Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwalnianie pracowników
Autor Wiadomość
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-18, 15:08   

taki przypadek nie powinien sie zdarzyc. kierownik powinien przeliczyc zasilek po kasjerze i jesli byl zle przeliczony poprawic kasjerowi rozliczenie. ale przeciez nawet jesli to byloby robione to kierownik rozniez moglby sie pomylic przy liczeniu bo kazdy jest czlowiekiem. i wlasnie zadna procedura tego nie reguluje
 
     
~inkaa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 54
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-18, 15:46   

Zgadza się, tak powinno się zrobić. Tylko co dalej? Wpiszesz w arkusz że przejmujesz rano np 2398 zł bo w jednej kasetce zamiast 400 było 398. Kasjera który bierze ten zasiłek nie obarczysz tą różnicą bo to przeciez nie jego wina że zasiłek dzień wcześniej został źle policzony... Co z tymi przykładowymi 2 złotymi??? Żadna procedura w PKS tego nie reguluje. Wie ktoś co w takiej sytuacji powinno sie zrobić?[/quote]


Ja w takim przypadku wykładam te 2 złote z własnego portfela. Jeżeli byłaby to większa kwota, to dogadałabym się z osobą, która przekazała mi zmianę. Zapewne gdybym wpisała w arkuszu mniejszą kwotę to wynikła by "buba" dla tej osoby. szczerze mówiąc sama nie wiem jakie są konsekwencje .^.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-18, 17:14   

ja tez. brak jasnej procedury. dlatego mysle ze wlasnie o to chodzi ze w razie bledu ma sie dollozyc i udawac ze bylo dobrze
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-18, 19:07   

A co byście zrobili jakby się okazało, że w kasetce jest więcej niż 400zł? Tylko szczerze jak robicie, anie wg procedur, bonie ma co ukrywać, nie wszyscy procedur przestrzegają :P
 
     
agas8 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 4
Skąd: śląsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-12-18, 20:36   

U mnie przekazanie zmiany odbywa się w sposób taki iż,przychodzę na II zmianę, rozliczam sobie kasjerki,po każdej przeliczam kasetkę,potem wydaję ją następnej kasjerce,a jeśli mam jakiś zasiłek w sejfie to przeliczam go po obsadzeniu kas.pakuję kopertę i z głowy.jeśli w między czasie kogoś ''skręcam''z kasy każdy nominał opisuje cyfrą, zabezpieczam w sejfie i wieczorem tylko sumuję nominały i już. Bardzo szybko się to robi, więc mam spokojnie czas po rozliczeniu na wyjście na sklep,sprawdzeniu wszystkiego itp.
_________________
...
 
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-18, 22:12   

inkaa napisał/a:
Ja w takim przypadku wykładam te 2 złote z własnego portfela

Właśnie i w tym problem... każdy tak robi. Chodzi o to że warto by ktoś w końcu sprecyzował co zrobić w takim przypadku. Pomylić kazdy się może przy liczeniu. A jak wpadnie rano audyt i przeliczy zasiłki, zobaczy że brakuje 2 zeta i już wpisze to do druczku. A jak uzupełnisz przekazanie gotówki że było wszystko ok tak jak to by każdy z nas zrobił to jeszcze ci zarzuci ze albo nie umiesz liczyc albo że chcialeś coś ukryć...
 
     
miśka 1

Dołączył: 01 Mar 2011
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 10:47   

Tak ogólnie to robi się coraz gorzej na sklepach ciągle szukają dziury w całym żeby tylko zwolnić ale reklamy które co chwila lecą w telewizji reklamujące nową jakość kosztują tylko gdzie ta jakość jak nie ma czasu tyłka z kasy podnieść żeby sklep ogarnąć a kr na genialny pomysł likwidacji nocek wpadł zamiast ludzi zatrudnić i jest jeszcze większy bajzel.
 
     
~teresa_t 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 55
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 10:52   

dobrze mowisz..uwazam ze wcale tak juz wesolo nie ma w biedrze! Pomimo tego ze masz super zaloge i jak beda zwalniac to kazdy bedzie wtedy martwil sie o swoj tylek.. A praca ciezko teraz..
 
     
@mercuwichura 
MERCU

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 352
Skąd: B2...
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 10:53   

cenna uwaga miśka 1 :yeah:
 
 
     
paula88paula

Dołączył: 26 Sty 2012
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 10:57   

miśka 1 jakbym słyszała o naszej biedrzy.potrafią nas z kierownikiem zmiany w 3 zostawić na cała drugą zmiane a jak wiadomo jeden na jedynce a drugi....echhh szkoda słów i jeszcze niedawno jedna kumpela sie zwolnila a chcą sie jeszcze jednego pozbyc także nie wyobrażam sobie juz po mału tego...wyzysk-jedyne co mi sie nasuwa :bu:
 
     
~biała_czarna

Dołączył: 05 Lis 2010
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 12:08   

różnica do dwóch zł to jeszcze nic, często z taką kasetką wychodziłam na sklep i w trakcie pracy troszkę nadrobiłam lub nie, potem szło ma moje manko gorzej jak było brak 20zł odmówiłam przyjęcia kasetki
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-06, 14:13   

mi by było wstyd dać kasjerce kasetę z brakiem :D jeśli jakiś z moich zastępców źle przeliczy rano kasetki to musi sam te drobniaki ze swojej kieszeni dokładać :P
ale praktycznie nie zdarzają nam się braki w kasetkach.
  Ocena JMP: 10/10
     
ekwador2011

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Lut 2012
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 13:12   

u mnie jak jest brak w kasetce do 10zl nikt na to nie patrzy i kaza wychodzic z nimi na sklep u mnie jestesmy nikim wieczne pretensje :szczena:
_________________
czemu nikt nie widzi o sie dzieje
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 15:53   

ekwador2011, no weź nawet takich rzeczy nie opowiadaj :szczena: to nie do pomyślenia :boks: w życiu bym się na to nie zgodził :bu:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2012-03-13, 22:50   

nasza firma stawia na wyzysk , chca zwalniac te osoby z dluzszym stazem :/ lipaa sie zaczyna robic... nie dosc ze jestes pracownikiem to zarazem witaczem w 1 alei i od kwietnia ochroniarzem :) nie no zaje***!
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo