Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bartosz
2023-01-11, 16:38
[offtopic] Kącik poetycki
Autor Wiadomość
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-11, 16:05   

Popełnię jeszcze jeden twórczy wpis, który absolutnie nie dotyczy firmy Jeronimo Martins Polska - Biedronka® :policja:

Była sobie firma, która zajmowała się sprzedażą różnego rodzaju produktów. Pracownicy tej firmy byli bardzo zaangażowani w swoją pracę i dawali z siebie wszystko, aby osiągnąć sukces. Jednak niestety, obciążenie pracowników było bardzo wysokie. Musieli pracować wiele godzin i często nie mieli czasu na odpoczynek. Wielu z nich czuło się przemęczonym i udręczonym*, ale nie mogli sobie pozwolić na urlop, ponieważ musieli stale utrzymać wysoki poziom sprzedaży, aby firma mogła prosperować.

Mimo tych trudności, pracownicy pozostawali lojalni i oddani wobec firmy. Wiedzieli, że ich praca jest ważna i stanowi ważny składnik sukcesu firmy. Dlatego też poświęcali swój czas i energie, aby pomóc firmie osiągnąć swoje cele. Jednak z biegiem czasu, pracownicy zaczęli zdawać sobie sprawę, że ich zdrowie i dobre samopoczucie jest równie ważne jak sukces firmy. Dlatego też zaczęli walczyć o swoje prawa i wymagać od pracodawcy, aby zapewnił im lepsze warunki pracy.

Dzięki ich działaniom, firma zaczęła dostrzegać konieczność zwiększenia wsparcia dla swoich pracowników i poprawy warunków pracy. Firma wprowadziła nowe rozwiązania, takie jak obniżenie produktywności przez zatrudnienie dodatkowego etatu, obniżenie norm uzyskania premii czy więcej czasu na urlop. Dzięki tym zmianom, pracownicy byli w stanie lepiej zbalansować swoje obowiązki zawodowe z życiem prywatnym, co pozytywnie wpłynęło na ich zdrowie i dobre samopoczucie. A firma nadal prosperowała dzięki ich zaangażowaniu i ciężkiej pracy.

----
:tecza: Morał tej opowieści może być różny, jednak jednym z głównych przesłań jest to, że sukces firmy i dobre samopoczucie pracowników mogą iść w parze. Pracownicy są ważnym składnikiem firmy i ich zdrowie i dobre samopoczucie jest równie ważne jak sukces firmy, dlatego też powinni być właściwie wspierani przez pracodawców. Firmy powinny dostrzegać konieczność zwiększenia wsparcia dla swoich pracowników i dostosowywać warunki pracy tak, aby pracownicy byli w stanie lepiej zbalansować swoje obowiązki zawodowe z życiem prywatnym. :em13:



PS: Czym jest udręczenie*?
Udręczenie jest stanem emocjonalnym, który może pojawić się u osób, które doświadczają długotrwałego i intensywnego stresu związanego z pracą. Jest to stan, kiedy pracownik traci motywację do pracy, czuje się emocjonalnie wyczerpany, traci poczucie efektywności i ma trudności związane z funkcjonowaniem zarówno w pracy jak i poza nią. Udręczenie jest często związane z przeciążeniem zawodowym, nadmiernym obciążeniem psychicznym, brakiem kontroli nad swoimi obowiązkami i brakiem wsparcia ze strony pracodawców czy kolegów z pracy.

Objawy udręczenia mogą obejmować: depresję, izolację społeczną, problemy z trawieniem, bezsenność, problemy z koncentracją, trudności w radzeniu sobie ze stresem, a także obniżenie nastroju oraz niechęć do pracy.

Jeśli uważasz, że jesteś udręczony, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub terapeutą, aby uzyskać wsparcie i pomoc w radzeniu sobie z tym stanem. Warto również rozważyć ewentualne zmiany w pracy czy sposobie radzenia sobie ze stresem, aby uniknąć niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
1 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-12, 17:55   

Otrzymałem dziś wsparcie od jednej osoby wraz z inspirującym komentarzem, który skłonił mnie do popełnienia kolejnej ilustrującej opowieści: :beer2:

Pewna firma handlowała artykułami spożywczymi. Pracownicy byli zmuszeni do ciężkiej pracy, często pracując po 12 godzin dziennie, z niewielkim czasem na przerwę i bez dodatkowego wynagrodzenia za nadgodziny. Warunki pracy były trudne, premia była rzadko, a sprzęt, ubranie robocze i infrastruktura sklepu były zaniedbane.

Pracownicy sklepu postanowili się zorganizować i zaczęli rozmawiać o swoich problemach i wymaganiach wobec pracodawcy. Zwrócili uwagę na konieczność poprawy warunków pracy, takich jak krótsze godziny pracy, dodatkowe wynagrodzenie za nadgodziny, otrzymanie nowej odzieży roboczej i stos idiotycznych procedur. Poprosili też o modernizację sprzętu i infrastruktury sklepu. Ich wymaganie zostały przedstawione na długiej liście. :regulamin:

Pracodawca był zaskoczony, gdy dowiedział się o organizacji swoich pracowników. Nie spodziewał się, że pracownicy zdolni są do samoorganizacji. Zignorował też ich listę z wymaganiami. Jednak po miesiącu niepokojów, pod wpływem silnej medialnej presji, zarząd w trosce o ugaszenie gorącego problemu zdecydował się na rozmowy z zespołem pracowników. Po długiej dyskusji i obawie przed kolejną medialną aferą, która mogłaby doprowadzić do utraty pozytywnego wizerunku, inwestorów, spadku kursu akcji i paraliżu działalności, zarząd firmy zgodził się na wprowadzenie częściowych zmian, aby ugasić i przejąć kontrolę nad pożarem, który w niekontrolowany sposób podpalał ich rozwój.

Pracownicy byli zadowoleni z faktu, że ich głos został wysłuchany i że ich warunki pracy uległy poprawie. Firma stała się lepszym miejscem pracy dzięki determinacji i zaangażowaniu pracowników. :em32:


:dziura: W jaki sposób działa presja medialna?
Presja medialna tworzy się wraz z publikacją negatywnych informacji związanych z działalnością firmy. Może to obejmować zarówno nieetyczne praktyki biznesowe, jak i niezgodności z przepisami prawnymi czy łamanie standardów etycznych. Media, zarówno prasa jak i telewizja czy portale internetowe, mogą szeroko komentować i relacjonować tego typu zdarzenia, co prowadzi do zwiększenia świadomości opinii publicznej na temat negatywnej działalności firmy.

W rezultacie presja może mieć negatywny wpływ na wizerunek firmy, co może prowadzić do utraty klientów, inwestorów, spadku kursu akcji, a także regulacyjnych sankcji i inspekcji państwowych. Firmy często starają się bronić przed negatywnymi skutkami presji medialnej, przedstawiając swoje stanowisko, tłumacząc swoje działania i podejmując działania naprawcze.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
~agadz 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 03 Lip 2022
Posty: 27
Skąd: ostrołeka
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-12, 20:18   

Cześć
Ja też niedługo poczynię bajkę o złym królu ,którego nie stać na godziwe życie poddanych

Zbieram dane
Właśnie podano :
"Przychody grupy pewnego biednego króla w IV kwartale 2022 roku wyniosły 6,99 mld euro, czyli wzrosły 23 proc. rdr - poinformował król we wstępnych danych.
W całym 2022 roku przychody wyniosły 25,385 mld euro, co oznacza wzrost o 21,5 proc. rdr. "

Czekam na zysk netto za cały 2022 r, bo będzie grubo powyżej 500 mln euro i będzie elegancka bajka o podwyżkach dla książąt ,królewiczów paziów i ulicznej biedoty żyjącej od pożyczki do pożyczki
Bajka będzie przede wszystkim dla tych co po za królestwem ale się interesują moimi pieniędzmi :hiha:
_________________
aktywna biedronistka
 
     
demolkaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2022
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-12, 21:34   

..... nie ogarniam tego.forum 🤣

[ Dodano: 2023-01-12, 21:40 ]
123pola napisał/a:
Bartosz napisał/a:
Gość, bo głównym bohaterem obu opowieści jesteśmy my. :ke:


No ja to rozumiem, ale się zastanawiam skąd nagle się wzięłam w tych opowieściach, nie było mnie wtedy na forum ;) ::)


Po pierwsze to nie ogarniam tego forum. :-[
Po drugie Stonka Bartosz No a dlaczemu ja he? W sumie to trochę prawdy w tych opowieściach jest :muhaha:
 
     
śpiuncek 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Sty 2011
Posty: 9
Skąd: lubelskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-12, 22:15   

heej,kto tu się podemnie podszywa? hehe opowieści i wiersze piękne :) ale śpiuncek jest tylko jedna,no może i tam kiedyś coś napisałam co do prasy poszło... ;) i jestem z tego dumna, nie dać się zniewolić to najwazniejsze i szacunek :serce:
  Ocena JMP: 5/10
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-12, 22:34   

agadz napisał/a:
Cześć
Ja też niedługo poczynię bajkę o złym królu ,którego nie stać na godziwe życie poddanych

Zbieram dane
Właśnie podano :
"Przychody grupy pewnego biednego króla w IV kwartale 2022 roku wyniosły 6,99 mld euro, czyli wzrosły 23 proc. rdr - poinformował król we wstępnych danych.
W całym 2022 roku przychody wyniosły 25,385 mld euro, co oznacza wzrost o 21,5 proc. rdr. "

Czekam na zysk netto za cały 2022 r, bo będzie grubo powyżej 500 mln euro i będzie elegancka bajka o podwyżkach dla książąt ,królewiczów paziów i ulicznej biedoty żyjącej od pożyczki do pożyczki
Bajka będzie przede wszystkim dla tych co po za królestwem ale się interesują moimi pieniędzmi :hiha:

Cześć, trochę nie ten temat chyba, co? :dev5:

demolkaa napisał/a:
Po drugie Stonka Bartosz No a dlaczemu ja he? W sumie to trochę prawdy w tych opowieściach jest

Czemu "Stonka Bartosz"?? :muhaha: każda ksywa występuje w opowieści w sensie każda osoba widzi swój własny login :P

śpiuncek napisał/a:
heej,kto tu się podemnie podszywa? hehe opowieści i wiersze piękne ale śpiuncek jest tylko jedna,no może i tam kiedyś coś napisałam co do prasy poszło... i jestem z tego dumna, nie dać się zniewolić to najwazniejsze i szacunek

Hej, co konkretnie masz na myśli?
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-13, 12:25   

No to ja też popełnię wpis w oczekiwaniu na post agadz😉, nie będzie to bajka , bo nie umiem opowiadać bajek 😁 , może to być przypowieść 😉 , zależy czy ktoś coś z niej wyciągnie i czy zadziała albo opowieść jak kto woli ale do brzegu 😁 , nie chcemy tu przecież zasnąć 🙊 , nie od dziś wiadomo , że ludzie teraz nie chcą i nie czytają długich tekstów . Opowieść w wielkim skrócie : był sobie marzyciel , który tak jak większość tutaj pracował w biedronce ale że miał głowę pełną pomysłów i wizji a praca nie była aż tak pochłaniająca jak teraz , postanowił założyć forum dla pracowników biedronki , by stworzyć taką naszą społeczność , by ludzie mogli się dzielić informacjami , pomagać sobie, poznawać się , wymieniać poglądy , miło spędzić wolny czas po pracy . Udało się , takie właśnie to forum było i myślę , że nadal takie jest ale marzyciel już dawno nie pracuje w biedronce i biedronka już nie jest taka jak była , ale forum nadal istnieje i nadal spełnia swoją funkcję . Marzyciel mimo to że już dawno nie jest pracownikiem biedronki , często zagląda na Nasze Forum i czyta wszystkie opinie ale tych złych jest coraz więcej , ta sytuacja nie jest mu obojętna . Marzyciel ma dobre serce i chciałby pomóc by warunki pracy się poprawiły , wie jak to zrobić , ma dobre pomysły i zna się na rzeczy i tutaj proszę https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?p=128440#128440 , dalsza część opowieści , żeby nie było za długo z mojej strony😉
Moje przesłanie : wspierajmy forum i pomagajmy sobie w poprawie warunków pracy .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2023-01-13, 17:31   

marta1, ::) :szok3: brak mi słów... xD biada Twoim wrogom, bo potrafisz zaskoczyć i zagiąć xD

Czymże byłoby życie bez marzeń? Ja dość uparty jestem... :ke: jest takie fajne, całkiem trafne przysłowie:
"dopóki walczysz jesteś zwycięzcą" :tecza:

...i to nic takiego że gryzie się z innym: "czasami przegrana oznacza wygraną" :muhaha:
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2023-01-15, 16:08   

Bartosz napisał/a:
Gość, bo głównym bohaterem obu opowieści jesteśmy my. :ke:


Haha
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo