Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ekspres Italico - kawa w kapsułkach
Autor Wiadomość
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-10-21, 21:21   Ekspres Italico - kawa w kapsułkach

Witam, czy ktoś może wie od jakiego producenta będą ekspresy do kawy? Jakiego systemu kapsułki będą do tych ekspresów? Lavazza, Tchibo czy Nespresso? Na pewno nie będzie to nowy system. tylko już istniejący. Mnie kusi cena kapsułki bo tylko 80 groszy ma wychodzić sztuka. W tych markowych systemach kawa wychodzi coś około 1,50 PLN.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-21, 21:22   

ekspress italico i kapsulki italico
 
     
@blablo 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Paź 2011
Posty: 210
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-21, 21:44   

tylko czy będą jakieś zamienniki, jak wycofają nam italico z layoutu, to co, ekspres do wyrzucenia??
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-21, 21:47   

Dlatego najlepsze ekspressy sa cisnieniowe bez zadnych kapsulek, przynajmniej wiesz, co pijesz, i z pewnoscia nie jest to urzadzenie, ktore za 150 zl zadowoli.
 
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 08:39   

Italico to tylko nazwa własna handlowa produktu w Biedronce. W rzeczywistości to produkt producenta obecnego na rynku i o tego producenta ekspresów oraz producenta kawy w kapsułce pytam. Po kształcie kapsułki sądzę, że to może być kawa Lavazza, ale pewności nie mam. Biedronka nie jest jeszcze tak mocna, żeby wprowadzać własne systemy kawy w kapsułkach :)
Czy teoria typu "wiem co piję" jest oparta tylko na tym, że jak sobie otworzysz opakowanie kawy, to widzisz tam zmielony brązowy pył? I wtedy wiesz wszystko o tym produkcie? Czy jest bezpieczny? Tego nie zobaczysz, tak więc pijąc kawę z kapsułki wiesz o kawie tyle, co o kawie, którą możesz zobaczyć własnym okiem. A to za mało.
I niby w czym są lepsze ekspresy ciśnieniowe na kawę ziarnistą czy mieloną? Tyle, że możesz sobie wybrać w każdej chwili dowolny produkt nazwany na etykiecie kawa.
Przy kapsułkach możesz oczekiwać tej samej, niezmiennej jakości. A cena ekspresów na kapsułki nie ma nic wspólnego z jakością. Ekspresy na kapsułki są dotowane przez producentów i tak naprawdę ponosisz koszt zakupu ekspresu kupując kapsułki w czasie jego użytkowania.
Mam Nespresso. Drogi produkt w użytkowaniu. Dlatego też zainteresowałem się tym Italico z myślą, że może uda się użyć kapsułek tego systemu do Nespresso.

Sądziłem, że ktoś w firmie będzie wiedział więcej co sprzedaje, albo zacznie sprzedawać niedługo, bo już w środę.
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 13:36   

Portofino a rozumiem, że każdy klient chciałby, żeby kasjer wiedział absolutnie wszystko o wszystkich produktach łącznie z ceną oczywiście. Niestety, muszę wyprowadzić Cię z błędu. O ekspresach i kawie będzie więcej wiedział ten kasjer, który używa podobnego sprzętu. Co z tego, że na magazynie od kilku dni stoją ekspresy i kawa, gdy ja osobiście nie mam czasu spojrzeć w tamtą stronę, o przeczytaniu etykietek nie wspominam.
Zapoznam się z tematem najprawdopodobniej dopiero gdy jako klient przyjdę w dniu rozpoczęcia promocji. Może inni pracownicy mają czas na przeglądanie towaru na magazynie lub przy wykładaniu. Ja tego komfortu nie mam.
Moja rada: przyjedź na sklep z kapsułką po kawie, którą używasz na co dzień i porównaj bezpośrednio.
 
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 14:14   

Gdybym domagał się, żeby każdy kasjer wiedział o każdym produkcie nie zadałbym pytania tu na forum. Czyżby świat Biedronki to świat kasjerów? Czyżby na Naszą Biedronkę nie zaglądał nikt z pracowników centrali? No, chyba, że Biedronka to specyficzny rodzaj dyskontów, bez czapy na górze do wykarmienia :) Pytanie tylko, który kasjer w przerwie na kawę zajmuje się markietingiem, przygotowywaniem informacji produktowych, wyborem produktów u dostawców, negocjowaniem, ustalaniem cen, przygotowywaniem treści ulotek itp itd?
 
     
@nn79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 12 Mar 2011
Posty: 215
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 15:33   

W związku z tym, że to forum nie jest oficjalnym miejscem na uprawianie marketingu przez JMP, to tak. Uważam, że nawet jeśli ktoś z w/w osób tu zagląda, to możesz być pewien, że się nie odezwie. Wręcz przeciwnie, gdyby mógł, to w tej chwili zamknął by to forum.
Jeżeli chcesz uzyskać tego typu informacje zapytaj "decydentów" na ich stronie www.biedronka.pl.
 
     
zuk997

Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 18:18   

dobrze a jeśli okaże się że to kawa lavazza to czy ktoś pił kawę z kapsułek tego producenta ??
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-22, 18:52   

męczą mnie pytania z zakresu wszechwiedzy czyli "Pani a to radio to czy można......albo a ten aparat to co ma?" nie jesteśmy sklepem media expert itp nasza wiedza ogranicza się tego co na pudełku,chcesz dobry ekspres na kapsułki kup sobie krupsa lub jakikolwiek inny zamiennik to zamiennik,nazywa się italisco,i to taka sama marka jak telefonia "tu biedronka" jak się nie będzie opłacało to kapsułki wycofają,a zwłaszcza gdy skończy się okres gwarancyjny na te cuda ;]
 
     
#ochyda 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Wrz 2012
Posty: 66
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 19:07   

I pozostanie stara dobra zaliwajka po turecku >:D
 
     
~portofino

Dołączył: 20 Lut 2012
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-10-22, 20:08   

Robertty napisał/a:
męczą mnie pytania z zakresu wszechwiedzy czyli "Pani a to radio to czy można......albo a ten aparat to co ma?" nie jesteśmy sklepem media expert itp nasza wiedza ogranicza się tego co na pudełku,chcesz dobry ekspres na kapsułki kup sobie krupsa lub jakikolwiek inny zamiennik to zamiennik,nazywa się italisco,i to taka sama marka jak telefonia "tu biedronka" jak się nie będzie opłacało to kapsułki wycofają,a zwłaszcza gdy skończy się okres gwarancyjny na te cuda ;]


a mnie męczą ludzie, którzy nie potrafią użyć dzioba do konkretnych odpowiedzi na zadane pytanie, ale chętnie będą doradzać i odzywać się tematach i sprawach o które nie są pytani.

Męczą mnie ludzie, którzy nie potrafią słuchać i czytać ze zrozumieniem.

Jakoś poczytał dokładnie moje wypowiedzi, wiedziałbyś, że ekspres już mam, a dalej dlaczego pytam o system Itallico :)

[ Dodano: 2012-10-22, 21:10 ]
anka2410 napisał/a:
https://www.italico.es/index.php


Ot, i to jest konkret. Ślicznie dziękuję.
Mam nadzieję, że polska strona będzie działać niedługo.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-22, 20:47   

a wiesz tak szczerze chyba mamy tu w d.pie twoje kapsułki ;) to straszne zmartwienie jakoś nas nie rusza :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-22, 21:26   

Jak juz pisalam i ekspress i kapsulki sa po prostu Italico, wyprodukowane na zlecenie Biedronki przez jakas malopopularna firme, ktorej nazwy nawet na opakowaniu nie podaja. Ekspress z niemiec, a kapsulki z wloch.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-22, 21:27   

A teraz prosze o ochloniecie i odpowiadanie zgodnie z tematem, zaprzestanie glupich ironii i obrazliwych wypowiedzi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo