Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwarantanna
Autor Wiadomość
Migotka stokrot 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Mar 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-08-17, 14:28   Kwarantanna

Hej jakie reakcje na sklepie i przez rejon jak to wszystko wygląda jest l4 itd...
_________________
Migotka
Ostatnio zmieniony przez 2021-04-13, 00:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-17, 16:20   

U mnie były łącznie 3 osoby na kwarantannie, w tym jeden zastępca kierownika. Za kwarantannę po powrocie z zagranicy lub po skierowaniu przez sanepid firma podobno dorzuca wyrównanie do 100% średniego wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy, ucieka jednak premia frekwencyjna i ewentualna za budżet. W sensie do 80% należnego za zwolnienie lekarskie firma niejako dopłaca 20%. Reakcje, jak to reakcje, że ludzi nie ma do pracy i że trzeba przeorganizować pracę sklepu. Dwóm osobom dzięki udaniu się do najbliższego mobilnego punktu poboru wymazów własnym samochodem udało się chyba o 3 dni skrócić kwarantannę, negatywne wyniki w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 i sanepid troszeczkę szybciej zwolnił z kwarantanny.

Gorzej z odebraniem od takiej osoby oświadczenia o odbywaniu kwarantanny, trzeba je odebrać bez kontaktowania się z tą osobą i przewieźć na sklep, albo ta osoba po zakończeniu sama zanosi do kierownika i stamtąd do kadr to idzie. Dodam, że u mnie na kwarantannie były 3 osoby pracownicy z Ukrainy, którzy pojechali do siebie na urlop, stamtąd wrócili (dzięki ważnym kartom pobytu osoby te mogły wjechać z powrotem) i dostali wszyscy 2 tygodnie kwarantanny, od momentu przekroczenia granicy jest 24 godziny czasu na dojechanie do miejsca odbywania kwarantanny.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-08-18, 06:57   

Givszoman, te wyrównania to niby były w piśmie z kadr w marcu ale ja już nie wierzę j.w. U mnie jedna osoba 60 + świetna kobieta była zwolniono ze świadczenia pracy i miała mieć płacone średnią z ostatnich 3 potem 12 m-cy a dostała dużo mniej, to firma ją wysłała niby z troski chwalili się tym a wywiadach oświadczeniach. Kwarantanna powinna być traktowana jak wypadek przy pracy. Teraz jest więcej zakażeń niż w marcu i jak niby jesteśmy zabezpieczeni? Za moimi plecami stoją ludzie w ''maseczkach'' ze naszych torebek koszulek w zębach albo z odsłoniętym nosem. Kierownik nie chce zamknąć tej kasy a szkoda bo dwie by wystarczyły niekolizyjne.
_________________
cvb83
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 17:06   

CVB83 napisał/a:
Givszoman, te wyrównania to niby były w piśmie z kadr w marcu ale ja już nie wierzę j.w. U mnie jedna osoba 60 + świetna kobieta była zwolniono ze świadczenia pracy i miała mieć płacone średnią z ostatnich 3 potem 12 m-cy a dostała dużo mniej, to firma ją wysłała niby z troski chwalili się tym a wywiadach oświadczeniach. Kwarantanna powinna być traktowana jak wypadek przy pracy. Teraz jest więcej zakażeń niż w marcu i jak niby jesteśmy zabezpieczeni? Za moimi plecami stoją ludzie w ''maseczkach'' ze naszych torebek koszulek w zębach albo z odsłoniętym nosem. Kierownik nie chce zamknąć tej kasy a szkoda bo dwie by wystarczyły niekolizyjne.


U mnie wszystkie 3 osoby które miały kwarantannę w tym jedna zastępczyni kierownika otrzymały wynagrodzenie w wysokości 100% średniej z 12 miesięcy, jednakże bez premii frekwencyjnych i za budżet. Nie wiem jak to jest z premiami u osób z kierownictwa, ale ta osoba dostała i tak normalną wypłatę.
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-08-19, 07:54   

Givszoman, u mnie na szczęście nie było nikogo na kwarantannie i niech tak zostanie. Pozdrawiam
_________________
cvb83
 
     
@sylwuńka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 06 Lis 2016
Posty: 466
Skąd: warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-08-26, 12:37   

Zks premi frekwencyjnej nie ma, SK dostajac srednia z x miesiecy to jesli dostawal premie to jest ona rowniez liczona w tej sredniej..
_________________
Jestem zakręcona...
  Ocena JMP: 7/10
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2021-01-18, 19:14   

sylwuńka napisał/a:
Zks premi frekwencyjnej nie ma, SK dostajac srednia z x miesiecy to jesli dostawal premie to jest ona rowniez liczona w tej sredniej..


Na moim sklepie łącznie 8 osób było na kwarantannie
 
     
Debesciak
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-15, 09:31   

Czy będąc na kwarantannie trzeba jakieś dokumenty przekładać firmie?
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-03-15, 13:33   

Byłam w lutym .Nic do firmy nie przynosiłam.
 
     
Debesciak
[Usunięty]

Wysłany: 2021-03-16, 23:08   

tadam napisał/a:
Byłam w lutym .Nic do firmy nie przynosiłam.

Dzięki :)
 
     
Crackhead 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 01 Maj 2021
Posty: 8
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-05-01, 23:22   

Jakoś jak ja miałem wynik pozytywny to normalnke się czułem, pracowałem, i nikt nie robił dramatu, poprostu macie ból dupy bo byście chcieli dodatkowy płatny urlopik, bo się zachciało pić piwsko i wysyłać kaszojady do monopolowego po szloogi. Do roboty a nie. :boks:
_________________
Essa
 
  Ocena JMP: 4/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo