Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Terminale płatnicze

Czy JMD dobrze robi rezygnując z terminali płatniczych zastępując je bankomatami?
Tak - wydłużyłoby to czas obsługi oraz pojawiłyby się dodatkowe świstki papierowe przy rozliczeniu
23%
[ 4 ]
Nie - wypłaty z bankomatów to banknoty, które i tak wymuszają błaganie o drobe
76%
[ 13 ]
Nie mam zdania i tak trzeba zbierać drobne
0%
[ 0 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
  Wysłany: 2011-08-23, 20:14   Terminale płatnicze

Dziś na pewnym portalu przeczytałem artykuł dotyczący rozwoju Biedronki oraz przemian jakie będą w niej zachodzić. JMD reprezentował Pan Suchański. Poniżej tekst tego artykułu:

"Sieć sklepów Biedronka od lat kojarzy się wszystkim z dyskontami. Już niedługo. Planuje ewolucję na niespotykaną skalę, by stać się sklepem typu convenience. O rozwoju sieci z Tomaszem Suchańskim, dyrektorem generalnym Biedronki, rozmawiał "Portal Spożywczy".
Zdaniem Tomasza Suchańskiego Biedronka, jak i inne dyskonty, coraz mocniej idzie w kierunku sklepów convenience (niewielki sklep, położony blisko domu oferujący najbardziej potrzebne w codziennym życiu produkty) - być blisko klienta przy jednoczesnym utrzymaniu niskich cen.

W sklepach Biedronki już 40 proc. sprzedaży generują artykuły świeże, co jeszcze kilka lat temu - jak twierdzi dyrektor generalny sieci - trudno było sobie wyobrazić.

Biedronka rozpoczęła również ekspansję na rynku win z tzw. wyższej półki. Dzięki inwestycjom udało się sieci zdobyć 12 proc. rynku win szlachetnych w Polsce.

Suchański podkreśla jednak, że nie ma co liczyć na rewolucję w asortymencie czy sposobie sprzedaży.

Zapytany o możliwość wprowadzenia możliwości płacenia kartą płatniczą w sklepach Biedronki, dyrektor podkreślił, że w Polsce koszt obsługi kart jest wysoki i zamiast wprowadzać taką możliwość w sklepach sieci, proponują inne rozwiązania. Przykładem jest montowanie bankomatów przy Biedronkach.

Nie wykluczył jednak takiego rozwiązania, jeśli zajdzie potrzeba i będzie to opłacalne. "
(źródło www.wp.pl)

Wg mnie montowanie bankomatów przy biedronce nie jest dobrym rozwiązaniem, może być co najwyżej jednym z wariantów. Osobiście mając świadomość, że za każdą transakcję zapłacę prowizję zrezygnowałbym z zakupów i udał się do bankomatu należącego do mojego Banku.
Spoglądając na to z innej strony - tylko Biedronka nie oferuje możliwość płatności kartą wszyscy pozostali oferują więc jeśli innym się opłaca to dlaczego im się to nie opłaca? Czyżby apetyt na większe pieniądze? Zastanówmy się razem czy wprowadzenie terminali płatniczych pomogłoby trochę w kryzysie z drobną gotówką? Czy dalej my kasjerzy musielibyśmy prosić się każdego klienta o drobne?
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
ola2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-23, 21:15   

Bankomat to kiepskie rozwiązanie - nie wypłaca drobnych :bu: , a klient płacący kartą płaci co do grosza, nie trzeba martwić się o drobne
  Ocena JMP: 4/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-23, 22:26   

dzieki temu, ze nie ma terminali, firma nie musi placic prowizji (w Polsce od 5 do 10%) i moze zaoferowac tansze o ta prowizje produkty. tak naprawde to ludzie juz sie przyzwyczaili, ze nie moga placic karta, ale jesli Biedronka chce odejsc od wizerunku dyskontu to predzej, czy pozniej bedzie musiala to wprowadzic
 
     
@Virus 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lut 2011
Posty: 314
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-23, 22:52   

Larrikol, pracuję ponad rok w Biedronce i nadal są osoby które wyciągają kartę żeby płacić. Osobiście nie wydaje mi się żeby były to dla JMD duże koszty popatrzmy na Lidla, Kauflanda czy Netto wszędzie są terminale a ceny na porównywalnym poziomie. Poza tym nawet Żabka ma terminale. Jestem gorącym zwolennikiem wprowadzenia terminali a te bankomaty niech sobie wsadzą w d....
_________________
Wszyscy gramy do jednej siatki, za 8 groszy!!
 
     
#Eternity 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Cze 2011
Posty: 63
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-23, 23:57   

Virus napisał/a:
a te bankomaty niech sobie wsadzą w d....


:em29: tak jest
 
     
Anonim72
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-24, 00:05   

Nie chciałabym rozliczać zmiany po wprowadzeniu terminali .^. już to kiedyś przeszłam...a tu czasu nie ma :szczena:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-24, 09:26   

Virus, nie przesadzajmy, brak terminali to nie taki straszny problem. Zdarza sie, ze chca placic karta, ale nie jest to nagminne i jakies uciazliwe.
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-24, 18:08   

e tam...
zamiast tych terminali to mogliby dawać normalne ceny produktów a nie wszystko ma jakieś durne groszówki:/
skoro chleb kosztuje 1,49 to gdyby kosztował 1,50 nikt by nic nie powiedział a klienci stale narzekają że grosze powinny być w polsce wycofane...
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-24, 19:35   

i tak prawie każdy klient kupuje cos na wage i robilyby się grosze mimo wszystko
 
     
~diva 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 41
Skąd: bydgoszcz
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-08-27, 13:22   

Sa klienci ktorzy rozumieja brak terminali w biedronce ale sa i tacy ktorzy daja dobrze popalic kasjerom za brak terminali i ja nie zjednym takim mialam doczynienia. Wiec mysle ze to by bylo dobre rozwiazanie dla biedronek :em29:
_________________
diva
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo