Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop wypoczynkowy
Autor Wiadomość
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-06, 18:03   

Ja już mam przesuwany urlop od maja..;)
Ciągle siły wyższe mi go dezaktywują..;) ale, ilekroć następuje odroczenie jestem informowana… ostatnia wersja była na 1 lipiec… a tu znowu, jakiś chochlik wkradł się w mój plan..… i na dzień dzisiejszy… termin nie znany..;)
 
     
@kordi179 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 20 Cze 2011
Posty: 112
Skąd: Gdynia
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-08, 19:01   

A ja mam takie pytanie, jako nowy pracownik po jakim czasie nabywam prawo do urlopu?:D
Tzn wiem że za przepracowane dni liczą mi się jakieś dni urlopu tylko jak to przeliczyć :P
mam na myśli że np po pierwszym msc pracy mam prawo do 1 dnia urlopu... tylko nie wiem czy to się liczy już od 1-go msc czy może trzeba wpierw przepracować np 2 lub 3 msc? -.-
pozdrawiam.
 
     
BIEDRONKA 29
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-08, 19:20   

Wymiar urlopu uzależniony jest od stażu, jak również przebiegu edukacji pracownika. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy nie będzie jednak mógł od razu skorzystać z urlopu.

Uprawnienia do pierwszego urlopu pracownik nabywa z dołu po przepracowaniu pierwszego miesiąca w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.

Zasada ta obowiązuje w roku kalendarzowym, w którym pracownik rozpoczął swoją karierę zawodową. Na zasadę nabywania prawa do urlopu w pierwszym roku kalendarzowym zatrudnienia nie będzie miała wpływu zmiana pracodawcy w trakcie tego okresu.
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-15, 18:42   

:(
Ostatnio zmieniony przez aga1988pl 2011-07-21, 23:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-15, 19:24   

to ty już dziś wiesz ze od 18.08 będziesz chora???? ;/ Nie rozumiem.
Czy teraz jesteś chora ale se na L4 pójdziesz za miesiąc????
Takiego kombinowania to ja nie rozumiem :boks:
Ktos ściemnia , idzie na L4 a z niego wszyscy muszą zapi....ac.!!!!
Jest u nas taka Ania co bimbała se od grudnia (L4) do marca, propozycji urlopu nie dała.Zaczęła mieszać z urlopami,i okazało sie ze pójdzie dopiero tak jak ma w planie urlopowym-sierpień/wrzesień i ona poszła na L4 końcem czerwca i do tej pory ciągnie.Sa urlopy + ona na L4 i musimy przez nią zapie...ć. :boks:
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
julianka39 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 23 Cze 2011
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-15, 19:29   

Witam jestem nowa pracuje od polowy kwietnia i urlop juz mam , 18 dni. unas KS daje tak urlopy zeby kazdy mial w wakacje :D
 
     
@Flapjack 
The Viper


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 382
Skąd: rodem z piekła
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-16, 10:56   

Ja miałem już 3 razy UW przekładany :bu: bo też zawsze ktoś na moje miejsce się wbijał. a to wyjazd ktoś miał zaplanowany, albo inne dupy maryny. To jest żałosne, pewnie znowu urlop dostanę na jesieni albo w styczniu :boks:
 
     
@doko

Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-16, 12:32   

Jak jest u was na sklepach, kiedy idziecie na urlop 2 tyg. to czy planują was w grafiku na sobotę i niedziele poprzedzającą urlop i po?
 
     
pieszczoch 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Lis 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-16, 15:24   

To zależy jak się dogadasz z kierownictwem, przeważnie każdy woli odpracować weekend przed urlopem a po urlopie mieć weekend wolny. Porozmawiaj z KS i na pewno dojdziecie do porozumienia :D
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-16, 20:35   

:(
Ostatnio zmieniony przez aga1988pl 2011-07-21, 23:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
karomis 

Dołączył: 16 Lip 2011
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-16, 21:24   

soryyy kobietooo. :szczena: Posłuchaj co pleciesz.Juz teraz miesiąc przed terminem wiesz ze będziesz chora i przydałby ci sie ten twój urlopik!!!!!
Ja na miejscu twojej kierowniczki to bym takiego krętacza zwolnił.
A pomyślałaś o tym jak ktos juz napisał ze za ciebie trzeba będzie pracowac, :boks:
Ja rozumiem ze masz zal bo miałaś isc na urlop od 18.08 ale nie pisz ze se chciałaś w tym terminie isc do lekarza -bo co wiesz ze bedziesz chorowac lub to jakaś przewlekła choroba moze???? Jak byłas ujeta w planie urlopowym to idz do KR a nie pitol z L4
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-17, 22:07   

Wiesz, sa rozne schorzenia, nie tylko przeziebienie... czesto na wizyte u lekarza trzeba czekac miesiacami, wiec co dziwnego w tym, ze kobieta ma wizyte zaplanowana na sierpien? Moze dochodzi do tego jakis zabieg, po ktorym niezbedna jest dluzsza rekonwalescencja, albo nawet rehabilitacja. Urlop bylby duzo lepszym wyjsciem dla sklepu niz zwolnienie, ale skoro nie moga sie dogadac, to nic innego jej nie zostaje. Zdrowie najwazniejsze.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-17, 23:41   

taaa,choroba przewlekła- lenistwo.
Ja na miejscu aga1988 poprosiłabym o rozmowę KR aby wyjaśnić sprawę.
I współczuje wam ze macie taki zespół ze nie możecie sie dogadać i jedni za drugich muszą robić.
;(
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@eeewelinkaaa 


Dołączyła: 19 Wrz 2010
Posty: 166
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 10:48   

Także porozmawiałabym z KR na ten temat,ale wyluzujcie trochę może koleżanka ma poważniejsze problemy ze zdrowiem...może urlop to jedyny czas wolny aby zająć się swoim zdrowiem,porobić badania i takie tam.W natłoku codziennych zajęć trudno znaleźć czas na ogarnięcie wszystkiego,a tym bardziej lekarzy,do których kolejki są niemiłosiernie długie.
Może najpierw zastanówcie się co piszecie,bo może dziewczyna mimo poważniejszych problemów ze zdrowiem wciąż pracuje i odliczała dni do urlopu,aly zadbać o swoje zdrowie,które przecież jest najważniejsze!!!
 
     
~aga1988pl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 26 Cze 2011
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-07-18, 13:17   

:(
Ostatnio zmieniony przez aga1988pl 2011-07-21, 23:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo