Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
WYPOWIEDZENIE
Autor Wiadomość
Obywatel Polski 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-26, 10:16   

CVB83 napisał/a:
Obywatel Polski, u mnie na sklepie była taka 60+ zwolniona ze świadczenia pracy w zeszłym roku to za 1 miesiąc dostała jak piszesz a potem goła pensja.


W takim wypadku trzeba od razu pisemnie się upomnieć do właściwych kadr z żądaniem przeliczenia wynagrodzenia raz jeszcze. Wystarczy taka podstawa prawna:

Obwieszczenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 20 kwietnia 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw, dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy oraz zgodnie z art. 36 2 kodeksu pracy

W znanym mi wypadku byłemu pracownikowi wraz z ostatnim wynagrodzeniem z okresu wypowiedzenia i zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy firma wypłaciła wspomniane dodatkowe 2600 zł brutto jako wynagrodzenie ze zmiennych składników wynagrodzenia za 3 miesiące. Trzeba się o swoje upominać.

Art. 5 paragraf 2 jednolitego tekstu ww. rozporządzenia oraz art. 36 2 kodeksu pracy stanowi wyraźnie jak pracodawca jest obowiązany wyliczać wynagrodzenie pracownikowi który w okresie wypowiedzenia jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy.

"Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 29 maja 1996 r. w sprawie sposobu ustalania wynagrodzenia w okresie niewykonywania pracy oraz wynagrodzenia stanowiącego podstawę obliczania odszkodowań, odpraw, dodatków wyrównawczych do wynagrodzenia oraz innych należności przewidzianych w Kodeksie pracy."

Jeenym słowem Biedronka łamie prawo w tym wypadku.
 
     
Informator 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Lip 2021
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-27, 09:30   

Zgadza się, o swoje trzeba się upominać, jeżeli firma źle liczy wynagrodzenie z okresu zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy. Jeden taki "buntownik" może pociągnąć za sobą innych, jeżeli komuś firma rozwiąże umowę o pracę albo ktoś sam się zwolni, a SOM zdecyduje się na zastosowanie instytucji zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia w okresie wypowiedzenia. Podstawa prawna podana powyżej jest oczywiście prawidłowa. Zawsze można też powiadomić o sprawie PIP w Poznaniu.
Jeżeli to prawda to co wyżej inni piszą, znaczy się że firma oszukuje zwolnionych pracowników na wynagrodzeniu, w każdym bądź razie tych, którzy w okresie wypowiedzenia są zwalniani z obowiązku świadczenia pracy mimo zachowania prawa do wynagrodzenia.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-27, 16:24   

Obywatel Polski, przekazałam koledze Twoje info :) już piszę podanie o weryfikacje ma tylko kłopot gdzie to skierować a Tobie jak się uda stawia duuuużeee piwo :-D / cytuje jego sms/
_________________
cvb83
 
     
Obywatel Polski 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-09-28, 11:12   

CVB83 napisał/a:
Obywatel Polski, przekazałam koledze Twoje info :) już piszę podanie o weryfikacje ma tylko kłopot gdzie to skierować a Tobie jak się uda stawia duuuużeee piwo :-D / cytuje jego sms/


Sugeruję napisać do regionalnego działu personalnego właściwego dla danego sklepu. W razie czego w wiadomości prywatnej proszę mi napisać swojego e-maila, ja nakieruję jak takie pismo może wyglądać. Tymczasem na potwierdzenie swoich słów wysyłam udostępnione mi przez kolegę - po utajnieniu danych - paski płacowe z kwietnia i maja 2021 r. dla porównania. Proszę się tymi plikami posłużyć. W razie czego w paskach płacowych jest nr konta bankowego żeby na to duże piwo przelać. Wystarczy przeanalizować pasek płacowy z maja 2021 i można zobaczyć pozycję pt.: "dodatkowe wynagrodzenie".

Poza tym sugeruję poczytać ten artykuł w internecie:
https://www.przepisy.gofi...nej-z-dnia.html

Koniecznie się upomnieć na przepis
§ 5. 1. Przy ustalaniu wynagrodzenia za czas zwolnienia od pracy oraz za czas niewykonywania pracy, gdy przepisy przewidują zachowanie przez pracownika prawa do wynagrodzenia, stosuje się zasady obowiązujące przy ustalaniu wynagrodzenia za urlop, z tym że składniki wynagrodzenia ustalane w wysokości przeciętnej oblicza się z miesiąca, w którym przypadło zwolnienie od pracy lub okres niewykonywania pracy.

2. Przy ustalaniu wynagrodzenia za okres:

1) zwolnienia pracownika z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia (art. 362 Kodeksu pracy),

2) zwolnienia pracownicy w ciąży lub karmiącej dziecko piersią z obowiązku świadczenia pracy (art. 179 § 5 Kodeksu pracy)

stosuje się zasady obowiązujące przy ustalaniu wynagrodzenia za urlop.

Myślę że pomogłem już tak bardzo jak to było możliwe. W razie powodzenia pisać.

[ Dodano: 2021-10-02, 10:10 ]
Paska płacowego za marzec 2021 nie wrzuciłem, z uwagi na identycznej wysokości wynagrodzenie co z kwietnia 2021 (różnica jest tylko w liczbie godzin zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy 184 zamiast 168 godzin).
 
     
TuBiedronkowiec 

Stanowisko:
ochrona

Dołączył: 30 Wrz 2020
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-10-03, 13:34   

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20150002000

Kolega chyba to miał na myśli. Tym aktem prawnym zmieniono ww. rozporządzenie i dodano podpunkt stanowiący sposób liczenia wynagrodzenia.
 
     
Obywatel Polski 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-12-09, 19:01   

Jak tam duże piwo się trzyma?
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-12-12, 23:00   

Obywatel Polski, to dostał i mi przesłał '' Szanowny Panie,




dziękujemy za ponowny kontakt z Biurem Obsługi Pracowników.




W odpowiedzi na przesłaną do nas korespondencję elektroniczną, uprzejmie informujemy, że poniższe informacje zostały przekazane do właściwych osób jako uzupełnienie Pana wcześniejszego zgłoszenia, które pozostaje jeszcze w toku realizacji. Bardzo prosimy o cierpliwość.
_________________
cvb83
 
     
Obywatel Polski 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Lip 2020
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-12-14, 12:04   

CVB83 napisał/a:
Obywatel Polski, to dostał i mi przesłał '' Szanowny Panie,




dziękujemy za ponowny kontakt z Biurem Obsługi Pracowników.




W odpowiedzi na przesłaną do nas korespondencję elektroniczną, uprzejmie informujemy, że poniższe informacje zostały przekazane do właściwych osób jako uzupełnienie Pana wcześniejszego zgłoszenia, które pozostaje jeszcze w toku realizacji. Bardzo prosimy o cierpliwość.


No to trzeba poczekać. Znanemu mi awanturnikowi ze Świnoujścia (zwolnionemu z zachowaniem okresu wypowiedzenia i zwolnieniem z obowiązku świadczenia pracy z zachowaniem prawa do wynagrodzenia) firma odpowiedziała że "nie zdawali sobie sprawy z istnienia powoływanych przepisów", gdyż wg procedur firmowych jeśli pracownika nie ma więcej niż 3 dni w miesiącu w pracy, należy się goła podstawa brutto. Awanturnik otrzymał dodatkowe niemalże 2600 zł wynagrodzenia brutto wraz z ostatnim wynagrodzeniem za maj 2021. Co już zostało wysłane. Cóż, firmie nie spieszy się z wypłatą prawidłowej kwoty wynagrodzenia. W razie czego nadal służę pomocą.
 
     
~Donia32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 30 Sie 2021
Posty: 40
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-20, 11:44   

Czyli mogę złożyć wypowiedzenie np 28 kwietnia, i wtedy pracuję do konca maja (miesięczny okres wypowiedzenia)?
 
     
@Agnieszka83 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Kwi 2012
Posty: 172
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2022-04-24, 14:23   

Dzień dobry. Czy przy rozwiązaniu umowy, wraz ze świadectwem pracy biedronka wysyła nasze wszystkie dokumenty? Chodzi mi o świadectwo szkolne i poprzednie zatrudnienie. Dziękuję za informacje. Pozdrawiam
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo