Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Znęcanie psychiczne
Autor Wiadomość
#agi 555 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 07 Lut 2011
Posty: 95
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-22, 19:37   

Dla chcącego nic trudnego. Na moim sklepie lizodupy zawsze miały grafik pod siebie. Jak się kogos nie lubi lub sie jest ch..em to zawsze się rzuca kłody pod nogi. Hermiona przeczekaj, porozmawiaj z KS na spokojnie. Pracuj najlepiej jak potrafisz.Może to wkońcu doceni. Normalna/y KS zawsze będzie starał sie pójść kasjerom na rękę bo to działa w 2 strony.
_________________
facet to skarb ... więc zakop go w ogródku
  Ocena JMP: 5/10
     
~Kuttel

Stanowisko:
ochrona

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-22, 20:21   

Pracuję już, albo tylko 5 lat w Biedronce, mogę powiedzieć, że wiem chyba wszystko, ale was kobiet to chyba nie poznam do końca, ile u was takiej bezinteresownej zawiści, gadulstwa, plotkarstwa itp.. rzeczy o których mi się nie chce nawet pisać.. ciągłe narzekania
o to czy tamto, dobrze, że pracuje w mim sklepie paru chłopaków z jajami, bo bym chyba ocipiał od tego gadania... a ile razy te baby wpuściły mnie na minę, tak.. Ja widziałam tamten klient coś chował do kieszeni pewnie złodziej.. tak chował ale okulary, czy komórkę..
Teraz za żadne skarby nie uwierzę jak sam nie zobaczę..
_________________
Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim poj-
mowaniem istoty sprawy nie peszyć przełożonego.
Ukaz cara Rosji Piotra I z 9.12.1708r.
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-22, 20:26   

No bo nie wiesz, że diabeł gdzie sam nie może tam babę pośle? :P
 
     
hermiona175 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-23, 13:22   

A czy to normalne ze na przerwe schodzi sie pol godziny przed koncem pracy i to z wielka łaską kierownika??
_________________
her
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-23, 15:13   

hermiona175 napisał/a:
A czy to normalne ze na przerwe schodzi sie pol godziny przed koncem pracy i to z wielka łaską kierownika??

Nie. Przerwa powinna być udzielana w innych godzinach niż pierwsza i ostatnia.
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-23, 18:08   

taka prawda że na tym forum cześto są "najlepsi" pracownicy ;) ) tzn których zawsze zle zawsze malo ;) owszem są ludzie i ludziska atmofery inne ale każdy robi w tej samej firmie i wie o co w tym chodzi ;) u mnie tez jest taka pani co zawsze idzie na rpzerwe zawsze mamrze i zawsze chu.ja robi ;) a ja osobiscie rzadko n aprzerwe chodze cZasem pod koniec dnia wypije kawe z druga zmiana jak przychodzi i tyle trzeba sie szanowac to bedzie wszystko ok ;) jeżeli ty nigdy nieodmówisz kierownikowi zmiany grafiku to kierownik tez niczego ci nei domwi ;)
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
hermiona175 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 22 Sty 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-24, 16:54   

michalek710 napisał/a:
jeżeli ty nigdy nieodmówisz kierownikowi zmiany grafiku to kierownik tez niczego ci nei domwi ;)


w tym wlasnie problem ze odmowi.Nie raz przychodzilam za kogos do pracy bo w ostatniej chwili bral wolne albo UZ ale moja KS tego nie widzi i nie raz potrafi poleciec w balona z grafikiem np wie ze mam dziecko chore i nie mam go z kim zostawic a w ostatniej chwili zmienia mi grafik z 2 zmiany na 1 i co wtedy?albo musze brac zwolnienie na dziecko albo blagac ja zeby mi grafik spowrotem zmienila co graniczy z cudem.Co do przerwy mamy 15 inut ale ja nigdy nie wykorzystuje calej przerwy ide szybko zapalic albo napic sie tylko szybko i nie ma mnie tylko 5 minut ale tego tez nikt nie dostrzega sa tacy co potrafia siedziec 20 minut na przerwie a i na to nikt uwagi nie zwraca :nie:
_________________
her
 
     
pkael

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-25, 10:03   Re: Znęcanie psychiczne

Martaop napisał/a:
Proszę napiszcie coś na temat poniżania przez kierowników.Pracuję miesiąc.Przyszło nas do pracy 5 osób.Jedna zrezygnowała po kilku dniach.Jedna poszła na zwolnienie lekarskie.My we trzy płaczemy i cierpimy.



Przeszłam na inny sklep, KS i KR to koleżanki, tam to dopiero się dzieje - MOBBING !!! jedna i druga czują się jak na swoim folwarku. Szastają wszystkimi pracownikami jak w kołchozie. Ustawia grafiki tak żeby jej pasowało. Wszyscy są za mało wydajni... inny przykład - KS każe zaniżać PL, żeby wyrobić premię, albo wymyślała awarię chłodni jak za dużo zamówiła mięsa, odpisywanie od dostaw itp. obarcza swoimi obowiązkami zastępców, spróbuj nie zrobić to zaraz w pamiętniku jest wpis i rozmowa z KR. KS potrafi zmienić grafik nie informując pracownika. Mi osobiście KR nie naniosła kilka razy godzin albo KR potrafi za to wykasować godziny jak ma ktoś za dużo, bo koleżanka źle grafik ułożyła (osobiście widziałam jak KR kasowała godziny ochrony bo był źle ułożony grafik - potem była afera bo im nie zapłacono). Kasjer był na urlopie 2 tygodnie a ta nie potrafiła odliczyć 14 dni i wstawiła osobę do pracy trzynastego dnia bez poinformowania i co pracownikowi kazali wziąć Uż, potem doszli do porozumienia i KR wszystko znowu po koleżance pozamiatała pod dywan. Inny pracownik po wypadku w pracy był na zwolnieniu - już nie pracuje. inny przykład -kasjer na przerwie jadł kanapki i prasował makulaturę, poskarżył się, a że był przed końcem umowy też już nie pracuje. Odezwałam się i co - próbują mnie zniszczyć, doprowadzić do zwolnienia. Dostałam naganę (bez podstaw), była sprawa w sądzie - wygrałam, to je jeszcze bardziej rozwścieczyło. Nawet zgłoszenie sprawy do BOP nic nie dało. Jak firma nie reaguję na takie problemy co tu więcej dodać ... dla nich tylko cyferki się liczą.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-25, 22:31   

no i tak wygląda praca w JMP wygrałaś w sądzie to dla nich jesteś wróg publiczny numer 1 a tak trąbią o poszanowaniu prawa pracowników,ale jak spróbujesz z niego korzystać to zachowują się jak wściekłe psy w klatce.... oni szanują prawo pracy jak stoi po ich stronie ale wielki szacun pkael za wolę walki :boks: tacy jak ty udowadniają im że nie jesteś tylko numerem SAP w grafiku :em29:

[ Dodano: 2013-01-25, 22:34 ]
a co do zgłoszenia spraw do BOP no cóż JMP nie zgodziła się by w komisji antymobingowej był przedstawiciel z-z,a w efekcie komisja zawsze uznaje że nic złego się nie dzieje. Ja dostałem pismo w którym stwierdzono że działania nie naruszają norm etycznych firmy........nie długo będę mógł o nich opowiedzieć o tej etyce na wokandzie w sądzie pracy 8)
 
     
malutka18-87-19

Dołączył: 29 Mar 2012
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-26, 00:20   Re: Znęcanie psychiczne

pkael napisał/a:
Martaop napisał/a:
Proszę napiszcie coś na temat poniżania przez kierowników.Pracuję miesiąc.Przyszło nas do pracy 5 osób.Jedna zrezygnowała po kilku dniach.Jedna poszła na zwolnienie lekarskie.My we trzy płaczemy i cierpimy.



Przeszłam na inny sklep, KS i KR to koleżanki, tam to dopiero się dzieje - MOBBING !!! jedna i druga czują się jak na swoim folwarku. Szastają wszystkimi pracownikami jak w kołchozie. Ustawia grafiki tak żeby jej pasowało. Wszyscy są za mało wydajni... inny przykład - KS każe zaniżać PL, żeby wyrobić premię, albo wymyślała awarię chłodni jak za dużo zamówiła mięsa, odpisywanie od dostaw itp. obarcza swoimi obowiązkami zastępców, spróbuj nie zrobić to zaraz w pamiętniku jest wpis i rozmowa z KR. KS potrafi zmienić grafik nie informując pracownika. Mi osobiście KR nie naniosła kilka razy godzin albo KR potrafi za to wykasować godziny jak ma ktoś za dużo, bo koleżanka źle grafik ułożyła (osobiście widziałam jak KR kasowała godziny ochrony bo był źle ułożony grafik - potem była afera bo im nie zapłacono). Kasjer był na urlopie 2 tygodnie a ta nie potrafiła odliczyć 14 dni i wstawiła osobę do pracy trzynastego dnia bez poinformowania i co pracownikowi kazali wziąć Uż, potem doszli do porozumienia i KR wszystko znowu po koleżance pozamiatała pod dywan. Inny pracownik po wypadku w pracy był na zwolnieniu - już nie pracuje. inny przykład -kasjer na przerwie jadł kanapki i prasował makulaturę, poskarżył się, a że był przed końcem umowy też już nie pracuje. Odezwałam się i co - próbują mnie zniszczyć, doprowadzić do zwolnienia. Dostałam naganę (bez podstaw), była sprawa w sądzie - wygrałam, to je jeszcze bardziej rozwścieczyło. Nawet zgłoszenie sprawy do BOP nic nie dało. Jak firma nie reaguję na takie problemy co tu więcej dodać ... dla nich tylko cyferki się liczą.

pakel na jaki sklep przeszłaś ? bo mam wrazenie, że opisujesz ten na którym pracowałam :) może się znamy lub takich sklepów gdzie tak źle się dzieje jest duzo więcej.
 
     
pkael

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-27, 17:35   

Robertty napisał/a:
no i tak wygląda praca w JMP wygrałaś w sądzie to dla nich jesteś wróg publiczny numer 1 a tak trąbią o poszanowaniu prawa pracowników,ale jak spróbujesz z niego korzystać to zachowują się jak wściekłe psy w klatce.... oni szanują prawo pracy jak stoi po ich stronie ale wielki szacun pkael za wolę walki :boks: tacy jak ty udowadniają im że nie jesteś tylko numerem SAP w grafiku :em29:

[ Dodano: 2013-01-25, 22:34 ]
a co do zgłoszenia spraw do BOP no cóż JMP nie zgodziła się by w komisji antymobingowej był przedstawiciel z-z,a w efekcie komisja zawsze uznaje że nic złego się nie dzieje. Ja dostałem pismo w którym stwierdzono że działania nie naruszają norm etycznych firmy........nie długo będę mógł o nich opowiedzieć o tej etyce na wokandzie w sądzie pracy 8)


POWODZENIA !!! ja mam jeszcze asa w rękawie - nagranie z monitoringu jak się na de mną KR i KO znęcają się psychicznie - wszystko pięknie widać. Chyba z tym też pójdę do sądu, tak nie można ludzi traktować. [/i]
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-28, 18:09   

pkael napisał/a:
ja mam jeszcze asa w rękawie - nagranie z monitoringu jak się na de mną KR i KO znęcają się psychicznie

No ale chyba bez dźwięku a to pewnie na niewiele ci się zda :bu:
 
     
pkael

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-28, 20:15   

jan kowalski napisał/a:
pkael napisał/a:
ja mam jeszcze asa w rękawie - nagranie z monitoringu jak się na de mną KR i KO znęcają się psychicznie

No ale chyba bez dźwięku a to pewnie na niewiele ci się zda :bu:


doskonale widać jak KO wstaje i zagradza mi drogę, nie pozwala wyjść z biura :) a KR wyszarpuje mi klucze z rąk, wiele innych szczegółów - myślę, że to co widać wystarczy. Nie tylko ze mną tak postąpiono, są jeszcze świadkowie...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-28, 23:36   

Już widzę tych świadków jak zeznają a nagranie zdobyłeś legalnie i za zgoda kr i ks oczywiście ?? Zresztą do samego obrazu można dorobić każdą teorię więc wątpię aby ktokolwiek brał na poważnie takie nagranie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#grubymisiu

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-01-29, 08:41   

przykro mi to powiedzieć.ale uważam,że nic z tego nie będzie.firma ma takich prawnikow ,że ho ho ho...,będziesz się z nimi sądzić, a nawet ,jak wygrasz to dostaniesz wilczy bilet i będzie ci trudno o robotę. u nas kilka lat temu po zdaniu koperty do banku brakowało kasy-ok 200-500 zł.kierownicy oddawali z wlasnej kasy.jedna się zbuntowała i nie oddała -zwolnili ją dyscyplinarnie sądzila się kilka lat.nic z tego -był przegląd kamer, świadkowie.potem nagle firma zmienila bank i firme konwojentow i się uspokoilo
_________________
grubymisiu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo