Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wynagrodzenie
Autor Wiadomość
henia

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 17
Wysłany: 2012-01-04, 11:12   wynagrodzenie

Czy nie wydaje Wam się, że stawki dla nas-pracowników powinny być ustalane na podstawie obrotów?? Ja pracuje w Biedronce (jako zastepca), która ma potężny obrót a wypłaty dostaje tyle co kot napłakał...a 20km dalej w dużym mieście kasjerka dostaje nawet 500zł więcej niż ja...a obrót ma o 60% mniejszy!!! Gdzie tu motywacja...? My sie narobimy jak konie i co? i NIC!!! Dajcie znać jakie sa wasze opinie na ten temat! Zbliża się czas podwyżek, wiec może cos byśmy zasugerowali naszym przełożonym!!!
 
     
~Kokowy 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 11:59   

Przelicznik premii jest opisany w podręczniku kasjera-sprzedawcy, a jak pl-ki? Tajemniczy Wam wychodzi? Ja pracuję w sklepie wysokoobrotowym i na premię nie narzekam, mamy dobrego TK i pl-ki są w miarę pozytywne.
  Ocena JMP: 1/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 12:08   

henia, nie traktuj premii jako coś pewnego, do jest dodatek do pracy. za wykonywaną pracę masz normalne wynagrodzenie, nie pracujesz po to żeby mieć premię tylko żeby dostać wypłatę, a jak Ci wpadnie premia to tylko się cieszyć, nie można liczyć na nią jak na coś pewnego :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
~Kokowy 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 12:14   

DarkSide: zgadzam się, KR też może przyznać albo uciąć premię.
  Ocena JMP: 1/10
     
henia

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 12:21   

mi nie chodzi o premie, wiem ze to dodatek ale jak dostaje 1550zl netto(bez premii i dodatku za nocki) za zapierdzielanie to mi sie odechciewa troche... a w sąsiednim miescie kasjerzy bez premii maja 2000-2100... to mi dziwnie sie robi...
 
     
~Kokowy 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 12:30   

Więc zapewne to stażowe, kasjer po 10ciu latach pracy ma 2100 brutto, dodać premię i jakieś nocki i nadgodziny to może wyjść 2000-2100 netto na konto. Choć żeby to dokładniej rozwikłać trzeba by było zerknąć w utargi obu sklepów, straty itp itd.
  Ocena JMP: 1/10
     
henia

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 12:34   

ok, rozumiem, ale to i tak nie zmienia mojego rozgoryczenia.... pracuje w firmie 8lat... za takie pieniądze... mam male dziecko... ma niecale 3 lata, chodze na nocki (chociaz niby nie musze) ... obrot jeden z wiekszych w okregu i taka wyplata... cos tu jest nie tak... nie mamy niewiadomo jakie PL, TK w okolicy 90%... porazka....
 
     
Gab_i 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Lis 2011
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 13:01   

A może ktoś wie kiedy i gdzie ma się odbyć impreza w Warszawie? .^.
 
     
@markoz

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 133
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 14:01   

u nas tylko dzięki złodzieją premi nie ma!!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 14:25   

Gab_i, nie ten temat ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-04, 15:31   

Henia, to dziwne, ze na sklepie z nizszym obrotem wyrabiaja premie, a na tym z wyzszym nie. Teoretycznie u Ciebie na sklepie powinnas miec lepsza szanse na premie niz na tym drugim. PLki moga bys i wieksze, ale w takim "poteznym" utargu gina.
 
     
henia

Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 22:38   

Wy nie umiecie czytac ze zrozumieniem, czy tylko udajecie... ?? Przecież ja pisze tu o PŁACY ZASADNICZEJ a nie o premiach!!!!! Co maja PLki i TK do wypłaty, gdy KR nie da premii??? NIC NIE MAJA! Przeciez jak nie zostanie przydzielona premia to PLki i inne rzeczy wp ływajace na wysokośc wypłaty mozna sobie wsadzić w buty!!! Ja mówię o CZYSTEJ wypłacie... Tak to ciężko zrozumieć?? Ani słowa nie napisałam o premii, a Wy sobie dorabiacie ideologie... Matko...kumacie już??
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 23:20   

Sama napisałaś ,że tamta biedronka jest 20 km od Ciebie i to w dużym mieście. Może właśnie o to chodzi. Ja też mieszkam w małym mieście i pracując w CD nie mam takiej stawki jak kasjerzy na sklepach w dużych miastach. Wszystko zależy od miejsca zamieszkania i kosztów utrzymania w tym właśnie miejscu.
 
     
~Kokowy 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 51
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-04, 23:37   

henia, Nie ma sensu się frustrować, umiemy czytać ze zrozumieniem, jednak z tego co mówisz jasno wynika że masz na myśli najistotniejsze dla nas - wypłatę do ręki na konto czyli wszystko razem, nie mniej jednak wynagrodzenie brutto na umowie to odgórna ustawa dla wszystkich ZKS jest taka sama na początek, potem wiadomo-stażowe i coroczne podwyżki o kilka groszy. Z płacami brutto na umowach nic nie możemy raczej zrobić :bu: .
  Ocena JMP: 1/10
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-01-05, 08:37   

Kokowy, henia ma na myśli ogólnie wypłatę, bez różnicy netto czy brutto.
A odpowiedzią jest to co napisałkluq, w dużych miastach koszt utrzymania jest wyższy więc z zasady w każdym zawodzie pensja jest wyższa. W wiosce, gdzie życie jest tańsze wystarczy Ci np 1500zł żeby jakoś wytrzymać do kolejnego msc, a spróbuj z tymi pieniędzmi wyżyć np w warszawie gdzie wszystko jest znacznie droższe...
A nasza firma z kolei wylicza pewnie średnią pensję w danym mieście i się do niej dostosowuje. Nie da ludziom z małych miejscowości takich pieniędzy jak tym z dużych bo raz że by to ją kosztowało znacznie drożej, a dwa że Ci z dużych miejscowości zaczęli by się kłócić gdyż ludzie w małych miejscowościach mieli by wyższy poziom życia bo pensja ta sama a jedzenie, mieszkanie, itd droższe...
Myślę że jaśniej już się wyjaśnić tego nie da :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo