Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Początki na kasie
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-08-06, 16:53   

Cieszmy się z małych rzeczy :-D



Ps. Zdjęcie z neta
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
~aga40aga 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2019
Posty: 41
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-02, 18:30   

kto przewaznie jest na kasie nr 1 ? czy te kasjerki,ktore szybko kasuja czy to obojetnie jak kasujesz szybko czy wolno i tak bedzie sie na jedynce
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-03, 09:35   

To zależy jak sobie radzisz na sklepie. Jak jesteś cienka i nie na z Ciebie pożytku to po co masz się plątać po sklepie? Lepiej, żebys siedziała na kasie, a ktoś ogarnięty zajął się robotą na sklepie.
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-04, 09:50   

aga40aga napisał/a:
kto przewaznie jest na kasie nr 1 ? czy te kasjerki,ktore szybko kasuja czy to obojetnie jak kasujesz szybko czy wolno i tak bedzie sie na jedynce



U nas na "1" siedzą Ci, z którymi nikt nie chce pracować na sklepie. Przeważnie pada na tych leniwych, którym nie chce się wykładać palet z towarem i szwędają się po kątach żeby im tylko zmiana zleciała. Co dziwne siedząc od lat wiecznie na kasie, nadal potrafią być najwolniejsi w rankingu produktywności (kasowania) :-f
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-04, 10:20   

Biurowa napisał/a:
Co dziwne siedząc od lat wiecznie na kasie, nadal potrafią być najwolniejsi w rankingu produktywności (kasowania) :-f

a to wcale nie dziwne skoro im się nie chce pracować :-D
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~aga40aga 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2019
Posty: 41
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-04, 12:09   

a ja myslalam ze na kasie 1 i kasie 2 siedza tylko te co szybko kasuja
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 22:05   

Jakby to zależało od szybkości skanowania to ja bym niestety cały czas siedział na jedynce a tak to wcale na niej nie siedzę :D
  Ocena JMP: 5/10
     
~Arizon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-11-06, 22:40   

Biorąc pod uwagę logiczne myślenie to nie da się ze sobą tych 2 rzeczy pogodzić zawsze się znajdą osoby które tylko są dobre z jednej rzeczy lub wcale ,mało procent osób jest dobra z obu rzeczy( przynajmniej tak jest u mnie na sklepie) idąc tym tokiem myślenia to osoba która szybko kasuje umie też pracować na sklepie usadzą ją na 1 kasę ale na zmianie będzie 2 osoba która nie umie pracować na sklepie i wolno kasuje no to jak ustawić kasjerów rzucić wolną osobę na 1 i 2 osoba i tak będzie dochodzić na kasę czy może odwrotnie ale wtedy nic nie będzie zrobione..... Każdy sposób ustawiania osób na kasy trzeba niestety przemyśleć według tego co dane osoby potrafią i niestety często dochodzi do takich konfliktów logicznych gdzie nie ważne jak się dane osoby ustawi to i tak będzie się ciężko pracować daną zmianę.
  Ocena JMP: 10/10
     
Justapl 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Gru 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-05, 21:03   Obsługa kasy pierwszy dzień jak to się robi

Witam jutro będzie mój pierwszy raz na kasie. Trochę się stresuję, ponieważ jestem przed świętami i duzo ludzi będzie, a ja jeszcze nic nie umiem, proszę opisać mi :
Jak się wycofuje towar
Jak zrobić fakturę
Jak sprawdzić cene
Jak wpisać kod np Gdy są 4 bułki to 4razy kod? Czy jak
Zgrzewki napoi to też się liczy 6 razy kod?
Jak to zrobić aby mieć bilony czyli z czego wydawać
Jak zrobić aby klient mógł zapłacić telefonem lub pół gotówką pół karta
Czy wszystkie kody będą obok kasy?
:-D
:poszukaj:
 
     
~Arizon 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2019
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-05, 21:24   

Justapl,
1.Towar wycofujesz w sensie usuwasz daną pozycję masz ten klawisz pod F2 Pod Nazwą Usuń Pozycję lub usuń ostatnią pozycję
2.Fakturę robisz klikając klawisz Faktura/Vat na pierwszej stronie tam gdzie ,wyskoczy okno gdzie wpisujesz NIP.
3.Cenę sprawdzisz pod klawiszem CENA,ten na głównej stronie,wyskoczy okienko gdzie jest napisane żeby zaskanować towar i już masz cenę, ilość itd.
4.np Kupujesz 3 bułki 2AB czyli : 3 ILOŚĆ 256 PLU
5.Jedna zgrzewka 6 szt to jeden kod wpisujesz raz NP 720 PLU
6.Po prostu trzeba zbierać od ludzi ,z czasem się nauczysz ja na to mówię żulenie bo prosisz się i tak szukasz tych drobnych u ludzi niektórzy mają wypchane portfele wystarczy dobrze patrzeć i po prostu pytać.
7.Płatności pół na pół ciężko wytłumaczyć najlepiej to widzieć, najpierw bierzesz gotówkę czyli np .ktoś ma do zapłacenia 20 zł ,daje ci 10 zł w gotówce i 10 kartą, wpisujesz 1000 KLIKASZ GOTÓWKA i wyskoczy ci okienko Gdzie masz dalszą czesc płatność i klikasz po prostu klawisz KARTA.
8.Nie wszystkie, dużo jest w kodowniku w kasie na początku jakieś 95 % kasjerów szuka tam wszystkiego z czasem wszystko wchodzi do głowy.
  Ocena JMP: 10/10
     
Justapl 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Gru 2019
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 17:22   Nowa kasjerka - jak wpisywać w komputer ile klient dał help

Witam dziś był mój pierwszy raz na kasie, wyszło mi - 43 zł
Czy to dużo czy mało za pierwszym razem?
Stresowalam się trochę, presja ludzi itd.
Chciałam się upewnić i spytać jak wpisiwac ile klient daje jeśli :
Np klient ma zapłacić za zakupy 40, 25gr i daje mi 100 zł i te 25 gr daje jeszcze. to ja wpisuje w komputer 10025 czy jak?
Ile mam wpisać jeśli klient ma do zapłaty 53,35 i daje 200 zł i 3,35 daje
To wpisuje 20335?
Oraz jak wpisać w komputer 0,56 gr wpisuje się 056 czy jak?
Bo 2,50 wpsiaujemy 250 a 0,56 gr?
Następne pytanie to skąd mam prac aktualne kodowniki bułek chleb bakalii itd?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-12-09, 18:00   

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?p=124172#124172
usiadłaś na kasę bez przeszkolenia? Przecież to 5 góra 10 minut żeby pokazać nowej osobie jak działa kasa :-/
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Aleksandra07 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2020
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-11, 22:39   

Cześć. Jutro pierwszy raz usiądę na kasie i strasznie sie stresuję. Dzisiaj miałam przeszkolenie z obsługi kasy i używania kasetki. Z tego stresu i zdenerwowania trochę sie już pogubiłam. Mam do Was takie dosyc glupie pytanie. Aby wyciągnąć kasetkę, należy wsadzić monetę do takiego otworu i przekręcić. I moje pytanie brzmi- w którą stronę mam przekręcić? Wiem że to bardzo glupie pytanie, ale nie chce niczego uszkodzić już pierwszego dnia, a z tego co słyszałam zdarzały sie juz przypadki że kasjerzy za mocno przekręcali lub robili to w złą stronę i pokrętło sie wyłamywało w związku z czym całą kasetkę trzeba bylo wymieniać😅
 
     
CVB83 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 15 Kwi 2020
Posty: 424
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-11, 23:27   

Aleksandra07, jest zapadka przesuwasz ją palcem i ciągniesz kasetkę i wychodzi. Nie stresuj się poproś osobę co Ciebie ściąga aby to zrobiła popatrz i już.
Jak czegoś nie wiesz proś o pomoc dzwoń na kierownika albo proś koleżanki. Nie bój się każdy ale to kążdy był zielony jak zaczynał. Pozdrawiam :-)
_________________
cvb83
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2020-12-12, 00:24   

Aleksandra07 twój mentor powinien pierwsze dni na kasie spędzać razem z tobą jeśli go nie ma to znaczy że sklep źle zorganizował twoje szkolenie i nie przejmuj się tym że coś źle zrobisz bo nie ma się co dziwić jak mało ci pokazali.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo