Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara Nagany i sprzeciw
Autor Wiadomość
Krystian_Inori 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 1
  Wysłany: 2017-11-16, 14:00   Kara Nagany i sprzeciw

Witam i proszę o pomoc!
Pewien czas temu otrzymałem karę nagany za niedokładne policzenie 4 zamkniętych kartonów z żubrówką i 15 butelek wina leżących w kartonie po warzywach na tych kartonach. Na kamerach było doskonale widać, że spojrzałem na kartony z wódką, a potem na lustro - wino. W swoim sprzeciwie dodałem też, (co widać na kamerach) że odchylając się w prawo na krześle (tj. zwiększając kąt patrzenia) byłem w stanie z lustra policzyć ile było wina w kartonie. Całość policzyłem dokładnie, jednakże kierowniczka wlepiając mi naganę, cały czas mówiła mi tylko "A udowodnić ci że nie policzyłeś?" (było to wysłuchanie co mam do powiedzenia w sprawie nagany.
Dodatkowo całość wydała mi się nieco zaaranżowana przez ochroniarza która stał cały czas za mną, powtarzając że klient jest uczciwy, i w pewnym momencie powiedział że butelek może być 16, na co klient przytaknął. Ogólnie był to znajomy ochroniarza, a w dodatku ktoś zaczął rozsiewać o mnie ostatnio plotkę, że chcę pozwać biedronkę.


Sprzeciw napisałem z datą 31.10, odebrany został 02.11. ja otrzymałem go 16.11 napisany z datą 14.11

Moje pytania są dwa:
Czy terminy zostały zachowane?
Czy warto odwoływać się dalej?

Mam 21 lat i nie jestem pewien czy oni nie próbują nas młodych w ten sposób zatrzymać w firmie, gdyż nagany za wózki lecą tylko w kierunku młodych nowych pracowników.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2017-11-16, 14:52   

Krystian_Inori napisał/a:
Mam 21 lat i nie jestem pewien czy oni nie próbują nas młodych w ten sposób zatrzymać w firmie, gdyż nagany za wózki lecą tylko w kierunku młodych nowych pracowników.

Myślisz, że ktoś wpadłby na pomysł motywowania pracownika za pomocą kar porządkowych? Przyznasz sam, że to słaby pomysł, więc i intencje są raczej inne. Sam sobie odpowiedz na pytanie: dlaczego za jeden wózek kontrolny dostałeś od razu naganę? Dziwne tylko, że mając taki duży koszyk, nie prosiłeś o wyłożenie zakupów na taśmę i spokojnie tam ich nie przeliczyłeś.

Teraz trochę teorii :)
Naganę można otrzymać max do 2 tyg. od momentu, gdy przełożony dowiaduje się o naruszeniu obowiązków pracowniczych. Jednak nie później niż w ciągu 3 miesięcy od dopuszczenia się tego naruszenia. Po upływie tych terminów nie można już zastosować kary. Nie napisałeś, kiedy dostałeś naganę.
Krystian_Inori napisał/a:
Sprzeciw napisałem z datą 31.10, odebrany został 02.11. ja otrzymałem go 16.11 napisany z datą 14.11
Czy terminy zostały zachowane?

W jakim terminie należy wnieść sprzeciw, masz podane na piśmie i jest to chyba 7 dni od momentu wręczenia "nagrody". Z kolei pracodawca ma 2 tyg. na zapoznanie się z Twoim sprzeciwem. Od 02.11. do 14.11. nie mijają 2 tyg., więc terminy są ok.
Krystian_Inori napisał/a:
Czy warto odwoływać się dalej?
Jeśli Twój sprzeciw został odrzucony, to dalej masz już tylko sąd pracy i sam zastanów się, czy warto. Masz na to kolejne 2 tyg. od otrzymania decyzji o odrzuceniu sprzeciwu.
 
     
~gabina 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-11-17, 10:45   

Klient przytaknął ze ma 16 butelek a ty policzyles 15 dobrze to rozumiem? Bo jesli tak bylo to jest twoja wina ale czy nagana to jest odpowiednia kara ? Wedlug mnie nie chyba ze to nie byl twoj pierwszy raz
  Ocena JMP: 4/10
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-12-02, 18:15   

Słabo z tą naganą po pierwsze powinna być rozmowa a nie nagana
 
 
     
shawn

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-10-31, 13:38   

Czy ktoś odwołał się do sądu o anulowanie kary nagany?jakie są szanse
 
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-11-04, 09:13   

Nikt ci nie odpowie na pytanie jakie są szansę, po pierwsze nie wiadomo za co dostałeś naganę, po drugie zależy to od sądu. Moim zdaniem jeśli czujesz się niesłusznie ukarany odwołać się zawsze warto.
 
     
Roderyk2883 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 18 Lis 2021
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2021-11-18, 20:56   

Dokładnie, na takie pytanie nie da się odpowiedzieć.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo