2250
nadgodziny 50% - 0,20
nadgodziny 100% - 0,99
dodat. za godziny nocne - 0,29
wynagrodzenie urlopowe 64,00 - 80,99
premia () - 116,78
za obecność - 61,99
ekw. za pranie odz. rob. - 7,00

Włodarz napisał/a:
4ever ja radzę poczytać kodeks pracy bo to co wypisujesz to są jakieś nieprawdziwe dane. Może paska płacowego nie potrafisz rozczytać? może tylko tobie firma inaczej płaci za urlop?


Czyli nijak ma się tu KP i stronka do obliczania wynagrodzenia urlopowego https://www.fuzzland.net/licz/urlop/ bo u nas inne reguły obowiązują. Co zostało mi to wyżej wyjaśnione (w końcu).

PS Myślałem (jednak błędnie) że po 10 latach pracy nic nie jest w stanie już mnie w firmie zaskoczyć ale się przeliczyłem :szczena: I dostałem na 10lecie wiadro zimnej wody na głowę żebym nie był zbyt pewny siebie. :nie:
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-20, 09:31   

4ever, wynagrodzenie dodatkowe za urlop było kiedyś wyliczane na podstawie średniej tej wskazanej na tym kalkulatorze , czyli da przykład:

wyngrodzenie podstawowe 2250 (swoją drog ąw Warszawie jest to stawka podstawowa na dzieńdobry fla kasjera sprzedawcy )

wynagrodzenie urlopowe -średnia premii z 3 ostatnich miesięcy

Obecnie nie mam pojęcia jak jest to naliczane ,analizowałem koleżanek paski bo były lekko wk......, i tu wyszło ,że nie liczono z 3 miesięcy ale rozbijano premię z danego miesiąca np 200 zł na premię -130 zł i np wynagrodenie urlopowe 70 zł

Pisalem ostatnio ,że ZZ "S" tworzy projekt nowego regulaminu wynagradzania, zaprosiliśmy wszystkie organizacje w JMP i Pracodawcę by usiedli z nami do 'stołu" i współnie opracowali. W NASZEJ PROPOZYCJI JEST ZAMIESZCZENIE SZCZEGÓŁOWYCH ZASAD NALICZANIA DODATKÓW ,PREMII,ROZLICZANIA DELEGACJI, DODADKÓW STAŻOWYCH W TEN SPOSÓB BY KAŻDY PRACOWNIK MÓGŁ DO NIEGO SIĘGNĄĆ I MIEĆ PEŁEN OBRAZ ,A NIE MUSIAŁ WYDZWANIAĆ NA INFOLINIĘ (KTÓRA NA OGÓŁ ALBO ZAJĘTA ALBO ZLEWKA)ALBO SZUKAĆ W NECIE


P.S. Zaueazyliście,że na infolinii osoby odbierające zgłoszenia nie chcą podawać swojego nazwiska,podobnie na BOP?? Dziwne bo my na swoich iidentyfikatorach mamy ,a często one się odwracają podczas pracy i są widoczne dla osób postronnhych
 
     
#aneta8702 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2014
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-21, 10:53   

moze ktos mi wytlumaczyc jak to jest

jestem zatrudniona na 3/4 etatu w tym roku nie bylam na dluzszym urlopie i w BOP mowia mi ze mam16,5 dnia urlopu liczac po 8 h albo 22 dni liczac po 6 h,

Skad taki urlop mi sie wziial, skoro jak jestem na 3/4 to urlop licza po 6 h?? czyzby mogli rowniez i po 8 h mi liczyc?
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-21, 23:25   

po 6h powinnas miec wypisanenp od poniedzialu do piatku. przez 2 tyg zeby zrobic zaliczyc "14" wtedy zejdzie ci 10 dni czyli 60h.
 
     
misieks9

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 28 Lis 2015
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 17:04   

Witam i ja mam pytanie dotyczące urlopu...
Pracuję od końca listopada...czyli niedawno czy dostała bym jakiekolwiek wolne w kwietniu? Przysługiwało by mi się już coś czy nie bardzo?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 17:12   

Urlop należy Ci się po pierwszym przepracowanym miesiącu . Polecam lekturę KP :)
 
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 17:12   

misieks9, oczywiście, że tak :)
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo