Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa 3/4 etatu
Autor Wiadomość
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-05, 20:12   

bez urazy za to co napisze ,ale to jest praca nie wymagajaca niczego, wiec nie moze byc lojalki i jeszcze za takie stawki, bo tak naprawde co mozesz przekazac konkurencji? krotki kod na chleb?:P

poszukaj gdzies pracy na zlecenie u jakiegos janusza, gdzie ten ktos bedzie placil mniejsze skladki bo masz umowe w biedronce, minus jest tego, ze dogadujesz sie z nim tydzien w tydzdien co do grafiku
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 07:45   

Larrikol napisał/a:
PYSPYS, nie gadaj, że pracujesz tyle co na całym etacie, bo kwartalnie masz mniej godzin do wypracowania. Jak teraz robisz więcej to na koniec kwartału siedzisz na dupie. 3/4 etatu gwarantuje Ci mniejszy wymiar pracy w okresie rozliczeniowym, a nie w dobie pracowniczej. Jeśli Ci tak bardzo to nie odpowiada to tupnij nóżka i przychodz codziennie, ale na 6 godzin. Szybko zrozumiesz, że w dłuższej perspektywie to jest gorszy układ.


No to chyba ktoś ma złe informacje, bo ja robiąc na 3/4 etatu mam w każdym kwartale około 30-40 nadgodzin za które nie mam płacone. I tak, pracuję czasami wiecej niż osoby na pełen etat ;)
157 godzin w miesiacu robiąc po 6-8 godzin to naprawdę dużo. Ciekawe jak się wywiną jak we wrześniu mi nie oddadzą wolnego, bo już odpuściłem dwa kwartały po te 30-40 nadgodzin (gdzie za to by się należalo kilka stówek...) ale nie odpuszczę w miesiącu 30 nadgodzin... W sierpniu z urlopem (bo jest wliczany w godziny pracy normalnie) wychodzi mi znowu ponad 130 godzin, czyli kolejne kilka nadgodzin, no cóż. Według mnie lepiej dostać cały etat niz na papierku mieć 3/4 a godzin mieć tyle samo co na cały
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 07:54   

Lons, nie ma takiej opcji , że osoba na 3/4 pracuje więcej niż ta na cały , mamy kwartalne rozliczenie więc albo masz dopracowanie do pełnego etatu i to nie jest płatne ekstra albo będziesz we wrześniu więcej leżał ;) niż pracował .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 07:57   

marta1 napisał/a:
Lons, nie ma takiej opcji , że osoba na 3/4 pracuje więcej niż ta na cały , mamy kwartalne rozliczenie więc albo masz dopracowanie do pełnego etatu i to nie jest płatne ekstra albo będziesz we wrześniu więcej leżał ;) niż pracował .


Chyba lepiej wiem ile godzin mam przepracowanych, a to jest mój 3 kwartał w biedronce, no chyba, że czegoś nie wiem i 3/4 etatu to w miesiącu 140 godzin. Dostaję 1415 na rękę w premią frekwencyjną, wiec coś tu chyba nie halo ? Więcej godzin niż na cały etat nie mam w kwartale bo im wychodzi jakieś 160 ale jak oni za tyle godzin mają 1900 a ja za 140 mam 1400 (czyli 10 na rękę razem z premią frekwencyjną) to zarobki są conajmniej śmieszne...

Do tego przez cały lipiec wyszło mi 5 dni wolnego, czyli miałem 26 dni pracujących
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:05   

a czy ja napisałam , że nie wiesz ? Za to Ty napisałeś że pracujesz więcej niż osoba na pełnym etacie do czego się właśnie odniosłam pisząc o dopracowaniu , któro pewnie jest w Twoim przypadku . Jeśli się zgodziłeś to tak to wygląda , lepiej zawalcz o cały etat , wtedy będziesz miał całą nagrodę za obecność i parę groszy więcej ;)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:14   

marta1 napisał/a:
a czy ja napisałam , że nie wiesz ? Za to Ty napisałeś że pracujesz więcej niż osoba na pełnym etacie do czego się właśnie odniosłam pisząc o dopracowaniu , któro pewnie jest w Twoim przypadku . Jeśli się zgodziłeś to tak to wygląda , lepiej zawalcz o cały etat , wtedy będziesz miał całą nagrodę za obecność i parę groszy więcej ;)


Ale na nic się nie zgadzałem ani nikt mnie o zdanie nie pytał...
Całego etatu niestety nie chcą mi dać. Pewnie by mi zaproponowali jakbym znalazł inną pracę i złożył wypowiedzenie, bo nikt nowy nie chce do biedronki przyjść a i tak mamy zbyt mało pracowników. No cóż, poczekam do września i zobaczę jak to dalej będzie... W lipcu pracowałem więcej niż ci na cały etaty, bo oni robili po 20-23 dni a ja byłem aż 26, tylko miałem o te 3 godziny mniej przepracowane bo miałem przeplatane 6-8 godzin
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:19   

a Ty swoje :D , nie pracowałeś więcej tylko miałeś mniej wolnego , skoro nie odpowiada Ci taki układ to się nie zgadzaj na więcej niż 6godz dziennie w grafiku i po sprawie .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:21   

marta1 napisał/a:
a Ty swoje :D , nie pracowałeś więcej tylko miałeś mniej wolnego , skoro nie odpowiada Ci taki układ to się nie zgadzaj na więcej niż 6godz dziennie w grafiku i po sprawie .


A ty nadal nie rozumiesz o co chodzi. Mi tam pasuje 8 godzin w grafiku ale nie za darmo... jakbym miał oddawane te godziny w postaci wolnego to jeszcze tak, ale jakim prawem się pracuje nadgodziny za darmo? Przecież to jest niezgodne z prawem... za 40 nadgodzin jest ponad 400 zł, a gdzie ono się podziało? Przepadło? Podobno w systemie nie może być nawet minutówek w kwartale a tu tyle godzin więc ?
  Ocena JMP: 5/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:26   

To Ty nie rozumiesz , w Twoim przypadku to nie są nadgodziny tylko dopracowanie do pełnego etatu , wpisz w wyszukiwarkę i zobacz jak to działa , niestety nie jest to płatne ekstra .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:35   

marta1 napisał/a:
To Ty nie rozumiesz , w Twoim przypadku to nie są nadgodziny tylko dopracowanie do pełnego etatu , wpisz w wyszukiwarkę i zobacz jak to działa , niestety nie jest to płatne ekstra .


Ale jakim prawem mam za darmo "dopracowywać do pełnego etatu" ?
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 08:35   

Rozliczenie jest kwartalne, tzn. że jednego miesiąca możesz pracować więcej, a w następnym oddają Ci za to dni wolne. Nie pracujesz za darmo, po prostu nie rozumiesz systemu w którym jesteś zatrudniony. Jakbyś miał miesięczne rozliczenie, to miałbyś trochę więcej zapłacone, ale też nie za nadgodziny. Posłuchaj Marty i sprawdź jak wygląda kwestia nadgodzin na 3/4 etatu. Chociaż tyle razy już Ci tłumaczono, ale Ty nie chcesz tego przyjąć.
A skoro tak Ci to przeszkadza, to jasno powiedz w pracy, że nie chcesz więcej pracować w miesiącu, niż wynika to z wymiaru Twojego etatu. Może to uwzględnią.
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:48   

Larrikol napisał/a:
Rozliczenie jest kwartalne, tzn. że jednego miesiąca możesz pracować więcej, a w następnym oddają Ci za to dni wolne. Nie pracujesz za darmo, po prostu nie rozumiesz systemu w którym jesteś zatrudniony. Jakbyś miał miesięczne rozliczenie, to miałbyś trochę więcej zapłacone, ale też nie za nadgodziny. Posłuchaj Marty i sprawdź jak wygląda kwestia nadgodzin na 3/4 etatu. Chociaż tyle razy już Ci tłumaczono, ale Ty nie chcesz tego przyjąć.
A skoro tak Ci to przeszkadza, to jasno powiedz w pracy, że nie chcesz więcej pracować w miesiącu, niż wynika to z wymiaru Twojego etatu. Może to uwzględnią.


A czy przeczytałaś moje wypowiedzi powyżej? Skoro jest rozliczenie kwartalne to wychodzi średnio na 3/4 etatu 360 godzin +/- zależy od miesiąca, tak? To dlaczego ja mam ich 400-420 ? Nie robię pierwszy kwartał więc widzę jak mnie rozliczają, czasami się zdarzy, że dadzą 4 dni wolnego pod rząd, ale nie oddają mi tych godzin, tylko w inne dni wlepią mi 8-9 gdzie godzin nadal mam za dużo.

Wiec wytłumacz mi jeszcze raz bo dalej tego nie rozumiem i chyba nie zrozumiem. Rozliczenie kwartalne to chyba oddawanie dni wolnych, czyli tych godzin, których miałem więcej w poprzednich miesiącach kwartału, ale tak nie jest. I dalej nikt nie odpowiedział sensownie tylko wałkujecie jedno i to samo i się sprzeczacie, gdzie widzę ile godzin mam przepracowanych w kwartale. Nie robię pierwszy kwartał, tylko już prawie połowę trzeciego. Jakby to był pierwszy to bym zrozumiał wasze tłumaczenie "Rozliczenie kwartalne", ale kwartał trwa 3 miesiące a nie 7 czy 8
  Ocena JMP: 5/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-07, 08:50   

Jeśli masz więcej godzin, nie dostałeś wolnego to dopłacili Ci kasę. A jak nie zapłacili, to dlaczego jeszcze tego nie wyjaśnisz, tylko produkujesz się na forum, które nie jest w stanie Ci pomóc?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:53   

https://www.biznes-firma....ego-etatu/15933
https://www.rp.pl/Kadry/3...mi-prawami.html poczytaj może Ci pomoże :)
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
Ostatnio zmieniony przez marta1 2018-08-07, 08:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~Lons 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 58
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-07, 08:53   

Larrikol napisał/a:
Jeśli masz więcej godzin, nie dostałeś wolnego to dopłacili Ci kasę. A jak nie zapłacili, to dlaczego jeszcze tego nie wyjaśnisz, tylko produkujesz się na forum, które nie jest w stanie Ci pomóc?


Dlatego chciałem się dowiedzieć co mam zrobić w takim przypadku, bo mówiono cały czas, że system nie przepuszcza nadgodzin a w rzeczywistości jest inaczej. I niestety mi nie dopłacono kasy, bo miesiąc w miesiąc mam taką samą wypłatę :/ Szkoda, że tak oszukują i jedynie szukają jeleni do pracy oferując piękne zarobki a w rzeczywistości wychodzi 10 zł z wliczoną już premią za frekwencję. Czyli podstawy jest niecałe 8 zł/h gdzie jest niemożliwością by mając umowę o pracę w tych czasach pracować...
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo