Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Marnowanie żywności czyli stół na odpisy........

Czy jesteś przeciw wyrzucaniu żywności
TAK
90%
[ 211 ]
JEST MI TO OBJENTNE
2%
[ 5 ]
NIE
7%
[ 17 ]
Głosowań: 233
Wszystkich Głosów: 233

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 15:40   Marnowanie żywności czyli stół na odpisy........

https://www.portalspozywc...awa,117353.html

Ja bym wskazał tu jeszcze jedną kwestię protokół likwidacji powinien obejmować produkty nie zdatne do sprzedaży, i tutaj mówimy o towarach których termin przydatności się przedawnił , towarach który utracił swoje cechy, zniszczonych etc. Jeronimo jak każdy w Polsce przedsibiorca może robić odpisy które pomniejszają podatki ,jako koszt w tym straty, a w nich protokoły likwidacji. Ale czy te towary zdejmowane dzień czy dwa przed datą wyznaczoną przez producenta można odpisać? Na zdrowy rozum nie ,ale to raczej pytanie do urzędu skarbowego

Na pewno wyrzucanie żywności nie jest zgodne z polityką CSR o której wspomina na swojej stronie biedronka....... CSR to odpowiedzialność społeczna w biznesie...... jednak niektóre sieci handlowe obniżają ceny towarów na dwa ,trzy dni przed upływem terminu przydatności.

[ Dodano: 2015-07-28, 16:41 ]
Polska jest jednym z pięciu krajów, które najbardziej marnują żywność w Europie" - podkreśliła Nowicka.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-28, 17:29   

No chyba się poprawiliśmy bo ostatnio duuuuuży nacisk na ograniczanie "marnowania". ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-28, 19:10   

Ale czasem to maskra ile ląduje w sari.
A z przecenami żywności z kończącym się terminem też niezły korowód. Byłoby jak w Tesco. Klienci pytali tylko o przeceny a niektórzy sprawdzali terminy z sugestią żeby nie zapomnieć jutro przecenić to sobie kupią.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-07-28, 19:17   

ludzie potrafią się pozabijać o jogurt tańszy o 20gr, także wcale nie dziwię się, że biedronka woli je po prostu wyrzucać.
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-28, 19:24   

Szkoda że nigdy nie nagrała filmiku jak wywoziłam przeceny... to było jak walka o karpia w Lidlu albo jeszcze gorzej... nie raz ledwo uszłam z życiem...
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-28, 19:37   

Miawka napisał/a:
Ale czasem to maskra ile ląduje w sari.
A z przecenami żywności z kończącym się terminem też niezły korowód. Byłoby jak w Tesco. Klienci pytali tylko o przeceny a niektórzy sprawdzali terminy z sugestią żeby nie zapomnieć jutro przecenić to sobie kupią.


A no tak przecena t przecena . A jak wyrzucasz idzie Ci w premię
 
     
@Miawka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Paź 2013
Posty: 778
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-28, 19:39   

Przeceny to też strata jest. Czasem się sprzedaje poniżej ceny zakupu.
_________________
Wierzę magii starych drzew i gwiazd, wierzę magii świata żądz jak zwierz...
  Ocena JMP: 8/10
     
Mariano

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Mar 2015
Posty: 356
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2015-07-28, 21:15   

Lepiej sprzedać nawet za połowę ceny, niż wyrzucić i nic nie dostać.
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-28, 22:52   

najwiecej liwidacji jest na chlodni. Juz widze jak jakis dom dziecka bedzie posiadal samochod chlodnie zeby zachowac ciag chlodniczy.....

co do przecen, to chwala ze JMP nie stosuje tej praktyki i oby tej praktyki nie wprowadzila. Po pierwsze kiero by tylko przecenial, bo cos sie rozerwalo, tu by ktos specjalnie oderwal kubeczek jogurtu z czteropaku zeby taniej bylo....


Cytat:
Lepiej sprzedać nawet za połowę ceny, niż wyrzucić i nic nie dostać.


Nie zgodze sie z tym :) W takim netto, to od rana jest pelno klientow, ale czekaja oni tylko na promocje. Pomysl, czy lepiej sprzedac 5 jogurtów i 1 wyrzucic, czy ten jeden przecenic, ale te 5 tez sie zterminuja bo ludzie beda czekac az beda przeceny. Robilem jako ochrona i terminy na sklepie to mochery robily. Z rana przychodzily i cala chlodnie przegladaly, a potem pretensje czemu jeszcze to nie przecenione.

Kolejna kwestia jest jakosc. popatrzcie co glownie idzie na przeceny. sa to zazwyczaj juz sfatygowane opakowania produktow. Biedrona woli sfatygowany juz towar bliski terminu wyrzucic. klienci widza tylk "ladny" towar (w zalozeniu) i kupia za normalna cene bo ich jakosc przekona. A nie ukrywajmy, ze marki wlasne biedronki pod wzgledem cena do jakosci bija inne. Praktycznie tylko Pikok lidla nawiazuje walke, ale calosciowo lidl ma slabsza sile przebicia.

No i nie zapomnijmy ze za "wyrzucenie" towaru jako sklep tracimy cene sprzedazy, ale siec kupuje towary taniej, do tego odliczenia za straty i sprzedanie za polowe ceny jest mniej oplacalne. Do tego bioproten/saria tez na tym zarabiaja, i to niezle pieniadze, na przetwarzaniu odpadow z marketow.
 
     
JanuszJG 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 14 Sty 2014
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-29, 06:41   

jakihno napisał/a:
Robilem jako ochrona i terminy na sklepie to mochery robily. Z rana przychodzily i cala chlodnie przegladaly, a potem pretensje czemu jeszcze to nie przecenione.


Tak naprawdę nie ma co się dziwić, że mohery przychodzą z rana i całą chłodnię przeglądają, jeśli większość z nich żyje z przecen. Sam wielokrotnie byłem świadkiem takich scen w Tesco i Realu, gdzie mohery buszowały w ladach z przecenami nabiałowymi.

Poza tym aż dziw mnie bierze, że Biedronka woli wyrzucić przeterminowany towar aniżeli go przecenić parę dni przed terminem.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-29, 08:31   

[quote="JanuszJG"
Poza tym aż dziw mnie bierze, że Biedronka woli wyrzucić przeterminowany towar aniżeli go przecenić parę dni przed terminem.[/quote]
Nie ma się co dziwić im wyższe koszty tym mniejszy CIT >:D al potem można krzyczeć że się płaci zgodnie z prawem podatki..................................................
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-29, 08:48   

cytuję: "zgodnie z obowiązującym prawem bardzo wiele żywności która wciąż nadaje się do spożycia w sposób bezpieczny dla ludzi , musi być utylizowana"
- nie zagłębiałam sie nigdy w nasze ustawy ale chyba takie mamy prawo , jeśli się mylę lub - -- coś nie tak rozumiem proszę o rozjaśnienie
- jestem przeciw marnowaniu żywności i mam nadzieję że nowa ustawa będzie mądra i pozwoli zmienić te praktyki
- i jeszcze jedno : niech każdy z nas zacznie zmianę świadomości od swojego "ogródka"
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-29, 09:19   

Ciekawe ile w domach wyrzucacie żywności, którą kupiliście na zapas...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-07-29, 09:21   

o tym własnie pisze Larrikol :) jak widzę te "wozy" przed świętami to mam mdłości
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-29, 09:33   

Niestety jesteśmy w czołówce UE pod tym względem, więc chyba aż tak źle się nam nie żyje, skoro tyle osób stać na wyrzucanie żywności :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo