Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nasza-Biedronka.pl oskarżona przez JMP "Biedronka"
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-09-04, 23:12   

Pismo, które otrzymałem dnia wczorajszego wnosiło o uzupełnienie ich pozwu na moją odpowiedź. Jest to kolejny stek stron, grubością podobny do poprzedniego uwidocznionego na zdjęciach, które wstawiłem na poprzedniej stronie bieżącego tematu na forum.

Treść zarzutów z ich teraźniejszego pisma uzupełniającego, nie zmieniła się za wiele.
Rozszerzyli podstawę prawną o kilka nowych paragrafów oraz podważyli moje wszystkie argumenty na poziomie polemicznym.

W piśmie występuje pewien paradoks jakoby dzięki moderatorom zorganizowałem swoją działalność w sposób profesjonalny i dzięki temu spełniam przesłanki przedsiębiorcy - nie jestem przedsiębiorcą i nie podlegam pod paragrafy dla przedsiębiorcy, które w tej sprawie miały by dla mnie negatywne odzwierciedlenie, ale strona przeciwna usilnie, za każdym razem próbuje mnie w takim świetle przedstawić.

Niestety, choć bardzo bym chciał, nie mogę zdradzić więcej, gdyż obowiązują mnie pewne przepisy prawne ograniczające moją wypowiedź na temat toczącego się procesu.

Paradoks z silnym podobieństwem logotypów Biedronki z naszym logotypem został przeze mnie uwzględniony w obecnej odpowiedzi na ich uzupełnienie pozwu.
Oba logotypy siłą rzeczy są i mają na celu być podobne do Biedronki(jako owada) - co nie zmienia faktu, że znacząco różnią się od siebie i gdybym posiadał nie ograniczone środki finansowe (tak jak strona przeciwna - podejrzewam) to powołałbym biegłego, który by ocenił podobieństwo naszego logotypu z obecnym oficjalnym logotypem Biedronki. Na ocenie biegłego mógłby oprzeć się Arbiter, który rozpatruje obecną sprawę.
Jestem głęboko przekonany, że powołanie biegłego wpłynęło by pozytywnie na naszą korzyść.

Otrzymałem również odpowiedź od Rzecznika Praw Obywatelskich na moje wystosowane pismo do nich odnośnie regulaminu NASK, który wymusza zgodę na przystąpienie do dobrowolnego Sądu Polubownego. Odpowiedzi komentował nie będę. Skan zamieszczam w załączniku poniżej.
  :: |
     
xiomara 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 5
Wysłany: 2012-09-04, 23:44   

a nie mysleliscie o tym, zeby skontaktowac sie ze zwiazkami zawodowymi z Biedr., ewentualnie ze Zwiazkiem Przedsiebiorcow Pokrzywdzonych przez Biedronke (bo jest cos takiego jesli sie nie myle). Razem zawsze razniej, i moze jakas rada prawna by sie znalazla.
 
     
misiaczekheh 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Lis 2011
Posty: 20
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2012-09-04, 23:51   

nie ma to jak prawna paplanina i podpieranie się paragrafami tak najłatwiej zbyć "intruza"
_________________
  Ocena JMP: 3/10
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
Wysłany: 2012-09-05, 23:06   

jaki koszt powołania biegłego?
podaj moze numer konta pomozemy :) )

nawet dla slepego sedziego oczywiste bedzie, ze logo forum a logo biedronki to dwa rozne logotypy. biedroka nie ma praw do uzurpowania sobie owadzika na wlasnosc i jestem przekonany, ze korporacja ta wojne ktora wytoczyla przegra.

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2012-09-06, 20:00 ]
Koszt powołania biegłego sięga 1.500zł - 2.500zł przy czym jest to opłata jednorazowa.
Wole uniknąć tzw. "zrzutki na tackę" gdyż, może to skutkować kolejnym problemem prawnym, który prawdopodobnie zostanie wciągnięty do wyimaginowanych zarzutów...
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
Wysłany: 2012-09-06, 04:40   

Uwaga pomożemy, w końcu to nasze forum
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
@Mała82 


Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 613
Wysłany: 2012-09-10, 21:21   

Za ta kase co firma wywala na prawnika zajmujacego sie byle czym to by dziury etatowe w sklepach zalatali
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
Wysłany: 2012-09-11, 17:13   

A w reklamie cały czas śpiewają" nasza biedronka"czy to reklama forum?hihi
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-11, 20:36   

pytanie czy w sądzie polubownym podobnie jak w cywilnym koszty postępowania występują na końcu procesu i obciążają pozwanego lub pozywającego? bo odnośnie k.c. orientuję się że sąd powołuje biegłego na wniosek jednej ze stron lub wniosek sądu a kwestia kosztów regulowana jest po ogłoszeniu wyroku,to jesr jest scedowana na jedną ze stron

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2012-09-11, 23:55 ]
Koszty w obecnej sprawie, sięgające prawie 5.000 zł pokrywa strona przegrana.
 
     
Annapolis 


Dołączyła: 10 Kwi 2010
Posty: 10
Wysłany: 2012-09-20, 21:56   

ja powiem tak... w tym całym bałaganie chodzi tylko o nazwę domeny...Jmd pcha się wszędzie gdzie może ze swymi buciorami ...teraz jest nowy "image" sieci biedronka, nowa odsłona, hasło reklamowe nasza biedronka, więc domena bardzo im by się przydała teraz każdy potencjalny klient wpisując w wójka GOOGLE nasza etc.. co zobaczy niezależne forum pracowników biedronki i nie tylko :) które pokazuje tą żałosną portugalską firmę nie tylko w samych superlatywach tylko też od tej gorszej strony ..Wiesz Bartoszu forum im bardzo przeszkadza ,przeszkadzamy im my ,wy ludzie którzy tworzycie te forum boli ich wolnośc słowa chcą się nas pozbyć tak jak próbowali rozwiązać związek zawodowy biedronki :D dlaczego ponad 80% osób należących do związku straciło pracę lub są szykanowane przez KR ..? sami odpowiedzcie sobie na to pytanie..moim zdaniem przydałoby się nagłośnić tą sprawę ...bo tak naprawdę JMD jako gigant robi z siebie błazna walcząc o domenę ..pozdrawiam
 
     
pasikonik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-23, 20:08   

Odnoszenie się w tym sporze Biedronki do logotypu jest wywodem prawnym,mającym na celu przejęcie nie tyle samej domeny,jak możności kontroli nad prezentowanymi na forum opiniami oraz komentarzami.
Jestem przekonany,że w przypadku wygrania z Biedronką o logotyp za chwilę pojawią się kolejne pozwy dotyczące nazwy owego forum,a z czasem i samych treści.
JMP za długo pracował na odbudowanie i poprawienie wizerunku swojej marki,zapewne wpakował w to ciężkie pieniądze i nie pozwoli sobie na zbagatelizowanie waszej niezależność.

JMP działa w myśl zasady "zdmuchnij palącą się zapałkę,zanim się poparzysz".
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
Wysłany: 2012-09-23, 21:07   

pasikonik jakos kiepsko czytasz. spor jest o nazwe domeny ;p
 
     
@jagodak 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 365
Wysłany: 2012-09-23, 22:14   

A tak patrząc z innej strony, co się dziwić JMP że oskarżyła nasze forum skoro np. Apple oskarża mała polską firmę i twierdzi, że firma A.pl , używając nazwy która brzmi podobnie, wykorzystuje reputację Apple. I co wy na to?
_________________
"Dopóki nie skorzystałem z internetu nie wiedziałem, że jest na świecie tylu idiotów" Stanisław Lem
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-10-24, 06:23   

Bartek i jak ?? Wiadomo już coś więcej ??
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2012-10-30, 22:01   

Do 05.11 wszystko się wyjaśni...
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@_PREDATOR_ 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 131
Wysłany: 2012-10-31, 04:47   

Trzymam kciuki za Nasze Forum!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo