Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wykazana nadwyżka a brak towaru.
Autor Wiadomość
rustin

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: WWA
Wysłany: 2011-11-17, 14:54   Wykazana nadwyżka a brak towaru.

Mam pytanie, jak wygląda sprawa gdy została wykazana nadwyżka na towar którego nie było. Towar pełno paletowy więc suma duża. Było to miesiąc temu więc już nic z tym się nie da zrobić ale czy to będzie rzutowało na inwentaryzacji czy oni to rozliczą i będzie ok? Towaru nie było na sklepie i nie ma. Na MM+ był ten sam indeks w 2 pozycjach na dokumencie i nie zostało to zauważone dlatego zrobiono nadwyżkę.
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 15:20   

Ja czegoś nie rozumiem. Albo była wykazana nadwyżka, albo nie.
A druga sprawa jeżeli potwierdziliście towar, który był 2 razy na MM, a w rzeczywistości dostaliście tylko 1 to macie niedobór towaru na sklepie, a nie nadwyżkę
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 15:41   

misiunia_32 napisał/a:
to macie niedobór towaru na sklepie, a nie nadwyżkę

dokładnie, rzeczywisty brak towaru. i przy inwenturze to wyjdzie -.-
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 15:55   

niestety skorygujeto dopiero inwentura. u mnie na sklepie kiedys dopiero na inwenturze wyszlo ze mamy palete piwa za duzo
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 18:37   

Zamowcie jeszcze raz i odpiszcie :) Wtedy bedzie sie zgadzac:)
 
     
@Biedroneczka791 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 09 Kwi 2010
Posty: 139
Skąd: DC07
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 18:40   

Za takie kombinacje można wylecieć z roboty.Lepiej poprosić KR żeby załatwił wam pozwolenie na PK:)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-11-17, 18:58   

u nas kiedys bylo robione PK do MM chyba nawet po dluzszym okresie jak miesiac, nie bylo z tym problemu, tylko ze sprawa zgloszona byla od razu, a nie po miesiacu.
 
     
rustin

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Maj 2010
Posty: 11
Skąd: WWA
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 19:14   

Została wykazana nadwyżka i teraz mamy na stanie ten towar ale go nie ma , bo nadwyżki nie było dlatego że towar był na mm+ w 2 pozycjach. Zamówić się nie da bo to inout i jak kolega mówi już ktoś za takie coś wyleciał. PK po ponad miesiącu? Bo dopiero teraz to zobaczyliśmy dlatego nie zgłoszone od razu.
fryndzel, i co poszło to w wasze straty? u nas będzie to na minus i to spora kwota ponad 2 tys.
Czy jak na inwenturze będzie że jest brak towaru a została wykazana nadwyżka to z kontrolingu to rozliczą tak jakby że jest ok ?

[ Dodano: 2011-11-17, 19:16 ]
misiunia_32 napisał/a:
Ja czegoś nie rozumiem. Albo była wykazana nadwyżka, albo nie.
A druga sprawa jeżeli potwierdziliście towar, który był 2 razy na MM, a w rzeczywistości dostaliście tylko 1 to macie niedobór towaru na sklepie, a nie nadwyżkę

dokładnie, mamy niedobór towaru ponieważ nie potrzebnie została zrobiona nadwyżka.
To będzie rzutowało na wynik inwentury te 2 tys ?
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 19:21   

my mielismy fizyczna nadwyzke, i to plus jeszcze jedna sprawa zawyzeyly na tym ze inwentura wyszla nam na plusie. tak sie czasami zdarza. wszytsko zalezy od obrotu sklepu ale 2 tysiace to juz spora kwota na inwenturze
 
     
#kokosz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 89
Skąd: z pierwszego piętra
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 19:24   

fryndzel napisał/a:
niestety skorygujeto dopiero inwentura. u mnie na sklepie kiedys dopiero na inwenturze wyszlo ze mamy palete piwa za duzo


no to nie ma się czym chwalić, ja rozumiem, nie wiedzieć powiedzmy o kartonie nadwyżki pycholandii czy krakersów, chyba że, macie inwenturę co miesiąc i jak robicie zamówienia to z F4, albo nadwyżka piwa to był in-out
 
     
bouli16479

Dołączył: 17 Gru 2009
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-17, 19:40   

a ja na twoim miejscu zadzwoniłam bym do centrum,do kontroli magazynu,powiedziała bym jak spawa wygląda,wysłała im ksero dokumentu na którym wykazaliście nadwyżkę oraz ksero specyfikacji(poczta wewnętrzną)w końcu oni też moga sprawdzić swój stan na centrum i na pewno pozwolą ci ten towar odbić mm- na centrum!robiłam juz tak,tylko najpierw tel. do kontroli magazynu przedstawić im to ,a oni ciągle takie rozpatrują
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-11-18, 19:34   

jakie to centrum ? jeśli DC04 to powiem ci ze sprawę z nimi załatwisz, ponieważ też nie raz miałem problem z nadwyżkami itd.
  Ocena JMP: 10/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo