Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
mandat dla sklepu a odpowiedzialność pracowników
Autor Wiadomość
Bialadama32 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Gru 2011
Posty: 2
Skąd: PL
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-07, 22:37   Mandat a składka

:klotnia: Dla mnie mandat od jednostki typu SANEPID (oczywiście zależy czego dotyczy uchybienie)... Masz prawo zapytać się osoby przełożonej co było powodem wypisania mandatu i jeśli jest to uchybienie typu np. brak jakiegoś zaświadczenia bądź nie ważne badania. To jak najbardziej nie poczuwała bym się do tego. Ale jeśli jest to np. brak obuwia ochronnego bądź jakiś czynnik świadczący o zaniedbaniu przez pracownika (bród itp...) to jak najbardziej ja bym się poczuła i nie robiła bym problemów... Ale są ludzie i ludziska.
 
     
~advance3 

Stanowisko:
kierownik rejonu

Dołączył: 30 Maj 2011
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-07, 22:59   

Witam,

Co do mandatów to są one imienne i wystawiane są przeważnie na KS lub ZKS i ta osoba jest zmuszona do uregulowania płatności w przeciwnym wypadku to ją odwiedzi komornik, a nie firmę. Dzieje się tak ponieważ osoba prowadząca zmianę jest prawnie odpowiedzialna za jakość towaru (jakość w rozumieniu bezpieczeństwa tego towaru dla zdrowia klientów, oraz higienicznych warunków handlu jak i pracy) i to ona stoi na straży porządku w sklepie. Tak więc to już od układu w sklepie zależy czy składają się na taki mandat wszyscy czy płaci go tylko jedna osoba.
KR takich mandatów nie płaci (ja przynajmniej nigdy się z tym nei spotkałem)- bo patrząc prawdzie w oczy jak KR jest 8h w tygodniu na jednym sklepie to max. a ZKS czy KS 40h w tygodniu, więc kto bardziej odpowiada za sklep?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo